Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
22. sep 2011

@leelo peti, no doslova "spravne by ste sa mali z pobytu na sk odhlasit, obciansky odovzdat a mat iba pas a nemecke anmeldebestätigung". no ale co je spravne, to je casto relativne, pre movitych slovakov iste platia nejake ine pravidla. na mna je tiez napisana nejaka nehnutelnost na sk, az teraz som sa zamyslela nad tym, co bude, ak budem mat nemecke obcianstvo (to planujeme za dva roky urobit). hm?

leelo
22. sep 2011

@iii ty movitacka 😀 no to je zaujimava otazka, co bude... ale o 2 roky sa vsetko tak zmeni, tie nariadenia sa stale upravuju v prospech "euroobcanov", takze je relativne skoro sa teraz tym zaoberat, nie?
moj OP som tu za 2 roky nepouzila, zato na sk si ho pytaju aj v cistiarni, depkovia

evinkaaa
22. sep 2011

@leelo, @iii - baby, co si vy robite starosti......ako pise peta, vsetko sa tak zmeni......a mozno uz ziadna eu nebude 😀 😀 😀 Mozno vsetko krachne a zasa budeme mat toliare, ako kedysi 😀
Peti, ani ja som op nepouzila. A mne na KVR povedali, ze ked sa budem musiet niekde preukazat, ze mam ukazat pas a nosit ten stale zo sebou, nie obciansky. 😝 Ale ja som nosila radsej obciansky, ved pas je velky a nezmesti sa do penazenky 😉

rpinguin
22. sep 2011

nedhlasia sa ti, ktori chcu predsa ten prvorodicovsky prispevok, nie? TO je predsa jasne 😀

rpinguin
22. sep 2011

@iii Inga, preco to planujes? my akosi vobec, ja nejaka "scharf" na volby nie som a za tie prachy idem na mini dovcu, staci mi, ze decka su na poriadku. Fakt by ma zaujimali vyhody, ja akosi stale ziadne nenachadzam, preco menit obcianstvo a vrazat niekam prachy. Ci sa v dochodku nieco zmeni?

deina
22. sep 2011

@mooc,drzim palce, nech tam uz Matik nic nema. 😉 Ono to vraj moze byt aj docasne, ze sa to objavi raz na vysetreni a potom uz nikdy viac, tak nech sa uz nic neobjavuje a je vsetko vporiadku. Nemoze mu byt pri kupani trosku zima, ked tak mierne omodrie okolo pusy?

V tej diskusii o pasoch a OP som sa trochu stratila... 😀

stardust
22. sep 2011

@iii skoda, ale ked sa vsetci Slovaci tlacia do Bavorska, tak sa im asi prisposobili. To uz radsej mohli zrusit ten Berlin a Bonn ponechat pre nas v NRW 😎

iii
22. sep 2011

@rpinguin reni, no napriklad ked tu pojde E do skoly, tak to preskusavanie na slovenskej skole? ako to je s tym? potom take prkotiny ako teraz, ze musime do berlina kvoli pasu, potome ste raz kvoli zapisu dietata do pasu, alebo som kupovala bahnkarte online a nechcelo mi to vziat inu identifikacnu kartu ako nemecku......atd. no uvidime, za dva roky sa moze toho vela zmenit, ale ak by to malo vyzerat tak, ze tu dlhodobo zostaneme, tak asi o obcianstvo poziadam. stoji to tusim 250 eur na osobu, co sa da.

@stardust a vobec ich nechapem, nrw je predsa tak atraktivne..... 😀

stardust
22. sep 2011

@iii a SR budes musiet zaplatit okolo 800 eur 😖, Nahodou, mne sa v NRW paci. Keby som mohla menit, tak by som este volila sever Nemecka kvoli moru.

stardust
22. sep 2011

a velmi sa mi paci Porurie 🙂 🙂

iii
22. sep 2011

@stardust no ja asi byvam v tej nespravnej casti nrw, mozno len musim zmenit lokal 😉 alebo prenastavit svoje predstavy. o tom poplatku som netusila, to je darcek na rozlucku?

leelo
22. sep 2011

baby, ja som vobec nerozmyslala nad "odhlasenim sa". predovsetkym som na sk stale zamestnana a oni na mna pockaju, aj keby som isla vrhnut zrovna 4 deti. no a v dalsom rade, nevieme, co sa moze stat. ale asi nic - myslim, ze ak by J hoci aj zajtra prisiel o robotu, tak si ju do tyzdna najde tiez v nemecku a nebudeme musit ist kvoli tomu na sk.
po obcianstve netuzim, hlavne nie nejake skusky kvoli tomu robit 😉 zatial sa tu citim ako doma, nic sa pre mna nezmenilo, len sa mi tu lepsie zije a som obklopena ludmi bez zavisti a mindraku. asi hra rolu aj fakt, ze domov to mam 500km, takze vobec nie som homesick.

iii
22. sep 2011

@leelo peti, ale pokial o nem. obc. poziadam, tak v tom nie su ziadne vlastenecke umysly, a je to v uplnej nezavislosti od vzdialenosti zo sk, a vobec nejde o prejav mojho postoja k jednej alebo druhej krajine. moje dovody su cisto prakticke. obcianstvo pre mna nie je nic ine ako papier, ktory mi niektore veci ulahci.

leelo
22. sep 2011

@iii ingus, ja som nereagovala ani tak na teba. len taky vseobecny vylev o mne.
u mna je to skor tak, ze po obcianstve netuzim, ale cim dlhsie tu som, tak sa len utvrdzujem v tom najhorsom, co som si o sk myslela. takze tiez obcianstvo-neobcianstvo moj postoj nevyjadruje. vyjadruje ho nieco ine 🙂

stardust
22. sep 2011

@iii napodobne. Kde byvas v NRW? Ked sa chces vzdat slovenskeho obcianstva, musis si za to zaplatit, veru, nic nie je zadarmo. Kvoli tomu som ani svojim deckam nevybavovala slovenske rodne listy.

iii
22. sep 2011

@leelo peti, no ja sa pred kazdou navstevou sk obavam, co zasa vyplava na povrch.....navstevy lekarov (nemocnic) a autoservisov sa uz stali akosi pravidlom 😝 ale aspon tam maju niektori ludia zmysel pre humor, to je vzdy pozitivne

@stardust hah, no pozeram, ze sme si so slovenskymi RL pre deti nastavili sami sebe pascu 😀 no jo, slovensko asi nechce dostat demograficky do minusu, preto odchod zo svojich radov ludom neulahcuje. my sme v dortmunde, dobre si pamatam, ze byvas v bielefeld?

leelo
22. sep 2011

@iii inak tym odhlasenim som myslela pobyty, OP a spol. nad obcianstvom som este ani den nerozmyslala. a nez tu my budeme 8 rokov, tak sa to este 100x zmeni vsetko a budeme svetoobcania 😀
ver tomu, ze nez pojde E do skoly, tak aj to preskusavanie padne, ved to je total stupidita!

stardust
22. sep 2011

@iii hej, dobre si pamatas 🙂

leelo
22. sep 2011

ale aby som zase nebola nevdacna hnuska, tak na iphone mam v aplikacii pocasie okrem mnichova a san fran aj bratislavu 😀

rpinguin
22. sep 2011

@iii Ingi, prdlacky, ziadna pasca, skasli sme prachy na zaklade tych svk rodnych listov 🙂 a na skusky do Svk skoly decka nepojdu, kedze im tam odhlasime trvaly pobyt a vyriesene. Ja som zatial nebadala ziadnu nevyhodu so slovenskym pasom, vsade sa dalo natukat aj svk ID. Sice bahn card som nekupovala. Mne je tych prachov luto, ja tiez nie som ziadny slovakophil, len egoista 😀

mooc
22. sep 2011

@philipha22 urcite nebudes mat v porodnici problem s tym, ze mas op, kde este nemas nove meno.. my sme sa brali v de v dec.08 v apr. 09 sa narodil v de nicky a az v maji 10 som si na sk vybavovala nove papiere.. ale mala som so sebou prefoteny sobasny list a nebol ani najmensi problem..
a pobyt mam na sk trvaly a tu som tiez prihlasena od 2007 a zatial to nikomu nevadilo.. 😀 neriesim!

@leelo peti diky..

mooc
22. sep 2011

@deina dani, zima mu nebude, lebo kupelnu vykurujeme pred kupanim, aj ked ncky obcas liece a otvara ´dvere, je tam vzdy hic.. no uvidime co povie dr. o tyzden..
@rpinguin a reni, tentokrat sme poziadali o ten prispevok (cele to poriesil moj tato s vybavovanim) a nebolo nam treba ani sk rodny list pre matika.. ani nicky nema.. a naco by mu aj bol??? aby sme si zivot komplikovali? 😀 😝

mammy81
23. sep 2011

@iii no dobre si pribrala 🙂 ,ja to neriesim len ma to soklo ze mu to vadi 😀 ,ale ja ani nebadam (samozrejme)okrem brucha ze mam 8kg....a co nam vravela hebamme co kolko vazi tak fakt to nosim len na brusku.... 😔
@leelo myslela som to co sa pije nejaka sladka voda ci co,mne to ani pri prvej nerobili 😨
co sa tyka OP tak mne bolo povedane ze sa musi odovzdat kedze zijem v DE,a to bolo ked som vybavovala sobasny ,takze som teraz z toho jelen.Teraz mam len pas,ale myslim si ze som stale obcanom SVK i ked nevlastnim OP,nikde som sa neodhlasovala..... 😀 😀 ste mi zas nasadili chrobaka,kto sa ma v tom vyznat???
Inga a vase deti maju trvaly pobyt tu ci na SVK?? ked nemaju na Slovensku tak by nemali robit ziadne skusky,ci???? z toho som fakt cvok 😒
@evinkaaa mena mame v uzssom vybere ,ale vybera S.,a to sa moze este zmenit 😉

philipha22
23. sep 2011

@evinkaaa Evi pisala si ze nie je nutne sa odhlasit z trvaleho pobytu, ale na druhej strane nie je povolene mat 2 trvale pobyty a teraz ja mam na Slovensku trvaly a tu v DE som prihlasena na pobyt od aprila.. len neviem ako to tu v Nemecku eviduju.. ci ako prechodny ci trvaly, manzel mi vravel ze v tom mali chaos a obmedzili to dnami, ale neviem kolko presne cca 6 mes.????? Netusim , ale ako si to chcu odsledovat ked som raz v DE a raz na Sk... Len sa bojim aby nebol pruser kvoli tomu trvalemu pobytu ☹ ☹ ☹ ☹

iii
23. sep 2011

@mammy81 stefka, chodis na nejaky kurz?

aha, vlastne nase deti ani trvaly pobyt na sk nemaju, teda aspon som ich nikam neprihlasovala (tie prachy druhy a treti rok zo sk som nenarokovala). to znamena, ze sa nas preskusavanie potom netyka? ale ajtak, snad sa niekto umudri a podobne blbosti v dohladnom case zrusi.

@leelo peti, ako si spokojna s iphonom? my sme si dopriali ipod, no paradna vecicka, ze take nieco neexistovalo este predtym, ako som hudbou denno denne zila....

stardust
23. sep 2011

@philipha22 kto za teba plati smeti na Slovensku? Sledovat to mozno budu az vtedy, ked bude SR v total financnych sr..kach.

evinkaaa
23. sep 2011

@philipha22 - ja som napisala, ze ja mam trvaly tu a prechodny v sk. Viem, ze nemozes mat dva trvale, to mne povedali vtedy tiez. Tak preto mam na sk prechodny a tu trvaly. 😉
Aha, este som chcela.....tie take poplatky ako smeti alebo telka, ci co ja viem co, platili za mna rodicia. Ale odkedy zijem tu, tak sme poslali vzdy papier, ze som tu prihlasena a zijem tu, tak nasi uz za mna neplatia nic. Najprv to chcela uradnicka na mestskom urade kazdy rok, ale uz teraz ani to nie.
No to ani ja netusim, ako to potom je. Je v tom chaos. Ozaj, vybavila si dnes nieco? Volala si s tou uradnickou?

@mooc - renik a co vam bolo potom treba? S cim si vystacili?

philipha22
23. sep 2011

@stardust Ja platim rocne dan za smeti za mna aj za syna... Ked tam bol moj manzel /on je nemec/ a mali sme najom na Slovensku, chcela som mu nahlasit pobyt lebo bol na Sk 2 roky.. a na obecnom urade mi povedala starostka ze on trvaly pobyt nedostane lebo je cudzinec, tak si siel vybavovat kartu do Ruzomberka, ohladom pobytu.. a tam mu automaticky dali TRVALY POBYT na Sk... Tak ako ja uz fakt nechapem..

philipha22
23. sep 2011

@evinkaaa Povedala mi iba tolko ze ked pridem v novembri na Sk aby som dobehla a ze to dame dokopy... ze tam napisem prehlasenie ze mam trvaly pobyt na Sk....

stardust
23. sep 2011

@philipha22 preco platis dobrovolne za sluzby, ktore nevyuzivas? Zakon c. 253/1998 si kukni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre