Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
26. okt 2011

cavesky, hlasim sa po rokoch, snad ste ma este nezmazali z harddisku.........u nas je to momentalne take hranicne, muz pracuje od vidim do nevidim (von ich sehe bis ich sehe nicht 😀 ....volny nemecky preklad), takze vediem zivot skoro ako alleinerziehende mutter, dokonca uz aj sused pochopil, ze musi pomoct, tak nosi nakupy, vynasa revuce deti po schodoch, prebera baliky a podobne..... pysim sa inak extra 18 kg, nase nenarodene ma uz teraz hmotnost petinho huga po narodeni, takze dufam, ze sa dockame co najskor.

@fabienamata lubi, no ja som ani netusila, ze menite lokal.....co vas k tomu viedlo? zacinas uz aj ty pracovat? a co sofca?

tak ja som zvedava na novinky, co vlastne dvojpecena mamka bea? a som zvedava aj na rencine dojmy z ddr, tiez by tam uz mala byt, ze?

yanni
26. okt 2011

@iii jeeej Ingi, caves. Ty tiez zijes. No nic si neprepasla, dlho sa tu nic nedeje. O Bei ani chyru ani slychu, aspon tu verejne nie. Renca je uz Ossi, len stale nema net. Mala mat uz tento tyzden ale vraj chlapik neprisiel ako bol slubeny, tak je nasrata. Ani TV nemaju 😀 😀 😀 😀 😀 😀 , no hroza na tom vychode. Na buduci tyzden ma prist znova ten telkomchlap, tak hadam uz bude mat net a nieco nam sem nacarbe. Inak nic moc hier, nejake nove babenky, dufam, ze sa udrzia, nie ze zase zduchnu ako väcsina novych. Peta tu mala fotrikovcov, mi volala, maju sa fajn, ani ako keby nerodila. No ty to nemas vesele. Uz sa ti to krati. Uz mate vsetko pripravene na privitanie noveho Erdenbürgera?

deina
26. okt 2011

@evinkaaa, ahoj. 🙂 Zatial sa nechystam nikam, maju mi zavolat z fruhfordering centra (bohvie kedy, tam nedaleko, kde sme povodne pozerali byt, Furstenriederstrasse), tak to by mohlo nieco pozmenit, ale inak nic. Od stredy som volna. Cez sviatky tu budeme mat sestru s jej manzelom, to sa tesiiiime.

@iii, aky zlaty sused. 😅

fabienamata
26. okt 2011

ingi tesim sa, ze si sa ozvala, obdivujem ta ako to zvladas, aj s pomocou susedou, ale nech, ved mas co robit s bruskom plus 2 deti ufff. A bude chlap alebo dievca? Elenka by brala sestricku, ci ako ?? Lebo S.by brala 🙂

No menit sme mali naplanovane uz davnejsie, a tak to presne klaplo ako sme chceli. Mm tiez ako tvoj od nevidim do nevidim makal v praci,a perspektiva nikde, tak aj to bol dovod a aj 1150 km na sk. Tie cesty som neznasala, hlavne kvoli S. ta uz len ked zbadala auto a nas nabalenych, bola nervozna.
Mm teraz prebral ambulanciu, tak bude makat na svojom.
S.zacala chodit do montessori skolky, ale zatial uz bola 2 krat chora, takze sme na zaciatku. Sprechuje o 106, aj doma s babikami.......Ja si musim vybavit papierovacky, snad mi tu vsetko uznaju a potom nastupim do prace. Co je s Dankou, vies?
A Peta tebe gratulujem k Hugovi, kraaasne. Uz len do trojky babenku. 😉
Jani ty tu fungujes ako hotova poradkyna, a aka trpezliva 😉 Renca bez netu?? Snad to prezije. 😀

fabienamata
26. okt 2011

alaala, dakujem za pozvanie, chodite lyzovat?
tuto zimu chcem S. supnut na lyze, som zvedava, je tu asi 5 lyz.stredisk v okoli 30 km.
Bruuu noc.

mooc
26. okt 2011

nie je geschwisterbonus na jedno dieta do 3 alebo (aspon) dve do 6 rokov? tak si to pamatam, tiez to nie je tak davno, co som tie papiere vypisovala.. 😉

dievcence zdravim vas.. u nas nove nic.. len mm je akysi "chapavejsi".. mal uz dvakrat oboch prckov asi na hodinu sam ked som bola u zubara.. dnes som dokonca dostala prislub, ze do konca roka by si zobral kazdy piatok volno (kedze sme nemali ziadnu dovcu tento rok okrem tych 2 tyzdnov po porode) a ze by sme mali aspon predlzene vikendy.. 😲

stanta
26. okt 2011

Ahojte, ja som tu nova... Chcem sa opytat je medzi vami dievcatami niekto , kto zije v Bielefelde alebo v jeho okoli... Dakujem....

iii
27. okt 2011

@stanta ahoj, pokial sa nemylim, tak stardust je priamo z bielefeldu

@deina danka zlaty sused, skoda, ze nie je mladsi.....ale aspon na to nosenie nakupov sa hodi 😀

@fabienamata lubi, s tymi lyziarskymi strediskami mi to ani prosim nehovor.......inak ja som postavila E na lyze v 3,5 roku a klaplo to super. muz prebral celu prax sam? no paradicka, drzim mu palce... to musi byt krasny zivot, bez nocnych sluzieb 😉 a este mate v tom bavorskom zapadakove aj montessori skolku, tak to len pozeram 😀

fabienamata
27. okt 2011

ingi bez sluzieb a prisluzieb 😵 okrem montessorky zevraj tretie najlepsie gymnazium v de. 😎
Skoda ze som to neodlozila, ale momentalne sa nas to netyka Filip ma uz zmaturovane 🙂 ale mne je najlepsie tu
http://www.therme-bad-aibling.de/2007/pages/ind... 😀 A plavecky bazen skoro u nasich susedov v zahrade.
ja som tu nadsena,z toho, ze sa vsade dostanem za cca 5 minut.Je mi to normalne vzacne ist tak kratko a maximalne cez jeden semafor a uz som na mieste. I ked velke mesta maju pre mna caro ,ale nie s mojim tvrdohlavym vrestadlom. 😅
A Elenka takato lyziarka, napis ked budes mat cas, ako ste zacinali, neviem ako zacat,ci hned k instruktorovi alebo sa mam s nou najprv ja potrapit, lebo ona ma teraz premudrele obdobiea este premudrejsimi argumentami,preco to nemoze byt tak, ako to hovorim ja.

iii
28. okt 2011

@fabienamata lubi, pozeram prave stranky vasho mesta, bad aibling vyzera fakt paradne. mas pravdu, velke mesto je super, pokial si single, ale s detmi je kazdych 10 metrov naviac niekedy boj. aky mas inak pocit z bavorska? je to ina planeta oproti bremam asi, ze?
inak to lyzovanie........ked sme boli na horach pred rokom, lyz. skolka bola zavreta a instruktor strasne drahy, navyse E sa neciti uplne komfortne v pritomnosti cudzieho muza (no nie uplne po mamke 😀 )....tak som si povedala, ze to s nou skusim sama - najprv sme chodili na kotve tak, ze som ju mala vylozenu na pravom stehne a drzala pravou rukou, zatial co lavou som drzala vlek......potom som ju mala na kotve medzi nohami, ked uz vedela drzat stopu. no a na konci tyzdna jazdila sama na takej extra pomalej pome, nalozila som ju dole ja a vylozil ju hore vlekar. z kopca sme jazdili najprv tak, ze mi isla medzi nohami, potom uz vedla seba a drzali sme sa za palice. nakonci uz v podstate chodila sama. vydzala tak maximalne hodku, dvakrat denne (viac by som nezvladla asi ani ja, skoro mi odisli krize). je to asi velomi neprofesionalny sposob vyucby, ale mali sme pritom srandu a naucila sa, hlavne bez stresov. prilbu som jej nedavala, lebo svah bol prazdny a pri tej jej rychlosti by sa jej aj pri pade na hlavu nic nebolo stalo.

lllinda
30. okt 2011

inak s tymi prispevkami v tom mam aj ja nejaky zmatok 😒 uz sme tu vyse 3 mesiacov a este sme nic nedostali... papierova byrokracia ako u nas, aspon ze tie zienky na uradoch su mile a ochotnejsie ako u nas na SVK... 😀
Totiz stale im nieco chyba, podpis, potvrdenie, stale behame ako blazni.. sme si totiz nejak neuvedomili ze prva dcerka nieje manzelova 😕 sme na to zabudli 😀 a teraz je s tym problem..ale tak dufam ze sa vsetko vyriesi vybavi a konecne to bude chodit ako ma... ale aspon si pekne setrime ved 4 mesiace po skoro 400€ to je dost ked nam to spatne doplatia no nie??? 😀

fabienamata
31. okt 2011

Ingi na inej planete sa citim ked na mna prehovori bavorsky dochodca 🙂 , namiesto "a" hovoria"ô",
No, ale za ten kratky cas ,co som tu som stihla zhodnotit, ze kultura soferovania,je tu priserna, citim ,ze som blizsie k Sk. Neporovnatelne s HB. Ked idem 30 tkou, tak sofer za mnou je nalepeny doslova na mojom kufri auta, a chce ma pohanat??? 😀 😀 ale tak vela nedosiahne,jedine ze idem este pomalsie. O predbiehani v neprehladnych zakrutach ani nehovorim. A je to denno -denne. Pritom su tu dost uzke cesty, ved male mesto, vedla chodnik po ktorom idu deti zo skoly,nechapem .
A co sa tyka ludi,tak citim rozdiel 😀 😀
diky za rady ako sa jazdi na kotve s prckom, tam som sa este v mysleni nedostala. A helmu som jej vybrala,zevraj na 4 roky...

hojda
31. okt 2011

Ahoj holky, neporadíte mi, jak získat výsledky tohoto testu autosedačky Maxi Cosi Fero? Nějak nemůžu najít jednoduchý způsob, jak zaplatit to jedno Euro.

http://www.test.de/themen/auto-verkehr/test/Pro...

yanni
1. nov 2011

@hojda http://www.rp-online.de/auto/ratgeber/Zwei-Kind...

Inak ten Sitz "prepadol" na plnej ciare 😕

hojda
1. nov 2011

@yanni Moc díky, já už něco podobného našla na ADAC.de, ale nějak jsem nechápala, jak to to myšleno, když tam bylo u Bébe Confort Fero napsáno, že má stejnou kontrukci jako Maxi Cosi Ferro Fix a ta Bébé neprošla, tak jestli tedy neprošla i ta Maxi Cosi a asi to vypadá, že to tak bude. A to mi přímo z Maxi Cosi napsali, že očekávají super výsledky!!!! Váhala jsem jsem Cybex a tohle, takže je to asi jasné! Díky moc!!!!!

yanni
2. nov 2011

@hojda inak ja tiez nechapem, co na tom tak poserkali, ze nepresla. Maxi Cosi su/boli jedny z najlepsich sedaciek. No co uz.

hojda
2. nov 2011

@yanni Ta jsem napsala do Maxi Cosi, co mi na to řeknou?

yanni
2. nov 2011

@hojda no som zvedava. Tak potom hod sem tu odpoved, ak nejaku dostanes.

mooc
2. nov 2011

@yanni su/boli ale len vajcia a jednotky.. pre "velke" deti nikdy neboli top..

iii
2. nov 2011

@fabienamata lubi, tak presne tito bavorski dochodcovia tvorili asi 90 percent mojich pacientov......ani slovo som im nerozumela, doteraz si pamatam tie stavy zufalosti 😀 a z kazdej dediny mali nejake ine recove vychytavky.

ozaj, budete niektora slovenka odtial volit? mate sajnu, ako to funguje?

iii
2. nov 2011

aha, tak uz to mam, ako by to niekoho cisto nahodou zaujimalo 😉
http://slovenskamigracia.sk/sk/6/ako-volit-zo-z...

evinkaaa
2. nov 2011

@iii - ingi, ja som sa o to zaujimala pri poslednych volbach co boli na sk, ale prepasla som tu dobu, dokedy sa musela poslat ta ziadost, tak to potom uz neslo. Ale teraz na to uz nezabudnem 😀

iii
2. nov 2011

@evinkaaa evi no presne tak, ja som to tiez nejak prepasla....tak idem hned zaziadat o listky, ale tusim uz teraz, ze to nepojde bez komplikacii 😀

evinkaaa
2. nov 2011

@iii - myslis? Uz nemas doveru v slovenske urady? 😀 😀 😀

yanni
2. nov 2011

@iii ingi no ja volit nebudem. ved na co je to dobre? aj tak si ti politici robia co chcu. Najskor slubuju a nic nesplnia. Ani v DE som nebola volit. Ved koho? Aj tu sa len naslubuje. A este nejake listky vybavovat a posielat to. No nemam kde inde investovat moj drahoceny cas.

Inak to s tou bavorcinou sa vam ani necudujem. Na to si ucho musi zvyknut. Ja som velmi vdacna pekarni. Tam sme mali jednu dochodkynu, tak inak ani nevedela len po bavorsky. To som sa zo zaciatku musela aj tri krat spytat, co povedala 😀 😀 😀 😀 To bola sranda. Ale teraz uz bez problemov. Aj vypadnut z Mnichova pomoze, ked byvas niekde na dedine,tam sa po bavorsky hovori samozrejme viac a aj skor sa naucis. Len ked je nieco v bavorcine napisane, musim si to nahlas povedat, aby som pochopila 😀 😀 😀

deina
2. nov 2011

@iii, ja sa tiez chystam volit, takze pozeram, ze to treba do konca januara zahlasit... tusim to uz mm spominal, tak snad to vybavi. 😅

Minule som si tak hovorila sama pre seba, ze ako super, uz celkom dobre tej nemcine rozumiem (akurat som v ten den telefonovala s jednym fruhfordering centrom) a isli sme sa s kamoskou do kostola pozriet a tam nas zastavil jeden starky, dochodca. Ze ake nadherne deticky a obom chalanom dal maly privesok s Pannou Mariou a do toho spustil po bavorsky. Slovo som nerozumela, akurat som pochopila, ze nie je ziadny Jehovista a mysli to ozaj tak, ze sa mu tie deti pacia a bol z toho vsetkeho neuveritelne dojaty, hovoril nieco o tom, ze ich mame ochranovat... Mne ta bavorcina pride ako samostatny jazyk niekedy a ono je to "len" dialekt?

alaala1
3. nov 2011

ahojte baby,neviete kolko tu zarobi v priemere operka?myslim nejaka slovenku operku-nie nemku 🙂

matso
3. nov 2011

Ahojte baby. Prosim Vas, neviete mi niekto povedat, ako to je v pripade porodu v Nemecku, ak nie som poistena cez manzela? Moj muz totiz tento tyzden podpisal zmluvu s jednou nemeckou firmou, ale nebude pre nich pracovat ako interny zamestnanec, ale ako externista (na fakturu). Problem je ten, ze cakame druhe babo, termin mam v maji, no kedze on nebude nemecky zamestnanec, ani ja tym padom nebudem poistena cez neho. Standardne cestovne poistenie (slovenske) nepokryva porod v zahranici. Mozem sa ale pripoistit napr. v Nemecku? Povodne som chcela za nim vycestovat niekedy v marci a rodit uz v Nemecku, ale kvoli tomu poisteniu teraz vaham. Aby nas to potom nestalo kopec penazi. ☹ Nema niekto z vas podobnu skusenost?

felli
3. nov 2011

@matso Ahojky,ja som uz dlhsie na vas nepozrela ako sa mate,ale velmi vas vsetkych pozdravujem!!! k tomu porodu bez poistenia v nem.myslim ze sa za posledne roky nic nezmenilo,rodila som pred 3,5r.,chceli sme sa zobrat v klude po porode ale kvoli prave poisteniu,porodu a zbytocnym komplikaciam sme si prelozili term.svadby .Uvidis co Ti napisu dievcata za radu,ja viem zeby sme museli porod,hospitalizaciu a vsetko okolo platit privatne,na slovensku sa da pripoiostit takmer na vsetko pre vyjazd do zahranicia ale na porod nie.Drzim vam päste nech najdete co najlepsie riesenie pre vas i miminko.Monika

felli
3. nov 2011

@iii Ingi vas tiez velmi pozdravujem!!! 😉 a klobuk dole teda ako to zvladas 🙂 mate aspon niekedy po ruke babicku? ale s humorom sa vsetko zvlada lepsie ze? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre