Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mooc
30. sep 2011

@philipha22 ser na svokru.. aj ja som povedala, ze moje deti do skolky nepojdu, kym nebudu mat tri.. a asi som to povedala dost presvedcivo, lebo kazdy s tym suhlasi 😉 teda nicky pojde uz teraz od januara a az v aprili bude mat 3 ale to uz je myslim v poho, kedze inak by sme asi nedostali hned miesto a musela by som ho vodit niekde cez cele mesto a to sa mi nechce.. aaaaale v januari aj tak uvazujem ist na aspon 2 tyzdne na sk, takze by sme sli snad az od februara.. no uvim ako sa to cele vyvrbi..
kolko ma vlastne vas prcek?

philipha22
30. sep 2011

@mooc Maly mal 30.jula 2 roky.. Len ma trosku stve ze sa rozrecnil, ale rozprava aj slovensky aj nemecky... Proste co nevie slovensky povie nemecky a naopak... A je to dost komplikovane ked takto hovori, tak ho poriadne nerozumeju ostatni ani nemecky ani slovensky.. iba ja a manzel vieme o com toci...

mooc
30. sep 2011

@philipha22 no a co? ved sa nauci.. aj nas tak keca.. tiez mu rozumiem ja a tato a ved to staci zatial.. nicky len mozno 3 tyzdne dozadu zacal (alebo my sme to spozorovali), ze ked vie nieco povedat v oboch jazykoch, tak mne to povie slovensky a ostatnym nemecky.. ale teda nevie vsetko.. a nebudeme tlacit na pilu.. svokru stve, ze maly hovori takym mixom???
lebo moja minule, ze dieta, teba v tej skolke nebudu rozumiet, ked budes hovorit po slovensky.. no do mna sto certov!!! lebo to bolo skor ako komentar k tomu, ze som sa s nickym nieco rozpravala a ona nerozumela.. a juuuuust budem!!!

mooc
30. sep 2011

no katka uz asi pospala.. idem ja mm zobudit, uspaval toho nasho prcka a zaspal s nim.. uz som ho budila 2x a nic.. dam posledny pokus.. bru noc..

philipha22
1. okt 2011

@mooc mne to tiez vyhovuje, ja pred svokrou rozpravam slovensky ked ma vytaca a pred rodicmi ked ma nastvu tak nemecky s manzelom... Len ked sme pri svokre maly mi nieco rozpraval v tom jeho mixe slovensko - nemecky a ona slovicka co su slovensky , si mysli ze komoli nejake slovicko v nemcine a ona si hned doplni co asi maly chcel povedat a ked jej chcem vysvetlit ze co povedal a povedal to spravne len to bolo po slovensky.. Tak s nou je tazko...

lllinda
1. okt 2011

@philipha22 waaaaaaaaau teda dobra svokra..a svokor este lepsi 🙂 som s atu chichunala 🙂 no ja mam nastastie super svokru...ani neviem cim som si to zasluzila.... ale teda by som si nenechala moc kecat do rodiny.... juj a to ked este muz je taky na nej tak to pruser :-/ drzim paste.... a nasa mala isla az teraz v septembri do skolky.... a to uz bude mat za chvilu 4 roky...na slovensku nechodila vobec lebo som bola znovu na materskej smladsou dcerkou takze mi ju nechceli zobrat...

alaala1
2. okt 2011

Ahojte som tu nová,byvam jeden rok v Nemecku,v Tittmoningu.Mam Dve deturence,Nikolku a Kevina.Zije tu niektora z Vas blizko nas?? Traunstein,Burghausen,Altoting???Budem velmi rada,ak ano....

renkaniki
4. okt 2011

Ahojte dievcence...aj ja som tu nova.Byvam pri Düsseldorfe,je tu este niekto z NRW????Mam jednu dcerku,zacala v Auguste chodit do skolky a este je to bohuzial s placom,ale len cestou do skolky,ked je uz v triede,tak je to ok,zacne si malovat a hrat sa.Dnes uz ucitelka povedala,ze to uz bude lepsie,ze si uz zvyka. 🙂Ake mate pocasie?U nas zamracene,prsi 😠A uz bude len take pochmurne pocasie a mame po lete. Ak ste tu nejaka z okolia,tak budem rada,ked napises.Samozrejme si aj s vami dievcence rada popisem a prajem Vam pekny dnik 🙂

stardust
5. okt 2011

@renkaniki ahoj, ja som z Bielefeldu 🙂

renkaniki
5. okt 2011

@stardust Ahoj,tak to je troska daleko 😉

stardust
5. okt 2011

@renkaniki ale je to este v NRW 😉

renkaniki
5. okt 2011

@stardust 😉

zuzkaprofant
5. okt 2011

cafte dievcata neviete poradit pekny vyletik v okoli mnichova chcem ist v sobotu niekam a neivem kam dakujem

philipha22
6. okt 2011

tak vcera sme boli na glukozovom teste a dopadol vyborne 🙂 🙂 🙂 Potom nas cakala navsteva skolky, kde by sme chceli dat maleho od septembra, len co ma trosku prekvapilo... bolo ze deticky po 3 rokoch v skolke vobec nespia ☹ ☹ ☹ takze maleho budem brat vzdy po obede domov...no a ku veceru sme sa vybrali pozriet kliniku, aby som aspon priblizne vedela co ma caka a v celku som nadmieru spokojna 🙂 🙂 🙂 Len sa trosku bojim ako to zvladnem... nemecky hovorim, ale neovladam este 100% vsetky frazy, tak uvidim ako potom budu vyzerat tie 3 dni na klinike...

drobulka
7. okt 2011

Philipha22 urcite to zvladnes ved ruky nohy mas 🙂)) a v skolkach je to tu divoke my napriklad uz teraz nasu 4 mesacnu dcerku musime zapisat ... a od buduceho roka pojde k tages mutter :( aj to len preto aby som mohla ist pracovat.

judis
8. okt 2011

Ahojte! Ja som tu sice na fore uz nejaky ten mesiac, ale tuto rubriku som nasla az teraz 😕 . Zijem v Heidelbergu ...je tu este niekto z okolia. Mame 18 tyzdnovu dcerku, ktora je velmi uzasna. Kde zijete vy Babule?

mooc
8. okt 2011

ahojte babule.. vsetky nove, aj "stare"mladice zdravim.. tu ticho ako pred burkou.. kde ste zase vsetky? mozem hadat? beatka a peta este pod poporodnymi hormonmi s babatkami v naruci maju net na haku, stefka a inga vam uz bruska tak narastli ze nedociahnete na klavesnicu? renatka niekde v stahovacom boxe.. pochybujem vsak, ze nie online.. katka este dovolenkuje? evi a ty? danky, paula, zuzi, veronika.. haaaaaaalooooooo piste nieco, nech vieme ako sa mate..

u nas nove nic.. gazdujeme si ako vieme cele dni v trojke, po veceroch tatinka v dvojke ukecavam, nech si skusi aspon tyzden spravit volno a zobrat "dovcu", ze by sme mozno aj niekam vypadli.. buduci tyzden mame kardio, ten dalsi mam 2x X (trhanie zubov) termin u zubara.. nas nicky uz 3x vecer isiel spinkat bez cajika z flase.. tatinko nam zhodil ca. 10kg a mamina asi 1kg pocas leta 😒 😒 😒 (este ze som mu na jar preriedila satnik a vsetko co mu bolo male vyhodila.. hehe.. tusim musim aj moju skrinu preriedit o male kusky, mozno potom sa to rozbehne)

ach.. a zacala som uz nakupovat vianocne darceky.. 😉 len som zistila, este musim pockat, lebo skoro vsetko co som nasyslila som uz aj rozdala.. 😝 😝 😝

mooc
8. okt 2011

@philipha22 v nasej skolke sa aj spava.. ale nie povinne.. deticky, co zostavaju aj na obed maju po obede ruhezeit.. a maju extra 2 spalne, jednu pre deti, ktore chcu spat a druhu, kde len tlmene svetlo a mozu si pozerat knizky alebo len tak lezat a sa s niecim hrat.. 😉
@judis ahoj - vitaj, ja som od bodensee.. 😉 cize doooost daleko.. nas matik ma 15 a pol tyzdna (normalne som musela pocitat)

evinkaaa
8. okt 2011

@mooc - ahooooj renik. 😵 Ja sa poslusne hlasim......tento tyzden som bola troska "odmlcana". Minuly vikend som mala mensiu nehodu na bicykli, tak som sa davala dokopy. Nic tragicke 😉
Inak sa mam fajn.....leto je za nami, tak nam nic ine neostava, len nejako pozitivne prijat toto skarede+studene+sedive pocasie. Tak ale co chceme, vsak? Ked posledne 2-3 tyzdne boli skoro druhe leto. 😀 Uz boli tvoji rodicia u vas? Ci sa mylim?
Reni, aj ja som zacala kupovat vianocne darceky. Takto to robim kazdy rok, pretoze neznasam kupovanie posledny tyzden pred vianocami......takto pekne postupne si kazdeho vybavime a pohoda.
Vies, ja som takto toho mojho tiez ukecavala na dovcu ,kedze fakt nema cas a ani troska volna. Tak som ho po neviem kolko predebatovanych vecerov prehovorila a ak nam do toho nic nepride, tak v sobotu cestujeme na tyzden k nasim. Uz sa velmi tesim, kedze sme ich videli naposledy v aprili. 😵
Juuuuj, musis k zubarovi? Preco trhanie? Zuby mudrosti robia sarapatu? Ci je planovany nejaky väcsi zakrok? Ja nemam zubara rada, ale odvtedy ako mam noveho, tak sa ani nebojim a chodim k nemu docela rada. Posledne dva mesiace som tam chodila ako na klavir 😀 .
Nerob si hlavu kvoli chudnutiu.......vsak krpcek je este malicky a ty stale kojis, nie? To chudnutie pride.....len to chce cas. Hlavne sa nestresuj. 😵 😵 😵

@judis - ahoj. Vitam ta medzi nami 😉 . Ja som z mnichova. 🙂

@renkaniki - aj teba vitam. 🙂

janula148
8. okt 2011

Ahojte dievcence. Neviete mi prosim niektora z Vas povedat, kde zozeniem apostillu na sobasny list? Daju mi to hned na Standesamt alebo ako to je. Dakujem

janula148
8. okt 2011

@janula148 Inac som z Oberhausenu... Nie je tu niekto po blizku?

renkaniki
9. okt 2011

@evinkaaa Dakujem pekne 🙂 😉

rpinguin
9. okt 2011

@mooc Reni, ty si ma ale odhadla 😀 balenie finisuje, kazdy den balim, vcera sme predali postel a skrinu, som myslela, ze to vyhodime, ale dala som to do quoky a prisli typkovia a vzali si to zo 50€ a je to z bytu, som myslela, ze objedname Sperrmüll, ale aj to by sme museli dat pred dom a nosit, takto si odniesli a este aj prachy dali 🙂 Uz len tyzden a koniec casov v B-W ☹
Inac ja som pocas kojenia len jedla a jedla, vyzrala sa na vahu, s ktorou som isla rodit, nechapem ako niektore chudnu pocas kojenia 😲 Schudla som az potom, ono ti pomoze na zaciatko obmedzenie toho sladkeho a nejest vecer, potom to pojde.

@judis inac ja som v MA., ale uz nie dlho, v HD. som pezila nejakych 13 rokov, co tam robis? S mimcom asi nestudujes, ze?

@evinkaaa takze oad na bicykli? no ono je zaklad jazdy bicyklom asi nepit 😀 Dufam, ze si uz ok.

@katka yanni je uz nejako dlho na SVK, ani neviem, kedy ma dojst.

zdravim aj ostatne duse 🙂

deina
9. okt 2011

@evinkaaa, no toto, ze nehoda na bicykli, aj som si uz zacala veru mysliet, ze sa ti nieco stalo, ked si sa cez tyzden neozvala. 😖 Takze buducu sobotu idete? 🙂

@mooc, juj, no zubar nic moc. Tiez nemusim a bohuzial tiez tam chodim ako na klavir.

Inac my ok, ale Misko je chory. Asi nic vazne, ma teploty a vobec nic nechce jest. Uz od rana. Horko tazko zjedol tri lyzice polievky, co ho tatino ukecal a blbe, ze ani pit nechce. Snad to dozenie, ked mu trosku teplota klesne. Mozno nieco v skolke chytil (vzdy tam davaju take zaujimave odkazy na dvere, ake choroby akurat maju deti... ze wir haben scharlach 😅 ) a vcera este dost premrzol vonku. Tak lialo, ze sa na isty cas ochladilo na 2 stupne. 😨 Boli sme pri Tegernsee, vtedy akurat neprsalo, tak ze sa ideme trosku prevetrat. Ale to je nadhera to miesto, az priam gycovo krasne, uzasne.

alaala1
9. okt 2011

@janula148 ☹ to je dost daleko od nas....

alaala1
9. okt 2011

@stardust ,hm,aj to je od nas daleko...:(

alaala1
9. okt 2011

@evinkaaa,tak ty si od nas najblizsie,ale aj tak dost daleko,na denne stretavanie a kecanie.....ked pojdeme najblizsie do Mnichova,mozem ti dat dopredu vediet a stretnut sa?

alaala1
9. okt 2011

@deina
tak aj ty si teda z Mnichova?tak vas je tam viac,to mate super,ze mate nejaku slovenku nablizsku,mozem sa opytat kolko stoji v mnichove podnajom 3 izboveho bytu?vopred dakujem a prajem peknu nedelu...

deina
9. okt 2011

@alaala1, ahoj. 🙂 Ako kde, okolo tych 1000 eur + elektrina, garaz a tak, aj vyssie.

alaala1
9. okt 2011

ozaj baby,viete mi niektora poradit,ako je to so slovenskymi titulmi v nemecku?Uznavaju ich,alebo sa musia nejake skusky urobit,chcela by som ist dialkovo studovat do bratislavy ,kedze to mame "iba" 400km,len neviem,ci to ma nejaky vyznam,ci sa potom uplatnim s tym tu v nemecku....dakujem za kazdu odpoved...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre