Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
16. apr 2012

@niccky.z haha ze vraj pridavky zivotne minumum? Tak pridavky na 1.a 2. dieta su 184 e. Pochybujem, ze by si z toho vyzila.

Ano anglina ti na zaciatok pomoze. Ale ja osobne to nepodporujem. ked tu chces zit, nauc sa nemcinu. Je jedno ako hovoris, ten co chce, ta bude rozumiet. A po case dó toho aj tak prides. A odporucam aj jazycku. Nie VHS, riadnu kazycku. Je to dost drahe, ale tam s anaucis poriadnu nemcinu, gramaticky spravnu. Na ulici pochytis akurat tak tu turecku 😀 😀 😀

yanni
16. apr 2012

@anulienka166 jeeezis a co si spadla z jahody? 😀 Naco su ti slovenske?

anulienka166
16. apr 2012

@evinkaa dakujem..tak my sme sa nedavno prestahovali do eggenfeldenu, ale casom by som chela ist aj ja do roobty..a neivem ako to bude tu so skolku a tak...ja nemecky neviem, manzel trochu vie kedze tu pracuje, a ako to je vlastne s tym ze dieta ked ma 3 roky musi ist do skolky?je to pravda?

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - no skus si precitat tak 4-5 stran dozadu. Sme sa presne na tuto temu - skolky, rozpravali. Jedna vec je, ze 3-rocne dieta by malo ist do skolky a druha vec je, to miesto vobec dostat. Nieje to lahke dostat miesto. Ale to zalezi aj od mesta, kde si. A neboj sa, cim skor maleho hodis do nemeckej skolky, tym lahsie to pre neho bude. Jazyk sa nauci velmi rychlo. Taketo male deti sa ucia rychlo. Onedlho ti bude sprechovat jedna radost 😀

anulienka166
16. apr 2012

@yanni, ja neviem ....nesom tu dlho a asi sa tak trosku bojim ze si nezvykne pri detoch kt,nebude rozumiet...

kmk11
16. apr 2012

@niccky.z ak chces skumat ceny, tak si pozeraj tu http://www.immobilienscout24.de/de/finden/wohne...
aj kupa, aj prenajom 😉

yanni
16. apr 2012

@anulienka166 zvykne, neboj sa. Bude si musiet. A keby aj nejaka slov. skolka bola. Co na tom ziskas? Dieta bude sice vsetko rozumiet, ale nenauci sa nemcinu. Ak tu ostanete dlhsie, nechcela by si zazit asi ten horor, ked by mal ist do skoly. A bez nemciny ho ani nezoberu a s chabymi znalostami sice ano, ale aj tak ho hodia do "pomocnej". Myslene, ze najskor sa musi naucit nemcinu, lebo bez nej nebude uciivo zvladat. A nik sa s nim nebude bavit, ci on rozumel, pochipol atd. V skole je to ine.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@anulienka166 deti sa ucia rychlo nas maly ani po slovensky poriadne nevie a splieta po nemecky ze ja nerozumiem co chce pochytal z ihriska od deti a pod, tak to nemaj strach horsie to bude stebou lebo viem podla seba mne uz to dako nepali najlepsie je ked si hned nemku kamaratku najdes a nevyhladavat slovakov ja som sa pouzila stale len slovensku spolocnost som vyhladavala a nic stoho len pruser 😀 teraz mam nemecke zname pomalicky sa to lepsi uz aj nemecke knizky citam co je u mna pokrok ze moj muz sa vytesuje 😀

niccky.z
16. apr 2012

nevite nekdo nejake ubytko myslim hotel pension v okoli Mnichova chceme si udelat prodluzenej vikend.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@niccky.z tak ako ti
@yanni pisala ale musis pred porodom v nemecku robit ked nebudes nevadi ked sa male narodi dostanes za dobu roka tych 300eur potom uz len to zvysne 😉

anulienka166
16. apr 2012

@evinkaaa dakujem precitam si to, a nevies mi poradit kolko cca mesiacov sa uz mam ist pytat na to miesto?,maly bude mat 3 roky v oktobri.ten tyzdnen sa ideme este len prihlasit

niccky.z
16. apr 2012

@zuzkaprofant no ja by som urcite chcela pred porodom robit aspon pol roka minimalne. Takze v tomto pripade by som mala dostat viacej spravne?

anulienka166
16. apr 2012

@yanii tak mi asi nic ine aj tak neostava len ho dat do nemeckej, vies ja neviem nemcinu, tak sa budeme s malym spolocne ucit

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - no to uz je vlastne neskoro 😀 😀 😀 Ale nie, vazne. Cim skor, tym lepsie. Nieje to len vtip, co sa tu vseobecne hovori, ze treba dietatko prihlasit do skolky, ked je mamicka este iba tehotna 😉
Ale to fakt zalezi od mesta-dediny, v ktorej si.

zuzkaprofant
16. apr 2012

@niccky.z no neivem ako to je podla mna musis mat odrobene rok ale nie som si ista lebo ja som pred porodom nerobila tak neviem ako sa to p, ja som dostavala len tych 300eur na rok a teraz uz len pridavky 184eur ci kolko to je neivem presne, ved to uvidis co bude lebo nie je to take lahke ani s pracou mam kamosky co si mysleli ze maju VS dobru nemcinu a sedia doma bez prace a ked som im vravela tak sa nahnevali ze co im take vravim a po roku zistili ze to nie je take lahke s vysnivanou pracou v kancli, niekedy to je o stasti 😀

anulienka166
16. apr 2012

@zuzkaprfant jasne ale chcem aj nejakych slovakov najst...ako som tu kratko,tyzdnen a pol aj s topankami 🙂 ale vies ako to 🙂 tak tomu ver ze aj ja budem mat problem velky s nemcinou...ja skor speakujem 🙂))heh tiez to neje boh vie co,ale tak zaklady viem aj co to sa dorozumiem a tak sa my to miesa ze az.....

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - a kde by si chcela pracovat? Ak budes v kontakte s ludmi a budes donutena hovorit, tak sa naucis rychlo. 😉

zuzkaprofant
16. apr 2012

@anulienka166 No jasne je dobre mat aj sk kamosky ale ja viem podla vlastnej skusenosti uz by som taku chybu neurobila ako som urobila🙂

anulienka166
16. apr 2012

@evinkaa heh no dakujem 🙂 tak to nieje velmi dobra sprava..no hned zajtra pojdeme vybavit papiere a skusit sa popytat o tu skolku....ked chceli sme este minuly tyzden ale povedali nam ze maju vela prace, lebo boli sviatky mali volno a bol aj nejaky festival tak povedali ze lepise az na dalsi tyzdnen. no a keby sa to nestihlo, nebolo by miesto tak co?proste niekde do skoly musi?

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - zuzka ma pravdu. Slovenske kamosky nepomozu tvojej nemcine. Je pekne, ked ich clovek ma, ale schvalne ich vyhladavat, tak to potom budes mat s jazykom tazsie, kedze budes hovorit slovensky.
Ja som od zaciatku, ako som tu prisla, mala taky nazor, ze nebudem slovakov vyhladavat, lebo sa nemcinu nenaucim. A tak sa stalo a nechybali mi. Ked som niekde niekoho spoznala, tak ok, v poriadku. Ale sama som ich nevyhladavala. Mam kamaratky roznej narodnosti a je to fakt take pestre. 😉

anulienka166
16. apr 2012

@evinkaaa neivem, co najdem hoc len nieco dokladat v potravinach, alebo ze vraj su tu volne miesta v pekarni tak skusim aj tam...

evinkaaa
16. apr 2012

@evinkaaa - neboj sa. Ved Eggenfelden zasa nieje take velke ako Mnichov. Sance dostat tam miesto v skolke su urcite uplne ine, ako tu. 😉 Drzim palce.

kmk11
16. apr 2012

@evinkaaa Evi s tym vtipom to ja poznam o jasliach - a stalo sa mi to tiez, ze som prisla s 3-mes.dietkom vo vajicku a spytali sa ma : a kedy sa to ma narodit? - ale so skolkou to myslim nie je az tak hrozne, ako to na zaciatku vyzera (teda v Mnichove) - je pravda, ze sme poslali prihlasky tusim do trinastich a vsade nas odmietli, pretoze sme decembrovi, a takych neberu ani na cakaciu listinu - ALE - ono to tak robia vsetci rodicia, cize akonahle dostanu miesto vo vysnivanej MS, odhlasia dietko zo vsetkych ostatnych, takze do troch mesiacov sa to zvykne utriast - a potom nam dosiel zasa zo 6 MS list, ze sa im miesta uvolnili, tak ak mame zaujem ... a tu to tiez fungovalo s vytvorenim dobreho dojmu 😀 ked sme dostali z nasej vysnivanej MS Absage, napisal im muz v synovom mene taky mily list aj s fotkou, ze neodolali a za tri dni sme mali miesto 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@anulienka166 - aha, cize ty chces teilzeit? ak chces na 400euro basis, tak to najdes urcite nieco. 😉

zuzkaprofant
16. apr 2012

@evinkaaa Ja som na zaciatku urobila taku chybu ze len slovensky som vyhladavala som tu 6r a teraz som prisla na to (na to som uz prisla skor 😀 )Ze aku hlupost som urobila lebo nic stoho nemcinav bode mrazu lebo prevazne som ju nepotrebovala ked je vsade dost slovakov v robote co som chobila mi moja chaba nemcina stacila a teraz ked uz mi treba super nemcinu tak sedim nad knizkou a ucim sa a uz len pozeram ktora nemka na ihrisku mi je priemna a ci nase deticky sa pekne hraju a uz volam ju ku nam na kavu 😀 lebo osm zistila ze zo slovenkami popletkovat ale nemcinu sa pri nich nenaucis 😝

andreapata
16. apr 2012

@evinkaaa ano pozerame kde sa da, pullach by bol super, tam uz sme rok byvali.je tam nadherne. hladame 2,5 alebo 3, nejakych tych 60m nam uplne staci.

evinkaaa
16. apr 2012

@kmk11 - no to mas pravdu. S krippe to tiez nieje jednoduche. 😉 Pekna a zaujimava story s vasim miestom 😀 😀 😀

kmk11
16. apr 2012

@evinkaaa 😀 to vies, ja som cez tie story ... 😀 😀 😀

evinkaaa
16. apr 2012

@andreapata - ano, pullach je naozaj krasny. Ja som byvala dost dlhy cas v Solln-e a chodievala som do Pullachu casto, kedze to je hned za rohom. Krasna oblast. 😉
Tak vam teda drzim palce. Ak by som o niecom volnom niekde v tom okoli pocula, napisem ti... 😉

rpinguin
16. apr 2012

@yanni Kati, mas velku konkurenciu v podobe Zuzkaprofant 😀 😀 😀 Jedna lepsia v pisani nez druha, ale na nu nemas ani ty 😀 😀 😀
inac mame normalne podobny tv vkus, Geissenovcov pozeram aj ja Rrrrooooooooooobert 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre