Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

oli1104
20. jan 2012

@deina
No, to se tezko vysvetluje.
Lekari tvrdi, ze borelioza je po urcite davce antibiotik vyhubena. Pokud neni, tak je to jakysi post syndrom, nic jineho, nez psychosomaticke onemocneni.
Jini lekari tvrdi, ze to neni pravda, ze diky specifite, kterou ma bakterie zodpovedne za boreliozu ( mimo jine treba, ze deleni u obycejnych stafuylo nebo strptokoku probiha v minutach, v prumeru 10 minut, u spirochet/borelii je to 12-18 hodin ), neni mozne beznou delkou a davkou antibiotik vyhubit a je tudiz nutne, aby se v antibiotikach pokracovalo.
Nekteri dr. tvrdi, ze i treba po 4 mesicich lze v tkanich, mozku, vypotku atd nalezt borelie, jini dr. to sice poprit nemohou, ale tvrdi, ze ty nejsou uz zodpovedne za ty pretrvavajici problemy.
Testy, ktere se provadi k odhaleni boreliozy jsou nestandartizovane, existuje kvanta ruznych testovacich kitu. Neni mozne porovnavat vysledky. Navic prvni test, tzv Elisa odhali pozitivitu pouze asi v 20-30%. Pokud vyjde negativni, pacient se prohlasi za toho, kdo boreliozu nema. Navic u velmi mnoho lidi se prislusne protilatky netvori, z jakychkoli duvodu.

Mohla bych uz napsat roman.

Doktori o teto nemoci nic nevi, nebo vi informace, ktere jsou zastarale. Neni to pro ne podstatne, podle smernic je to nemoc velice vzacna, lecba jednoducha. Skutecnost je jina. Ale to nikoho netankuje. Imunizace na boreliozu je takrka nemozna, vakciny, ktere doposud byly vyrobene nefunguji ( take diky te specifite borelie ), tudiz z ni neni mozne cerpat penize. Antibiotika pro farmakoncerny nejsou zajimave.
Neexistuji zadne oficialni udaje o nakazenych, Robert Koch institut udava60-100 tisic nove nakazenych rocne, ale podle Technische Krankenkasse to je zhruba milion. Porad je to nemoc, ktera se drzi v nezajimavych nizinach.
Zajimave je pouze FSME, klistova encefalitida, na kterou existuje ockovani. I presto, ze pocty nakazenych a i tech, co jsou naockovani nedosahuje ani tech oficialnich cisel.
Vede se kampan, ze ockovani FSME je proti klistatum, spousta lidi nema zadne informace o borelioze.
Absolvuji ockovani a veri, ze jsou ockovani proti klistatum, jako celku. Existuji clanky v novinach, treba o ockovani fotbalovych tymu, kde se rika, ze u nich je velka pravdepodobnost, ze chytnou kliste, ale nerekne se, ze pravdepodobnost onemocneni FSME je velmi velmi mala, zatimco nakazeni boreliozou a koinfekcemi, ktere kliste prenasi ( bartoneloza, babesioza, anaplazma, ricketisioza atd...) je neporovnatelne vyssi. Cetla jsem ted, ze treba okoli Wurzburgu je boreliozou promoreno, az 50% klistat ji nese.

TAke informace o prenosu jsou nesmyslne. Pochopitelne, cim drive se kliste odstrani, tim lepe, ale davno neni pravda, ze kliste musi sat nejmene 12hodin, aby preneslo boreliozu. Prumerne je to 6 hodi, uvadi se, ze staci 2hodiny.
Take neni pravda, ze borelioza = cerveny flek. Ja ho nemela a uvadi se, ze ho ma tak jen 40% lidi.
Priznaky jsou pak ruzne chripkove stavy, zavrat, bolesti hlavy, kloubu, svalu, tres, zimnice, velka unava, poceni, teploty/horecky, ale taky bez teplot, mravenceni koncetin, paleni, bodava bolest, atd atd atd, tech priznaku je tisic.
Pokud je clovek pod infekci dlouho, pridavaji se dalsi a dasli problemy, oslabuji ho i dalsi problemy, mne se treba reaktivoval EBV ( virus mononukleozovy ), rozjeli se kvasinky, mam k tomu dale vytestovane bartonely a babesie ( take z klistat ). To vsechno cloveka oslabuje. Cim dele infekce trva, rozjizdi se autoimunita, spousta lidi je diagnostikovana spatne, spousta lidi ma ( fiktivne ) roztrousenou sklerozu, unavovy syndrom, artritida, lupus, fibromyalgie a ja nevim co jeste. "Odbornici" nepatraji po pricine, revmatolog se spokoji s tim lupusem, artritidou ( revma ), neurolog s roztrousenou sklerozou. Ta borelioza pro ne proste neni mozna.

No nic, mam ted potrebu to ze sebe vsechno dostat, hlavne taky delat osvetu, protoze od dr. se clovek zadnych informaci nedocka.
Kazdopadne prosim zadne kliste nepodcenujte, letos je velmi mirna zima, to znamena, ze klistata nestaci pomrit a bude jich moc ☹((((

rpinguin
20. jan 2012

tak ono mate vzdy 2 strany medaile, aj nepriek nezaockovaniu moze mat nejaky strasny priebeh ta choroba, tak ako vy tvrdite, ze vedlajsie ucinky su horsie ako samotne prekonanie tej choroby, ja ockovat davam vsetko, co STIKO odporuca, nikdy sme nemali ziadnu reakciu na nic, absolutne nic, takze ja budem tvrdit len opak...... 😉
oni hadam v tom Koch Institute nieco robia 😎

Dani, no to su teda novinky, takze len po doktoroch behas? A co maju s autizmom, ved to by si hadam aj sama videla na jeho reakciach a nemeckej dr. si nehovorila o vysledkoch tej slovenskej logopedicky? Co ona na to?

Oli, tak to je fakt na figu. Citis sa ty nejako zle alebo ako to cele u teba prebieha, ako fungujes vlastne? A s tym UK to ako mate, fakt by ste isli? Sice ty si ich zdravotnictvo aj vychvalujes a teraz si na Nemcov asi dost zatrpknuta, tak si asi vo faze, ze UK by bolo lepsie, ci ako?

Reni a Nicky uz do skolky? Mato to tak dobre s tymi miestami? Ja som teraz sice v zapadakove, kde maju decka pravo od 2 rokov na skolku, ale miesto bude az od sept.

rpinguin
20. jan 2012

@oli1104 sme pisali rovnako, vysvetlenie si uz podala 😉

fabienamata
20. jan 2012

baby ja neviem, je problem ked krpec dostane osypky ,rubeolu a kiahne.??Ja som vsetko prekonala ako dieta,sarlach , vratane ov.kiahni ktore som dostalaako 18 rocna. Urcite su ockovania ktore su dolezite ale toto nie,alebo???

@deina, ake problemy,dufam,ze nezacal skulit, leno u S. to bolo taky mesiac po ock. ☹
Ale zase nechcem hadzat vsetko na ockovanie, na tuto temu som po nociach studovala vedecke prace,fakt 😒
myslim,ze clovek v tejto dobe musi byt opatrny a zvazit co ano a co nie.

deina
20. jan 2012

@fabienamata, nie take, on skuli uz davnejsie, celkom pekne sa mu to upravuje (aj ked operacii sa asi raz aj tak nevyhneme, je to vyraznejsie lepsie).

@rpinguin, uz dlhsiu dobu mam pocit, ze ine nerobime, len po lekaroch behame... a vsetko to suvisi s tym, ze Matko nerozprava. Ta slovenska psychologicka je predovsetkym terapeutka, nie diagnosticka a nemame od nej (aspon zatial) ziadnu spravu, tak ani nemam co dat nemeckej psychologicke. Nemecka psychologicka mu napisala do papierov podozrenie hadam na vsetko, aj na autizmus. Pretoze nijako maly nereaguje, nespolupracuje, nesustredi sa, nerozumie, nema ocny kontakt, nerozprava... Ja sa ale priklanam k slovenskej psychologicke, pretoze maly sa uplne inak sprava v slovenskom prostredi ako v nemeckom - krasne spolupracuje, pekne sa sustredi na ulohy, ocny kontakt je sice slabsi aj v slovencine, ale to je este malo na diagnozu autizmus (hra sa pekne, uplne normalne, spolocnost deti ma rad, nie je uzkostny, nerobia mu problemy zmeny...). Ona hovori, ze nerozprava preto, lebo nerozumie reci a aj mi ukazovala, ze aha, nechce robit ziadne ulohy na porozumenie, kym ostatne zvlada lavou zadnou. Aj to hovorila, ze deti v tomto veku normalne problem s cudzim jazykom nemaju a rychlo ho pochytia, ak on problem s nemcinou ma, tak je nejaky problem s recou, s porozumenim - moze to byt dysfazia, naruseny vyvin jazyka. Bude to chciet vela prace, trenujem s nim doma, zatial len take jednoduche veci na porozumenie... raz by to malo byt lepsie, dokonca aj to sa moze stat, ze raz to bude uplne dobre.

oli1104
20. jan 2012

@rpinguin
Reni, presne jak pises, ted jsem na Nemce neskutecne nastvana a vim, ze bych to v UK nechytla, tak klistata nejsou 🙂
Ale ono to neni tak jednoduche.

Jinak moje problemy jsou ted takove, boli me klouby, ale ted momentalne jen kycle. Boli ale narty, nekdy se mi spatne chodi. Boli zada, strida se to, nekdy kriz, nekdy nahore, krk ale stale. Brni, mravenci mne ruce, trne mne noha, hlavne lytko z boku a stehno a zadek ze zadu. Ruce boli predlokti. Nekdy mam taky pocit, ze mi vypadne hrnek z ruky.
Po celem tele mi cukaji svaly, taky mam po celem tele bodave bolesti, stehuje se to, taky intenzita je ruzna. Je to, jaky kdyby me nekdo bodal nozem.
Dost me boli hlava, taky je mi skoro porad nevolno.
Boli me na hrudniku.
Zhorsil se mi zrak, vidim stale pred ocima jakoby plovouci kolecka. Taky mam nekdy zavrate. Unava taky, ale to se hodne zlepsilo po tech atb. Spousta problemu se zlepsila po tech atb.

Mam za sebou kolecka po doktorech, jsem z toho otravena.
Mam nizky krevni obraz je ok, jaterky mam spatne, ale nijak extra. Dr. se domnivala, ze je to hepatitida, neni, ale hodnoty jsou spatne, ale nikdo nevi proc. ( az jsem se dozvedela, ze se tomu v tech bor. kruzich rika lyme hepatitida zpusobena boreliema ), mam velice nizky ferritin. Taky zvetsenou slezinu, ale ta se snad zase zmensuje. Dle neurologa je to v poradku, internista taky nic nevidi. Revmatolog nevi, z ceho jsou ty autoimunitni protilatky, co mam zvysene, nemysli si, ze mam revma, spise ten lupus, ale zase nemam priznaky. ( i na wikipedii je, ze ANA protilatky jsou zvysene pri borelioze, tedy take ). Taky mne belaji prsty, revmatolog rekl jakysi raynaudum syndrom, to by snad odpovidalo na ten lupus ( ale zase kamaradka wikipedia rika, ze je to i u boreliozy ).
Jinak jsou dny, kdy je to ok, nekdy je to hrozne, dost se to toci. Dneska je to vcelku ok, hlava neboli, jen ty ruce a lytko. 🙂

saska.t
20. jan 2012

@fabienamata Lubi su to vsetko viacmenej detske choroby a v detskom veku bez problemov prekonatelne v dospelosti uz byva problem a tazky priebeh 😅 Uz si ako ja tiez citam studie ako taky debil, ale furt mam presvedcenie, ze je to len velky byznis 😠 ako sa vlastne mate a kam ste sa to vlastne odstahovali a co S??? Mala je ako 100 certov, mam pocit, ze niekedy uz len vrieskam, inak ma E ani nepocuje a este sa mi aj smeje do tvare, to ma ide rozhodit od nervov a moj drahy zahlasil ze chce este chlapca hahaha, ma pobavil 😀 😀

iii
21. jan 2012

@oli1104 oli, tak uz si bola v tom boreliovom centre vo Furthe? a ako by to teda v tomto stadiu liecili, za predpokladu, ze za tym vsetkym su borelie? prajem skore zlepsenie......vidim, ze to mas uz vsetko teoreticky prespikovane, mozes si pomaly otvorit online poradnu 😉

@fabienamata lubi, no napriklad take osypky maju dost caste a neprijemne komplikacie (napriklad encefalitida), ovela castejsie ako reakcie po ockovani. ale napriklad take kiahne (windpocken, varicella) alebo rotaviry su podla mna cisty biznis. lyziarska sezona uz sofinke zacala?

a este mam dve otazky od fachu pre skusene mamicky: 1. preco babetko place? 2. preco babetko nespi, ked je unavene?
teda predpokladam, ze place, lebo je unavene, ale preco teda nespi?

saska.t
21. jan 2012

@iii spracovava vnemi z celeho dna a kedze nervova sustava este nedozrela a dlho nedozrie, preto place 😉 samozrejme za predpokladu, ze nema koliky 😅

oli1104
23. jan 2012

@iii Ingi jojo, poradnu uz bych si asi mohla otevrit 🙂

V te klinice jsem byla, byl mi udelan LTT a CD57+ test, prokazana persistentni borel. infekce, z toho CD infekce.
Jeste od nich mam take najito schwermetalvergiftung a pilzbefall. Tady jeste teda zadne doporuceni nepadlo.
Ta borka, tam je doporuceno pulsne Azithromycin 4dny a 3 dny bez, V mezidobi myslim Doxycyklin ( ale to jsem zapomnela ta druha atb ). Po mesici kontrola LTT, zda je reakce na lecbu, pokud ne, hledani koinfekce.

Musim si najit lekare, kdo mne bude davat antibiotika, lekari jedou podle smernic 2-3tydny Doxy a tim je konec, takze je to dost slozity. Pokud boreliovy doktor existuje, je privat. No, mam par kontaktu, tak to musim obvolat.

fabienamata
23. jan 2012

@iii zacala a celkom jej to ide, na zaciatku ani nevedela stat v lyziach, vsetko jej bolo zle, mala nervy, ziadnu chut..a postupnym spracovavanim aka sme my lyziarska familia atd 😀 sa jej to zapacilo, a teraz ide pekne vedla mna, a palicu mame pred sebou, inak pol hodky od nas jedno kindercentrum pre malych lyziarov, je tam 170 m dlhy koberec, ktory ta vyvezie hore, lebo to lano, co taha deti,neviem ako sa to vola presne, je pre dospelych o drzku.Dost z toho bolia ruky,teda jedna...druhou drzis dieta, na tom koberci ide S. sama predo mnou. Inak snehu pozehnane, i ked tento vikend bol dost mokry sneh, ale minule 2 vikendy bolo super.
A Filipko nespi??? Uzasne meno inak! 😎 😵 Ja ti ale neporadim,i ked S. bola presne ako si pisala ty, unavena totalne, kruhy pod ocami, zaspala a za 20minut bola opat hore. Ale zo spankom ma problemy doteraz...ked sme na sk prve dni vstava aj pred 6 hodinou, opyta sa ,ci uz moze vstavat, aj pocas noci nespi kludne. Takze asi ti nic ine nezostava len hojdat a natriasat ahladkat atd.......mas aj nejaku pomoc??alebo zvladas sama??na muza sa asi velmi spoliehat nemozes,vsak 😒 i ked ved narok na volno ma.

@saska. najvyssi cas na braceka, 😉

mooc
23. jan 2012

@fabienamata kde je sneeeeh? tu len prsi a prsi.. tento vikend chore jedno dieta, na buduci mame predpoved od dr. pre druhe.. pekna vyhliadka.. takze tento rok neviem ci si este sneh uzijeme..

@iii ked najdes niekoho, kto ti da presnu a vystiznu odpoved, prosim posli kontakt.. nas matik patri tiez k nespacom, obcas si vycitam, ze nie som schopna mu vzdy zabezpecit tolko pokoja, kolko by na spanok potreboval.. zase na druhej strane, ked ten pokoj mame a ja pri nom aj zostanem lezat aj tak spi (miesto 20 minut) mozno nejaku hodinku.. pre mna je to len, lebo nicky je (a aj bzdy bol) spac! rano spal skoro do obeda.. a este mal jeden hodinovy(niekedy dvoj) a jeden 2-4 hodinovy spanok cez den (niekedy viac) a nestavalo sa nam take ako s matikom, ze o stvrtej je hore a tvari sa vyspato.. podchvilou sa ho snazim uspat a niekedy po hodine sa mi to aj podari..

@rpinguin reni, nastup do skolky sme zase odlozili.. uz mal ist od zaciatku januara, ale to sme mali navstevu, potom sme boli na sk.. a teda mal ist dnes, ale chytili sme tu siestu chorobu.. 😝 tak asi az buduci tyzden.. a s miestami je tak.. nicolasa som nahlasila od aprila (3rokov) ale volala mi asi po mesiaci riaditelka, ze keby sme ho dali skor (od januara), tak mame miesto urcite inak by sa mohlo stat, ze by sme museli do skolky na opacnej strane mesta (tiez nie daleko, ale nasu mam tot za rohom napeso 4x blizsie ako autom) tusim dostavaju dotacie, ked zoberu deticky mladsie ako 3 roky, tak si ich takto nahanaju.. 😝 no ale tak pre tie 3 mesiace sa nezastrelim..

fabienamata
23. jan 2012

@mooc
http://www.bayrischzell.de/winterurlaub/skigebi...
v erlebnispark je ten koberec co som spominala, aj sankovacka, je tam pre deti supersky, a moji dvaja velki pokracuju vyssie 😝
ad spanok,ked je nespac,tak je nespac,nic si nevycitaj, ja som robila vsetko mozne, absolutne idealne podmienky, a aj tak nic nepomahalo, a doteraz je to tak, ved niekedy od unavy sa jej nohy pletu, ale ked sa spomenie spanok,tak rev,co hrdlo da.....kazdy vecer ta ista pesnicka.

iii
24. jan 2012

@fabienamata lubi, mne to lano skoro odtrhlo ruku...... koberec je pecka, a este znesitelne je mat dieta na stehne, ked ides na kotve. na konci marca a ideme na dva tyzdne do zillertalu, uz sa neviem dockat, dufam, ze lyz. skolka este bude otvorena.

@mooc reni, tak my mame tiez take ranne vtacatko (marcel), prvy rok sa budel okolo 4-5, dnes si uz pospi aj do siestej, a mozes sa na hlavu postavit...nespravis naozaj nic, akurat to mozes obratit nejak v svoj prospech (napriklad ja mam okolo 7 rano uz navareny obed a presurfovany online spiegel 😀 ).
inak mam uz aj dost "odbornej" literatury na temu nespacov scitanej, a musim zo vsetkeho najviac odporucit knizku od Jiriny Prekopovej "Schlaf Kindlein, verflix noch mal". a inak sa mi zda, ze nase deti dost reaguju na moje nastavenie - ked som nervozna a snazim sa ich nejak v satke uskakat k spanku, nezaspia za nic. a potom napriklad pomoze, ked sa idem predychat na balkon, vezmem si filipa uplne kludne na ruky, poviem mu, ze teraz bude spinkat (oni podla mna velmi dobre rozumeju) a citam si so starsimi detmi nejaku rozpravku. chvilku, sa capka, potom pozera a potom uplne kludne zaspi.
no jo, ale niekedy je tazke byt relaxovany, ked clovek spal v noci dve hodiny, ze? 😝

mooc
24. jan 2012

@fabienamata joj tak to my mame sniezik aj blizsie 🙂 ale teda diky za tip.. nicky pojde na lyze az buduci rok, teda tak planujem.. uvidim ako sa k tomu nas tatino postavi, ked pride na krajanie chleba..

@iii to predychavanie v trosku inej podobe poznam.. tiez ked som v nejakom napati a chcem aby rychlo detuchy spali, tak nepospia.. ale to uz som spozorovala pri malickom nicolasovi.. takze praktizujeme ukludnenie mamicky v horizontalnej polohe, casto aj s "pretekom" kto skor zaspi (v tejto discipline som ja majster!)
ale aby som to uviedla na pravu mieru.. u nas doma sa skoro nevstava.. dnes sme boli hore o siedmej a to uz bol uplny extrem! matik ked si v noci hodinuposanti v posteli (nevstavame ani nezapalujem svetlo) opat zaspi a taha aspon do osmej, pol deviatej a to je tak akurat..

rpinguin
24. jan 2012

@iii Ingi, otazocka, vy ale idete viaceri na lyzovacku, ze?Nielen vy piati. My sme to tento rok zasa vzdali, Maxik mal instruktora v Tatrach, jeho by do lyziarskej skolky vzali, ale co s Matildou, ze? Takych malych asi neberu a lyzovat na preskacku ma nebavi, ze jeden musi vzdy strazit decka. Takze to nechame na buduci rok, kedy budu moct byt v odparkovani obaja. No a teraz budeme chodit do Oberhofu.

Inac urobila som tieto buchty a nemozem sa obzrat, sice ako na obrazkoch nevyzeraju ani zdaleka 😀
http://domacipekarny.dama.cz/recept.php?r=2448

fabienamata
24. jan 2012

@rpinguin takato kucharka sa z teba stala?? ja dietujem,kedze vaha pomaly a zakerne stupa
ha hore, ale dala by som jednu 😀
@mooc no ved ja len ze tam chodime, od nas to je polhodiny autom.
Ingi ,nad kotvou som rozmyslala, ale to necham na miuza, ja si netrupam s nou ist na kotvu, zatial len odkukavam na ostatnych, bojim sa ani neviem coho,niekedy ta kotva tak trhne,ze mozno so S.by som to neustala???
Inak este k spaniu, ked som si uz myslela,ze sa to zlepsuje a pochvalila som ju mamine, tak v noci bola ako cert,sedela a revala......a ked som ju dobre poohovarala, tak spala...nejaka Hexe u nas byvala asi.
Maja mamina mi vzdy povedala, ze nech to nehovorim nahlas,ze mi rozumie,staci ked pocula akym tonom rozpravam...inak sme skusili aj homeo, a trochu sa to zlepsilo, ale potom ked to nebrala,tak zase "stare kolaje".
Ingi 2 hodiny spanku?? a nechces si niekoho zavolat,na pomoc, alebo cim viac ludi,tym viac roboty okolo
nich??
Inak my sme bastelove kralovne,zo S. u nas je samy povystrihovany papier na zemi ,lepidla, trblietky, spajdle, plastelina, vyrobena zasedne doma.....lepsia plastelina neexistuje dla mna..dnes sme zdobili batetkovske topanky, a obnovili sme hada z roliek od toaletaku, uz bol zuubozeny 😀

iii
24. jan 2012

@rpinguin renca, diky za inspiraciu, buchty asi musim zajtra spravit.....ale pocuj, si to naozaj ty? vidim, ze v tom zapadakove naozaj nemas kam vyrazit 😀 a muz je v praci spokojny?
jo, na lyzovacku berieme svokrovcov, ma to svoje limity, svokor lyzuje tiez a svokra je k detom nepouzitelna....ale nejak sa prestriedame, zarezervovala som ubytko priamo na zjazdovke, takze nebudem stracat cas zbytocnymi presunmi. inak ja lyzujem aj sama celkom rada, neuveritelne, to sa stale s niekym zoznamim 😉

@fabienamata lubi, dve hodiny som myslela obrazne, to bola realita pri marcelovi, teraz je to o poznanie lepsie (teda dam dokopy tych 6-7 hodin spanku, samozrejme nie vkuse). ale nemam tu nikoho, zhanam aspon nejakeho babysittera, aby som mohla k zubarovi. ale prekvapivo to ide celkom dobre, a presne ako pises, keby tu bol niekto u nas, tak deti su stokrat narocnejsie, vyberavejsie, uknucanejsie......prave pri tej starostlivosti a pozornosti niekedy plati, ze menej je viac. a stihame vsetko, plavanie, trenovanie na bicykloch, dokonca som zacala tiez strielat z luku. heh, ale pozeram, ze v bastlovani za vami tazko zaostavame 😀

rpinguin
24. jan 2012

@iii no nejako prezivam, utesujem sa tym, ze od septembra je Matilda v skolke a ja zacnem robit, sice este neviem co, ale nieco musim, kedze to sa fakt neda. Nastastie dni rychlo letia, ze sa nestihnem otocit, pofejsbukovat a uz musim po Maxika 😀 No a naveky to nebude. Muz je spokojny, doma je niekedy uz o 17.00, ze to je niekedy aj mne skoro 😀

iii
25. jan 2012

renca, no som velmi zvedava, kam sa pichnes......ty si studovala nejaky extra neprakticky obor, ze? co to bolo presne? pocuj, muz uz ma FA?

rpinguin
25. jan 2012

@iii jasne, neprakticky ako svina, deutsche und slavische philologie, ale ja narocna na joby nie som, mne je dolezite vypadnutie z domu a nerobit v obore, ktory by som si nemohla napisat do cv, takze tak. FA. bude mat o rok, potom este 2 roky tu ostat, sa zaviazal, ze hned nezdrhne 😀

yanni
25. jan 2012

@rpinguin Renci tak to si taka neprakticka ako ja, ja tiez Germanistik a Slawische Philologie (Rustinu a Slovencinu. No a zo slovenciny ma hned vyhodili, ze toi nie je pre Muttersprachler, mam si hladat nieco ine 😠 😨 Tak som sa dala na cestinu a ho...o z nej viem 😀 😀 😀 😀 Ale na to nikdy nezabudnem, mala si vidiet ako zenskej skoro oci vyskocili z jamok, ked som ja zacala na seminari zo slovenciny mliet po slovensky. A najlepsi boli aj tak moji spoluziaci, hlavne ti cinania, ti nechapali 😀 😀 😀 😀 Ale ja som zistila, ze to je strasne neprakticke a dala sa potom na pravo. Co tiez nie je prave najpraktickejsie. Ale zistis az ked v tom robis. Na nervy. Ale co uz.

rpinguin
25. jan 2012

Kati, no ako spravna slavistka by si to mala pisat s "v"
http://www.slav.uni-heidelberg.de/ my sme to mali tak zauzivane 😉

yanni
25. jan 2012

@rpinguin Renci tak to potom je nieco nove, lebo ja mam v Unipapieroch este SlaWische Philologie. Ale kukla som na moju Uni a tam je teraz s "v". Inak zaujimave. Ale mne je prepacene, ja som nie sparvna slavistka, je som skor Germanistka 😀 😀 😀 A teraz uz vlastne nejaka juristka alebo skor turistka = odvodene od turka 😀 😀 😀

yanni
25. jan 2012

@rpinguin a inak zabijem ta zeno ale to az zajtra. Brnknem ti.

yanni
25. jan 2012

@rpinguin Ozaj a ako si ty mala Sprache? Bulgarisch? 😀 😀

http://www.slavistik.uni-muenchen.de/index.html

misha1104
27. jan 2012

Ahojte je tu niektora z okolia mnichova? alebo ma niektra skusenosti s klinikou v pasingu?

evinkaaa
27. jan 2012

@misha1104 - aku kliniku v pasingu myslis? 😉

zape269
27. jan 2012

Baby ahojte, ste tu niektora z okolia Günzburg? Ulm? Senden? Ichenhausen? 🙂

misha1104
29. jan 2012

ahoj myslela som Kiwu? Ze ci niektora mala tiez problem s otehotnenim a ci tam nahodou tiez nechodila....dik..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre