Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

tu_la
26. feb 2009

rpinguin: Ahoj, jmenuju se Jitka 🙂 .. nehodlám si nikoho brat jen proto, abych našla prácu nebo ne.. na to nejsu a nikdy nebudu.. já s ním šťastná jsem, chci s ním byt i do budoucna, ale u nás doma se to tak nějak hodně řeší.. tak už to začínám hodně řešit i já 😒 když byl u nás naposled, tak na rodiče moc dojem neudělal a teď mají všichni doma dojem, že dělám velkou chybu. Já ale vím, že tak jak se předvedl není a že to byl jednorázový sek.. no ono to je strašně komplikované 🙂.. asi to moc řeším.. to mám po mamce, tak proto sem si říkala, že bych vám zkusila napsat, jestli jsem už z toho zblbla nebo ne..
Hanula se má dobře - aspoň co já vím - teď se jí snažím už druhý den poslat Sněženky a machry po 25 letech, tak snad se to povede 🙂 Domča je super, docela mě štve, že jsou tak daleko a málo je vidím - jen na fotkách..

tu_la
26. feb 2009

iii, dík za tabulku.. mrknu na to.. a svatbu - to bysme chtěli (nebo zatím plánujeme) v německu.. je tam poblíž u něho takový pěkný zámek na vodě s malou kapličkou a všechno je tam v tom zámečku, takže bysme bychtěli tam.. a na svatbě romantika musí byt! ;)..

rpinguin
26. feb 2009

Hani, no a ja dufam, ze som ju mojimi nazormi nejako neurazila 😉 , ale vies, ze ja to nemyslim zle a sme tu od toho, aby sme si vzajomne povedali svoj nazor.
Inac, mali sme tu elischulku, ta bola z Kielu, tiez tam zo severu. Skoda, ze uz nepise 😒
Hani, takze tvoj rok som si dobre zapamätala, sranda. Pamätas? Vtedy to bolo, ked som si vsimla, ze si narodena vtedy, ako Maxik. Takze sa tesis na narodky?
Inac zuby by to aj mohli byt, aj ked priemer je taky 7. mesiac, no a cim dlhsie ich nema, tym je lepsie 😉 A co cele dni robis? Mas nejake kamosky a navstevujete nejake kurzy?

tu_la
26. feb 2009

rpinguin:.. v poho.. neurazila sem se 😉 .. já taky řeknu věci jak si myslím, takže v poho! .. já su fakt ráda za každý názor.. tak zatím 🙂

rpinguin
26. feb 2009

Jitus, super, uz som si myslela, ze som si pustila zasa hubu na spacir 😀 , to ja robim casto 😝 .
Diky za vysvetlenie, ale to je aj o rodicoch, ja napr. viem, ze mojej mamke by nesedel ani nejaky G. Clooney, takze je to jedno koho som priviedla, ja s tym clovekom zijem a nie ona. Dolezite je, ako vy vychadzate a ked budete zit v Nemecku a este tak daleko, tak ti to moze byt jedno, ako sa u vasich zapisal.
No to mate k Hanke fakt daleko, clovek je v jednej krajine a predsa daleko od seba ☹

Ingi, len sa chval cudzim perim, aspon tam ten link uz je a budeme posielat vsetky baby na 45. stranu. Super, ze ti to vyslo, ze si napisala ako prva, aspon nebudu dlho hladat.

Tak ja do lekarne nemusim, vybavi to muz, parada.

zuzanasaw
26. feb 2009

Iii, no vacsinou su chotiobaja naraz a vtedy hladam nevyspata tu maslu 😀 Kolop-klop, teraz Nikiho trapia zuby, takze sme usopleny a kakme do kazdej plieky, al Emka sa drzi!!! Este raz kolp-klop, celu zimu v podstate chora nebola, az mi je to divne.

Jiko, to, ze buduci pred rodicmi prezentoval tak, ako sa preentoval- to mohol byt len stres. Ale zas pozoor, nech to tak nie je, ale v strese clovek ukaze pravu tvar, tak ja len dufam, ze nie si slepo zamilovana... Prepac, ale tot moj nazor...

Jo a inak mame od vcera uz tri zuby, zubadlo male a to vsetko v podstate za 10 dni... 😀 😀 😀

zuzanasaw
26. feb 2009

Uz ste sa s tym stretli?

http://www.sme.sk/c/4325760/kniha-rozprava-prib...

Bodka, nieco pretvojho manzela k tym predsudkom 😕

zuzanasaw
26. feb 2009

Joj Reni a na teba som zabudla, ved ti pisem, aby si do tabulky doplnila ja TP 16.9. 😵

iii
26. feb 2009

zuzi super kniha, holt slovenske realie

tak muz sa vratil predcasne z prace - zvracajuc uz vo dverach 😀 😝 no aspon si siel lahnut k malej, ja mozem vypadnut na bicykel dakam vonku....tschuuuuuuus

dania
26. feb 2009

Ingi, tak to honem si zajezdi, nez te ta viroza taky dostane 😀 u nas v rodine byla tenkrat nakaza 100%

Zuzi, to sem asi neco zaspala, ty ses tehu? WOW! Gratulace 😵

Timmy dneska mel spatnou noc (no a ja pochopitelne s nim), byli jsme vzhuru snad kazdou hodinu. Ted je taky uknourany, poslednich par dni vubec neni uplne v pohode, nudli u nosu a sporadicky prujem, teplota ale ne. A to mame jit zitra ockovat...

rpinguin
26. feb 2009

Zuzi, to nemyslis vazne, neveriiiim!
Ved to nejde, nechapacky, tak nam to objasni, prosiiiiimmmm. 🙂

jabera
26. feb 2009

ingi najprv som sa rehnila na opise toho, co vcera elenka zpracovala, naozaj bol dovod na grcku... ale uz mi to az take vtipne neni, ked uz aj tvoj manzel prebera stafetu... snad to necaka aj teba, je dobre, ked aspon jeden clen rodiny ostane v pohode.

veron dakujem za privitanie aj za pripadne drzanie palcov k porodu. ( tymto vsetkych vyzyvam k tomu istemu)

reni tabulka je naozej skvela, cerpam z nej stale ! hahaha

inac, ja cela hrda na fotky v albume, resp. na to, ze tam su a ze brusko z boku?!?! viete ako sa hanbim? idem nieco kuknut.... ked to su take intimnejsie... urezem z toho nejake casti a brucho vlozim, ovsem, ak sa mi to podari.

hlavne sa vyzdravujte vsetky aj s detmi a nie este aby chori pribudali!

jabera
26. feb 2009

teraz kukam, to akoze zuzka caka babo?!?!?!? ci mi nieco uslo?

jabera
26. feb 2009

renatka kociky su v muzeu fotene.... aj ked by som si aj vybrala z nich, ale na 4. by som to urcite nevytrepala... my sa chystame kupit v sobotu, ako odmenu za stahovanie. hura hura. ked zistim, ze mi vypredali ten moj, mam smolu.... bol posledny...

rpinguin
26. feb 2009

a aky si si vybrala? a to ho budes nosit na to 4. poschodie? Ja z tohto dovodu hladam byt jedine na prizemi a to kvoli kociku. Inac, taky kocik, pri akom stojis, tak taky podobny som fakt videla v obchode, stal nieco cez tisicku, takze drahy spaß to bol.

jabera
26. feb 2009

fuha, taky drahy? no, budem vynasat vanicku, musime kupit urcite taky, kde ju lahko vyberiem. tiez som chcela byvat nizsie, ale neopodarilo sa.. zase vdaka tej vyske mame velmi slusnu cenu za byt.... dufam, ze nebude nikomu vadit, ak budem nechavat kocik pri brane. v krajnom pripade ho nejak vysukam na 1. medziposchodie, tam nemoze zavadzat urcite. uz sa neviem dockat, az ho kupime. tolko som sa nanho nacakala, ale o to viac sa teraz tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiim.

rpinguin
26. feb 2009

a aky presne bude?
najdi na nete a posli link. Inac tie vyberacie vanicky su mensie ako nevyberacie- tvrde, takze uz asi po siestich mesiacoch musis urobit sportak, co vsak je dost skoro. Ja som mala kocar kupeny uz dva mesiace pred porodom, ty vsetko na poslednu chvilu, ze? 😉

jabera
26. feb 2009

reni ja ho neviem na nete najst. uz som sa sanzila. bude to asi nejaky starsi model , podla mna, preto ho uz neponukaju a jeho presne cislo neviem... hladala som na strakach tej firmy. ale ked bude, odfotim.
sama som chcela normalny hlboky kocik, presne kvoli tomu, co pises. ale proste sa to neda.... tento sa mi paci aj preto, ze je pomerne mohutny na to, ze ma tu vyberaciu vanu. a prepokladam, ze bartik bude slonik, sme obaja vysoki a ja aj siroka, ale neda sa inak...... musime aj zvazovat, ci ho vtrepeme do auta a prave tento je vyborne skladaci, takze u nas vyhrava vo vsetkych smeroch. mne sa velmi paci farebne, je trosku sialeny, to b. by radsej nieco decentnejsie, ale nenuti ma do toho. my sme odkladali kupu vsetkeho s ohladom na ocakavane stahovanie a ani nam akosi neostavali peniazky. teraz uz sa musia najst, lebo uz je najvyssi cas...

bodka7
26. feb 2009

caute zeny
clovek sa sem dva dni nedostane a vy pisete cele letanie 😀

aby som nezabudla, hanicke gratulujem 😵 no pekny macik to je 😵

@pauli
u nas surodenec nehrozi, ja som spokojna s jednym dietatom 🙂

@zuzisaw
musim si ten link precitat a potom ti na to nieco napisem, proste nestiham nejako.

@reni
tabulecka je supis.

@hanulee
jej hani, teba som dobre dlho necitala.

@tu_la
jitka ja byt tebou, akoze, ak sa s dotycnym buducim nastavajucim mas v plane brat, ja by som to neodkladala. ono je potom vsetko lahsie. narok na obcianstvo ti vznika datumom sobasa, potrebne je len mat skusku z nemeckeho jazyka, alebo ukoncenu nejaku nemecku skolu. k svadbe v nemecku som potrebovala dva papiere (rodny list z svk a osvecdenie o tom, ze si neni vydata, co som podpisala v de) a jeden doklad-obciansky/pas. tot vse, ziadne natahovacky vsetko easy 😉

musim pisat na dva razy, lebo si to nepamatam 😀

bodka7
26. feb 2009

aha
jitka uz viem, ja by som ti mohla pisat ine pribehy o teme - rodicia a nastavajuci zat 😀 😀 😀

@jabera
jani a co to je za kocar? inak, brusenko mas pekne, ja si este pamatam, jak som vyzerala ja. moj mi hovoril, ze free willy 😀
a s tou sprostostou, si nerob halvu. mne sa tiez stavaju take veci a ked kojim, tak este castejsie

@zuzisaw
k tej knihe. jedna z nama studuje na svk socialna praca v romskych komunitach - dobreee co? maju uz aj svojich vlastnych socialnych pracovnikov 😕
to co sa tam deje, normalny smrtelnik ako som ja a ty len tak nezazije.

idem sa pripravit na rückbildungskurz mame este 3. inak sila, stretla som tam slovenku 😀

bodka7
26. feb 2009

@zuzisaw
citam to tu a som teraz blba, alebo to je kojenim, alebo bude tretie? 😎 😝 😵

bodka7
26. feb 2009

teda som chcela povedat, ze to nechapem 😅

rpinguin
26. feb 2009

Zuzi, nenapinaj nas, ja cely den len dumam a dumam, ako je to mozne, ze to ide tak rychlo, to ste na to nejako skoro vlitli 😀 Takze cakam na report.

Leni, a ty sa ako na ten kurz pripravujes? Akoze si das doma nejaky cvik alebo myslis, ze si sa isla nasminkovat a vyzliect z teplakov? 😀

Jani, no aj mna zaujima znacka toho kocara.

Dnes som v ramci prechadzky kupila Maxikovi riadnu koninu, v Penny Markte mali taky mini Spietisch za 10€, som sa na to pozerala, vydavalo to vselijake zvuky a potom som mu to dala do ruky, ze co s tym urobi. Drzal sa toho ako kliest, potom som si povedala, ze to dam spät a on zacal vrestat na cely obchod (to teda dobre skoro zacina 😠 ), no ale som si povedala, ze ved bude mat narodky. Tak uz ma darcek 🙂 . Ked teraz behame po tych tolkych narodeninovych oslavach tych jeho kamosov, tak len ziram, co oni vsetko maju doma a my akosi nic moc, tak som to dnes napravila 😀 Ale cim viac kramov, tym viac upratovania 😝 a hra sa aj tak len s mobilom a ovladackou a tisne stolicky pred sebou 😝

rpinguin
26. feb 2009

oprava: Spieltisch (taky hraci stol)

jabera
26. feb 2009

leni som rada, ze neblbnem sama... to cloveka vzdy ukludni, ze sa to stava....

renatka, sposobila si mi traumu, ja sa velice snazim prekladat a ucit sa stale nemecky a kukam, ze co si to malemu kupila, ze jak som sprosta, ze take nepoznam...a ty na mna s preklepom!!!

ta zuzana nas natahuje asi zamerne.......

kocik je "abc" . je velky a mohutny, coz je okrem inych + pre nas aj vzhladove, lebo mamina nas pri vybere videla a povedala, ze len tento pri nas nevyzera ako pre babiky (manzel ma 2m a 120kg )..... posobi naozaj pevne a velmi sikovne sa sklada na pomerne malu vec. rozhodne sa nam zlahka zmesti do kufra auta. a mne sa o nom uz 2x snivalo.....uz nech je sobota... ked ho nebudu mat, mna normalne slahne a zajtra sa tam nedostaneme ani nahodou...

jabera
26. feb 2009

baby, ked uz mi tie albumy tak pekne idu, urobila som jeden z vystavy kocikov. tak ak by sa vam chcelo, mrknite, niektore su prekrasne....

zuzanasaw
26. feb 2009

Ta co ste!!! Len som vas chcela nemiestne natiahnut 😀 Ja pevne verim, ze dvoma detmi som s porodmi skoncila 😀 😀 😀
I ked... Minuly tyzden som pre nejake divne pocity riesila nie jeden, ale hned dva tehu testiky, jednemu sme neverili 😉
A preco by to nebolo mozne? Ved prvu MS som dostala uz 5 tyzdnov po porode a druhu osem. Takze teoretische by to slo... 😵 Preventivne som ale nasadila aj HAK, preto mi to bolo divne 😕

A nenatahovala som zamerne, len som zas dnes zostala na deturence sama - muz v robote a doma besne deti, Niki nespal uz od 14:40, takze uz bol grogy, ale aspon ze uz spinka... Emku o chvilu tiez nazeniem a zalahnem aj ja, Niki dnes od 5:40 cvirikal 😖

Tak sa na mna nehnevajte, len sa mi zachcelo trosku pospasovat 😵

dania
26. feb 2009

Jani,
ten zeleny, to je v cem jsme se vozily my, kdyz jsme byly male, co 😀?

dania
26. feb 2009

Zuzi ☹ skoda, ja uz myslela... Ale prece jenom 3 kousky to by bylo na tu masli, co jsi tuhle zminovala, aspon teda chvilema.

jabera
26. feb 2009

teda, zuzi, ja som ti uz trosku zavidela..............

dani, ano! v tom sme boli este my...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre