Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

lllinda
19. okt 2011

@yanni ano,nemala som na vyber 😀 inu som doma nemala a nechcelo sa mi trepat zasa do obchodu 😠 , ale vysiel uplne v pohode.. takze kludne ju mozem pouzivat aj namiesto polohrubej 🙂

katkahamburg
21. okt 2011

nejaka babänka v nemecko hamburg

alaala1
21. okt 2011

dievcata,nemate niektora skusenosti s podnikanim tu v De?

katkahamburg
21. okt 2011

@alaala1
A Co potrebujes vediet

kaleilah
26. okt 2011

Ahoj holky, nezlobte se, že vás tu takhle rušim, ale mám pár otázek... Přítel dostal nabídku dělat v německu, někde na jihu, nevim přesně kde, ještě večer proběhne doma debata. Ale byl by tam celý týden, jezdil by na víkendy domů. A to prostě se třeba dětma sama doma NEEE. Firma by mu proplácela ubytování v penzionu. Ale zvažujeme možnost, že by jsme jeli do němacka s ním. Jak se tam žije? A hlavně, jaká je cena podnájmů? Stačil by nám byt tak 2+1, na kolik to cca měsíčně vyjde? Děkuju moc za odpověd..

deina
26. okt 2011

@kaleilah, vitaj. Jej, aka mlada maminka a uz tri deti. 🙂 Ta cena podnajmu velmi zalezi na tom, ktore mesto to bude. Ved pockaj, co ti povie, kde by to bolo, za aky plat a urcite to s podnajmom velky problem nebude. Podla mna je lepsie prist aj s detmi sem ako mat tatina doma len na vikendy.

kaleilah
26. okt 2011

tak plat už vím. Bohužel je to česká firma, takžýe vše proplácí v korunách, ale plat cca 15 čistýho plus diety 45 na den, práce od pondělí do pátku...
@deina

Teď bydlíme taky u hranic, do německa to máme 15 km, německy se domluvim tak nějak normálně, už několikrát jsme uvažovali, že by jsme tam šli. Navíc jsem zdravotní sestra, myslím, že bych tam práci našla taky v pohodě - jsem zvyklá vždycky když jsou děti starší- tak kolem roku jít dělat na poloviční úvazek... a tedy orientačně? Když vezmu, že budeme hoooodně skromný? 🙂

deina
26. okt 2011

@kaleilah a kde, to nehovoril? My sme v Mnichove a 2izbove neviem, nepoznam, ale 3i vyjdu okolo 1000eur a viac. Prepokladam ale, ze Mnichov bude jedno z tych drahsich miest na byvanie...

kaleilah
26. okt 2011

@deina ne, nevím kde přesně. Dneska večer mi to prý ukáže na mapě, teď jede z té firmy. Ale prý je to skoro až u Rakouska.

fabienamata
26. okt 2011

Ahojte zdravim po sto rokoch, my prestahovani durch cez cely De. 😉 ,uz aj trosku zariadeni, ale hlavne spokojni na novom mieste.
Sme v Bad Aibling. A uz som aj par slovakov stretla.
Inga danka renca peta bea paula katka evka a ostatne baby zdravim vas 🙂 🙂 🙂
Dani, dlhujes mi navstevu 😉a teraz to uz nebude na skok!

yanni
26. okt 2011

@fabienamata jeeeeeeej caves, zeno ty zijes? A som nevedela, ze vy sa stahuujete tak blizko k nam 🙂

yanni
26. okt 2011

@kaleilah vitaj medzi nami crazy zenulami 😀 Pocuvaj ale dvojizbak vam nebude maly? 3 deti a dvaja dospelaci? Ono to az taky velky rozdiel medzi 2 a 3 izbovym nie je. ja mam dvoj ale dost velky a pristala by som aj na troj keby to mal kto za mna upratovat *liene kure ja viem 😀 * ale som sama. Ja by som uz pri jednom dietati minimalne trojizbovy brala. Nech ma vlastnu izbicku. Aby to bolo na poriadku. Tak tu v Mnichove su troj 1000 € + a dvoj 700-800 € +. Podla velkosti, vybavenia, lokalita atd.
Ked budes vediet mesto. hod to do scout24.de a ono ti tam hadam nieco vyhodi.

evinkaaa
26. okt 2011

@fabienamata - ahojky. Tak to stahovanie predsa vyslo? Supeeeer, tesim sa s tebou. Viem, ze si mi o tom velakrat pisala, ze to este neni jasne....ale tak predsa. 😵 Ako sa vam tu paci? Odkedy ste tu?

@deina - dani, dame stretko? My sme prisli v nedelu neskoro vecer naspät, tak som zasa k dispozicii 😀 . Nechystas sa ty niekam prec? 😀

kaleilah
26. okt 2011

@yanni díky za odpověď 🙂 tak já žiju ve 3+1 v čr a v pohodě, hlavně nebude to trvalý řešení, ale cca na rok, a hlavně chlap bude od rána do večera v práci, takže na to vyspání nám ty dva pokoje stačí. a pořád lepší zkusit bydlet v německu, než mít tátu jen na víkendy. A jak je to tam s pojištěním atd? Vůbec nemám představu, co všechno bych musela zařídit, kdybych tam chtěla žít.

yanni
26. okt 2011

@kaleilah 3+1 znamena 3 izby a kuchyna a kupelna? Tak to sa este ako tak da. Ale tlacit sa v 2 izbach? Hm ale ked to tka na pevno ze len na rok planujete,t ak to by sa dalo. Len aby sa vam tu nezapacilo a nezozhodnete sa tu ostat natrvalo. Myslim, ze az taky problem najst si aj prijameho nemeckeho zamestnavatela tu nie je. Zalezi od branche. Ale prestahovat sa da stale. Len ak budete v nejakom malom mestecku, tam je casto dost problem nieco vhodne najst. Vedela by ti o tom romany rozpravat Renca-Pingi. ale este nema internet, tak ak bude buduci tyzden, tak sa hadam ozve.

No ak bude tvoj muz poisteny tu v nemecku tak vy sa mozte vsetci poistit cez neho v tzw. Familienkrankenversicherung. Inak nic ine vybavovat nemusite. Rodinne pridavky, ked sa tu prihlasite a na to tretie prvych 12 mesiacov ak si pred porodom nerobila (asi nie vsak, ked mas este taku malicku doma) tak myslim ze materska je 300 €. A na to druhe kedze este nema 3 roky Geschwisterbonus 75 €. Ale to by ti baby potom poradili, ked uz budete tu.

alaala1
26. okt 2011

@fabienamata ahoj,ta si si celkom blizko nas-asi najblizsie z tychto sloveniek 🙂 ak budes mat niekedy cestu do Tittmoningu,alebo Burghuasenu alebo niekam v okoli nas,ozvi sa,budem rada,ak pokecam s nejakou slovenkou 🙂

alaala1
26. okt 2011

@yanni ahoj,jednu otazku mam,ty si pisala,ze si studovala na univerzite tu v de,ako to bolo u teba potom s najdenim prace-v pohode ? brali ta ako vystudovanu Nemku?

alaala1
26. okt 2011

@kaleilah ahoj,my sme od rakuskych hranic iba 6km,ak sa budete stahovat niekam blizko Tittmoningu,daj vediet..Najom 3 izboveho bytu sa tu pohybuje okolo 650 eur,ale da sa aj lacnejsie,podla toho aky komfort ocakavas.my mame dve deti a na na dostavame kindergeld mesacne 368 eur

alaala1
26. okt 2011

@katkahamburg ahoj,chcela som vediet,ako to je so ziskanim povolenia,kolko trva vybavenie zivnostenskeho listu,
niekde som sa docitala,ze musis vykonavat predtym 2 roky na sr tu zivnost,ktoru chces vykonavat v de,nevies co je na tom pravdy?

yanni
26. okt 2011

@alaala1 a to ta ako napadlo, ze by tam mali robit rozdiely medzi narodnostami? Ked splnas kvalifikaciu a si im sympaticka tak preco yb ta nemali zobrat. Pravnik mi napr. dal uz pri pohovore najavo, ze ak ja sama chcem, tak ma hned berie. A ja som nerozmyslal, hned som tiez povedala ano, co sa budem trepat este na 100 dalsich pohovorov. Tu na sude to tiez nebol roblem. Dala som ziadost, boli tu nieco odobne ako prijimacky, bola som jedna z tych najlepsich, miest bolo ale v celom bavorsku len nejakych 200 a prihlasenych 8000, priamo v mnichove len 6. ale pozvali ma na pohovor a tam tiez, ak mam este zaujem, tak mi poslu formality a mozem k 01. nastupit. Mozno, ze len ja som mala take stastie, neviem to posudit, ale vzdy vyslo vsetko co sa tyka roboty, na prvy sup.

alaala1
26. okt 2011

@yanni napadlo ma to len tak, aku vysoku si vystudovala?

yanni
26. okt 2011

@alaala1 LMU v Mnichove. Rechtswissenschaften.

yanni
26. okt 2011

a este germanistik a slawische Philologie a Ausbildung: Fremdsprachenkorrespondentin a tiez Rechtanwaltsfachangestellte. Cize keby nieco, mam si z coho vyberat. ale to nieco uz nebude, kedze mam robotu aj po smrti 😀 😀 😀 😀

kaleilah
26. okt 2011

@yanni dělala jsem, teď jsem 4. měsícem na nemocenské - rizikové těhu, kvůli práci, ale dělala jsem na poloviční úvazek. Peníze jsou pořád potřeba, takže jsem chodila na noční do LDNky, jsem zdravotní sestra a pak ráno jsem přišla domů a lítačka kolem dětí... A to bych mohla brát německou mateřskou, i když bych porodila tady v čr?
@alaala1 můžu se zeptat co to je kindergeld?

alaala1
26. okt 2011

@kaleilah kindergeld-pridavky na deti,neviem ,cci ich mate v cechach,na slovensku je to asi 20 eur na dieta,na mesiac

alaala1
26. okt 2011

@yanni super,ty si riadne sikovna !!!

yanni
26. okt 2011

@kaleilah no ono sa ta materska vypocita z platu. Ked si robila, dostanes 65 %, ked si nerobila alebo malo zarobila, ze ti nevyjde ta minimalna materska, tak tych 300 €. Myslim, ze to je jedno kde sa dieta narodi. Dolezity je pobyt. A ked sa prihlasite vsetci v DE, tak na vas spadaju aj vsetky prava a povinnosti. Len nesmies poberat ronaku davku v DE a v CR. Musis sa rozhodnut. Ale myslim, ze Kindergeld, na kazde dieta 184 € a materska na babo 12 mesiacov a 300 € + ten GEschwisterbonus na to druhe v poradi 75 €, je asi viac ako by si dostala v Cechach. Na to prve uz dostanes uz asi len detske pridavky, neviem presne do akeho veku je tem Geschwisterbonus. Mozno by niektora kocka vedela, co ma tak deti za sebou. Renca urcite, len ta zial este nema net. Alebo pogoogluj.

alaala1
26. okt 2011

@kaleilah kindergeschwister bonus sa dostava do 3 roku surodenca,teda v tvojom pripade by si ho dostala na adrinaku ,pokial dovrsi 3 rok

yanni
26. okt 2011

@kaleilah nasla som ti to.

Elterngeld=materska

Geschwisterbonus: Den Geschwisterbonus gibt es, wenn neben dem neuen Kind mindestens ein Geschwisterkind unter 3 Jahren oder zwei Geschwisterkinder unter 6 Jahren vorhanden sind. Der Geschwisterbonus beträgt 10 % des Elterngeldes, jedoch mindestens 75 Euro. Es gibt mithin auch beim Geschwisterbonus einen Sockelbetrag in Höhe von 75 Euro für jedes Geschwisterkind unter 3 Jahren (§ 2 Abs. 4 BEEG) .

Ausländische Eltern
Staatsangehörige von Mitgliedstaaten der EU und der Schweiz haben ebenso wie Deutsche nach dem Recht der EU in der Regel dann einen Anspruch auf Elterngeld, wenn sie in Deutschland erwerbstätig sind oder in Deutschland wohnen.

cize mas narok na vsetko.

yanni
26. okt 2011

babule zatial sa majte. musim bezat na anglictinu. Booooooooooooooooze ak prezijem tento tyzden, tak uz ma nic nerozhodi. Rozlietana, vystresovana, prepracovana....kedy bude dovolenkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre