Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

deina
29. sep 2011

@mooc, dakujeme. 🙂 Ma len nadchu Misko, nic vazne, aj ked teraz ma mnoho deti v skolke nejakeho streptokoka.

evinkaaa
29. sep 2011

@mooc - renik, nic sa neboj.....nebude to nic vazne....ako som ti uz pisala....ja som bola sledovana od narodenia, ale nic vazne to fakt neni. Az ked su potiaze, ze nemoze dychat alebo picha, tak to je ine. Ale takto.....nic neboj....matik bude zdravy ako buk 😀 😵

@deina - dani, takze vasi na ceste? No, super.....torticka je krasna.....vedela som, ze peknu urobis. Odpisem ti na email.......este nejake podrobnosti... 😉 🙂
No, zo Salzburgu do Mnichova to je nejaku hodinu-hodinu a pol. Podla dopravy a samozrejme rychlosti 😀 Pekne si uzi vasich.....pocasicko ma byt na jednotku aj dalsi tyzden 😵 😵 😵 Dohodneme sa na stretku potom 😵

lllinda
29. sep 2011

@zuzkaprofant ahoj my sme v Bad blankenburgu..a vy?

philipha22
30. sep 2011

@lllinda tak mne zahlasil manzel ze skolka na mesiac 430€!!!!! Som myslela ze ma vyvaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

philipha22
30. sep 2011

@lllinda Mimochodom ako si zvykas v Nemecku??? Ja akosi tazko... Prve tyzdne som to brala ako dovolenku a potom ze sa vratim opat na Sk... S malym som este doma, manzel chcel ze maly pojde do skolky od 3 rokov, takze ideme pozriet na dalsi tyzden 2 skolky... Najhorsie je ze som tu sama.. spolocnost mi robi len moj maly drobcek... svokra 1000km na sever a moji rodicia 1000km na vychod ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

lllinda
30. sep 2011

@philipha22 juuuuj tak to je ina palka...inak ja nechapem co moze tolko stat preboha!!!ved to uz je chore! ako jasne beriem ze nedam dieta niekam kde to nebude vyhovujuce,nebudem predsa setrit na vlastno dietati ale teda fakt ze extrem! 😒
No zatial ma len dvakrat chytila taka fakt ze brutal depka zbalit sa a ist domov... 😀
takze som este celkom v pohode... a manzela mame skoro stale doma, iba rano a vecer chodi na treningy takze sme stale spolu,mozno preto to tak nejak nevnimam.... treba si asi len zvyknut...nemame na vyber asi...
a ked si to zasa zoberiem tak ze by som ostala na SR tak by mi bolo ovela smutnejsie tam za manzelom ako tu za rodinou.... takze asi tak.... 😀

philipha22
30. sep 2011

@lllinda tak ja som tiez rada ze tu mam manzela, ale zase on odide o 8:00 do prace a pride o 19:00 ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ A ja sa tu idem zblaznit... myslela som ze ked maly pojde do skolky a ja do prace ze sa trosku rozbehnem, ale prislo nam do toho dalsie babatko... takze min. dalsie 2 roky doma s malym.... Ja som aj chcela ist na nejaky mesiac dva na Sk ku rodicom, ale zase ja by som bola s kamaratkami a s rodinou a manzel by tu bol sam... takze ani tak ani tak ☹ ☹ ☹ ☹ Ta skolka sa mi nevidi... zda sa mi to trosku privela, ideme pozriet v stredu do 2 skolok co su asi cca 10min pesi od domu, takze som zvedava co mi zahlasia tam... A chcela by som aby tam bol len do obedu, pretoze maly potom spi 4 hodiny poobede a obavam sa, ze bud by sa mu zmenil rezim, popripade ak by spinkal 4 hod. tak to moze aj doma a nebudem platit skolku za to ze tam maly spi...

lllinda
30. sep 2011

@philipha22 no my sme sa s manzelom dohodli ze v lete ked pojdeme na Sk tak tam bude mesiac s nami a potom uz pojde naspet koli letnej priprave ale my este mesiac urcite ostaneme u mojej mamy... a pre neho to bude aj tak lepsie ze si odychne aby bol fit na zapasy 🙂 a mi su to doma este uzijeme s babinami 🙂 4 hodiny???wau tak to moje nespia tolko ani ked to dokopy zratam 🙂 my sme najprv lauru dali prvy tyzden len na dve hodky.... a ze pomaly budeme pridavat..a od januara tam moze ostat aj spat ked bude chciet..ale islo to tak rychlo a tak sa jej tam paci ze tam chodi len mesiac a z toho tam uz 2 tyzdne ostava cely den 🙂

mooc
30. sep 2011

@philipha22 a nemaju v tej skolke viac "modelov"??? u nas je tiez celodenna skolka 378 mesacne + 2,90 obed takze tiez ca. 430€ (kym mate len jedno dieta)

philipha22
30. sep 2011

@mooc len mna ide z toho vyvratit ☹ ☹ ☹ ☹ Este sa chcem opytat .. neviem asi by ma mal niekto uviest do reality... je bezny najom 960€ zo vsetkym mesacne za 3 izbovy /malicky podkrovny byt 75m²/ ????? Lebo ja tlacim na manzela aby zhanal nieco lacnejsie... len neviem ci od neho nechcem nemozne ☹ ☹ ☹ ☹

yanni
30. sep 2011

@philipha22 no podla toho kde byvate. V mnichove dokonca aj za ten tvoj malicky??? 75 m2 pytaju este viac ako len tych 1OOOeuronov. Vitaj na zapade. Na SK koluje take nieco, ze my v DE si zijeme ako prasce v zite, padaju nam pecene holuby do huby a zarabame 2,3,4 tisicky, len kolko tu za co musime platit, toto uz nikoho nezaujima a vysvetlovanie nepomoze, tomu nik nechce verit. Takze ak byvas vo velkom meste alebo jeho okoli, a nie akurat v DDR, tak je ta suma normalna.

philipha22
30. sep 2011

@yanni Friedrichsdorf, je to pri Frankfurte ☹ tak asi aj pre to, len sa mi to zdalo dost... Vies co ani mi nehovor, mna ide vystret ked niekto zo Slovenska zahlasi... ake maju platy v Nemecku!!!! Vrazdila by som... Oni nemaju najmensiu sajnu ake su tu vydavky, ved nech na Sk by mali platit 700€/rocne za smeti tak by sa asi vyvrazdili... tak isto lieky a navstevy u lekarov, najmy, skolky, a vsetky tie poplatky, ved by nevedeli co skor..... Ale to nepochopi niekto kto tu nezije ☹ ☹ ☹ ☹

mooc
30. sep 2011

@yanni nemusi byt ani z velkeho mesta 😉 tu je bezne za 40 stvorcov v dvojizbovom byte 500/600 a k tomu energie a garaz.. ak to uz maju so vsetkym, tak cista poho.. ved my platime len hausgeld 305mesacne 😠
my mame asi 100 stvorcov a keby sme to mali prenajat, tak nemozeme ist pod 1000

yanni
30. sep 2011

@mooc Renci no to hej, to su take oblasti, a vy ste na Bodensee, to je tam tiez drahe. To je ako ten nas Starnberg. Tiez nie velky, ale blizko Mnichova a co to tie ceny nadvihlo, su tam ti bohaci. Ja byvam ca. 20 km od Mnichova a tu sa ceny uz vysplhali dokonca vyssie ako priamo v Mnichove. Takze tak.

mooc
30. sep 2011

@philipha22 a teba co vyvracia? vsak ked si doma nemusis davat maleho do skolky, hlavne ked sa ti to zda vela.. alebo daj len na dopoludnie, pripadne len par dni v tyzdni (neviem ake su moznosti vo vasich skolkach) 😉 ale ked sa ma taka skolka oplacat (ci uz mestu alebo sukromna), tak musi od rodicov vybrat viac ako minie na budovu a naklady s nou, prevadzku, platy a odvody.. presne ako pisas, vela veci tu nie je zadarmo (alebo skoro zadarmo ako na sk) teda okrem tych potravin 😉 to ma katka pravdu, ze tu sa da najest lacnejsie ako doma.. ked sa nestravujes len po restikach samozrejme.. 😝
my ked ideme k nasim, mame pol kufra naplneneho len gumovymi cukrikmi, syrmi, udenym masom, cokoladami.. 😝

yanni
30. sep 2011

@philipha22 zial je to tak. BUde to asi podobne ako u nas. Z Mnichova vela ludi uteka do okolia a tam sa aj 50 km od Mnichova vysplhali pomaly ale isto na Mnichovske ceny. A co je vyhoda, okolo M. je vela okresnych miest, takze nik nie je na blby Mnichov odkazany. JE Friedrichdorf okres Frankfurt%
A Slovac si uz nevsimam. To nema vyznam im nieco vysvetlovat. Ale z mojho nazoru nepopustim, slovenske mamicky sa stazuju, ze dostanu len 190 € rodicovskej do 3b rokov. V DE po roku nedostanes nic. LEn oni ti potom vyhodia na oci, ze my dostaneme 184 € pridavkov. Ale to fakt nikomu nevysvetluis. Vela ludi to zial porovnava s takymi, co si idu do zahranicia len zarobit trebars na byt, ale ti ziju v nejakej izbicka 5ti a ziju na vifonkach, neplatia vsetky tie poisky a nejdem ani rozoberat co este vsetko, co platime my nemci a nam podobni...

mooc
30. sep 2011

@yanni kati ale to uz aj na sk tak, ze "vidiek" pri vacsich mestach je pomaly nezaplatetilny.. pozemky, najmy.. a co ty tu vlastne strasis takto vecerom???

yanni
30. sep 2011

@mooc Renci napodobne, ja mam smerom na SK plne auto drogerie, kozmetiky, sladkosti a tiez ocov oblubeny Leerdammer a maminu mozzarellu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A teraz bolo v spravach, ze idu na skZDVIHNU CENY sladkosti. no fakt neviem co chcu za ne este pytat. Ja si sice tiez kupujem aj ked drahe, ale take kavenky a rumbu a sojova tacinka, halt take totacske, to musi byt, aj ked ma taha, ze ake drahe. Ale to tak 1-2 razy do roka, to sa da.

Inak tie skolky, toi je pravda.Len sa treba rozhlkadiet, pokukat a ked netlaci cas, tak si to dobre zvazit. A ked by som nebola na skolku odkazana, tak ako Renci-mooc hovori, len doobeda alebo len na par dni v tyzdni. Ine by to bolo, keby clovek musel ist do roboty. Ale DE skolky su dost flexibilne. A ani tie statne ci mestske alebo cirkevne nie su zle. Clovek sa musi poobzerat, ist do skolky, popripade sa aj s mamickami porozpravat ako su spokojne.

yanni
30. sep 2011

@mooc REnci ja ani neviem ako ja to na sk. Teraz dost citam inzeraty, len tak orietacne, ale napr. v okoli BB je to ovela lacnejsie ako priamo v BB ale ja by som do tych dedin byvat nesla. Do ca. 40 km okolo BB poznam takmer vsetko ale to je vsetko zapadakov.Akorat Donovaly su drahe ale to len preto, ze tam moj otec take drahe hotely nastaval 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
A nasi maju vela nehnutelnosti, aj dom priamo v takej dzedzine ca. 20 km ob BB, no byvat by som tam nechcela. Mozno ako dochodkyna. Tam nic poriadne nie je, doki tam chodi 2 razy do tyzdna, jeden predrazeny obchod, aj tak musis pre kazdu blbost utekat do BB.

Inak strasim, nemam dnes nic na praci. Zajtra to stretko z gympla, nece sa mi, uz mam z toho terraz nervy, to sa tam urcite s niekym posekam.

mooc
30. sep 2011

@yanni drogeriu som zabudla.. 😉 a este handry 😝 😝 😝

yanni
30. sep 2011

@mooc no handry tiez. ale ja kupujem len braskovi, to viem ake mam kupit a nasi ked pridu ku mne sa ide na velky handrovy nakup, ked daco chcu. INak mna skoro vychytilo, kilo cukru SK 1,09, DE 0,65, kilo obyckovej hladkej muky, SK nejakych 45 centov, DE 25 centov 😨 JA sice obyckovu nekupujem, ale ja to fakt nechapem. NO co uz, slovaci chcu rychlo zbohatnut.

mooc
30. sep 2011

@yanni tak sa nesekaj, nechaj, nechzavidia.. inak moji starkovci maju dom na budci (to spada do tvojho okruhu) a brasko tam chcel kupovat pozemok a ze strasne vela tam pytaju, tiez je to kusok od zvolena, do zh blizko aj bb.. a tak hlada niekde inde lacnejsi stavebny pozemok.. tak ked to mas zmapovane porad.. 😝

mooc
30. sep 2011

@yanni a aj tak prezereme ca. 600-700€ mesacne.. 😒 nechapem, ako nasi vyziju.. 🤐 (ja viem obliect komplet nasich a aj synovceka) jasne ze aj ked nasi pridu, tak sa ide na nakup.. alebo este lepsie v poslednej dobe nakupime cez net..
😝 to nasi vzdy cumia..

yanni
30. sep 2011

@mooc preboha a co chce v Budci, ved to je tiez zapadakov. No kamoska byva v ZV a tiez chceli stavat ale pozemky idu nejak draho, to je potom lepsie kupit nejaky dom a prestavat si ho podla svojich predstav. Kde maju nasi dom, tak tam uz je pol dediny rozpredanej, sami cudzi ludia tam byvaju. Myslim, ze opacnam smerom od BB, smerom na BRezno je to trochu lacnejsie ako smerom na ZV. PRedsa je okolie ZV tiez dobra lokalite, kedze v ZV je metro a dost velky priemyselny park. Ale mesto ako taky sa mi nepaci. Tie dediny dalej uz tak detailne nepoznam, akurat Sliac a kovacovu,ale tie su samozrejme dost drahe.

yanni
30. sep 2011

@mooc no prezerem aj ja dost a to skoro nic nezerem. Ja dam strasne vela prachov na mineralku. Kedze kupujem zasadne len v sklenennych flasiach a vypijem tak 2 Kisten tyzdenne, tak si to spocitaj 😠

No ja tiez vela cez net, na chlapov viem nakupit ale mama si musi vyskusat, obliect, takze to nechavame ked pridu ku mne.Lebo na SK nemas ani poriadne obchody, len samych cinanov a ak aj nejaky riadny obchod najdes, tak su tie handry strasne drahe.

philipha22
30. sep 2011

@mooc mna tlaci svokra, aby siel maly do skolky, takze preto sme rozmyslali nad skolkou, len manzel sa zatial pytal len vo firme kde robi.. a ja som mu vysvetlovala ze nepotrebujem sa zbavit maleho na 24hod... On mi najprv tvrdil ze chce aby som bola s malym do troch rokov a teraz nepocuvam nic ine len ako dat maleho doskolky... Ale v stredu idem na cukor, tak som mu povedala ze pojdeme pozriet este 2 skolky su hned za sebou jedna je evanjelicka a ta druha neviem.. Tak uvidime co a ako...

yanni
30. sep 2011

@mooc Renci a tvoj brasko by hocikde isiel, ci to musi byt v tom okruhu% LEbo na vychode je lacnejsie a este na severe vraj. Ale s tym severom som si nie uplne ista. Ale tak ti poviem, kto by chcel ist trebars na Oravu. TO je tiez taky zapadakov. A robota tam nie je ziadna, takze vsetci sa tahaju smerom Blava a potom to aj tak s tymi nehnutelnostami vyzera. Co je najhorsie, ze na SK MIete prakticky neexistuje. Alebo je to strasne komplikovane a kedze neexistuje Mietrecht, tak v mojich ociach pre obidve strany aj dost rizikove. Takze ludia bud prerabaju starsie, kupene, zdedene domy alebo kupuju byty.

yanni
30. sep 2011

@philipha22 a co pocuvas svokru% ved to je tvoje dieta. Co ti ma co svokra rozkazovat. A chlap co tak zrazu tlaci% MAs robotu alebo co% To by bolo samozrejme ine ale ak nemas, tak co si robit zbytocne vydavky, ved ked nema este 3, tak niet nad cim rozmyslat. A do kolektivu mozes s nim chodit, na nejake Turnen, alebo hudobnu, je vela moznosti.

philipha22
30. sep 2011

@yanni lebo ona nam rada do vsetkeho keca... ju aj muz pocuva na slovo a jej synacik asi tiez urobi pre nu aj nemozne.. som mala dost ked som bola u nej na 2 tyzdne a ona sedela v obyvacke za pocitacom a svokor umyval celu kupelku... bolo 22:40... tak ako nechapem... ona si mysli ze ja budem zrejme skakat ako ona povie.. Ja som tiez vravela ze kym nemam robotu tak nevidim dovod aby sme platili skolku.. a na to my drahy povedal ze aspon toho viac stihnem porobit, ale ako nechapem.. maly mi spi poobede 4 hodiny kazdy den, takze stihnem porobit aj to co nepotrebujem... A v januari nam pribudne drobcek, takze do prace sa dostanem mozno az za rok a pol...

mooc
30. sep 2011

@yanni no nesiel by hocikde, oni maju dom v bzenici, ako sa vratili z irska, tak aj zacali prerabat, vnutro uz urobene aj podlahove kurenie aj krb atd.. vonku prerobene nie je nic, chceli este pristavovat, kedze teraz su len 2 izby + kuchyna a kupelna, ale nie je tam ani kanalizacia a aj diera to je a aj moj drahy brat sa mal nejako v zuboch so susedom, tak sa pred polrokom prestahovali k starkovcom na budcu.. (akoze nesla by som tam, ani keby mi za to platili, predsalen dvaja osemdesiatrocni ludia na krku, aj ked im este ako tak zdravie sluzi) tam je velky dom, len su nanho 4 dedici, takze by brasko musel vyplacat a to sa mu nechce tolko vela, kedze dom je 3 podlazny, naozaj obrovsky.. a ze naco by im bol.. on mal predstavu, ze tam bude byvat a zacnu niekde na budci aj stavat a bude mat stavbu poruke a pod dohladom.. a brasko zivnostnici, takze moc sa nebude tahat tam, kde roboty niet.. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre