Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

qwatka
13. okt 2011

dievčatá ste tu nejaká z Mannheimu alebo poblíž???? 🙂

janula148
13. okt 2011

Caute baby... mam taku mensiu dilemku. Neviete poradit? Dnes sme boli na Standesamte a pytali sa nas ze ake priezvisko chceme. Moj priatel sa vola Dluhy. Tak sme zatial dali moje meno tiez Dluhy. No teraz tak rozmyslam, nebude to trosku blbe ked sa budem volat Jana Dluhy :D :D Tu v Nemecku by to bola urcite vyhoda, ale neviem ako na Slovensku 🙂 Aj ked na Slovensko sa zatial nechystame vratit. Co vy na to?

deina
13. okt 2011

Mne to znie hrozne divne, prepac. 😅 Dluhy ako zena. Co ja viem, mne to -ova (v tvojom pripade len -a) neprekaza a nevsimla som si, zeby to tuna robilo nejake problemy. Mozno keby slo o ine priezvisko, znelo by to inak.

yanni
14. okt 2011

@janula148 mne to vobec neznie divne. Ja tiez nemam -ova, pretoze mi po case v DE praveze to -ova znelo divne a aj prekazalo, hlavne v praci. A stale niekomu nieco vysvetlovat, ze preco je to tak atd? Bez tej zenskej prechylovky je vsetko jednoduchsie.
A na SK budes tak ako mas v papieroch. Tam uz je tiez celkom normalne, ze pri sobasi si zeny nedavaju to -ova alebo -a.

janinka25
14. okt 2011

@qwatka ahoj ja som z heidelbergu to je nejakych 20 min. od vas

janinka25
14. okt 2011

poradite mi? mam otazočku očkuju sa deti tu v nemecku ked maju 2 roky, lebo ideme na prehliadku 2 ročnu tak som zvedava, na slovensku nam kazala prist dr. az ked bude mat 3 roky, ze ho budu očkovat

deina
14. okt 2011

@janinka25, ale ved v 3 rokoch nic povinne na SR nie je, tak viem. Zeby nieco pribudlo? A ockuje sa podla toho, co vsetko ma za sebou. Tuna davaju hexu 4x, MMR 2x a este casto davaju aj Meningokoka C. Takze ak vam nieco z tohoto chyba, urcite ti doktorka to chybajuce ockovanie ponukne. Ale nemusis davat, ak nechces, povinne to nie je.

janinka25
14. okt 2011

tak neviem mozno som ju zle pochoplila ked som teraz pozerala tabulku tak fakt tam nič nie je, tam potom je len taka prehliadka v 3 rokoch. a za Meningokoca sa niečo plati?

deina
14. okt 2011

Nemyslim, ze sa plati, nemalo by sa. Myslim, ze vsetko, co maju ako odporucane ockovanie, je zadarmo.

janinka25
14. okt 2011

ked je to nepovinne tak ty mas zaočkovane proti meningokovi deti?

deina
14. okt 2011

@janinka25, nie, nemam. Starsi ma 3x hexu, 3x prevenar (to som si dost vycitala) a 1x MMR a mladsi ma 3x hexu a 3x prevenar, to je vsetko.

janinka25
14. okt 2011

mal nejake reakcie prečo si si to vyčitala?

deina
14. okt 2011

@janinka25, ano, po prvom Prevene a ja som mu to dala, hoci to vtedy vobec nebolo povinne (len odporucane). Tak ale co uz... nastastie to nemalo vaznejsie nasledky. 🙂

Porodna sala po nemecky, vie niekto? 😨

martinas30
14. okt 2011

@deina Kreißsaal 🙂

deina
14. okt 2011

Vdaka. A nahodou novorodenecky skrining? 😅

martinas30
14. okt 2011

@deina novorodenecky neviem,ale my sme davali robit screening a v papieroch som pozerala mame napisane Hüftsonographie iba, to je ale sono klbikov

deina
14. okt 2011

Jej, super, to tam tiez napisem, to tiez robili... Dakujem. uz to budem mat aj hotove.

zuzkaprofant
16. okt 2011

ahojte mam otazocku kupujete alebo davate detom nieco na imunitu a ked ano ako sa to vola dakujem

lllinda
17. okt 2011

babulky mam otazocku... ako najdem tu v DE polohrubu muku? ake ma oznacenie??? teda ja som z toho idiot...doteraz som mala este z domu ale minule som isla kupit a prisla som domov uplne zufala a bez muky lebo som sa v tom vobec nevyznala.. 😠

philipha22
18. okt 2011

@qwatka My zijeme vo Friedrichsdorfe 🙂

philipha22
18. okt 2011

@lllinda ja som bola tiez z toho mimo, ale polohruba by mala byt 405, hladka 550

lllinda
18. okt 2011

@philipha22 fakt? mne sa zda ze 405 je hladka 🙂 ale teraz som kupila nejaku 630 a je tam pisane za na kolace tak uvidime 🙂 no kazdopadne ked pojdem domov tak veziem naspat dva kartony muky 😀

yanni
18. okt 2011

@lllinda 405 je hladka, 550 hrubsia, a napr. Wiener Griessler od Rosenmehl by mala byt ako hruba. Ale baby ono je to o nicom, aj tak su takmer vsetky recepty s hladkou mukou. Ja som si zo zaciatku tiez nosila, ale to cloveku ide casom na nervy trepat z SK a hlavne, ked je tam vsetko drahsie ako tu. Jednoduchsie bolo, sa preorientovat a experimentovat a skusat ak mate nejake recepty z SK s inou ako hladkou mukou.
A ten vyrok, ze 630 na kolace, no rehoooot. Ved z kazdej muky sa daju upiect kolace 😀 😀 😀 😀 😀

philipha22
18. okt 2011

@lllinda
@yanni tak potom som mimo???? 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som kupila z kazdej a tak som vedela ze ktora je ktora, a 550 mam ako hladku a 405 polohrubu... hrubu som kupila ale ta bola taka divna do hneda... Tak potom ta torta mala take zaujimave tmave cesto...

philipha22
18. okt 2011

Zienky o 2 tyzdne ideme na Slovensko, co sa mi odtial oplati dorypat???? Bezpodmienecne beriem bryndzu, tatarsku z LIDLA 🙂 a???? Poradte co sa oplati....

deina
18. okt 2011

My sa sem vzdy trepeme s Kofolou, kedze to tu nemaju. 😀

yanni
18. okt 2011

@philipha22 tak to si asi kupila Vollkornmehl. Celozrnna ja hnedkasta. Ja napr. kupujem uz len Dinkelmehl. Spaldova muka je lepsie stravitelna ako ktorakolvek ina. Normalna je pekna biela, tu pouzivam len ja jemne kolace a celozrnna ma taky hnedasty nadych, tu pouzivam na vsetko ostatne. Je to tiez hladka ale kedze tu mas rezepty väcsinou s hladkou mukou, tak nie je problem. Ked mas pouzit nejaku inu muku, tak je to v recepte udane, ale tu sa pouziva takmer vyslovne len hladka.

Ozaj a chytila si tie tvoje405 a 550? Lebo 405 je hladka, chyt ju, ta je uplne jemnucka a 550 je medzi prstami trochu ina. A hnedasta kedze je to celozrnna je hrubsia ale su v nej tie "smeti". Ale ak ta hnedasta bola razna (obycajna nie celozrnna) tak ta tiez je taka jemna len ma inu farbu.

yanni
18. okt 2011

@philipha22 neoplati sa uz nic,. Potraviny na SK su drahsie ako tu, bola som v septembri na SK tak som porovnavala. Len ak mas nieco oblubene slovenske. Bryndzu kupujem aj ja ale nie zakazdym, ja ju mam zmrazenu. Sladkosti kupujem, kavenky, rumba, sojovy sulok atd. Ale inak uz nic. Pred takymi 5-6 rokmi sa dalo na SK nakupit ale uz sa to fakt neoplati. Ani len tu muku.

yanni
18. okt 2011

@deina ved to je nezdraveeeeeeeeee. Sami cukorrrrrrrrrrr. 😕

philipha22
18. okt 2011

@yanni ved prave, ze som skusala... 550 je v zltom obale WEIZEN MEHL a je jemnejsia ako 405, aj ked som potrebovala zahustit omacku, tak som nemala 550, tak som supla 405 a tam som videla, aj na omacke, ze toto hladka nespravi ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre