Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
23. feb 2012

@kmk11 😀 😀 😀 Mas rada puncovu tortu? Myslis tu tocenu tortu? Tu si u mna videla?

kmk11
23. feb 2012

@evinkaaa 😵 aaano ...co znaci tocena? na fotke je prekrojena a navrchu boli nejake dva kvietky ...tusim...uz som to zatvorila ...ale idem ta het ... paaa

yanni
24. feb 2012

Bre ranko. Babyyyyyyyyyyyyyyyyyy ved nepiste tolko, tak nekuknem sem jednu noc a uz su tu 3 strany nacarbane 😀 😀 😀

@kmk11 no na tie ciapocky si budes este musiet poslat, uz su splachnute niekde v dachauskych kanaloch 😀

@pingi Renci tak dajme spolocny blog s nazvom 2kto rychlejsie zozerie studentsku pecat" 😀 😀 😀
Jeeeeeeeeeej super, roletky, tak mi uz nebude svietit poulicna lampa do ksichtu 😀 Aj ked, ja nepotrebujem uplnu ciernu tmu 😀 😀

@kmk11 ozaj to su muffiny? a ake? Som kukala na to ako puk a nevedela to identifikovat 😀 😀 Inak ja som co sa pecenia tyka len na uplnu klasiku. Ja ani nic uplne nove neskusam, nevymyslam, po prve ma kucharsko-pekarske umenie vobec nebavi a po druhe, mne ta nova potahovana moda dviha zaludok. Takze zbieram recepty len na strudlu, babickyne medove rezy, kacie ocka, makovniky, tvarozniky a pod. 😀 A toto obmienam milionkrat dookola, peciem jeden druh aj 5 krat za sebou 😕 No co uz, ja som taky lenoch, len co sa rychlo urobi, najlepsie pomiesane vsetko v jednej miske, ked mam niekde nieco podobne ako kolac doniest, tak su to väcsinou nejake muffiny, vyzivovy kolac z plechu, ci Käsekuchen. Ja radsej idem niekde s niekym na kavicku ako sa vykrucat v kuchyni 😀 😀 😀

rpinguin
24. feb 2012

@yanni hahaha Kati, tak pracovna zatial neni v plane, len spalna a decka, ale aj pracovna bude postupom casu 🙂
inac ani ja neexperimentujem, ked sa mi raz nieco podari, tak som taka vytesena, nejaku pleite by som nezniesla, takze podarene robim dokola, take tie buchty, co som davala nedavno link z tej pekarne, som robila uz 5x 🙂

yanni
24. feb 2012

@rpinguin no tak pridem az ked bude ta hostovska 😀 😀 😀 😀 😀

Vidis ako je to dobre. Aj ja to krutim dookola. A este sa nik nestazoval 😀 Tie buchtý by som aj ja rada, ale co ked je to recept na pekaren. Si pis, ze ja taku vymozenost ako pekaren nekupim. Mne sa to neoplati, co ja tak razy do roka nieco sladke upeciem a raz za mesiac jeden Kastenvollkornbrot.

rpinguin
24. feb 2012

@yanni ale tak Inga a Vierca zmakli ten recept bez pekarne 😉

kmk11
24. feb 2012

@yanni Kati, to je klasika, nie muffiny - prave nefalsovane kosicky mojej babicky 😵 pozri si ten link s receptom, tam uvidis postup ... a ja iba podpichujem, uz som si parkrat citala, ze ty nie kamaratka s pecenim 😀 ... ja sa rada piplem s vecami, ale skor modelovanie, bastlovanie a pod. 😀

evinkaaa
24. feb 2012

@kmk11 - kati, ano to je takzvana tocena puncova torta. Je troska narocna na pripravu, ale oplati sa to. 😉
Prepac mi, ze som myslela, ze su to mafinky. Aj som sa zamyslela, pretoze celkom na mafiny nevyzerali. Hm....tak, clovek sa moze mylit. 🙂

yanni
24. feb 2012

@kmk11 tak mne sa to tiez na prvy pohlad nezdalo ako muffiny ale eva napisala ze muffiny, tak som bola v tom...Link som este nestihla kuk, mam plno roboty.

@rpinguin Renci no nieco som citala, ale ak sa nemylim, niekto napisal, ze neboli take ako tvoje. Tak neviem. Ja to nejdem radsej riskovat. urobim parene, tie viem aspon ako mam spravit 😉)))

mooc
24. feb 2012

baby, maminy, co dat detom na hlieny? idu im uz aj z oci a nas dr. sa na nas ked k nemu prideme kuka akoze co od neho chceme, ved deti su ok.. ☹ prosiiiiim o rady a skusenosti, diky moc..

kmk11
24. feb 2012

@evinkaaa Evi, za mafinky sa nemusis ospravedlnovat 😉 povedali mi, ze sa neurazili 😀 ja som ich v tejto forme vlastne este u nikoho ineho nevidela... takze to su inkognito muffiny... ale Mnamkovske 😵

@yanni 😀 ze ako sa siria famy 😀 ale ty ich sirit nebudes, lebo to nie je tvoje pole posobnosti 😉 takze si ich pomenuj, ako tvoje srdco raci 😉

evinkaaa
24. feb 2012

@kmk11 - kati, to ti verim. Take tie "babickovske" recepty su najlepsie. 😉 Ale ja som kazdopadne aj za nieco uplne nove. Nemam rada stale to iste.....niekedy to chce zmenu 😀

@mooc - renik, rada by som ti poradila, ale ja vooobec netusim. ☹ Skore uzdravenie krpcom. Uz sa to taha dost dlho, vsak? 😖

yanni
24. feb 2012

@kmk11 haha ze famy. Tak tentokrat som v tom nevinne 😀 A ja mam inac sogar v naplni prace sirit famy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@mooc zmen dokiho. To musi byt nejaky alternativny doktor, ked nic nevidi. Hlavne ak to je tak uz dlhsie, tak to fakt nie je OK.

mooc
24. feb 2012

@yanni treti tyzden kati a on nam vcera povedal, ze ak budeme mat smolu budeme chori (cela family) az do juna kym skonci chripkove.. ja by som ho aj zmenila, ale mm nechce, on mu veri.. ako na jednej strane supi, ze nedava hned atb.. ale musi byz aj nieco okrem nakrajanej cibuli k posteli, co pomoze.. na tu cibulu nemusel predsa studovat..

evinkaaa
24. feb 2012

@mooc - renik a nespominala si, ze to je starsi doktor a iba jeden vo vasom blizkom okoli dokonca? Ci sa mylim? Hm, ale aj tak tazka situacia. Ja neviem......asi by tom v takomto pripade zasla este za inym lekarom a chcela pocut jeho nazor. Ved to nieje sranda, aby decka boli tak dlho chore. ☹

rpinguin
24. feb 2012

@mooc tvoj muz ma nieco proti dr.? aha, ja som bola vcera s Maxikom na U8, muz bol s Matildou na bicykli a ze nam idu naproti, o chvilu telefonat, ze kde sme.....on cakal pri inej dr. 😀 😀 😀 Takze moj ani nevie, ku akej detskej dr. chodim 😀 😀 😀 😀 Takze uz to teda vie teraz 😀

yanni
24. feb 2012

@mooc aaaaaaaaaaaaaaaha tak to je asi taky doktor ako podaktori moji sudcovia 😀 😀 😀 Zabit ich je malo. Asi vystudoval za klobasky 😀 😀 😀

@rpinguin Renci tak toto je Witz des Tages 😀 😀 😀 😀 Vidno. ze uz nezijeme v totalite, keby obaja rodicia museli do roboty a sa striedali. Teraz vsetko vybavuje zenska a chlap potom caka namiesto u urologa na gynci 😀 😀 😀 😀 Tak moja mama to volakedy vybavila asi takto "ja na to nemam nervy" a chodil po doktoroch s nami otec a este aj na rodicka do skoly atd. 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
24. feb 2012

@rpinguin - 😀 😀 😀

mooc
24. feb 2012

@evinkaaa nie je starsi, taky zrely styridsiatnik.. a velmi veru na vyber nemam, lebo az tolko detskych dr tu nie je.. inak ja som uz minuly tyzden v noci v zlatych strankach hladala pediatrov 😝 normalne zufala.. davam tej chorobe este tyzden a ak nas to neprejde, ideme inam, lebo normalne to uz fakt nie je..

@rpinguin reni mm je hlavne pohodlny, do vsetkeho (vela veci) sa najradsej necha dokopat..

@yanni kati, mimo srandy, on je mozno aj dobry doktor, ale hlavne homeopat, ma aj v tych ordinaciach miliony flasticiek s globulkami (akoze neverim na to a ani to nedavam detom, lenze v tejto situacii by som im uz aspon to davala, kebyze mi povie, ze toto pomoze)

evinkaaa
24. feb 2012

@mooc - reni, prepac, zmylila som sa. Mne sa tak zdalo, ze si raz pisala o starsom lekarovi. 😖
Ano, mas pravdu. Normalne to nieje. Malo by sa s tym nieco robit, nejako to riesit, ked vidis, ze to nikam nevedie. Ved uvidis este tyzden a potom rozhodnes. Kazdopadne zelam skore uzdravenie. 😵

mooc
24. feb 2012

evi, on ma 4 dcery uz dospele/takmer dospele.. tak mozno preto si si to tak zafixovala, ked som pisala, ze ma 4 deti

annie6
26. feb 2012

je tu aj niekto z Hannoveru , nahodou? 😀 ci?

ivanajelinek
26. feb 2012

Ahojte baby. Chcem sa spytat ze ci sa oplati v nemecku platit Zusatz-Zahnversicherung. Mam v aprili termin u zubarky, bude mi robit korunku a vyratala to okolo 400eur. Tak ze ci toto poistenie ma nejake vyhody alebo ani nie. Dakujem 😉

yanni
26. feb 2012

@ivanajelinek tak ja som sice privatvollversichert a mi je to srdecne jedno to gesetzliche ale urcite ma to zusatzver. vyhody, kedze ti doplatia (aspon cast) z toho co ti gestzliche normalne nezaplati. Ved sa opytaj ci ti zaplatia potom 100%. INak ak mas uz v aprili termin, tak ked uzavries tu poistku teraz, pochybujem, ze ti hned z tej poistky budu platit. Urcite je tam nejaka cakacia doba. Alebo aspon podla toho, co by si si chcela dat preplatit. Ved sa opytaj na poistovniach, co takeho poistenie ponukaju.

@mooc tak ja verim len Schulmedizin. Sice tiez nie so za, keby ma mali napchavat atb ako za nasich detskych cias, ale zase, ak to uz dlho trva, tak tam bude nieco ine robit sarapatu. Ja by som nalozila deti do auta a bezala k inemu doktorovi.

evinkaaa
26. feb 2012

@ivanajelinek - ja som tiez privat, ale viem od najlepsej kamosky, kedze oni su gesetzlich a maju zusatzversicherung........oni napriklad maju "cakaciu" dobu 10 mesiacov, kym im poistovna zaplati nejaky velky zakrok. Napriklad ich mala ma dostat teraz zubny strojcek a este nejaky zakrok sa bude robit, ktory gesetzlich poistovna nezaplati, ale komplet vsetko im spada pod zusatzversicherung. Cize ked ide o ciastku napr. 8.000 euro, tak sa to kazdopadne vyplati. Tak preto cakali, kym tych 10 mesiacov uplynie (kedze to nieje nutny zakrok, ze by sa musel robit hned) a teraz im to zaplatia komplet vsetko. Ale zalezi urcite od poistovne, od zmluvy, pravidiel.....

evinkaaa
27. feb 2012

@mooc - reni a ako so spanim? Uz sa to zlepsilo, ci ani nie? 😕

iii
27. feb 2012

@mooc reni, len tak som zbezne preletela, co pises o vasom non-stop nachcipani.....bavila som sa o tom pocas nasho nemocnicneho pobytu so seflekarom (mala som pocit, ze mal malo prace, lebo furt sa vykecaval 😀 ) - tak cim viac infektov deti v prvych rokoch prekonaju, tym lepsie pre nich - maju neskor mensie riziko alergii, mensie riziko leukemie, lepsie zvladaju rozne infekty.......je to samozrejme nepohodlne pre rodicov, ale musia jednoducho durch a na jar bude toho zasa o cosi menej. doteraz si pamatam, ako nam profesor hygieny pocas studia hovoril, ze ked chceme mat zdrave a silne deti, mame im dopriat vela spiny, chladu a kontaktu s chorymi ludmi 😉 vtedy som si myslela, ze sa asi stary dedo pomiatol, ale s odstupom casu mu davam za pravdu...

inak som prave dopozerala king´s speech, krasny film, videli ste niekto?

kmk11
27. feb 2012

@iii chcela som si pozriet a akosi som nan zabudla ... mam rada Colina 😉 ale dik, ze si mi ho pripomenula

jasmika
27. feb 2012

Ahojte dievčatá....dúfam že sa nenahneváte...ale som akčný typ človeka...a viem že za spýtanie nič nedám 🙂 ..Našla som Vašu tému že ste mamičky z Nemecka,možno Rakúska...preto by som sa chcela opýtať..kedže neverím žiadnym inzerátom...ale vám mamičkám by som verila...či náhodou niektorá neviete o nejakej práci v nemecku alebo rakúsku pre stavbára-murár,alebo šofér stavebných strojov...už dlhší čas zháňam prácu pre manžela...je totiž doma pretože predchádzajúci zamestnávateľ ho nevyplácal..veľmi vás prosím..ak by ste niektorá o niečom vedeli poradíte mi? 😉 Manžel má 29 rokov a je vyučený stavbár...ak náhodou tak mi napíšte internú poštu.ak nie..tak dúfam že sa nenahneváte že som vás obťažovala...Ok tak papa aprajem krásny večer 😉

yanni
27. feb 2012

@jasmika noooooooo tak keby bol stavebny alebo strojarsky inzinier, tak by ho brali vsetkymi desiatimi. Ale murar? Hm tak tych je tu habadej. Ved nech kuk cez urad prace. Ale jednoduche to nie je. Nemecko chce zo zahranicia hlavne "mozgy" , pretoze tie ich vlastne utekaju do Ameriky a pod.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre