Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
14. apr 2012

@rpinguin Renci tie pre tu vlastne ani neexistuju. Je to jedno v ktorom velkom meste byvas. Akurat, ze o Mnichove sa vravi, ze je velmi sicher. A naozaj sa tu statisticky stava najmenej zlocinov zo vsetkych nemeckych velkomiest. Skor by som povedala, ze M. uz ma viac proti ako pre. Tym ze sa kazdy taha do M. tu umelo narastaju ceny hlavne najomnych a aj celkovo Immobilien. Tiez napr. poistky a kfz-steuer je tu drahsie ako napr v Hamburgu. Je to paradox, ale je to tak. Ja mam mimochodom uz viac proti ako pre. Dokonca uz aj Umgebung dokonca do nejakych 50 km je totalne predrazeny. Akurat ako vravis, ze je tu krasne okolie a mame to blizko na SK., k moru, do hor. Cize vlastne vsetko. Ten argument, ze sa tu viac zaraba, OK, to je pravda, ale tymi cenami nehnutelnosti, vselijakymi väcsimi poplatkami, vstupnym atd. sa to viac-menej vyrovna.

yanni
14. apr 2012

@rpinguin Renci Peta ma asi fofry.

Tak s tymi zverami si trafila do cierneho. Hundesteuer, ockovania, zverolekar atd. Ta pasia Haftpflich nie je povinna ale ja ako pani z uradu a ohanacka sa paragrafmi 😀 😀 😀 😀 tuto poistku odporucam. Je to vlastne to iste ako Privathaftpflich pre nas "nezverov" 😀 akurat zw sa to myslim vola TIerhaftpflich alebot ak nejak.

Tak az tri tisicky tu dom najdes. Aj lacnejsie, 1500-2000 ale zase podla lokality, velkosti, vybavenia atd. Tak za ten byt, co mate vy, by pytali minimalne 2000-2500 plus/minus podla toho kde presne.

yanni
14. apr 2012

HAftpflichT (nejak mi to tu hapruje) Sorry

renatad
14. apr 2012

no na ako dlho to bude to neviem ale určite na pár rokov, uvidíme ako to bude asi sa najviac vysvetlí ked tam už budeme a hlavne aby sme vedeli v ktorej časti bude MM pracovať 🙂 dakujem vam za všetky rady určite nam pomohli tiež uvažujeme v prípade, že to bude niekde rozumne umiestnene aj nad dedinou, ale zase na druhej strane neviem ako to tam potom bude so školou školkou a taktiež dáke kurzy NJ by sme chceli resp. potrebovali navštevovať, neviem či všetko dedina poskytuje

zuzkaprofant
14. apr 2012

@yanni kde byvas ked mozem vediet nebudes moja suseda🙂

rpinguin
14. apr 2012

@zuzkaprofant v DAH byva teta uradnicka 😉

rpinguin
14. apr 2012

@yanni inac kebyze nehladim na geograficku polohu, tak vitazi u mna BN. alebo D. Tie mesta su uplne suprove 😉

yanni
14. apr 2012

@zuzkaprofant presne tak, DAH. tak co, pani susedka, ci nie? 😉

@rpinguin nooooooooo tak D u mna nie, ja ten Pott velmi nemusim a je to daleko odvsadial.

BN ok, len keby to nebolo NRW.

zuzkaprofant
14. apr 2012

@rpinguin v dachau byvas? TAK ak hej tak si pol hodky odo mna🙂

rpinguin
14. apr 2012

@zuzkaprofant Katka (yanni) tam byva, ja ani nahodou 🙂 a ty kde vlastne?

kmk11
14. apr 2012

@yanni Kati, tak ja uz som tu 18 rokov a ten problem s predrazenym Mnichovom poznam od zaciatku 🙂 a inak... mate tu strasnu kosu !!!

yanni
15. apr 2012

@zuzkaprofant

@rpinguin hihi vy dve ste dobreeeeeeeee.

@zuzkaprofant Ja byvam v Dachau. Priamo. a ty kde presne? pol hodka je velky radius. A tiez, pol hodka zu Fuß, pol hodka na bicykli, autom, vlakom, S-Bahnom, Schnell-S-Bahnom. Pol hodka na sever, vychod, zapad, juh? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

@kmk11 Ano KAti, Mnichov bol dost drahy stale. Aaaaaaaaaaaaale pre par rokmi sa to dalo este stale vykompenzovat trocha tym platom. Dnes tam ten dobry pomer uz nenajdes. PODLA TOHO V AKom odvetvi, ale tak ako zarobis tu, zarobis uz aj inde ale nehnutelnosti su ovela lacnejsie. A tiez pred takymi 10 rokmi bolo lahsie najs nejaky ten slusny byt ci domcek. Teraz si uz pomaly clovek moze hodit slucku. A dokonca aj maklery su casto bezradni. JA asi moj et budem hladat cez maklera alebo banku. Tak uz ho lutujem teraz. MOze si rovno strelit gulku do hlavy 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A to som az prilis realisticka.
A tiez, ten Wohnraum je knapp. VEla ludi si totiz mysli, ze ked pride do M. hned bude mat robotu a byvanie. Uz to take jednoduche nie je. Vsetci ti ludia musia niekde byvat. A com menej zarabas, tym mas väcsi problem. Socialnych bytov je cim dalej tym menej, privatny Vermieter tiez neprenajme hocikomu. Ale inak, stavia sa o 106. KEby si videla ako sa DAH rozrasta. Ano tu, aj priamo v meste, najdes aj krasnu novosavbu. Ale tie byty, ci uz najomny alebo ET si taky s 1000-1500 e platu nemoze ani zdaleka dovolit. A takych je tu zial viac ako nas, co zarabame viac.

zuzkaprofant
15. apr 2012

@yanni ja som vo FS, tu u nas su tiez dost drahe najmy ale zalezi ake mas stastie a co chces investovat do toho co ja poznam slovakov tak ziju v malych bytikoch 2izbov len aby nedalivela penazi za najom, a myslim ze dnes uz sa nezaraba tak dobre ako niekedy co sledujem tak kazdy pod 2tis v cistom zarobi a je rad jasne ked robia obaja v rodine tak je to uz super🙂

deina
15. apr 2012

@zuzkaprofant, ja stale rozmyslam a rozmyslam, odkial si mi znama a neviem na to prist. 😅 Januarovky zeby? Ale v pase mas len jedno dieta, tak asi nie... Ja som doma s mladsim, nerobim.

deina
15. apr 2012

Baby, neviete poradit ako sa po nemecky hovori logopedickym pomockam? Myslim rozne karticky a pod, taketo nieco: http://www.oskola.cz/oskola/eshop/7-1-Logopedic...

zuzkaprofant
15. apr 2012

@deina mne sa zda ze sa pozname uz s moja svadba ja som mala nick yonanevi

yanni
15. apr 2012

@zuzkaprofant no taky "normalo" ked zarobi 2000 v cistom, tak moze fakt vyskakovat od radosti. Ale spytaj takeho aj, kolko musi za tych 2000 nasekat hodin.
Inak FS je este ako tak bezahlbar ale dost daleko od M. Ale chodi tam tusim aj Regio, takze Pendler nie je odkazany len na pomaly S-Bahn alebo auto stojace stale v zapche. Takze ono by sa to aj tam dalo.
A tiez si daj otazku, ked vravis 2i, kolko osob v tom byte byva. Tak mne mojich 60 m2 a dve terasy len a len pre mna samu bohate stacia. Hlavne, ked domov chodim viac-menej len spavat. Samozrejme, ten ET bude uz ovela väcsi, kedze to je mozno aj navzdy.

zuzkaprofant
15. apr 2012

@yanni no ale uz aj tu rastu ceny🙂 ja som tu spokojna take male mestecko , tu sumu som dala tak jasne ze to musi mat vela hodin odrobene alebo co tu robia tak maju svoju robotu a plus daku brigadu🙂
Moj mm dochadza na opacny koniec M autom kazdy den tak 3 hodiny precestuje ked je zapcha 😠 ale zvykol si , chodi tu S bahn, ale aj daky vlak ale ja som asi tak 10krat isla do Mvlakom ked ideme tak autom.
co sledujem tak niekedy sa viacej ludi tahalo do nemecka za pracou teraz uz ked sa dozvedia kolko zarobia kolko musia dat za ubytovanie a pod tak ich aj chut prejde🙂

evinkaaa
15. apr 2012

@deina - dani, napisem ti do ip. 😉

kmk11
15. apr 2012

@yanni navzdy??? 😉 sak ja som si myslela, ze ty zduchnes z Mnichova, len co sa vyskytne nejaka prilezitost 🙂 a inak uz si sa informovala ohladne kupi bytu? vies, na co davat pozor, coho sa vyvarovat a pod? 😉

kmk11
15. apr 2012

@deina Dani, neviem, co presne potrebujes, ale zadala som do uja googla Logopädische Hilfsmittel a jedna zo stranok bola napr tato: https://www.trialogo.de/ 🙂 no neviem, ci som ti tym pomohla...

andreapata
15. apr 2012

ja hladam uz 5 mesiacov novy byt, bezuspesne a v com je problem? hlavne v tom, ze mame dieta. ked nam makler uz v telefone nepovie,ze deti nie su ziadane vacsinou sa tak stane na besichtigungstermine. a ked aj deti chchu,co je teda rarita, vyhra ten,kto viac zaraba, cize ked nas tam pride 20 rodin, aka je sanca? no proste depresivne a riadne. mame este 10 mesiacov a potom musime byt opustit, tak som zvedava, co bude.

kmk11
15. apr 2012

@andreapata hladas v Mnichove?

evinkaaa
15. apr 2012

@andreapata - mozem sa spytat, v ktorej oblasti mnichova hladas?

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant no ved to, v MVV-Bereich je vsetko drahe. V DAH su napr byty co sa tyka najomneho uz drahsie ako v samotnom Mnichove. Odovodnuju to tym, ze super Verkehrsanbindung a bessere Lebensqualität. No ale je to pravda. Aj ja som mimo Mnichova velmi spokojna. Hlavne sa mi paci, ze tu nie je taka velka koncentracie Turkov, Arabov a im podobnych. A tieto male Kreisstädte su supre, nie si odkazana na Mnichov. A väcsinou su vsetky Ämter pod jednou strechou, cize ked nieco treba, vybavis to vsetko na jeden sup 😉
Inak tie zapchy v Berufsverkehr mi ani nespominaj, Pa krat som skusila ist autom do Büro, rano super, vsetko prazdne, naja o ´6 rano asi normalka, ale vecer o 5 ma isiel slak trafit. vyse hodiny Stop & Go na 25 km. Vlakom to ma za ca. pol hodky aj s prestupovanim.

@kmk11 Kati ved ja som z Mnichova zduchla uz pred 10 rokmi. Akurat, ze Schreibtisch mam este v M. Nejak sa nedari to Versetzung nach DAH. Ale aj to bude niekedy. Uvidime ci budem musiet fak 20 rokov na ten Ereignis cakat 😠 Ja by som mozno aj niekde inde isla v ramci Bavorska, len mne ja tazko sa dostat arbeitstechnisch z Bereichu des OLG München. A nejak uz ani nechcem velmi experimentovat, viem ze na sever DE sa nedostanem, mozno v dochodku (hahahaha). ja som v DAH spokojna. Ale ako vravim, este by som pristala aj na nejaku dedinu v Landkreis Dachau, ale inak inde uz nechcem ist.
Co sa ET tyka. Ja sa v tom tak trochu vyzna, kedze som robila na Zwangsversteigerungoch, tam som sa zaoberala dost aj s Gutachten, GBA etc. Zatial som bola len v banke, zistit, kolko by mi dali. takze zhruba viem, kolko mi treba dosporit. Ono to nie je len tak, vela ludi nepocita s ostatnymi vydavkami ako notar, gba, Makler, Grunderwerbsteuer a pri byte este ak Wohngelder kazdy mesiac. Mne padol dokonca do oka aj taky pekny domcek, len co ked to bol Erbbaurecht. To nech sa strcia. Bud riadne s pozemkom alebo nech idu kade lahsie.

yanni
16. apr 2012

@andreapata ved ja vravim, ze vela ludi si to predstavuje velmi lahko. Prides, pozries, dostanes. Take velke....Minimalne pol roka. A cim dalej sa to predlzuje, ked chces nieco poriadne.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni tak drzim palce aby si nieco pekne nasla na byvani, ty budes uz dost dlho v nemecku ze lebo pol spravy pises v nemcine🙂)

Dievcata neviete mi ako to je som citala v novinach ze od r2013 bude daka podpora od statu ked nedam dieta do skolky? dobre som to pochopila ? Mam taku dilemu co a ako s mojim malym lebo cakame ci ho zoberu teraz do skolky alebo nie ja dako to nevydim ruzovo tak neivem ci ho nechat doma alebo ho nosit dost daleko do skolky kde maju snad miesto ale je to na bicykli asi pol hodka skratkami a to chodil len asi na 4 hodky lebo ja som doma tak neivem 🙄

yanni
16. apr 2012

@zuzkaprofant hihi no uz 12ty rok. Ale su tu baby, co su tu aj dlhsie. Len ja nemam kde tu slovencinu pouzivat, tak mi stale beha po rozume len nemcina 😀 😀 😀 😀

Inak to s tym Betreuungsgeld, to este nie je iste. Je to len Entwurf a politici sa hadaju, ci ano a ci nie. Prave vcera ci predvcerom to bolo v spravach, ci to vobec pride, lebo na jednej strane by to bolo celkom fajn, dostat 100 popr. az 150 € mesacke, ked ostanes doma, na druhej strane je to Anreiz pre Assis, budu mat este viac deti. Tiez uvazuju, ak to bude, ze pach dostanu len v pripade, ak budu deti pravidelne chodit na U1,2,3......Co vela Assis zanedbava. Ale velmi sa netes, ja to vidim skor cierne, bud to pride s velkymi Einschränkungen alebo to neuzakonia vobec. Tiez to nie je domyslene, oni stale hovoria len o KiTa. Tak od 3. rokov by malo ist dieta do kolektivu. Ono je to uplne i´ne byt doma, mamickyn maznacit a byt s inymi detmi, kde sa musi zacat rozmyslat, byt trochu samostatny, naucit sa presadit sa. Ja by som to skor dala ako je na SK. 1-3 roky doma a Betreuungsgeld, od 3. rokov do skolky alebo ziadne prachy. Od 3. rokov je normalne dieta dost zrele na to aby vydrzalo par hodin aj bez rodica. Predstav si tu situaciu, 6 rokov doma a potom ten sok v skole. A tam nemas na vyber, ze 2-4-6 atd. hodin na privyknutie. Tam bude hodene decko rovno ins kalte Wasser. A nech vyrevuva kolko chce, povinna skolska dochadzka nepopusti a ty ako matka si mozes hodit rovno slucku.

deina
16. apr 2012

@kmk11, jej, to vyzera krasne, popozeram. 🙂

@zuzkaprofant, jasne, uz viem, yonanevi. A nebola si ty predtym v Rakusku, ci to sa mi nejako pletie? 😅

zuzkaprofant
16. apr 2012

@yanni no jasne ze by som nechcela aby maly bol doma do 6 r. ja by som ho uz aj teraz dala do skolky keby bolo kde:(

@deina nie nebola ja som stale v nemecku uz asi 6r 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre