Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

jasmika
27. feb 2012

@yanni no...tak to on je murár,vodič nákladného auta, a operátor stavebných strojov...takže asi nič však?

kmk11
27. feb 2012

@jasmika moze skusit pozerat/napisat tu http://www.mnichov.de/forum/index.php?board=92.0 alebo luskat inzeraty na http://wiwo.jobturbo.de/suchergebnis.aspx?idc=3... nech zada maurer 🙂

jasmika
27. feb 2012

@kmk11 veľmi Ďakujem..skúsim to 😉 dúfam že sa nám už pošťastí...no ak by ste niekto vedeli..alebo poznali nejakú firmu zaoberajúcu sa stavebníctvom..alebo napríklad smetiarsku recyklačnú firmu,kde by som mohla napísať..tak vám budem vďačná....ešte raz dakujem

yanni
27. feb 2012

@jasmika no ono je to tazke pre remeselnikov. Vela je ich tu na zivnost. A dolezity je jazyk, ked vie po nemecky, tak si najde lahsie robotu.
skus aj tu: arbeitsagentur.de

jasmika
27. feb 2012

Ďakujem Vám dievčatá.....dúfam že sa mi podarí...no manžel vie perfektne po anglicky a nemecky rozumie dosť ale moc ešte komunikovať nevie...to je taká nevýhoda.

kmk11
28. feb 2012

@jasmika sa obavam, ze bez tej nemciny a znamosti mas zle karty... radsej by som mu asi najprv kupila nemcinu, nech sa aspon trochu uci a potom nech ide skusit si nieco najst osobne - i keby mal nakoniec skoncit napr v Mc´Donalde... pretoze tu je kopec ludi, co hlada a ovladaju aj nemcinu ... takto na dialku je to skor science fiction 😒

jasmika
28. feb 2012

@kmk11 😉 neprestanem veriť...nemusí to byť nemecko...niekde sa pošťastí..nebudeme predsa do konca života žiť z rúk do úst.. 😉

kmk11
28. feb 2012

@jasmika nie, nemyslela som tak, ze neskusat... len zvolit inu taktiku 😉 aby vysiel von na vlastnu past - podla mna skor nieco objavi/ziska - aspon ja som ten dobrodruzny typ, co kona a necaka 😉

jasmika
28. feb 2012

@kmk11 🙂 no však uvidíme možno skúsime aj tak....Len som chcela skúsiť aj tu či náááhodou niekto nebude vedieť o niečom 😒 ...uvidíme čo bude...Ono je to tak že my sme teraz tak na mizine, že vlastne nemá moc možností ...najlepšie keby išiel na istotu...ale aj tak všetkým ďakujem 😉

kmk11
28. feb 2012

@jasmika vies, poznam niekolko ludi zo Slovenska, ktori isli takpovediac na istotu a vratili sa s dlhym nosom, lebo ... bolo viacero pricin preco ... ale na tu istotu sa uz naozaj neda spoliehat ...dnes robotu mas, zajtra nie... poznala som aj skupinu stavbarov z Kosic, ktori tri mesiace robili na stavbe v Mnichove a nakoniec im nevyplatili ani cent ... skus hladat napr i tu http://www.mcdonalds.de/metanavigation/jobs_kar... 🙂
ak muz zoberie hocico, tak si myslim, ze tu by ho i zobrala - nalistuj si aj Rakusko a porozmyslajte 😉

jasmika
28. feb 2012

@kmk11 ďakujem ti...budeme skúšať 😉

deina
28. feb 2012

Ako by ste prelozili anglicke slovicko "clever" do nemciny? Potrebujem nieco ako "bystry, sikovny" v zmysle, ze to niekomu dobre mysli. "Klug"?

@mooc, ako sa maju krpci, Reni? Nie je im uz aspon trosku lepsie? Nam lekarka napisala na zahlienenie Prospan hustensaft alebo im zvyknem davat Mucosolvan pre deti, zvykne to zabrat. Skusala som aj take, ze cibulovy sirup a podobne babske rady, ale akosi neucinkuju.

rpinguin
28. feb 2012

@kmk11 tak v mekaci s anglinou? neviem neviem 😉

rpinguin
28. feb 2012

@deina to slovo uz v nemcine je, ten anglicizmus sa bezne pouziva, mozes dat aj "schlau"

deina
28. feb 2012

@rpinguin, normalne poviem Nemcovi "clever" a bude vediet, o co ide? A ten "schlau" nie je uz trosku az prefikany? 😅

evinkaaa
28. feb 2012

@deina - dani, ano presne tak. To slovo sa tu normalne pouziva a kazdy vie, o co ide. Ale kludne aj klug, schlau, gescheit... 😉

deina
28. feb 2012

Super, nemusim si hlavu lamat. 😅

rpinguin
28. feb 2012

@deina komu to chces povedat? mozes aj AUFGEWECKTES KERLCHEN 😀 😀 😀 😀 tak vola moj muz Maxika 😀

deina
28. feb 2012

@rpinguin, to som musela hodit do googla... 😅 😅 To len v skolke, nejaka specialna pedagogicka, ci co je zac. Nic oficialne.

evinkaaa
28. feb 2012

@rpinguin - to je "süüüüüüß" 😀 😀 😀

rpinguin
28. feb 2012

zeny, otazka z ineho sudka......
ktora z vas ma iphone? ja tu vecicku uplne vazne strasne potrebujem, len za nu nechcem dat tolko penazi, drahy mi vravi, ze mi sibe, ze som za Macom 20h denne, ze ci potrebujem aj na ihrisku do toho cumiet, ale ja to potrebujeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀

deina
28. feb 2012

Ja nemam, ale uz len vyzorom je kraaaasny, taky ten biely. 😀 😀 Kamoska ho ma a ze nikdy viac uz iny nechce.

evinkaaa
28. feb 2012

@rpinguin - ty si fakt iny blazon 😀 😀 😀 😀 😀 Uplne süchtig 😀 Ja som si myslela, ze ty iphone uz davno mas 🙂

rpinguin
28. feb 2012

@evinkaaa 😀 😀 😀 😀 😀 to bola Peta, co ho ma, ja nie 😠
@deina do frasa, nemoze byt o nejake 2-3 stvky lacnejsi? Ja nemienim platit mesacny poplatok nejakych 40-50€, ked netelefonujem, cize ziadnu zmluvu.

deina
28. feb 2012

@rpinguin, meniny, narodeniny, nic sa ti neblizi? 😅

evinkaaa
28. feb 2012

@rpinguin - no o Peti viem, ze ona ho ma, ale myslela som, ze aj ty 😀
Ty si chces kupit ten iphone a potom urobit vertrag? Preco platit 40 euro? To je dost.

yanni
28. feb 2012

@rpinguin hihi ze vraj aufgewecktes Kerlchen 😀 😀 😀 😀
Renci ja som tiez rozmyslala nad iphonom ale nakoniec som si dala poradit od expertov a rozhodla som sa pre android. Predsa tie Apps a pod. su pre iphone beschränkt, kedze mozes pouzit len to, co spristupni apple a pre android mas sirsie spektrum. a iphone je zbytocne predrazeny (halt apple) a moj brat ako vystudovany Telekommunikationsetwas 😀 😀 😀 sam povedal, ze nie je nad android. Aj ked samozrejme, ze iphone je krajsi ako napr. taky samsung ale ja uz som si dala poradit a nejdem hlavou proti muru. A na to tvoje konovanie, zarlandovanie a pod. je aj taky android uz luxus 😀 😀 😀

@deina dani ako baby uz spomenuli, clever sa tu pouziva bezne a kazdy to rozumie ako väcsine inych anglicizmov.

rpinguin
28. feb 2012

@evinkaaa Evi nie, kupim bar a platit 13€ mesacne u Congstaru, ti maju D siet, mala by som 1000MB Datenvolumen a to tie vselijake Vertragy davaju len nejakych 500MB, co sa mi zda malo. Telefonovat netelefonujem a keby aj, tak ma hovor stoji 9 centov, smska tiez, dokonca volanie na SVK na pecnu tiez 9, toto ti ziadna zmluva neponukne. Na zmluvach sa akurat preplaca, aj ten telefon by som preplatila.

@yanni hahaha, ty mudrlant, ja to vsetko viem, zasa kadejake blbe appy nepotrebujem, tie, co apple ponuka stacia uplne, ved sa spytaj Peti, co ona na to povie. Citat neviem, ci nas cita. Ja mam uz natrenovany mac, ze uz nechcem nic ine 😨 😕 😉 akurat minus je ten, ze su fakt predrazeni ☹

kmk11
28. feb 2012

@rpinguin nie, nie...v mekaci bez nemciny 😉

kmk11
28. feb 2012

Mnichovcanky, nechystate sa teraz niektora na Sk? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre