Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
16. apr 2012

@kmk11 ja ak sa znova narodim, tak bude Verona Feldbusch(Pooth) ci ako sa vlastne vola. Ta zenska je taka inteligent´na ze az. Ona sa robi blbou, ale to sa len robi. 😀
Ale inak, ja sa nechcem znova narodit. Booooooooooooze by ma porazilo. Zase vsetko od zaciatku? Nööööööööööööööööööö.

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - a aky velky byt hladate? Alebo teda ake mate poziadavky? Pozerali ste aj okolie Neuried, Fürstenried, Solln, troska dalej Pullach? To su vsetko pekne oblasti a nieje to daleko. 🙂

kmk11
16. apr 2012

@yanni Verona sa v tom naucila "chodit" - ja ked si spominam na jej zaciatky - este vtedy ked prisla s monoklom od Bohlena, tak to naozaj nebolo nic moc 😉 ale vyslo jej to - nuz a ked sa nechces znovu narodit, tak si kazdy vecer pucuj riadne karmu 😀

yanni
16. apr 2012

@kmk11 no ten monokel bol dobry. A najlepsie bolo, ze "to preto, lebo nevie varit" 😀 😀 😀
Ale ona je dobra drzka. Ta by sa hodila do partie 😀 😀

Ze vraj pucuj karmu. Ani mi nevrav. Mam na to cas? ak sa narodim ako Geissenka alebo zeby ta, ako sa vola? Jaaaaaj Mojsejka 😀 😀 😀 😀

zuzkaprofant
16. apr 2012

@kmk11 pekne pises super to vyzera byt som len nieco precitala ale take lahke citanie ako evitovka🙂)

kmk11
16. apr 2012

@zuzkaprofant 🙂 dakujem Zuzi, zivot je i tak pes, tak aspon pisat treba zlahka 😀
@yanni prave si ma naviedla na dalsie mozne rozsirenie Gewerbe:
Lestim vase zaprasene karmy - rychlo, bezbolestne a spolahlivo, takze sa nemusite obavat, ze sa v dalsom zivote narodite ako napr. Mojsejova 😎 😀 😀 😀 (ci ako sa to vola)...

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - kati, ako bolo na dovolenke? Inak pekne fotocky mas na blogu. Uz som stihla pozriet 😀

niccky.z
16. apr 2012

Ahojte, prepacte ze vam tu skacem ale chcem sa opytat ako je to s materskou a rodicovskou?
Kdyz pracujem v nemecku 6 mes mam narok na matersku/rodicovsku? A ako je to s porodom plati sa nieco alebo sa to hradi z poistky?

kmk11
16. apr 2012

@evinkaaa Evi, musim prec, ozvem sa neskor - inak kniha dnes dosla, takze ak mas este stale zaujem... 😉

yanni
16. apr 2012

@kmk11 hihi No myslim, ze sa vola Mojsejova, ta z Perse ci odkial od Kosicoooov je. Boze ta je taka blbaaaaaa. Ta potom uz fakt radsej Geissenka. Ta je tiez sprosta ako tago, ale aspon sa dobre vydala. A chlap ju lubi ako kona. No co jej chyba. Uz aj "spieva", "karieru" urobila tak ci tak. A chlapik je mozno aj rad, ze ma daju tresnutu zensku, aspon mu do nicoho negibucuje, aj ked, zenska sa nezaprie 😀 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - dobre, v poriadku. Ano, zaujem este mam. Dohodneme sa potom. 😉

yanni
16. apr 2012

@niccky.z tak pred tym ako napostujeme dlhu odpoved, otazocka. Si uz v DE, mas totiz v pase len Praha? Alebo sa chystas v najblizsich 3 mesiacoch do DE. Skor nieco zistovat sa neoplati, kedze tu sa kazdu chvilu nieco meni.

niccky.z
16. apr 2012

@yanni este sme v prahe ale do 3 mes budeme uz v Nemecku.
Ale ja mam obavu jak to bude protoze chceme mit mimco, tak preto si zistujem celu sitauciu.

yanni
16. apr 2012

@niccky.z nemaj obavy, vsetko easy. 300 € + 184 € pridavky dostanes aj ked nebudes robit. A ked budes robit menej ako 12 mesiacov pred nastupom na matersku, tak ti jednoducho vyrataju z toho, co si za ten cas v priemere zarobila. Ked ti nevynde 300 e, tak ti daju minimalne tych 300 e- Ked ti vynde viac, daju ti tu prislusnu sumu po dobu 12. mesiacov. Lem musite byt riadne v DE prihlaseni. Tot vsjo 😉 A kam sa stahujete?

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - ak budes riadne poistena, tak za porod platit nebudes nic. 😉

niccky.z
16. apr 2012

@yanni a to je ta materska a rodicovska mas nejaky narok?
A nevies ako sa to pocita, priklad ked budem zarabat 1700 EUR a po 8 mes by som odisla na matersku.

Zatial sa este rozhodujeme vsetko zalezi od manzela aku ponuku si vyberie a sustredime se na okolie Bayern.
@evinkaaa tak to je super sprava.

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - ale celkove podrobnosti neviem, co to vsetko este obhrna aj pred a aj po. Mas na vela veci narok potom. To si treba zistit alebo tu napisu baby, ktore to vedia celkom presne a uz maju po. 😉

niccky.z
16. apr 2012

@evinkaaa a ako sa vam tam byva. Zvykli ste si ?

yanni
16. apr 2012

@niccky.z materska je mesiacov, to je to, co sa pocita z platu. Potom nedostanes nic, len pridavky, alebo ked vas nebude moct uzivit muz a budes chciet este ostat doma, tak sa hodis na socialku. Tu nie je take nico ako na SK ze 194 € mesacne do 3 rokov.
Ako sa to presne pocita, neviem, je to nejakych 65 percent, ale pocita sa to myslim z hrubeho platu. Inak na nejakej stranke ministerstv socialnych veci a rodiny, alebo ako sa tomu nadava, je Rechner, tam zadas udaje a ono ti to vypocita, kolby by si mala dostat. Ale ber to orientacne, plus/minus nejaky ten gros.

yanni
16. apr 2012

@niccky.z ozaj a kam uvazujete presnejsie? Bavorsko je totiz velkeeeeee.

niccky.z
16. apr 2012

@yanni a kolko su tie pridavky to je to zivotne minimum?

niccky.z
16. apr 2012

@yanni zatim mame vyhliadnute okolie ULM ale fakt zalezi od manzela co si vybere.

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - ano, paci sa mi tu a nechcem odtialto prec. Ak v buducnosti kupime domcek, tak jedine tu v okoli a nikde inde. 🙂 Bavorsko vseobecne je nadherne. Su tu nadherne mesta a niektore dedinky. Moje oblubene mesto je este aj Regensburg. Ked by sme sa mali niekedy z nejakeho dovodu stahovat, tak potom tam 😀 , ale nikde inde. To potom uz zahranicie.

niccky.z
16. apr 2012

@evinkaaa a ako dlho ste uz tam?
takze si budete kupovat domcek ake su tam cca ceny.
Holky a ako to je nemcinou ja mam anglictinu na komunikativne urovni robila som v irsku 6 rokov ale nemcina nic moc.

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - ja osobne som tu uz 13 rokov. 😉 No, my sme si uz kupili byt a planujeme za take 4 roky kupit este jeden byt alebo domcek. To sa rozhodneme az vtedy, ked ten cas pride.
No a ceny? Katastrofalne 😀 😀 😀 Treba setrit poriadne, ale niekedy sa proste naskytne neodmietnutelna ponuka. 🙂 Clovek musi mat aj stastie.
A vy si zacnete hladat byvanie az ked sa manzel rozhodne kam idete, ze?

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - na zaciatku ti staci aj anglictina, aj ked to niekde nebudes mat lahke. To velmi zalezi aj od ludi. Ale snaz sa aj s nemcinou kde len mozes, kde bude prilezitost. Netreba sa bat hovorit, to sa nalepi rychlo, ked sa budes snazit hovorit a budes v dennom kontakte s ludmi, ktori nemecky hovoria.

niccky.z
16. apr 2012

@evinkaaa no dnes si idem kupit nejake tie knizky aby som sa do toho dostala.
No ano chceme hladat az potom ked uz budeme rozhodnuty kde ideme.

A vy ste kde v ktorej lokacii?

evinkaaa
16. apr 2012

@niccky.z - tak ti teda drzim palce s ucenim. Neboj zvladnes. Zvladol kazdy, aj ked zaciatky boli tazsie. 🙂
My byvame v Mnichove. 😉

anulienka166
16. apr 2012

@ahojte baby mozem sa pridat?je tu nejaka mamicka zijuca v Eggenfeldene?alebo v blizkosti? a ak sa vas mozem spytat, neviete v akych oblastiach sa v nemecku nachadzaju slovenske alebo ceske skolky???dakujem 🙂 pekny den prajem

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - ahoj, kludne sa mozes pridat. Pis kadeco mozne aj nemozne 😀. My tu kecame o vsetkom. 😉
Ja osobne neviem, kde by boli slovenske alebo ceske skolky. A na co ich hladas?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre