Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
1. jan 2012

vsetko naj v novom roku.....🙂) pridavam ilustracne foto nasho juniora a jeho straznych anjelikov 😉

paula
1. jan 2012

Ingi, jsou sladci! Vsichni tri andelicci 🙂
At jste vsichni zdravi a spokojeni! 😉

lea142
2. jan 2012

ahojte maminky mam na vas taku jednu otazocku zijem v nemecku necely rok a cakam miminko chcela by som vediet ci mam pravo poberat nemecku matersku a co musim pre to urobit ake maju podmienky dakujem

saska.t
2. jan 2012

@lea142 ak si dobre pamätam ak si v nemecku predtym nepracovala aspon 1 rok, nemas pravo poberat matersky prispevok, ale mas narok na rodicovsky prispevok (kindergeld) kedze tu bude dieta narodene a bude tu byvat, myslim, ze je vo vyske 184 ,-Eur do 18 roku zivota dietata 😉

philipha22
2. jan 2012

Zienky, ako to je s cisarskym v Nemecku... termin porodu mam 24.1. ale vyzera to tak ze asi nam bude vyhovovat dohodnut si termin na cisarsky, nez klasicky porod... kolko dopredu treba ohlasit, ze by som mala zaujem rodit cisarskym??? Dakujem za kazde info...

saska.t
2. jan 2012

@philipha22 kamaratka mala teraz planovany cisarak a termin jej pisali 3 tyz. dopredu...

philipha22
2. jan 2012

@saska.t zajtra budem musiet zavolat na kliniku ci je mozne ist na cisarsky na dalsi tyzden... tzn. 2,5 tyzdna pred terminom, len neviem ci to staci ohlasit tyzden pred tym... ci uz nie je neskoro...

saska.t
2. jan 2012

@philipha22 to naozaj netusim, ju brali 1 tyz. pred terminom a preco chces vlastne rodit cisarakom???

rpinguin
2. jan 2012

@saska.t to je mi ale nejaka novinka, ved od 1.1.2007 sa zmenilo Erziehungsgeld na Elterngeld, cize aj ti, ktori boli nezamestnani, studenti maju narok na poberanie minimalneho mesacneho prispevku 300€ po dobu 12. mesiacov, ak si chce partner zobrat dalsie dva mesiace, moze tiez, cize je doma dalsie dva mesiace a dostva tusim 67% z platu, ale max. 1800€. Nemyslim si, ze sa to v priebehu minuleho roka zmenilo, cize by
@lea142 dostavala 300+184€ mesacne po dobu toho jedneho roka. Po tom roku dostava uz len Kindegeld, tych 184.
@philipha22 drzim palce, nech mas termin podla predstav. A preco si sa tak rozhodla?

saska.t
2. jan 2012

@rpinguin ja som rodila v r. 2008 a mala som oficialne odpracovany presne jeden rok tu v DE a pani na urade mi povedala, ze keby som nemala odpracovany ten jeden rok, nemam pravo na elterngeld, kedze nebolo za mna platene ziadne poistenie, ale ze narok na kindergeld mam, kedze dieta bude narodene a pobyvat v DE, takze neviem, taketo info som vtedy dostala. Kazdopadne uradnicky toho natrepu strasne vela, takze urcite treba volat na dany urad 😉 . Nemala som dovod informovat sa dalej, kedze sa ma to uz chvalabohu netykalo 😉

philipha22
2. jan 2012

@saska.t
@rpinguin PRECO???? pretoze mam maminu 1000km na vychod a svokru, ktoru tu uz nechcem najblizsich par rokov vidiet 800km na sever... a nema mi kto ostat pri malom, keby ma to nahodou chytilo v noci... taktiez manzel sa akosi nechyta aby oslovil nejaku Tagesmutti aby postrazili maleho... a len jedna jedina robi tak ze zobere maleho aj na noc, taktiez nemam Hebbamme lebo z 10 ktorym volal 8 nebralo telefon, 2 sa slubili ze sa ozvu a potom uz nic... Takze som natrafila na jednu co pracuje priamo na klinike, takze prvy krat s nou budem ked porodim... Takze jedine vychodisko ake som nasla, bolo ze maleho dam na ten jeden den do skolky a na ten den si vybavim cisarsky... inac sa bohuzial zariadit neviem...

fabienamata
3. jan 2012

Ahojte,zelam vsetko naj do noveho roku, A velkaaaaaaa gratulacia Inge a jej Filipkovi, hlavne nech sa co najskor zorganizujete, drzim vam palce velmi.

@philipha22 no musi byt predsa aj ine riesenie, ako taketo radikalne ,teda, ved po sekcii nebudes behat hned ako srnka,to bude trvat urcite dlhsie ako po normalnom porode, kym sa das dokopy. Zavolaj svokrusu 😀
Sasi ja som dostavala elterngeld, aj kaed som nepracovala, osalili ta asi 😅 boli ste na sk ? My ano ale sme sa vratili zniceni ako ciganske hracky, o nejakom klude ani nehovoriac, ach jaj!

mooc
3. jan 2012

@philipha22 vsak ked sa mm nechyta oslovit nejaku tagesmutti, tak skus ty nejaku oslovit.. tiez by som hebamme otravovala aj 2x ked sa ti po prvom raze neozvala.. ved tie zenske toho maju dost, mozno zabudla.. a nejaku babysitterku si neviete vybavit? mozno by mohla maleho uz teraz parkrat vziat na prechadzku, ved tebe sa uz isto nehybe najlahsie.. trosku by sa spoznali.. 😕 😕 😕 ja by som sa rezat len tak nenechala.. 🤐 drzim prst..

baby ja dovolenkujeeeeeem! a ani pisat sa mi nechce 😝

philipha22
3. jan 2012

@fabienamata tak svokra tu bola a iba sa po nej zaprasilo.... a pravdupovediac, najblizsich par rokov by som bola rada, keby sa mi ani neukazala na oci.... 😝 😝 😝 😝 😝 taku lemru rozkysnutu si este nezazila... to ti prisaham....

philipha22
3. jan 2012

@mooc no len mne sa nekomunikuje najlahsie.... a vacsina ovlada rustinu, anglictinu alebo polstinu.... takze nic moc ☹ ☹ ☹ a na klinike ich tiez netrapilo, ze som im polovicu ich vyrazov nerozumela, proste oni si povedia co potrebuju a ja im to mozem maximalne tak odkyvat, to iste bolo aj na uradoch...... a popritom mne staci len nieco co nerozumiem, nahradit podobnym slovom... ale ked ich poprosim o vysvetlenie, tak len kuknu a melu dalej... Ono cez den by som to este vyriesila, ze by siel maly do skolky... ale mam velku obavu ze na noc mi malokto zobere maleho... teda aspon tu som nikoho takeho nenasla 😒 😒 😒 😒

saska.t
3. jan 2012

@fabienamata Lubi nejak som sa tym netrapila, kedze ja som rok odpracovany mala takze elterngeld som dostavala 😉 to mi len povedali na urade 😉
Nie nasi su este tu vzdy vianocuju tu, ale uz ich mam plne zuby a som rada, ze uz idu domov, boli tu 2 tyz. a myslim (dufam) ze ich aspon par mesiacov neuvidim 😀 Mala je besna, mam pocit, ze na nu len bliakam ale zajtra uz ide do skolky, tak snad sa zasa zosrobuje dolu... 😅
@philipha22 no tazka situacia, som na tom podobne, ale myslim, ze svokra je jednoduchsia a pre mna prijatelnejsia varianta ako niekto cudzi.... po prirodzenom porode si na druhy den fit a po cisaraku mam co robit, aby si sa dala po tyzdni dokopy a nemas nejake priatelky s detickami co by ti maleho postrazili??

philipha22
3. jan 2012

@saska.t su tu v okoli len dochodcovia...sme tu od aprila, a je to taka vacsia dedina.... takze mladych je tu velmi malo... vsetko dookola su len dochodci... A co sa tyka svokry, je to pre mna neprijatelne riesenie, nakolko 2 tyzdne co tu bola mi spravila zo zivota peklo... a tie najhorsie Vianoce, ake som si mohla priat...a potom si zbalila kufre a s usmevom na tvari odisla... ze co tu bude ked som aj tak este neporodila... Pretoze som ju poziadala ci mi nepomoze s malym, nakolko mi od 28tt hrozil predcasny porod...

lea142
3. jan 2012

moc som sa toho nedozvedela ale aj tak dakujem velmi pekne ja by som sa aj popitla na urade ale tak daleko s nemcinou niesom aby som im porozumela najhorsie je ze moj priatel neni s nemcinou o nic lepsie na tom ako ja a teraz mi poradte,som v koncoch vobec netusim ako si to tu vybavim a pri miminu pomoze kazdy cent. porodit planujem tu v nemecku a aj tu ostat este nejaky ten rocik ak nie rociky priatel tu ma pracu a ja chvalabohu tiez no rodina mi brutalne chyba nemam tu ani s kym pokecat ozaj byva nejaka mamicka v okoli landshutu zatim sa majte.

saska.t
3. jan 2012

@lea142 no bola som kedysi na tom rovnako, bez ovladania jazyka, jedine stastie, ze moj muz ovladal jazyk po 16 rokoch pobytu v DE uplne fantasticky, akurat ze urady dodnes nenavidi, ale jednioducho sa popytal v praci kolegov, ktori mali deti a ti nam poradili, nema aj tvoj priatel taku moznost? Chvalabohu v dnesnej dobe je toto tazke obdobie davno za mnou takze drzim palce urcite to zvladnete spolocnymi silami 😉 Juj ja byvam pri Bremach...

stardust
3. jan 2012

Neviete, kde sa daju na internete pozerat nejake nemecke serialy ci telenovely zdarma?

tehua
3. jan 2012

nechce sa mi preklikavat celu diskusiu, asi by som to do porodu nenasla... 🙂
co si treba zobrat so sebou do nemeckej porodnice? lekarka mi hovorila, ze len osobne veci, ze pre babo nic netreba, ale ja som z toho nejaka zmatena (na SR mi v krizovych momentoch neboli ochotni poskytnut ani len toaletny papier). co ste si brali vy, a co ste dostali (aj babo)?
ja idem konkretne do Muhldorf am Inn, Oberbayern

stardust
3. jan 2012

@tehua rozdiel SR a DE- v SR si musis vsade brat hajzliak, v DE nemusis. V nemocnici by si mala vsetko dostat na babo, ale ak ti vadi nemocnicne oblecenie, mozes si doniest aj vlastne.

tehua
3. jan 2012

jasne, ten mi vypadol z mesiac nachystanej tasky :D
ked sa dari, tak sa dari

babo dostane erarne oblecko, ktore sa potom vrati novorodeneckemu oddeleniu ako na SR?

stardust
3. jan 2012

@tehua no domov si babo odvezies vo svojich veciach 😉

tehua
3. jan 2012

@stardust sa hlupo pytam, lebo som z tohto noveho miesta uplne bezradna zatial. dokonca som si ani nestihla premiestnit detske vecicky zo sr... tak reku idem este kupovat? kazdu chvilu cakam, ze mi praskne voda, kurnik, teraz v zime neprakticke, keby sa mi to stane v obchode

stardust
3. jan 2012

@tehua ani nevies, ci ti praskne voda a oblecenie pre babo moze kupit aj manzel, kym budes v nemocnici, ci planujes odklusat dve hodiny po porode domov?

tehua
3. jan 2012

@stardust tak to sa mi ani nebude chciet po cisare 🙂)
jasne, uz sa nejako zariadime. inac ta voda je svina, aj tak mam uz teraz pocit, ze prasknem cela pri najmensom pohybe

stardust
3. jan 2012

@tehua ty uz vies, ze ides na cisarsky? Tak to ta potom bude personal rozmaznavat 😵

tehua
3. jan 2012

@stardust ano, mam planovany (minule bol nepostupujuci, tak som rada, ze sa nemusim handrkovat s lekarmi, ze uz nechcem riskovat nic spontanne)
a cooo? napis mi vsetko, nech sa prestanem bat 🙂

stardust
3. jan 2012

@tehua co chces vediet a coho sa obavas? A prvy porod si nakoniec odrodila prirodzene alebo ta rezali? Snad, ze sa oplati priplatit si za samostatnu izbu, aby si nemusela nadavat na chrapajucu spolubyvajucu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre