Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
15. feb 2012

@kmk11 juuuuuuuuuj Kati, no tak to si ma s tym Sliacom nepotesila. To ja tam mamu posielat nebudem, aj ked je to len ca. 10 km. My sa vyhybame kuchyni a peceniu a hlavne, tie "umele" torty, to nemusime. Tak ja ju radsej normalne objednam a vyzdvihnem v M.

evinkaaa
15. feb 2012

@kmk11 - kati, vdaka za info. Na Sliac som chcela aj ja, ale neda sa kvoli casu. Prave v tie dni mame uz na sk nieco ine "dolezite". Skoda......to stretko bude uzasne 😵

kmk11
15. feb 2012

@yanni nie je to iba o peceni, je tam aj kopa ineho programu, ale este sa na nom pracuje, dorabaju sa detaily 🙂
ak budem mat cas, chcem sa stretnut/porozpravat so zienkami, ktore su kreativne v rucnych (nesladkych) pracach 🙂

@evinkaaa nemas zac, Evka ... tiez si myslim, ze to stretko mi vela da 😉 - navyse sa tam uz s niektorymi dievcatami poznam, no a mnohe poznaju mna z prispevkov 🙂

yanni
15. feb 2012

@kmk11 no ja nie som velmi na sladke, tak asi preto mam aj taky odpor k tomu vsetkemu. Mne sa strasne pacia co je teraz tak in tie hackovane ciapky atd. Juj len keby na to clovek mam cas. Vraj sa to da v pohode naucit cez internet. Ale to ja mam tolko aktivit, ze mi na taketo veci neostava cas. A nemala by som to komu dat, tak sa to vyriesilo samo od seba 😀

kmk11
15. feb 2012

@yanni no tak ta druha akcia je presne u takejto tvoritelky hackovanych ciapociek a inych zaujimavych veci 🙂 ... ja som prisla na to, ze prave taketo aktivity posobia na mna terapeuticky ...je to akasi kompenzacia k mojej vycerpavajucej praci hlavou ...ved vies, lopata a podobne 😀

yanni
15. feb 2012

@kmk11 no ved to, ta lopata. Tak ja mam tiez Ausgleich, ved by som sa zblaznila, keby som mala len kancel a tu pracu hlavou. Ale terapia by to asi pre mna nebola. Ja som dost netrpezliva, musim vsetko yvriesit hned a rychlo. Ja strikujem mojmu ocovi sal na Vianoce. A hadaj ako dlho uz. Takych 20 rokov 😀 😀 😀 😀 Kazde druhe Vianoce mi vravi, ze je sklamany, ze stale nenasiel pod stromcekom ten sal 😀 😀 😀 😀

kmk11
15. feb 2012

@yanni 😀 tak aj zname stavby z minulosti sa stavali kedysi desatrocia

yanni
15. feb 2012

@kmk11 dokoncia aj storocia 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
15. feb 2012

@yanni vychadzam teraz z predpokladu nasej zivotnosti 😀 osobne sa nechcem dozit cez sto rokov 😀

yanni
15. feb 2012

@kmk11 😀 😀 😀 hihi no tak to ja neplanujem ani vo sne. Ale clovek nikdy nevie, ze?

zdezli
15. feb 2012

Ahoj maminky,

chtela bych se zeptat, jestli nevite, kde v Nemecku prodat zachovale detske obleceni 😅 Zkousela jsem Ebay, ale bez sance. Zadnou jinou internetovou platformu jsem nenasla - treba neco podobneho MMB ci MK. Nevite, jak to chodi na detskych bazarech? Ma to cenu zkouset tam?

rpinguin
15. feb 2012

@zdezli nechapem ako bez sance, myslis, ze ti nikto nic nekupil? Tak to bude pootm chyba v popise, nedokomale uputanie na produkt. Ja som predala vzdy, teda predala som vseho-vsudu asi 8ks vsetkoho, sa mi to uz nechcelo fotit. A ona sa za veci dava aj tak viac v CZ/SK, hlavne ak mas veci znackove. Ak nie moc, tak podaruj kamaratkam alebo daj charite.

zdezli
15. feb 2012

@rpinguin no prave jsem si s tim dala docela zalezet, abych mela dobre fotky, popisky a vsechno. A stejne zadny zajemce. Jinak jsem zatim taky vse prodala, ale obleceni proste ne 😅 Uz me taky napadlo to nejak prodat v CR, ale uz nemam ani cesky ucet, bylo by to komplikovane. Veci jsou to ale pekne a nerada bych je jen tak rozdala, ja je kupovala nove...

evinkaaa
15. feb 2012

@zdezli - tak potom skus na flohmarktoch. Neviem, v ktorom meste byvas, ale flohmarkty na detske oblecenie je mozno v kazdom meste a maminky to vyuzivaju velmi radi. Aspon ja mam dost skusenosti od kamosiek z mojho okolia. Oni tiez vsetko mozne predavali takto na flohmarktoch a v pohode.

evinkaaa
15. feb 2012

@kmk11 - katka, zacala som citat aj tvoj blog na nm. Velmi pekne prihody mas aj tam 😵 😒

zdezli
15. feb 2012

@evinkaaa dekuji, asi to vyzkousim - nejspis to bude nejjednodussi, nez vsechno fotit, davat na net a rozesilat. Preci jenom toho mame po 2 detech dost 😅

evinkaaa
15. feb 2012

@zdezli - no, vyskusaj. Zelam ti vela uspechov pri predaji 🙂

kmk11
15. feb 2012

@evinkaaa si si ma vyhladala? 🙂 dakujem, som rada, ze ta zaujali - no a takym stylom je pisana i kniha 🙂

kmk11
15. feb 2012

@zdezli ja som este nikdy nepredavala na bazaroch, ale velka vacsina mojich znamych to robi a myslim, ze im to ide dobre - zaplatis nejaky poplatok za stol a predavas 😉 - organizuju ich skoly, skolky, detske centra - treba sledovat inzeraty po okoli - u nas byvaju stale nejake vyvesene

evinkaaa
15. feb 2012

@kmk11 - no, ja som aktivna na torty od mamy a uz castokrat som nakukla aj k nm. A ked si pisala niekde vyssie o nm, ze si aj tam prispievala, tak som hladala po blogoch a podla mena a tvojich pribehov, co mas aj na webe, som ta nasla 😀
Ale niektore su fakt napinave. Ja chcem vediet, ako to je daleeeeeej 😀 😀 😀 Tesim sa na knihu 😵

yanni
15. feb 2012

@zdezli presne tak ako pise @kmk11. Aj u mna su kazdu chvilu Flohmarkty. Dokonca byva aj extra Flohmarkt detskeho oblecenia. Tiez ich organizuju rozne organizacie, skoly, skolky, cerveny kriz, mesto. Dokonca mavame ak nocny Flohmarkt. A to som nie vo velkomeste. Urcite mate aj u vas nieco take. Staci sledovat noviny a pod.
Tiez ak chodis na nejake KRabbelgruppe a pod. tak sa spytaj mamiciek, ci nechcu alebo niekoho nepoznaju,. co by odkupil, popr. neporadia, kde sa da predat. U mna v meste je dokonca Second Hand len s detskym oblecenim, kocikmi, lyzami a pod. jednoducho vsetko pre deti. To tam zanesies, oni to preberu, povedia co a za kolko odkupia a o viac sa starat nemusis. Oni ti hned zaplatia a ci to uz predaju dalej alebo nie, ta uz zaujimat nemusi.

kmk11
15. feb 2012

@evinkaaa ale potom necitaj poslednu stranu skor, nez na nu regulerne dorazis, ok? 😀 tu prvu cast povazujem za taku skor kludnejsiu, i ked ona ma tiez pre nezasvateneho svoj spad ... ale kedze ja uz viem, co nasledovalo, povazujem druhu cast za naozaj dobrodruznu 😀 tusim by som ju uz mala zacat pisat 🙂
a ktore vytvory na tortach su tvoje? mozes dat link aj cez spravy 😉

evinkaaa
15. feb 2012

@kmk11 - ja precitam vsetko, co mas tam dostupne 😀 😀 😀 Ved to je take napinave 😀
No ja na tom nemam vela obrazkov, kedze mne to nieje na nic, ked na sk nezijem. To by bolo ine, ked by som tam zila a dala by som si obrazkov viacej a aj na mapku. Ale takto mam iba par, uz som davno nepridala tam obrazok a asi ani nepridam, kedze sa teraz plati a ako hovorim, mne to nieje na nic. Vsetky mam na fb. 😉

stardust
15. feb 2012

@kmk11 a ty pises okrem svojich memoarov aj ucebnicu nemciny? Asi by bolo nacase, aby tie knihy pisal niekto, kto ma sajnu o tom, ako sa hovori v Nemecku, lebo moje slovne zvraty naucene v SR tu nikto nepouziva.

kmk11
16. feb 2012

@stardust 🙂 zatial nie, ale uz ma moje dve ziacky nahovarali, aby som to ucivo spisala ako knihu 😉

kmk11
16. feb 2012

@evinkaaa 😀 no neviem, ako je to na tortach ... tie uz naozaj nestiham 😀 pre nieco sa musi clovek rozhodnut 😉
inak blogy su pisane takpovediac na kolene 🙂 bez dodatocnych oprav ... co sa o knihe neda povedat, tam som musela mat celkom iny pristup - aby vsetko do seba zapadalo, aby sa slova neopakovali, atd, atd ...

evinkaaa
16. feb 2012

@kmk11 - ano, mas pravdu, pre nieco sa clovek musi rozhodnut 😉 . Inak som si vsimla v tych kratkych ukazkach, ze v jednom texte (uz neviem ako sa volal), kde pises o Weißwurste.....tak pises stale s ß a jeden raz som zazrela s dvoma ss. Mozno si si nevsimla, neviem......lebo potom som pozerala a vsetky ostatne Weißwursty 😀 mali ß a jedno malo ss. 😀

kmk11
16. feb 2012

@evinkaaa zalezi od nastavenia klavesnice - ma to rozculuje, ked stale prebieham zo slovenskej do nemeckej, obcas prehodim na rusku 😀- takze ked sa nastvem, lebo som v nespravnom nastaveni, tak dam, co prave mam - ale ja som inak zastanca ß .... a proti Rechtschreibreform ... vysvetlim v druhej casti knihy 😀 😀

evinkaaa
16. feb 2012

@kmk11 -ano, rozumiem. Ja mam doma aj slovensku klavesnicu, externu, ale aj tak ju nepouzivam. Pouzila som ju par krat a ako nova je zabalena v skrini. 😀 Ked nieco potrebujem, tak prepnem na sk a hotovo. 😉
No ja sa neviem dockat tvojej knihy 😀 😀 😀
Ozaj, som sa chcela spytat.....mas s tymi kamaratkami, o ktorych v knihe pises, este dnes kontakt?

kmk11
16. feb 2012

@evinkaaa romanova Anka mi pomahala svojim citanim a doplnenim vlastnych spomienok ... i ked povedala, ze bezo mna by si uz na mnoho veci nespomenula 😀 , s Alidou som v kontakte, s rodinou tiez ... aj s mnohymi, ktori pribudnu neskor 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre