Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
3. apr 2012

zeny a neporadite aj mne, v roku 2015 sa chceme stahovat, ale nevieme kde 😀 😀 😀 😀

@iii Ingus, tak ako lyzovacka, pochval sa 😵

yanni
3. apr 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 @rpinguin Renciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Tak sa pridam aj ja, baby tiez potrebujem radu, tak ca. do 3-5 rokov od dnesneho dna cchem kupit byt/dom do osobneho vlastnictva, tak poradte kde co na co za co ako atd. 😀 😀

Baby co sa tu stale vypytuju co o rok, dva, tri. Ohlaste sa ked to bude aktualne a 100%ne, tak 3 mesiace dopredu. To je cas, ktory staci na vybavenie vsetkeho.Poradime rady ale rok dopredu? To sa moze este vselico zmenit.

Reni este, nestiham ani ja, som este v kacli, napisem mail, ale dnes som nejak na roztrhanie, roboty vyse hlavy, o musim ist ku sefke, konecne Beurteilung prislo, o pol padam, dufam, ze ma tam nebude da krava drzat dlho, zabijem ju.

mooc
3. apr 2012

@rpinguin landkarte vs. bogen+pfeil 😉

rpinguin
3. apr 2012

@mooc no s mojim talentom si myslim, ze ani tu mapu netrafim 😀

@yanni Kati, v pohodicke. S domom ti poradim vtedy, ked budeme prestahovani my, aby sme neboli daleko, cas by bol hadam rovnaky 😉

fabienamata
3. apr 2012

Ahojte babeny, zdravim vas! My dalej ttrenujeme slovenske R, diky Ingi za stranku. Ale nic moc veru. Mozno to chce cas a pride to. S.ma teraz fazu ,ze v kuse volakoho pozyva na navstevy, takze o zabavu mame postarane, uz si aj s jednym chlapcom zo skolky srdiecka vymenili. Takze velka laska. 😀
Inak neviem ci to je normalne ,ale tie nase navstevy sa u nas zdrzia aj 4 hodiny, teda cele poobedie,a synov tu aj na vikend ostal 😀 😀
Ale pohoda, len sa cudujem trosku.
Dnes som bola v Gartencenter, a minula tam cely majland, no ale nedalo sa inak. Nadherne kvety, a este som sa aj s jednym zahradnikom uounamila, ze ma tu casto vidi, tak mi daval rady ako nato, aby sa rastlinam darilo. 🙂

@bbarboraa a muz bude pri babetku ci ako, ked o rok uz budes v praci 😕
Na nemcinu si zvyknes v zavislosti ako casto budes v kontakte s nou 😉 Kde chcete konkretne ist??

fabienamata
3. apr 2012

@rpinguin no ved do Bavorska 😎 😎 predsa
inak si robis srandu cooooo??? tie dlhorocne plany su inak zaujimave, vacsinou skoncia presne naopak. 😀
Clovek mieni,zivot meni 😉

fabienamata
3. apr 2012

@yanni 😀 😀

yanni
3. apr 2012

@rpinguin Renci ani sa neopovaz rozmyslat nad niecim inym ako BY. Ja sa zial z Bavorska nedostanem koli robote, tak sa budes musiet prisposobit ty 😀 😀 A ved R. dostane robotku hocikde, odporucam krasnu novopostavenu vonavucku Dachausku kliniku 😀 😀 A ozaj, povarujem deti ked budete chciet ist na erotische masazos 😀 😀

ftinka
3. apr 2012

@yanni Dik za info, dalej pozistujem a pohladam este na nete. Az pokial nedojdem do dalsieho bludneho kruhu... potom sa ozvem 😉

yanni
3. apr 2012

@ftinka rado sa stalo.

bbarboraa
3. apr 2012

@fabienamata ano on bude na materskej a tak dufam teda ze ked tam budem medzi samymi nemecki hovoriaci ludmi tak budem v kontakte denne...

rpinguin
4. apr 2012

@fabienamata Lubi, aj Maxik s tym zacal, ze chce ist ku kamaratovi na navstevu, ale nereagujem, cakam, kym to navrhne ta mamka a ona ma oslovi, ja teda za Maxika hovorcu robit nebudem, ci by mohol niekto k nam. Ta zenska mi je este vrcholne nesympaticka, ani obliect sa nevie a ledva pozdravi, takze dufam, ze Maxik na to zabudne. Inac je to tu normalne, coskoro zacnu aj nocovat inde a u teba bude tiez niekto, ale zvyknes si.
Inac no do Bavorska asi nie, nas to taha "domov", cize B-W trebars Schwabenländle 🙂
Kebyze neni Rheinland od veci daleko, tak idem asi do Bonnu, to je moje mesto 🙂 , ale inac jasne, ze nic neriesime. Ono nas tu hadam este aj prva trieda zastihne.

zeny, pekne Velkoncne sviatky prajem!

fabienamata
4. apr 2012

@rpinguin 😀 lenze ja som postavena totalne pred hotovu vec, S.si vsetko vybavi sama, to je akcna mala zena, vcera na parkovisku mi hovori,pred tou mamickou, vidis mami, to je Marianova mama, a hned spusti,ci moze Marian k nam prist, takze superrychlo dostanem ja otazku potom Marianova mama, takze my dve sa uz dohodneme len na case, takze zajtra ich tu mame 😀 Inak v nasej skolke je jedna mamicka taka,ze mi je nesympaticke, stale je zamracena a vkuse mrmle. Odzdravi sa, ale prva sa mi nepozdravila. Alôe ja na to necakam, ja sa pozdravim vzdy a ked je niekto magor,jeho vec.
A co Matilda???

fabienamata
4. apr 2012

Uz chodi do skolky,ci??
Inak byby ,este som chcela ako tu sviatkujete, hladate aj vajicka ?? Ja asi tento rok budem musiet volaco uz podniknut, ved nasa powerfrau nas zje. Lebo sa ma to urcite spyta, preco ona nehladala vajicka, lebo ved tema zo skolky pride urcite.

saska.t
4. apr 2012

@fabienamata Lubi sme na tom podobne, tato povedal, ze nas vysibe korbacom (ktory samozrejme nema) a dieta ako pravy nemec oznamilo, ze budeme hladat vajicka, tak sa mame na to pripravit 😀 Doteraz sme to ale fakt zanedbavali, takze tento rok nas to neminie 😕

iva98
4. apr 2012

@mooc dakujem, no u nas je problem ten ze my sme obaja slovaci :(

iva98
4. apr 2012

@yanni na SK mam trvaly pobyt a tu mam len prechodny. Ale poistena som len tu nakolko tu pracujem. Male som chcela prihlasit na TP na SK, a tu aby malo len prechodny tak ako my so snibencom. Dokonca som niekde citala ze TP dietata sa musi stale hlasit tam, kde ho ma aj matka.... fuuuu vidim ze este budeme mat co vybavovat ale tak hadam to zvladneme...a este jedna otazocka, ak by som chcela ist s malym na SK, musim si ho dat zapisat tu do pasu? predsa sme v EU a na hraniciach nas nikto nikdy nekontroloval..chcela by som si ho dat doma zapisat do pasu

rpinguin
5. apr 2012

@iva98 ty sa musis asi strasne nudit, ked riesis uz teraz daleko pred narodenim veci, ktore sa casto menia 😲 Jasne, mozes ist len tak autom, na hraniciach nikto nepozera, ale aspon Geburtsurkunde si vezmi, doma das zapisat do pasu.

@fabienamata Lubi, hej, Matilda uz chodi, ma este buduci tyzden zaucanie, dnes bola uz do 12.00. V skolke nechapu, ze vobec nereve. Nechapem, v lyziarskom kurze revala ako besna, ked sme ju tam kazdy den davali. Dnes im uz hovorila, ze nemoze jest, lebo je müde, ledva sme domov dosli, zalahla a spi.
Coskoro tam budu obaja do nejakej 16-17 a ja chcem nejaky job najst, sa doma unudim.

A hladanie vajec chcem tento rok zaviest, sme v Nemecku, tak nech si hladaju vajcia, nejake ucenie sibania a tych slovenskych zvyklosti zavadzat nemusim. Staci, ze muzovi s tym sibe kazdy rok 😀

iva98
5. apr 2012

@rpinguin nie nenudim sa, len sa snazim zistit si veci dopredu aby som neostala dost milo prekvapena ako par tyzdnov dozadu.... radsej si veci zistim doperdu ako by som sa mala potom plasit...a myslim si ze natom nieje nic zle! a neviem co presne znamena u teba daleko dopredu.... kebyze som v prvom alebo druhom mesiaci, tak to este neriesim....

bibida
7. apr 2012

Ahojte, su tu aj nejake maminy pripadne buduce mamicky z Kolina?

kmk11
7. apr 2012

@yanni s bytom ti poradim, ked sa vratime do snehom zapadnuteho - brrrr - nepredstavitelne 😀 Mnichova 😀

mooc
7. apr 2012

@kmk11 kati a v M ma akoze snezit? predvcerom tam len celkom fayne prsalo..

evinkaaa
7. apr 2012

@kmk11 - kati a kde v mnichove je sneh? U nas teda vobec nic. Sice hlasili na nedelu slabe snezenie, ale zatial neni nic. Mozno zajtra rano 😀

@mooc - reniiiiik, ty si tu bola a si sa neoozvala? 😕

yanni
8. apr 2012

Baby, tu je tiez sneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeh. Svihne ma. A ja som chcela uz preobut auto.

yanni
8. apr 2012

@kmk11 Oki. Inak uz svieti slniecko 😉

evinkaaa
8. apr 2012

@mooc - kati, tak vcera vecer ziaden sneh este nebol, ale dnes rano teda ano 😕 😨 Ach jaj, dufajme, ze zmizne tak rychlo, ako prisiel.

deina
8. apr 2012

Ahojte, no ja som rano skoro skolabovala. 😀 😀 Snad je tu ten sneh len tak trosku na pobavenie a zajtra bude po nom... Tak teda pekne "sviatky jari" zelam.

yanni
8. apr 2012

@deina Dani, tak to na tych fotkach hore vyssie je uz minulost. Ale je kosaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. A v utorok hlasia 17 stupnov. Tak to chcem vidiet....

kmk11
9. apr 2012

🙂 ja iba co som predpovede na jedinom nemeckom kanali pocula 😀 ale tak vyzera, ze sa nemylili 😉 pre mna teraz i naznak snehu je sneh 😠 v piatok vam prinesieme slnko - uz ho balim do flias 😀 😀 😀

evinkaaa
9. apr 2012

@kmk11 - ano, prines 😀 😀 😀 Aj ked aj tu ma byt slnecno, ale az tak teplo ani nie. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre