Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
28. feb 2012

@rpinguin hm Renci no rozhodnut sa musis ty. Ty si fakt uz ale poriadny Süchtling 😀 😀 😀 😀 😀 Tak si ber priklad zo man, ja uz dlho pokukavm po vselicom ale ako sa poznam pokym sa mi tento uz fakt nerozsroti, novy si nekupim. Ale mam jednu vyhodu, ja nemusim ist s mojimi spismi na pieskovisko 😀 😀 😀 😀 Od PC sa cely den ani nevzdialim 😀 😀 😀

hihi ze vraj nemcina v mekaci. Tak tam ju fakt nik nepotrebuje. Skor by som povedala, turectina, arabsky by tiez nebolo zle a nejaka odroda jugoetwas a clovek sa nestrati 😀 😀 😀

@kmk11 nooooooooooo tak ja az na 1. maja do sprievodu 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
28. feb 2012

@rpinguin - reni, congstar ti mozem odporucit. Ja som si tiez ten vertrag dala u nich, ked som si kupila android mobil. Ja tiez netelefonujem vela....mam v mojom vertragu tiez tych 9 centov za minutu. Ale dodala som si este internet-flat a platim 9,99 euro. Na zaciatku som vlastne neplatila nic, to platili oni 😀, kedze som mala plus-guthaben. 🙂 Ale ja som spokojna a pri nom aj ostanem.

@kmk11 - kati my ideme "az" koncom aprila. 😉

kmk11
28. feb 2012

@yanni prave som to isla dopisat - ze mekac je Babylonska veza po zmiesani jazykov 😀

@evinkaaa nuz tak nic, ja som myslela v najblizsich dvoch tyzdnoch 🙂

yanni
28. feb 2012

@rpinguin iRenci, inak ked sme takto pri telefonoch zakotvili, tak ak si este pamätas na to nase Unterhaltug koli Festnetzt, tak ja uz frcim na kabel.Normalne usetrim mescne 20 euronov 🙂

rpinguin
28. feb 2012

a to akoze niekto, kto nevie ceka po nemecky chce ako tu "Bestellung aufnehmen" ? Ci to nemusia?

kmk11
28. feb 2012

dvojmo

kmk11
28. feb 2012

@rpinguin vsak si vsimni, kolki pracuju v pozadi - ti neberu objednavky 🙂 a aj niektori pri kase ovladaju iba zakladne veci ... prave preto som to napisala, bo tam naozaj az tak nemcinu nepotrebujes 😉 a uz minule som tu pisala, ze jedna znama sa dostala do firmy, kde zabezpecuju kantiny a jej kolegyne vobec nevedia po nemecky - zacvik mali po skupinach v turectine, arabsky, chorvatsky, atd ...

yanni
28. feb 2012

@rpinguin Renci no co pecu v pozadi tie psie klobasky z Valaskej ti vedia asi tak po nemecky, ze daj prachy, chlieb, spat a sr....
Ved keby si vedela, co sme e pekar, my vsetko mozne uz mali v pekarni. Nas terajsi akoze pekar je 10 rokov v DE a jeho nemcina pod psa. To je to, ze tieto skupiny narodov du nemcinu ani nepotrebuju, majuj napr. ako turci, lekarov, pravnikov, banky, obchody, na uradoch tiez uz hovoria po turecky, a ziju v tych ich getach, tak naco. Tak to uz radsej k tebe na vychod, kde sa vsetci obzeraju, ked pocuju nieco ine ako nemcinu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
28. feb 2012

@yanni no to fakt, tu som aj v mekaci videla len nemecke babky 😀 v Gothe tusim sme to boli, po ceste z Oberhofu.

yanni
28. feb 2012

@rpinguin no ved preto to vravim, mne to uz bolo aj trapne, ked sme sprechovali po slovensky a ludia kukali ako keby sme boli z marsu 😀 😀 😀 😀 😀

Ozaj ked vravis Gotha a Oberhof. Tak to ja som isla asi cez ten oberhof. Lebo cez Gothu som presla rovno stredom mesta, take hrozne mesto, este aj elektricky maju volake cudne predpotopne 😕 a potom som sila stale akosi vysoko a ocitla sa v nejakych horach, plno snehu, vyzeralo to na nejaky Skigebiet. Som to ja ale cestovatelka coooooo? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
28. feb 2012

@yanni a nie je to krasny pocit citit sa raz extra marsova? 😎 😀

yanni
28. feb 2012

@kmk11 juuuuuuj Katus, tak to ja som marsova kazdy den, Ja som u nas v Amte taka rarita. Este ze mam take nemcurske priezvisko a ziadne -ova, lebo to uz by som tam medzi tymi nemcurmi az prilis vycnievala z radu. Jedno ci z marsu a ci z venuse, stale dookola tie iste Blicke. no nech si trhnu.... 😀 😀 😀 😀

kmk11
28. feb 2012

@yanni 😀 😀 😀 a nechces o -ova poziadat? nech je sranda ... ako spomienka na detske roky 😉

yanni
28. feb 2012

@kmk11 a co si z marsu spadla (spadla z oblakov)? 😀 😀 😀 😀 😀 Som rada, ze som sa toho -ova zbavila. Stale niekomu vysvetlovat, preco nema moj otec v mene to ova 😀 😀 😀 😀 😀
Jaaaaaaaaaaj detstvo, to uz ako keby ani pravda nebola.

kmk11
28. feb 2012

@yanni no to -ova si nemoze len tak hocikto dovolit 😎 a ja som prosim zo Saturnu 😎 to tam za rohom a este dalej 😀

yanni
29. feb 2012

@kmk11 noooooooooo tak to mas pravdu. Na SK su taky stur, ze ti to ova prilepia na hocijake meno. A ides si jazyk dolamat. A ja si radsej uz nic nejdem dovolovat, lebo skysnem tam kde som a uz ma nikdy nepovysia. Ta huba slovenska neomachana 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
29. feb 2012

@yanni tiez som sa vzdy pytala, preco inde na svete automaticky neodseknu to -ova, ved naco brat ohlady na inu kulturu... tam, kde -ova neexistuje, jednoducho a bez pardonu -OVA AMPUTOVAT!!! 😀 😀 😀 😎 ... a povysia, citim to v kostiach 😎 😉

deina
29. feb 2012

@kmk11, ja idem v sobotu na SK, preco? 😉

Ale bola som prekvapena, ze mnoho Nemcov vie, co to -ova znamena. Nie vsetci, samozrejme, raz sa ma na pohotovosti pytali, ci sa manzel vola rovnako ako ja, tak som povedala, ze ano, nenapadlo ma to -ova riesit a oni mu potom poslali ucet, ze "Herr Dusan Kelleova". 😅

yanni
29. feb 2012

@kmk11 nemozu. Ty sa raz tak volas, tak to musia tak nechat, pretoze prestahovanim sa do inej krajiny nespadas automaticky aj pod ich Recht. Az po Einbürgerung si to mozes dat angleichen. Tak isto ako sa mena neprekladaju. Ked sa na SK volas Knizka tak tu nebudes zrazu Buch 😀 😀 😀 😀

Hahaha ze vraj v kostiach. No to citis dobre, Wetterumschwung 😀 😀 😀

yanni
29. feb 2012

@deina no to je dobreeeeeeee. Ja som rada, ze to ova nemam. By ma porazilo, keby mi ako slobodnej mamicke v porodnici nazvali syna s -ova am Ende

yanni
29. feb 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
29. feb 2012

@yanni mi to pripomenulo- je nejaky moderator v radiu -tusim bayern3, pri ktorom si myslim, ze prebral sobasom meno po zene - teda ma dvojkombinaciu a te jedna zneje ako polska zenska forma 🙂
a viem, ze nemozu... ja len vyryvam :D

yanni
29. feb 2012

@kmk11 ja schon krass. Keby si vedela co ja mam obcas ake bludy na stole. Ku mne chodi uz cele oddelenie, ze: Du hast Gespür fü die Namen, was ist Vor- und was Nachname? 😀 😀 😀 😀 Asi zacnem vyberat od kolegovcov Gebühr za info 😀 😀 😀 😀 Ale ti poviem, niektori ludia su fakt so beschränkt, ani pri normalnych menach obcas nevedia ze co a ako. No co uz.

iii
29. feb 2012

@kmk11 urcite si pozri, krasny duet dvoch genialnych hercov

no predstavte si, baby, ze ja som si to ova dala uplne dobrovolne, a dokonca aj elenka ho ma.......no nebudem predstierat, ze nie som slovanka, ked raz som. a zaroven s pobavenim sledujem tento maly intelektualny trening u nemcov 😀 a tiez im vysvetlujem, ze ked nas oslovuju ako familie, tak tam to ova opat patri, lebo je to to DIE Familie. nech si pocvicia trosku mozgy aj jazyky 😉

yanni
29. feb 2012

@iii Ingi no tak ja som sa zase toho -ova dobrovolne zbavila. Ja som mala s tym v Amte len same problemy. Neustale v telefone buchstabieren mi uz liezlo total na nervy. A to mam take krasne nemecke priezvisko 😀
Ale s tym cvicenym mozgov mas pravdu. Len ked clovek nechce, tak mu darmo vysvetlujes. Europske mena su ale este dost humanne, to sa da casto vydedukovat, co je co ale take indicke dlhe na dva riadky, tak to uz mam aj ja caso problem. To uz odpisat je hroza. Pismenko po pismenku. Pripadam si niekedy ako stopovaci psik 😀 😀 😀 😀

vivien0177
29. feb 2012

Ahojte dievcata, najde sa tu niekto z okolia Stuttgartu alebo este lepsie Reutlingen/Tübingen?

kmk11
29. feb 2012

@iii pozriem 😉
@yanni no v byvalom zamestani som i ja lustila mena cudzincov 🙂 tie indicke, cinske su casto krkolomne, neidentifikovatelne 🙂

mooc
29. feb 2012

nu dievcence tu som.. je nam trochu lepsie, teda nicky je uz fit, matik ma este zahlieneny kasel len dani ( @deina ) sa mu bojim dat ten prospan, lebo na pribalovom letaku pisu u takych malickych deti hnacky a to my uz mame aj tak, kedze sa nam asi hybu prve zubky.. @iii ingrid, takze myslis, ze mam poslat nickyho cim skor do skolky, nech nam donesie dalsie bacily? ja som uz asi posledna, co je najviac chora, hrdlo, nadcha, kasel.. tak ale obcas som aj celkom spotena, kym tychto nasich soplosov vyobliekam (aby im vonku zima nebola!!!) a vytrepem sa s nimi von, tak to je mozno aj tym..
@evinkaaa evi no s tym spanim ziadna slava.. akoze on spi celu noc, len sa casto budi do takeho polospanku a mrnci, ak nedostane mliecnu tak sa zobudi a place.. :-/ zavislacik moj malicky.. a ine papat nechce ani zasvet..

evictta
1. mar 2012

Ahojte dievcata..🙂 mate tu taku rozsiahlu diskusiu, to asi precitat nezvladnem..:(
Dedukujem, ze sa tu uz medzi sebou poznate a klebetite vskutku o vselicom..🙂
Na zaciatok by som sa rada opytala, ci niektora z vas zije blizko Frankfurtu (my sme cca 40km smer Fulda) ? Deti zatial nemame, ale su medzi prioritami roku 2012, tak snad sa podari..🙂
predtym sme boli v Mnichove a tato zmena "posobiska" ma obrala o posledne moznosti osobnych kontaktov s babami z SK, ci CZ, resp. vyrazne sa to zredukovalo..:(
Ak sa najde nejaka mamicka v okoli, budem rada, ked mi da o sebe vediet..🙂 a ked sa aj nenajde, rada sem k vam zase nakuknem a stretnem sa s vami aspon takto virtualne..🙂 pekny den vam vsetkym..🙂

fabienamata
1. mar 2012

ahojte baby ,chcem vas len pozdravit,ze sme oki, tesim sa,ze sa uz dobre oteplilo, a tak nemusim tolko S.obliekat, teda nosi bezne 2 pulovre, a chce vzdy len jeden, puncochy nenosila celu zimu.Bunda rozopnuta, ciapka zbytocnost! Hlavne, ze ani chora nebola celu zimu, soplov sme si uzili az az, ked bola mensia.
Co je s Petou vobec, vie niekto???
Inak k tomu darovaniu pre novorodeniatko, co pisala Inga ,ze strom, ozivili ste mi spomienky na moju staru mamu, ked sa ona narodila, tak zasadili strom -hrusku, a pod nou sedavala na lavicke ako stara 85 rocna,vzdy mi to hovorila,ze ta hruska ma tolko rokov ako ona. Ako dieta to na mna nejako zaposobilo,ked som si to zapamatovala, je to take zmysluplne 😵 ale viem si zase zivo prredstavit ako by ma Renca s Katkou hnali aj z hruskou na chrbte. 😀 😀 Dobre som sa pobavila,len som nemala uz cas reagovat.
A este som chcela, co mate vacsie deti, hovoria ciste R alebo to nemecke zadne R ???? My mame slovencinu, s perfektnym zadnym R- kom. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre