Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

fabienamata
13. apr 2012

@yanni 😀 u nas to ide, naskenujem a preposlem, a panika mi mailom odpise ,ze je to vybavene. Ja som natrafila na uradnicku s ktorou sa da dohovorit, ale bola som tam osobne najskor,a dohodli sme sa ,ze to budeme takto robit.

A inak sa musim pochvalit,ze S.uz lyzuje po cervenych zjazdovkach, boli sme na lyzovacke , tak sme ju supli instruktorovi a vratil nam hotovu lyziarku. Inak sme byvali tesne v hoteli pri zjazdovke, a teda buduci rok urcite ideme na to iste miesto, lebo bolo supersky clovek sa nemusel o nic starat. No a samozrejme instruktora S.pozvala k nam na navstevu, a pri zoznameni mu povedala,ze ma pekne meno, takze sa to hned zacalo malym komplimentom. 😎
Otazkana vas. ma tu niekto psa???Alebo nejaku inu priseru domacu?? My chovame zatial pavuka,ktoreho sme stiahli z pavuciny, zozral uz jednu muchu a celkom sa mu dari.

yanni
13. apr 2012

@fabienamata aha tak vy tak moderne. No ja ani neviem, kde to mama odovzdava. Ale ona vie vybavit hocico, tak sa jej nejdem do toho starat 😀 😀 😀 😀

Tak ta tvoja dievka sa nezda. Normale bali chlapov uz v takom mladom veku? Uci sa dievcinka uci 😀 😀

A ze vraj pavuka. Ja umrieeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 Tak ti este dakych poslem. U mna totiz zacinaju vyliezat. Tak raz za tyzden nejaku tu priseru obhaniam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Ale inak ja nic "nepestujem". Kto by sa o to staral? Ved by mi to podochlo. ☹

rpinguin
13. apr 2012

@fabienamata ze psa, no ja nie som milovnikom zvierat, preto som bola aj 13 rokov vegetarian 😀 Tu moju story s tymi greenpeacakmi z heidelbergskych ulic poznate? Neviem fakt o nikom, kto to chce, vy uz tak na tom, ze uvazujete?
Kolko ma Sofca vlastne rokov? Ako Elenka? Od Maxika je tusim starsia.
Kde ste boli vlastne vy? My tiez normalne uvazujeme tiez o tom istom ako tento rok. Neni nad babysitting v hoteli, sice stredisko take male, ale dalo sa dobre zalyzovat. Inac vam poviem, ze mi akos zacalo lepit na ciernych zjazdovkach. Kedysi som si to pustila a teraz sa 2x poobzeram, ci za mnou niekto nejde 😀

yanni
13. apr 2012

@rpinguin jaaaaaaaaj ta tvoja story. tu ja poznam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 JA som naopak velky milovnik zvierat. Hlavne tych na mojom tanieri 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanni
13. apr 2012

Baby viete o tom, ze na SK je nejaky zakon, ze ked zavru skolku, napr. koli prazdninam a pod. tak sa mozete dat vypisat na OCR aj ked dieta nie je chore a dostanete od socialnej poistovne prachy? A ze vraj Slovensko je chudobna krajina 🙄 No mna po tomto a tych 194 euracoch do 3 rokov uz nic neprekvapi co sa tyka SK. Normalne sa mi rozum zastavil, ked som to citala-

saska.t
13. apr 2012

@fabienamata Lubi mam 2 psov, no skoda, ze ste nas neprisli pozriet, hned by ta nase dve potvory svedomito privitali a dokladne 😀 Preco S chce psa?

saska.t
13. apr 2012

@yanni tak to som este nepocula/necitala a to mam dost pracujucich kamosiek s detmi 😕 😕 no to sa slovaci zijuci na SK maju vyborne, zeby som sa vratila domov????

saska.t
13. apr 2012

Inak kocky mam otazku, mozno mi niektora poradite, dostala som ponuku robit tu vychovavatelku v MS,vystudovala som Pedag.a Social.. akademiu na SK, staci ak si dam prelozit maturitu a overit ju uradne, alebo k tomu nemci este nieco vyzaduju?

fabienamata
13. apr 2012

Renci daj storku, nepoznam.Boli sme v Rakusku Hochsölden. Na ciernych sa dobre lyzuje, hlavne kvoli tomu, ze relativne tam jazdi ten kto vie lyzovat a nie je tam vela ludi. Ja sa inak po mojej nehode, tiez obzeram za seba, ci sa nejaky magor neruti na mna.A bez helmy na svah ani nahodou.

No psa by chcela S. ale vsak dobre viem ,ze by mne prischol, ale ja psov rada, uz som s jednym spavala v posleli, ale len vtedy ked mu bolo zima na zemi, potajomky vliezol pri mna, ale ma paradne zohrieval. Ale to bol taky uzastny pes, ze takeho uz nebudem mat nikdy. 😔

@yanni ja som asi uz zrela na brile, ved zase citam ,ze na Sk zakon,ze ked zavru svokru 😀 😀 Ale nic mi to nehovori.

fabienamata
13. apr 2012

@saska.t lebo ho chce chodit vencit na voditku, minule prazdniny chodila vencit sestrinho, tak mala zabavku. A akych mate vy a dvoch? Ale tak len uvazujem o tom, mozno ked bude starsia. Tak lebo ona by chcela aj srnku aaj kona, tak psa by sme popri konovi a srnke zvladli lavou zadnou 😀

renatad
13. apr 2012

ahojte baby pridavam sa do vasej skupinky ak mozem, potrebovala by som hned na uvod jednu radu, stahujeme sa s najvačšou pravdepodobnosťou do Mnichova, manželovi tam ponukli pracu, na prve dva mesiace tam ide bez nas. mame 2 deti dceru v auguste bude mať 6 / tu by nastupila do školy/ a syna v auguste bude mať 3. Potrebovala by som poradit, mnichovčanky mohli by ste mi poradiť čo stoja škôlky v mnichove? myslíte si, že sa dcera naučí jazyk za rok? nakolko bohužial tu sme ju 3 roky tlačili angličtinou 😒

renatad
13. apr 2012

ešte som vás chcela poprosiť, ak máte dobré linky alebo info, ktoré by mi mohlo pomocť a ulahčiť ten stres pri tejto zmene budem vam vdačná, dufam, že neotravujem a vopred dakujem za akekolvek info a akukolvek pomoc 😵

fabienamata
13. apr 2012

@rpinguin 😵 😵 😵normalne chcem ist este aspon na tyzden
http://www.hochsoelden.info/de/

evinkaaa
13. apr 2012

@renatad - ahoj. Vitam ta v nasej teme. 😉 Ja byvam v mnichove, ale co stoja skolky ti neporadim. Je to rozne, ci sa jedna o statnu alebo privatnu skolku. Tie poplatky su fakt rozne. Myslim, ze danka (deina) ti bude moct poradit, kedze jej maly chodi na pol dna do skolky. Ale uz nepamätam, ze kolko plati. Mozno ti poradi, ked pride.
A co sa tyka jazyka - to ju chcete dat hned do skoly, ako pridete? Mozno bude mat zaciatok tazky, ale mozno by to zvladla. Ja to neviem posudit. Rozumie nemecky a vie nieco povedat, ci absolutne nic?
Ak mas akekolvek otazky, kludne napis aj konkretne veci. Tak ti budeme vediet lepsie poradit. 🙂

saska.t
13. apr 2012

@fabienamata Lubi mam 2 fenky jack russell terriera, ak si videla film "maska" tak ten Majlo bol jack russell ... 😀 No E nemala na vyber ci psa bude mat alebo nie, kedze obe psice uz boli nejaku dobu v domacnosti, ale rozumie si s nimi perfektne a bez tej starsej by asi ani neprezila uplne sa navzajom miluju, aj ked teda bordel robia poriadny. Mladsia psica sa jej boji kedze E jej robi len zle, ale snazim sa ju korigovat 😅 Kona sme mali tiez,no ale toho E nezazila 😀 😀 😀 Vencit nemusime len ked sme na SK kedze tu mame zahradu a obcas chodime na prechadzky, ale na voditka ich nezapinam, lebo E by ich buzerovala a skrtila takze takto to je bezpecnejsie 😎

renatad
14. apr 2012

@evinkaaa dakujem za odpoved, určite by som ju chcela dať najskor do školky, nakolko tu od 3 rokov chodila na angličtinu 😒 Ak by som sa mohla spýtať ešte som trochu nepochopila ten ich system poistenia. Ako to funguje ked sme všetci slovaci a MM tam bude pracovať na trvalý prac. pomer. Mam trochu obavu, lebo tu na Slovensku sme sa pred 3 mesiacmi sťahovali a teraz prišla ponuka, ktorá sa nedala odmietnut 🙂

evinkaaa
14. apr 2012

@renatad - no ak bude manzel normalne zamestnany, tak bude aj poisteny a vy ako rodinka budete s nim, aj ty a deti. To je to klasicke gesetzlich poistenie a potom je este privat poistenie, ktore si platis sama. 😉
A kam do Mnichova idete? Uz mate byt?

deina
14. apr 2012

Vitaj, @renatad, za skolky sa plati podla prijmu rodicov, my mame statnu skolku, maly chodi na pol dna a platime 97 eur. To je za 5 hodin, bez stravy (na obed uz nezostava). Sukromne su potom v roznych cenach, kamoska plati nieco cez 200 eur v evanjelickej skolke, malu tam ma do tretej. Viem, ze v inej sukromnej (podnikovej) je to okolo 300 eur do 3.hodiny a potom su este speci skolky, Montessori a tak, kde to moze vyjst aj na 500 eur celodenne.

Ty by si chcela dat malu najprv do skolky a az potom do skoly? Jedna moja kamaratka sem prisla v case, ked mala jej dcerka 5 rokov, rok chodila do skolky + chodila povinne na nemcinu, po roku sla do skoly a uz to uz hovorila velmi dobre. Je sice pravda, ze este jej obcas ta nemcina problem robi, ale dokaze to zvladnut a skola jej ide velmi dobre. Jej ten rok stacil, deti sa cudzi jazyk ucia rychlo.

Mam este jednu znamu, ktorej syn nastupil rovno do skoly (ako druhak), prenho to bolo zozaciatku velmi tazke, ale po asi 3-4 mesiacoch sa chytil a odvtedy uz nema v skole problemy s jazykom.

renatad
14. apr 2012

@evinkaaa no to je teraz tak, ze MM tam ide na 2 až 3 mesiace bez nás, firma mu bude platiť hotel aj cestyMnichov - Wieden , on zatial bude musiet najsť pre nás ubytovanie a vybaviť školky pre deti, ono je to ťažké teraz lebo nevie v ktorej pobočke bude sídliť, vraj mu vybavuju kancelariu, v Mnichove su 4 pobočky ich firmy. Tak nevieme zatial ani lokalitu. Chceli sme aj si prenajať domček lebo máme aj 2 psov, ale to bude asi ešte ťažšie ako prenajať si byt 🤐

@deina dakujem za odpoved, plánujem dať malu na 1 rok do školky a až potom do školy, ona bude mať v auguste 6 rokov, problém vidím len v tom, že chodila na sukromne hodiny angličtiny od svojich 2,5 rokov a ešte s tým, že ked tam teraz v auguste prídeme, tak bude aj z nového prostredia vyplašená, tak preto by som volali skor to doobedie v skolke aby si zvykla na jazyk aj syn by mal nastupiť do školky bude mať v auguste 3 roky no ale poviem vam baby mam z toho trochu stres, vždy som chcela zo Slovenska odísť, ale teraz to máme tak ako sa povie nevhod 😉 vo februári sme sa presťahovali z mesta na dedinu do domu, máme tu 2 psov záhradku proste všetko deti si to užívaju išli sme z činžiaku a teraz bum táto ponuka ako sa vraví, nie všetko ide tak ako chceme 😎

zuzkaprofant
14. apr 2012

@deina skolka nie je podla prijmu rodicov ale podla toho na kolko hodin chces dat dieta su skolky len do 14hod otvorene alebo potom na cely den pre matky co robia apson co ja viem , deini ako sa ti paci v mnichove a kde ste presne v ktorej oblasti
@renatad manzel bude poisteny a vy sa ku nemu pripoistite co viem naj je sa zamestnat normalne napr v AOK; jedine ze by muz veeeeeeeeeeelmi ale veelmi zarabal dobre tak potom sukromne , to mas vyhody ze neccakas u doktora a pod ale to by muz musel velmi dobre zarabat sa mi zda ze mesacne cez 6tis eur vhrubom sa to oplati neviem ci som dobre sumu dala 🙂 😀 😀 😀
A malu ti asi hned do skoly nezoberu najpr pojde do pripravky alebo ako to nazvat kde sa nauci jazyk aspon sa mi zda ze tak slovenky vraveli co maju vacsie deticky to ti aj povedie ked pojdes malu do skoly zapisat alebo sa to opytaj na urade kde sa pojdete nahlasit tam ti povedia co a ako mas ist si vybavit

inac mnichov sa vam bude velmi pacit je tu velmi vela slovakov az veeeeeeeeeelmi vela 😉 😀 😀

deina
14. apr 2012

@zuzkaprofant, urcite sa v skolke plati aj podla toho, aky prijem ma rodic (statne skolky) + podla poctu hodin. Mne sa tu celkom paci, byvame v Sendlingu, vsetko mame blizko... ako su veci, ktore ma tu stvu a veci, ktore mi chybaju (alebo presnejsie ludia), ale myslim, ze sme vsetci spokojni. 🙂

zuzkaprofant
14. apr 2012

@deina moze byt neviem nam dali len papier kde je napisane rozpis hodin a kolko to stoji ale moze byt , napr mam kamosku byvaju 300km dalej a ona ma zadara skolku🙂 tam som este nebola kde ste idem pozriet🙂 Ty si doma alebo robis lebo dako som to nesledovala ale pozname sa ked sa dobre pamatam z jednej temy ale asi spred4r🙂

renatad
14. apr 2012

@zuzkaprofant dakujem velmi pekne bude to musieť manžel obehať a potrebujem preložené dáke doklady? rodné listy sobašny list a podobne na prihlásenie sa? baby ste užasné, verím, že aj vdaka radám a pomoci od vás to zvládneme 😵

rpinguin
14. apr 2012

jeminecku Mnichovcanky, ked to tak vsetko citam, tak teda ma uz naozaj nic nelaka tam k vam, do Mnichova teda uz vobec nie. To ja potrebujem mat moj luxus byt prevelky. Za taky by som zaplatila asi 3tis. u vas, ak nie aj viac. Skolku mam pre oboch celodennu za 200 a 175€ otvorenu od 7.00-17.30.......juj ako mi je dobre 😀 😀 😀

@renatad inac s bytom to budete mat tazke a ked este beriete okrem deti dve havede, no neviem neviem, ono to nie kazdy ma rad a ked chcete nieco pekne, tak sa veru muz zapoti, kym nieco na urovni najde, ale drzim palce.
Reci sa neboj, mala sice strati rok, ale ked sa neda, tak sa neda.

zuzkaprofant
14. apr 2012

@rpinguin kde si urcite daaaleko od mnichova🙂) Ale mnichov ma svoje pre a proti ja by som inde ani nesla mne sa tu paci

rpinguin
14. apr 2012

@zuzkaprofant tak tie pre by ma teda velmi zaujimali, nejaku zelen alebo ponuky pre deti ma aj ine lubovolne velkomesto v Nemecku, jedine plus si myslim, ze je asi geograficka poloha, ale to je asi aj vsetko.

zuzkaprofant
14. apr 2012

@rpinguin moze byt mne sa paci okolie mnichova to pekne narecie🙂) ale kazdy ma svoje niekomu sa to paci inemu to🙂

renatad
14. apr 2012

@rpinguin predpokladam, ze aj dve deti si niekedy v tomto na pritaz, najomne by nam mala financovat firma, teda ako som pozerala inzeraty tak asi si budeme tretinu doplacat 😉 tych hafanov neviem či zoberieme, musim poriesit na Slovensku dakych znamych do podnajmu do domu, v krajičku duše dufam, že to budu moji rodičia čo by sem išli byvať a potom by hafani zostali tu. 😅

yanni
14. apr 2012

Baby caute. Tak dalsia do zbierky? REnci Nr. 3 vitaj.

Takze ja sa zase musim priklonit k Renci Nr. 1=pingi. Mne sa v Mnichove vobec nepaci. Preto byvam mimo a nemenila by som. A dokonca rozmyslam o tom, ze ten ET-byt budem kupovat este viac mimo, niekde na dedine. Ono ja ich tu mam tych dedin vela v okruhu 10 minut autom.

A ano, Danka ma pravdu, statne skolky su podla prijmu rodicov. Ano su tam ceny co da skolka alemo ten co spravuje tu skolku. To su ceny orientacne. Ono ti moze Amt vypocitat kolko by ti mohli prispiet a na to potrebujes ten prijem. Ako to presne funguje vam ale zial neviem povedat. Zatial ma to nejak detailne nezaujimalo. Ale myslim, ze nas sa to ani jednej nebude tykat, nepatrime do nejakej socialnej skupiny.

@renatad Do skoly ti dieta aj tak hned nezoberu. Supnu ju najskor (vramci skoly) do nejakeho Förderprogrammu aby sa naucila jazyk. V DE je totiz zakon, ze kazde dieta, co nastupi do Grundschule musi ovladat nemcinu. Ale zase ako to presne funguje ti neviem povedat: Ked si vyberiete skolu, popripade v skole alebo na Amte, ked budes vybavovat papiere(´Kindergeld atd.) sa opytaj. Ale ak ju das tak ci tak este na rok do skolky, tak nebude mat problem. Deti su ako spongia, nasavaju viac ako zmykaju. Takze nemaj boja 😉

Co sa bytu ci domu tyka, predstavujes si to dost jednoducho. A hlavne v Mnichove, najst nieco poriadne, v dobrej stvrti, bezahlbar, tak sa priprav aspon na 6 mesiacov hladania. Alebo nech pomoze s hladanim aj muzova firma. Ale nie je to zaruka, ze to bude rychlejsie. Ono je tu taka tendencia, hlavne v Mnichove a v lepsich stvrtiach, zvierata, deti a starsi ludia su neziaduce tvory.
Nejaky pekny domcek so zahradou najdete skor na okrajiu Mnichova alebo mimo. PEndlovanie nie je problem a casto sa dostanes z 20-30 km vzdialenosti od mnichova skor do roboty ako v ramci mnichova. Mam kolegynu, ta byva priamo v Mnichove a potrebuje öffentlich viac casu ako ja, co byvam uz v inom okrese a dochadzam 25 km do Mnichova.
Pravem vela stastia a dobre nervy.

rpinguin
14. apr 2012

@renatad s tymi psami by to tak bolo najrozumnejsie, by ste mali o starost menej, kedze tych psov treba tiez registrovat, potom tusim aj nejaku poistku platit, ak by vbehli pod auto a nejaku skodu sposobili (co ale neviem, ci je povinne) a nedajboze by ti to ochorelo, takze vydaje za zverolekara. No fakt tazka situacia.
A ked platite 1/3 za najom, tak to mozte aj nieco 3tis. najst, to by sa dalo nieco slusne zohnat....mnichovcanky nemyslite? A dokedy tu chcete ostat? Asi dlho nie, ked mate dom na SVK, ze?

ozi, taka Peta tu uz nechodi? Od nej by ma news zaujimali 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre