Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

paula
9. dec 2011

ahoj holky!
jak se tu vsechny mate!
Vite na co jsem prisla? ze je tu na koniku nekdo se stejnou prezdivkou jako ja a mam ted porad spoustu "notifikaci" i kdyz tu vubec nekomunikuji, neni to divne? myslela jsem, ze kazda prezdivka jde jen jednou`?? 😉

mooc
9. dec 2011

@deina no viac info nemam, len v utorok tam ma gratulka k babatku, tak asi tie baby co jej gratulovali viac vedia.. 😉

alaala1
10. dec 2011

@kmk1 dakujem za super tip 🙂

kmk1
10. dec 2011

@alaala1 niet zač, rado sa stalo 🙂

mammy81
10. dec 2011

Ahojte dievcence,tak vam oznamujem ze 5.12.2011 presne na termin sa nam o 1:26 hod.narodila Amelie s mierami 2680g a 47cm. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Porod sme mali blekovy-2,5 hodiny.mysleli sme ze stihame nedelne babo ale no tak predsa nemozeme chciet vsetko. Foto dodam dodatocne,nemam nic stiahnute z fotaku. 😉

fabienamata
10. dec 2011

@mammy81 gratulujeeeeeeeeeeem , to bola teda bleskovka teda... vela zdravicka a pohodicky prajem, pridu aj babky na vypomoc , alebo Sofia postrazi malu sestricku. 😉 hod fotku prosim ak budes mat cas...drzte sa 😵 😵

iii
10. dec 2011

@mammy81 stefka, prave som ti gratulovala na fb, ale tak este raz vsetko naj naj a nech je vasa amelka aspon taka sladka a spokojna ako ta vierkina 😉 a ako to zvlada sofca?

@paula no a aku rodinku si si adoptovala? aspon 3 deti? ale nestazuj sa, je to mile, ze niekto iny prispieva, kym ty nemas cas 😀

@kmk1 jeee, no to je premakane, krasne stranky

kmk1
10. dec 2011

@iii 😉 dakujem

evinkaaa
10. dec 2011

@mammy81 - stefiiiii, srdecne ti blahozelam....nadherna sprava....drzkajte sa....vela zdravicka, mliecka a spanku 😵 😵 😵 😵 😵 Tesim sa na foto. 🙂

jahodka11
11. dec 2011

@smileko -mna caka stahovanie do nemecka v januari 🙂 MM tak uz pracuje od oktobra, je poisteny, my uz s malym tiez a hned ako prideme do DE mame prist do poistovne podpisat papiere....a 16.1. mi uz dr vybavil poradnu 🙂 a to po nemecky neviem absolutne vobec, dohovorim sa po anglicky, aj ked urcite to bdue problem...gynekologicke terminy neovladam....ale nestresujem, pojde so mnou manzel (prvykrat urcite) a co, ved dr uvidi, co bude potrebovat.... 🙂 a rodit budem urcite v nemecku, pri tejto nasej slovenskej situacii som aj rada 🙂
takze neboj sa dopredu a tes sa z tehotenstva....a z osobnej skusenosti, chod pekne s manzelom hned ako mozes...ja som tu sama od oktobra a neviem, co skor.....uz sa tesim na januar 🙂

marosko
11. dec 2011

Stefi aj od nás príjmi gratuláciu k Amelii. Prajeme vsetko naj,naj ...... 🙂 🙂 🙂

zape269
11. dec 2011

@jahodka11
ahoj, a kam do De sa stahujete?
ja tu som uz tiez 2 roky, ko tak spokojna, a pred 3 mesiacmi som rodila nasu dceru ZARU - tiez som toho vela nevedela po nemecky- ae to sa clovek nauci ,...

zape269
11. dec 2011

@alaala1
ahoj, tak v tvojej sprave ako by so sa videla a pisala ju ja. som na tom presne tak isto- az na tu talininu a anglinu.
Hröza, strach, ked s prechadzam s malou , tak sa niekedycitim dost cudne....
a kde byvas?
ja v ichenhausen - günzburg - ak ti to nieco hovori

zape269
11. dec 2011

@smileko
pörod v DE, super vec - urcite lepsi ako na SR, mozem porovnat-
prvy syn 5rokov sa narodil na Sr - Nitra - porod rychly, a do 2hodin, ale potom - mesiac neuveritelne bolesti , rana bolela a vsetko
teraz dcera 3 mesiace - porod v DE - Günzbug - 15 min - v piatok - v pondelok domkov - jupi a odvtedy vsetko v najlepsom poriadku a uzivam si to....

mooc
12. dec 2011

@zape269 wau, ze 15 minut.. ja som 2x rodila cely den.. N sa narodil v sobotu naobed a v pondelok rano mi podpisali prepustacie papiere 😉 a M sa narodil v pondelok vecer a v noci sme uz boli doma 😀 aj ked po druhom porode som mala vacsie bolesti a aj dlhsie.. ale uz pohooooo uz bych dala aj tretie pomaly 😀 😀 😀 😀 😀

@iii ingrid a vas chrustik caka na termin?

deina
12. dec 2011

@mammy81, gratulujem a vela zdravia a pohody zelam. 😵 Mate krasny darcek k Vianociam.

@jahodka11, tvoj nick mi je nejaky znamy, odtialto z konika...

paula
13. dec 2011

@mammy81 Steffi, moc gratuluji k miminku!
@iii Ingi a kdy ty se chystas?
Jo holky s tim nickem se to vyresilo, neni to ten stejny, ale nekdo ma podobny - napr. paula1 a kdyz ji nekdo pise tak ji odpovi jako @paula a pak to chodi me. No asi si vymyslim nejakou originalnejsi prezdivku, ne @iii ? 😀 😀 😀

Jak se tu vsechny mate? ja uz se vubec nechytam 😉

jahodka11
13. dec 2011

@deina -neviem, ci sme niekedy nieco spolu neriesili....tusim nejaku chorobu detsku? uz si nepamatam.... 🙂

iii
14. dec 2011

@paula haha, no vies, ze velmi kreativna nie som, ale zatial neprisiel nikto s podobnym nickom 😀

no u nas este stale vsetko po starom, je to take nespravodlive .....polovicu skusiek som robila v predterminoch, preco nemozem aj porodit niekedy v predtermine?

@mooc reni, mam ti najst tu stranku, kde si tvrdila, ze tretie ani nahodou NIKDY? 😀 😀

mooc
14. dec 2011

@iii no hladaj, viem ze ked som bolava som vravela, ze uz asi eeee.. ale nikdy to su slova nasho tatina 😉 ja som ho na 3 ukecavala uz pocas tehu hehe 😀
a nebedakaj ako sama pises, predterminy si si uz vycerpala, teraz uz len pekne na termin.. nastastie touto skuskou prejdes na 1x.. a nebudes musiet na opakovany 😝 😝 😝
inak cakala som, ze uz napises len niekde z nejakej "tramtarie", ze hausgeburt prebehla hladko, vsetko ok a uz si rodinka aj s mimcom uzivate sestonedelie + vianocne prazdniny na dovci..

iii
14. dec 2011

@mooc reni, v noci ajtak nemozem spat, tak ti to najdem 😉 haha, hausgeburt, prosim ta, kto by to potom upratoval?

mimabulka
14. dec 2011

Je tu nejaka babenka z Oberhausenu? mam tam sestru a hlada kamošku

saska.t
14. dec 2011

@mimabulka to je myslim pri Bremach? tiez som kusok odtial 😉

saska.t
14. dec 2011

@mimabulka aaaale houby to som sa sekla, to je Oberneueland 😅

kmk1
15. dec 2011

@mimabulka ku mne na stranku chodi pravidelne jedna mlada pani z Duisburgu, co hranici s Oberhausenom - ak chce tvoja sestra, nech jej napise odkaz do knihy navstev http://nemecky-online.webnode.sk/kniha-navstev/
a ja ju upozornim, aby si ho precitala - nepoznam ju natolko, aby som sa jej miesala do rozhodnuti, ci sa s niekym chce/nechce stretavat - a mozno jej to dobre padne (usudzujem z mailov, co mi pisala) 😉

bibida
17. dec 2011

Ahojte, su tu nejake mamicky, alebo buduce maminky z Kolina alebo blizkeho okolia(Pulheim, Kerpen...)?

mooc
18. dec 2011

baby, bola uz ingrid na tej "skuske"??? 😝

evinkaaa
18. dec 2011

@mooc - reni a co jaaa ti viem 😀 ?! Mozno uz aj bola........vsak ona tu dobehne a povie nam... 😉

iii
19. dec 2011

@mooc reni, to vies, ze by som sa vysledkom hned pochvalila 😀 podla dnesnej kontroly to ale na skory prichod nevyzera.....no aspon usetrime neskor na darcekoch 😉
marcel dostal ale nejaku prisernu virozu, kasel, horucka, je tak naaaadherne utlmeny a spi rano tak neskutocne dlho...no na zjedenie

verohit
autor
19. dec 2011

aaaaaaaaahhoooooooojteeeee zenuleeeeee!!!!!!!!! casto na vas myslievam ze ako sa mavate i ked sa neozyvam...v prvom rade gratulujem vam vsetkym k novym prirastkom a steffff vam k vasej amelke krasne meno, este krajsie miery a poro uz ani nevravim /tja komu sa neleni tomu sa zeleni/ 😀 😎 prajeme vseetko krasne!!!!
ingrid este som extra kukla lebo som si pamätala ze ako sa veci maju...a stavim sa ze to vase drobca Marcela predbehne 😉 (i ked nie v roku)... drzimmmm palce!!!!! este dnes si citim ako sa Niss vykorculovala... 😵 😅 a potom zvolaj do daleka aby sme vedeli, ci to bude zase take spontanne ako pri M... kde bolo tam bolo a zrazu ste uz boli doma.... vsetko dobre a drzte sa!!!!!
Evi a vy budete kde tento rok travit sviatky?! Mimce chystam narod. oslavu jaj ako by sa nam zisla tvoja tvoriva rucka!! 😵 😵
my sa mavame dobre i ked z toho by sa dala odvodit nova teroria relativity!!!! skratka sme blazni na "x-tu-2" dve male deti, prerabat barak a mat kseft!!!! streeeeeeessssssssss to je nas osud.. Niss bude mat 8 mesiacov a Mimi 4 roky... moje baby su fakt fantasticke.. 😵 😵 😵 ale ja som sa musela vela veci na urcitu dobu "vzdat" vid moja pritomnost na koniku a pod. a mojou motivaciou je ze to raz dozeniem a budem mat dve baby... pre mna to je nadherna investicia i ked vsedny den vyzera o dusu....
zatial ahojjjjte a vsetkym vam prajem vsetko krasne hlavne sviatky a pohody!!!!!!
baby za vas tu uz vela vobec nepoznam ale to nevadi!! 😅 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre