Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
23. sep 2011

caute. my ale paradoxne vsetky tieto sluzby vyuzivame aj na sk, lebo mame dom. platime koncesie napr., platime smeti, lebo potrebujeme, aby nam ich vynasali, ked tam obcas prideme. to iste platime tu, lebo zijeme tu.
inak my sme si "preniesli tazisko zaujmov" do nemecka a nikto nikdy nam nic o pobyte nevravel. je pravda, ze slovenskych uradnikov sa musis konkretne opytat, aby ti dali informaciu. musis si to nastudovat a potom sa ich spytat otazku na ktoru sa odpoveda ano-nie, lebo oni su strasne doleziti. a tu v nemecku sme neriesili nic take ako svadbu, tak nam asi nemali prilezitost povedat to, co tvrdite vy. a o OP uz vobec nebolo reci.
neverim ale, ze su za to nejake postihy. problem by bol napr. poberat peniaze na deti z oboch statov, co samozrejme nerobime.
v danovom priznani je napr. kolonka doppelte haushaltsführung, takze to nie je nic nezvykle, ze clovek zije v 2 statoch. pokial si ale nemci a slovaci nezjednotia to, ako chapu smernice EU, tak budeme vsetci "medzi".
nech uz pride Katka, ona bude vediet urcite o tomto fundovane cosi.

steffi, tak cukrova voda je OGTT, niekde to nerobia a maju recht. tie hranice sa stale sprisnuju a pribuda cukrovkariek. neviem, ci je to ok. ja som si to uz vybavila s internistom, ze si meriam len raz tyzdenne 4x denne, lebo som mala tie hodnoty prevazne dobre.

ingi, super je ten iphone, novy dokonca obsahuje ipod! ipod tiez mam, teraz som ho uplne prestala pouzivat.
este su tam take vychytavky ako HD kamera, video mozes tocit aj seba, aj to co vidis (super na skypovanie), alebo zvacsovanie web stranok na lepsie citanie. plus dalsie, este ho objavujem.

stardust
23. sep 2011

@leelo mne tiez nikto nenaserviroval vsetko pod nos...cosi o trvalom a prechodnom pobyte viem, lebo som chodila do skoly do ineho mesta a na zvysok som sa musela pytat...To je pravda, ze obcan v SR musi prejst najprv samostudiom, ked chce cosi vybavit, lebo na vela miestach sedia nedostatocne vyskoleni ludia (kolki z nich vdacia za svoj flek prave znamostiam, ze).

leelo
23. sep 2011

@stardust pred 2 rokmi, ked sme my mali docinenia s ambasadou, tak nebolo o tomto reci. jednoducho prides do nemecka, prihlasis sa na KVR a zijes tu. je volny pohyb osob vramci EU.
osobne si neviem predstavit, ze by clovek, co vie, ze sem pride na 4 roky pracovat, mal vratit OP.
mozno to uz medzitym doriesuju a Ingrid ma teda cerstve spravy z ambasady. ale rozhodne nemozem mat len prechodny pobyt v mojom vlastnom dome, aspon 1 z nas tam musi mat trvaly.

mammy81
23. sep 2011

Baby no clovek je z toho fakt jelen ako to vlastne je..... 😖 a kazdy uradnik ti povie cosi ine 😅
@iii Inga kurz uz som zacala minuly tyzden,v utorok som mala uz druhe sedenie 😉 Ty uz nejaky robis??

iii
23. sep 2011

@mammy81 stefka, nerobim ziaden kurz, ked mozem nechat raz za cas nechat vecer muzovi deti, tak to uz radsej idem vtedy na pivo (teda v mojom pripade konkretne malzbier 😀 ). a navyse predstava stretnut este dalsie mamicky a uzkostlive tehotne ma dost desi 😝

o ake sumy sa jedna, pri tom odvoze smeti a koncesionarskych poplatkoch?

mammy81
23. sep 2011

@iii ale Hebamme mas,alebo??
No ja pojdem este na dalsi je o kojeni a kedze v prvom mi to moc neklaplo snad sa niecomu priucim,a potom uz nepojdem

leelo
23. sep 2011

@iii juj, malzbier teraz nemozem, ale snad po porode nabieham znovu ma zavislost 😉
koncesie su na rok mozno tolko, co tu v de na mesiac. a smeti - za nadobu + za cyklus, co si zvolis. my sme teraz zriedili cykly, kedze nebudeme tolko chodit uz. som ale v tehodemencii, neviem ti povedat, co platime. palti sa to na rok dopredu myslim naraz.

@mammy81 mozem ti poslat brozuru o dojceni od mudr.vicianovej, vlastne jediny material, co kedy vysiel na slovensku o dojceni. teraz o.z. mamila vydala Prakticky navod na dojcenie, je to velmi dobre spracovane aj s obrazkami. som si ju objednala, vidis, mohla som aj tebe.
moja hebamme je teraz nastastie normalna, nie ako ta pri benovi - fanynka umelej vyzivy.
inak viete o tom, ze narok na hebamme a jej poradenstvo mame po cely cas dojcenia? tym som este viac vytocena na tu byvalu, ze sa na nas po 2 mes vykaslala, prave ked nam zacali problemy.

rpinguin
23. sep 2011

@mooc Reni, uz je to nove, ja som este svk rl potrebovala pre obe decka, kedysi sa doplacali tie zvysne dva roky materksej, ale aj to je zrusene, takze jedine prvorodicovsky prispevok a padla. Ale fajn, ze si sa do toho dokopala 😉
@ Peti, nad iphonom rozmyslam aj ja, ale taky este nevynasli, kde by som platila nejakych 20€ za tri mesiace za moje telefonovanie 🙂) Ja nemam ani komu telefonovat, takze zmluvu mi akosi vobec netreba. Na internetovanie mam MACa, uz som ho stihla sice rozbit a to ho nemam ani dva roky 😠

leelo
23. sep 2011

@rpinguin renci, mne to kupil muz, lebo ma vycitky, ze vyber Alice ako net providera domov bol jeho napad a nam ten net stale nejde! takto mame vlastny hotspot cez iphone a mozeme sa na to napojit aj laptopom.
doteraz som mala prepaid kartu a tam som ten kredit vzdy minula strasne rychlo, hoci tiez nemam velmi komu volat, ale uctovalo to napr. aj za volanie do odkazovky, co mi vzdy zozralo vela a aj to bezne volanie je tarifikovane po minute a dost drahe.
a maca mas stale rozbiteho? bud rada, ze menej ako 2 roky, lebo apple je v tomto uzasna firma, ktora dava len rocnu zaruku. na iphone teda urcite, neviem ako mac.

rpinguin
23. sep 2011

teda Peti, to teda nemate bohvieco v tom vasom Mnichove, my mame rychly internet, pevnu + kablovku za 20€ mesacne, takze nam sa vobec nieco s iphonami neoplati, ale ktovie ako to bude v DDR, ze? Inac mame termin na stahovanie, 17.10. Maxik dam do skoly asi az od novembra, nech mi este popomaha pri zariadovani 😀
No Mac mi padol z pracky, isla som do opravy, tam mi povedali, ze mam Ladekabel pokazeny, tie zubky mi z neho povypadavali. Potom samozrejme festplatte v riti po tom pade, no aj tu som vymenila a teraz som nechala vymenit aj akku, takze uz mi zada vydrzi dlho, ale stale mi vypadava obraz, to znamena, ze nim treba kyvat, aby naskocil obraz, ale novy nechcem, skor nejaky netbook by nebol zly len na take surfovanie. Na fotky+ office mi este tento vystaci bohate. 🙂

leelo
23. sep 2011

@rpinguin 😀 haha, v predchadzajucom byte sme mali t-mobile na vsetko a super. to je tak, ked moj muz nieco riesi. ulakomil sa na o malo nizsiu cenu, vychodniar jeden! 😝 ani surf stick nam nejde. uz som pretelefonovala majland na tu hotline. oni nepridu na to pozriet.

jej, to mate na benove narodky stahovacku 🙂 a teda byt je to ten, co sa uz crtal skorej, ci uplne iny?

rpinguin
23. sep 2011

Peti, no co uz s tymi vychodniarmi, co? 😀 Tiez mam jednheho doma, aj ked on tvrdi, ze to este poriadny vychod neni 😲
A presne, je to ten byt, co sme nechceli s tym vysokym stropom a 400€ Nebenkosten, ale co uz, ked tam raz nic suce nebolo, no a konecnce mozem do skolky peso, kedze ta je nejakych 200m od domu. Maxik ma stve s jeho chodenim, akonahle chcem niekde ist rychlo, tak Matilda je v kocari a on automaticky na board, je to taka makacka to niekde vytocit s jeho 18kg, ze des 😖 , takto pojdeme peso, sice to s Matildou zasa potrva, kedze ta za ruku zasa chodit nechce.

mooc
23. sep 2011

@evinkaaa vyplnena ziadost + prelozeny rodny list (uradny preklad) a vraj cosi chybalo, kedze druhe dieta, ale tato vravel, ze ma dotycna uradnicka poznala zo skoly (ja si teda na nu spomenut neviem) a ze teda netreba, ze to spravi aj tak..
inak s tym trvalym a prechodnym pobytom, no nemci tusim prechodny pobyt nepoznaju.. tiez nema niekto sancu vyzistit, kolko dni sa kde nachadzame, ci sme na sk, ci v de ci kdesi v ciernej diere.. takze tiez zakony su take viacmenej teoreticke a mozno preto v tom samotni uradnici maju chaos..
inak tiez sme nenarokovali ten druhy a treti rok, lebo ja som teoreticky vlastne opat pracovala.. 😅 😅 😅 prakticky som poberala poluvazkovy plat a bola doma na plny uvazok.. 😉

kackabrcka
23. sep 2011

@philipha22 na sk je fakt vela veci nedoriesenych s bydliskom a podobnymi vecami lebo oni sami nevedia.. ja mam ten isty problem vydata nemecko ale TP je na sk. Nemienim zatial odovzdat OP z SK

@evinkaaa ty mas v OPslovensky ? mas uvedene trvaly nemecko a prechodny na sk ?

philipha22
24. sep 2011

@kackabrcka Ja uz som presla milion stranok cez google, rozne diskusie, ale nikdy som nenasla konkretnu odpoved... Vzdy tam bolo nieco co sa dalo vysvetlit aj inak... Myslim si ze fakt na Sk maju este vela medzier, aj co sa tyka zakonov... nic konkretne, naco by bola odpoved ANO alebo NIE ☹ ☹ ☹ ☹

philipha22
24. sep 2011

@mammy81 oplati sa vobec zhanat si HEBAMME? Ak sa smiem spytat co konkretne je obsahom , nejake kurzy, alebo... Cakame babatko v januari a prve som mala na Sk, takze nemam ani sajnu co je hebamme ☹ Pytala som sa gynekologicky ci je potrebne uz teraz ked som v 24tt zhanat kliniku, kde chcem mat porod, povedala mi ze nemusim, a dalsia vec je ze ak ma chyti porod nahle, tak ze aj tak pojdem do prvej kliniky ktoru budem mat po ruke...

mooc
24. sep 2011

@philipha22 kliniku nemusis "zhanat" ale nezaskodi nejaky infoabend, kde si mozes omrknut ako vyzera kreißsaal, ake su izby, pripadne ako to je s novorodeneckym oddelenim, aka kinderstation je a ci vobec je v danej nemocnici.. a hebamme som si aj ja myslela pred prvym porodom, ze naco a nakoniec som bola rada, ked na nas chodila kuk.. predsalen clovek je neisty sam sebou a aj ked instinkt nasepkava co a ako, je ayn, ked ta niekto usmerni, poradi ak mas otazky.. postara sa napr. o pupcek, aby sa dobre vyhojil, pomoze pri kojeni i pripadnych problemoch, mne moja kontrolovala ako sa stahuje maternica, masirovala mi brucho, ked sa stolica nechcela rozbehnut sama od seba.. aj ked sme ju dlho nepotrebovali, ako peta pise, mame ju stale "v rukave", kym sa budeme kojit..
ak to vsetko samozrejme zvladas + kupanie + hygienu + pripadne problemy s tecucimi ockami + prevazenie atd.. tak sa ti hebamme neoplati zhanat.. ved naco aj, ked to vsetko hradi zdravotna poistovna, ze???

yanni
26. sep 2011

Caute babule,

Hlasim sa z SK, necitam vas, kukla som minuly tyzden trochu na kona ale stacila som precitat asi tak 5 prispevkov. Ja vobec nemam cas na internet. Stále niekde beham, Sk a Family to je len stres. A uz mi to tu totalne lezie na nervy, cele SK a ta debilna Slovac. Ale ja tiez asi nie som normalna, ze toto každý rok absolvujem. Ale pri kazdej navsteve SK sa len utvrdzujem, ze aj kde nie som najnormalnejsia, to najlepsie, najnormalnejsie a najmudrejsie, co som v zivote urobila, bol odchod do DE. Mne to tu pripada ako na divokom zapade, akysi život bez ohladuplnosti a pravidiel. Každý si robi co a ako chce L

Peti, ja sa do Vianoc asi nespamaetam. A inak, dohovor Janickovi juniorovi, ze ma este cas, nech sa neponahla. Dohovor mus, ze nech pocka na tetu Katku, ze ta chce ho spoznat este v brusku J

Renci a vy este stále kvasite v MA% Maxik sa aj zblazni bez skolky. Nijake nove ponuky% O maklerovi ste nerozmyslali% Viem, ze su to zbytocne vyhodene prachy, ale v takejto situacii by možno on mal viac stastia aj kde v tom malom mestecku, no neviem neviem L

No koncim, idem si dnes dat porobit nehty, minuly tyzden mi zenska stihla akurat tak ksich dat do poriadku. Nastastie mi nepovedala, ako Vierke, ze mam cervenu gebulu hihi Inak dnes ma nasa starucha chce este natiahnut do slovenskeho kroja, moja mama sa len rehoce, ze co si to starka zase vymyslela. Inak moderna 80rocna babka, chcela silou mocou novy telkac, tak som jej musela ist kupit LED. Ja sa z nej idem usulat J))))))) Zajtra este kadernicka, baby o 7 rano, potom idem po obchodoch, v sobotu mama stretko z gympla, tak mi trba nejaku ´robu´ hahahaha

No idem ja, ta kozmeticka bude zase nadavat, kde pridem neskoro.

Taj sa zatia majte, o tyzden sa vraciam do DE, tak budem potom zase z kancla okupovat kona hihii

PS. Trochu som preletela tuto poslednu stranu. Co tu riesite o OP% NO musim docitat. Nepiste tento tyzden vela, od buduceho tyzdna mam konecne relativne pokojny zivot v DE, tak to prestudujem. Ale pre upokojenie, ja mam aj nemecke obcianstvo a aj slovensky obciansky, ja nic nemienim vracat, ja som sa na SK informovala, ich vobec nic nezaujima a zo zahranicia to na SK urady nehlasia, ci ma aj niekde inde trvaly pobyt. A v najhorsom pripade sa na SK uradoch clovek moze vyhovorit. Neznalost sice neospravedlnuje ale na sk su tie zakony take chaoticke, ze ich neovladaju ani uradnici a slovenski pravnici su tiez dost vyhukani 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
26. sep 2011

@mooc Renci Nemci poznaju prechodny pobyt ale nie v takom zmysle ako je na SK. V DE sa trvaly pobyt vola Hauptwohnung a prechodny Nebenwohnung. Ale ako vravim, nie je to presne take iste chapanie prechodneho pobytu ako na SK, cize mam aj ja este SK OP a nemienim ho vracat. Je ked som si pred ca. 5.timi rokmi bola vybavovat novy SK OP, tak sa zenska pri okienku pytala ci sa nejake data zmenili a ja ze nie, ze vsetko ako v starom OP a ona nic neskumala, neoverovala, nic neriesila. SK urady ani nevedia, ze kde som, prihlasena som u nasich, zdravotnu som uz pred sto rokmi odhlasila, oni chceli len nejake potvrdenie, ze som miekde poistena, kedze zakonne musis by poistena, ale Sk uradom je to jedno kde, ci na SK alebo v hotentotsku. V slovenskych zakonoch je vela dier a tie sa daju super obist a nik ti nic nedokaze 😀

yanni
26. sep 2011

@iii Ingi a to aku Bahn Card myslis% Tu 25% a podobne% A akoze ti to neslo% Tam treba teraz nejaku ID% Ja som mala tu 25tku pre rokmi a to este na SK data a ono to nebol online ziadny problem. Asi to potom zase zmenili.
Ozaj a koli DE obcianstvu. Ty sa chces SK obcianstva vzdat% Od vlani je zakon, ze mozes mam len bud alebo. Samozrejme to mozu este zmenit, kedze su na to hrozne ohlasi. Ved uvidime. Ja som mala stastie, ja mam vsetko este podla starych zakonov, cize mam obidve. Ja by som sa SK obc. nevzdala, clovek nikdy neviem. Ak ked sa vracat nemienim, ale nechavam ci otvorene zadne dvierka, kedze na SK ma caka velky majetok a ten skor ci neskor budem musiet riesit.

Inak myslite, ze pokym ELEnka pojde do skoly, ze tie skusky zrusia% Ja som si nie taka ista. Slovaci sa nezmenia, tu riesia aj suche h..o. Jedine ak sa odhlasi detom trvaly pobyt na SK, tak asi skusky nemusia.

A Renci -Pingi, ty mas deti nemcov, cize tam bude asi stacit len nejaky doklad, ze sa nevratite a povinnu skol.doch. absolvuju v DE. Ale na to je este vela casu. Sa to moze aj tak zmenit, ze EU padne a potom bude este horsie s nami 2medzistatnymi2. To uz len bude.

mammy81
26. sep 2011

@philipha22 myslim si ze mat Hebamme nieje na skodu.je to take cosi ako na SVK dula,sestra ktora ta sprevadza tehotenstvom,pomaha ti pri porode a po porode chodi k Tebe domov asi 10 dni,a ako spominala Peta mas na nu narok pokial dojcis....A ak si vybudujes s nimi kamaratsky vztah nezrusi ta ani ked jej obcas brnknes ak mas nejake nejasnosti.
Ja cakam babo v dec.a absolvovala som uz druhy predpripravny kurz,je nas tam asi 12 zien takze aj kontakty a kamosky si mozes najst 😉 😉 .
no a neviem ako to chodi tam kde byvas,ci mas aj prislusnu hebamme ku ktorej si chodila na kurzy aj pri porode,alebo nie.u nas to bolo zrusene takze ak to na mna pride,budem mat tu Hebamme ktora ma prave sluzbu....a moze sa stat ze tam bude prave jedna z mojich.... 😉

Inac babule mam za sebou zase jeden migrenovy vikend 😝 😝 😝 som myslela ze konam ☹ ☹ fuj hnus je to

iii
26. sep 2011

@yanni katka, obcianstvo budem riesit ked tak az za dva roky, skor ani nemozem. kvoli nasmu zamestnaniu a jeho ohodnoteniu na sk je navrat takmer vyluceny, preto o nem. obcianstve seriozne premyslam. ale to je jedno, je este cas. pocuj, z pravnickeho hladiska...... ako to je, ked nie si obcanom sr a nieco zdedis? alebo tam mas nejaky pozemok? je to problem? mohol by byt na mna vobec napisany byt, ak by som nemala trvaly pobyt a obcianstvo?

stardust
26. sep 2011

hehe, mali sme sa viac ucit na obcianskej nauke...ked som drala skolske lavice, nic prakticke nam na hodinach nevysvetlovali a ja som sa na nic nepytala, lebo ma to nezaujimalo 😠 .
@iii zavisi od toho, ci budes dedit druzstevny byt alebo pole, ci nebodaj dvestometrovy usek Dunaja.

iii
26. sep 2011

@stardust hah, tak vodohospodarom zatial do remesla nekafreme, ale oficialne je na mna napisany druzstevny byt a zahrada. no jo, asi sa ale dam na samostudium zakonov, kedze na sk plati premisa, ze neznalost zakonov neospravedlnuje.... mozes doporucit zaciatocnicku literaturu?

inak, nas rok a pol stary potomok, prechadza tazkym obdobim, oblubena veta je Ja, Marcel, nechcem! pricom sa bije do hrude a dupe a dupe....obavam sa jeho puberty 😀

rpinguin
27. sep 2011

@yanni Katiiii, no caves, sme sa s Petou o tebe bavili a zevraj si bez netu a teraz zrazu napises 😉 Sa mi to nezdalo, ze ty bez netu? A ze si mame najst maklera, hahaha ved si myslis, ze ako fungujeme? Bez? Len s jimi, ale ked tam raz nic neie je, tak ti ani makler nepomoze, ale rozhodli sme sa pre ten....sa podrz...cerveny dom, ktory sme mohli mat uz od zaciatku 😀 😀 😀 Ale co uz, ja som si aspon uzila leto v MA. za co som rada a vikendove vztahy vrele odporucam (ovsem, ked clovek vie, ze je to docastna situacia) 😉
Tak si uzi stretko v sobotu, budes tam urcite za hviezdu pri tolkych renovaciach v kozmetickych salonoch. A nechtami co robis? hadam nie tie umelace? 😀

A vcera som mala nehorazny den, migrena ako svina, dialogy s umyvadlom od 14.30 do 19.30 a decka napospas. No nieco strasne 😠 Do toho Maxik vypil pol flase Hustensaftu (sa utesujem, ze ved brectanovy- prirodny aspon)

@iii Ingi, tie "majetky" 🙂 uz mas na seba alebo este nie? Ak nie, tak nech uz to teraz na teba prepisu, potom, ked chces menit obcianstvo, tak by to malo byt uz jedno a nebude nikoho zaujimat, ci ie si Slovak.
Kati, ci sa mylim?

stardust
27. sep 2011

@iii asi zaklady prava dobre vysvetlene, aby si chapala logiku za tymi zakonmi. Ja mam za sebou len jednosemestrovy kurz prava.

iii
27. sep 2011

@rpinguin reni, no ja by som sa tych "obrovskych majetkov" najradsej co najskor nejak zbavila alebo ich na niekoho prepisala, mna to len strasne zatazuje. osobne ich asi nikdy nevyuzijem, a ked sa cokolvek zomelie, tak potom tam jazdit a to riesit.........a keby som to aj chcela niekedy v buducnosti predat, tak sa obavam, ze zisk bude daleko mensi ako ta cela namaha okolo toho.
inak paradicka, ze budes mat skolku tak blizko.....my to mame tiez tak, a dostat sa tam s marcelkom je ajtak dost dobra vyzva. kedy teda idete?

@stardust to je krasny oxymoron: "logiku za tymi zakonmi" 😵

palinkova87
27. sep 2011

prepáčte že vám sem takto skáčem,len mám jednu otázočku v nemecku sú masiarne?

lllinda
27. sep 2011

Ahojte som prednedavnom pristahovana do De ..mozem sa sem pridat? 😀

rpinguin
27. sep 2011

@iii mne babka prepisala jej byt tiez, zatial v nom zije, tiez neviem, co s tym, ked tu nebude ona, ale asi ho budem len-tak drzat na pamiatku a kadzy rok tam chodit na prazdniny, comu asi ani sama neverim 😀
17.10 je velky den, pridu stahovaci, takze DDR ruft 😉 do skolky ho dam ale az od novembra, nech trosku pomoze pri zariadovani 😀

@palinkova87 akoze mäsiarstva myslis? a preco by nemali byt? ved je to predsa zapad 🙂 a oni su dkonca vzdy plne a nie ako na SVK, ze ich vidno aj poloprazdne 😀

@lllinda jasnacka, ze sa mozes pridat, kde ste sa prestahovali? Inac mam kamosku a jej dcery sa volaju presne akjo tvoje, sranda 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre