Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

pallacinka
25. apr 2012

@rpinguin Ahoj Reni 🙂 Prave v nedelu som na vas myslela, boli sme na omsi vo vynovenom kostole a nasa mala tam bolo jedine deco, chybali ste nam 🙂

pallacinka
25. apr 2012

@mooc Ja na tom nevidim nic zvlastne, my sme mali tiez celu lekarnicku pre malu pripravenu este nez sa narodila, ked uz bola tu tak som nevedela, kde mi hlava stoji a bola som rada, ze aspon toto riesit nemusim 🙂

zuzkaprofant
26. apr 2012

@janinka25 tu to nepoznaju nas kiko tomal dali nam gel na to daky ale nazov uz nepamatam🙂

janinka25
26. apr 2012

@mooc neviem ako by si sa ty tvarila, keby si zrazu mala ist s detmi do ineho statu kedy si v zivote nebola, tak tiez by si bola z toho trosku hotova či tam maju to alebo hento čo potrebujes na slovensku pre svoje deti, ale inak dakujem baby.

mooc
26. apr 2012

@pallacinka my sme pripravili akurat tak solny roztok.. 😉 a krem na ritku objednavam z bahnhofapotheke.. a tot vsjo.. ine sme ani nepotrebovali.. 🤐

@janinka25 tak ale de nie je ziadna rozvojova krajina, ci??? ako keby som isla s detmi do ugandy, indie alebo mali, tak to riesim, jasna vec.. 😝

kmk11
26. apr 2012

@janinka25 neboj, zachvilu si zvyknes a zistis, ze skor budes zhanat veci v Nemecku, ked pojdes na Sk, nielen vyber je vacsi, aj ceny su tu casto lepsie 😉

zuzkaprofant
26. apr 2012

dievcata vy stale ked tu niekto novy napise poriadne sfuknete to nie je od vas pekne ja tu chodim uz dost dlho a stale novu poriadne pod zem date, ze uz viacej tu nenapise , neivem preco ste take zle, kazdy sa opyta jasne ze ma strach ked tu pride a nevie co ju caka aj keby do svajciarska , usa idem tak sa pytam ako to tam chodi nie?
niektore si velmi vela od sebe myslite to uz musim napisat lebo sa mi nepaci za ten mesiac sa asi 4 dievcata pekne pytali take odpovede ste napisali ze dakujem pekne to neznasam na dievcatach co ziju v nemecku velkeee hrdinky su uz ako nemky sa spravate ignorujete vsetko-) prepacte ale musela som to napisat lebo tu nechodim mesiac ale par rokov tu temu sledujem 😀 😀

pallacinka
26. apr 2012

@mooc Vidis, prave ten sme my nemali 🙂 Ale mali sme hadam vsetko ostatne, mne to prichystala znama, co je detska sestricka na Slovensku, takze som s tym nemala ziadne starosti. A ked malu zacalo boliet brusko alebo sa nam spravila ta zabka, hned som vedela zareagovat a nemusela som s nou nikam chodit.

pallacinka
26. apr 2012

@zuzkaprofant Celkom aj s tebou suhlasim, neviem, co sa tu v poslednej dobe stalo. Aj ked musim povedat, ze ked som sem prvykrat prisla ja (a to s riadne hlupou otazkou 🙂) tak dievcata boli velmi mile a hned mi aj poradili. Teraz by som sa uz neodvazila ☹

kmk11
26. apr 2012

@zuzkaprofant ... si mi pripomenula jeden chytak z radia, bolo to uz davnejsie, este na Sk tak dvadsat rokov dozadu, ked bez nejakeho extra uvodu precitali akysi clanok o drzej mladezi, ako sa nevie chovat, ako si nic nevazi, atd. atd ... presne taky, ako clovek denne pocuval vsade okolo seba... no a nakoniec uviedli, ze ten clanok bol predneseny na nejakom kongrese v roku cca 1950 😉 ... nuz a tvoje vety, teda ich vyznam "dievcata vy stale ked tu niekto novy napise poriadne sfuknete to nie je od vas pekne ja tu chodim uz dost dlho a stale novu poriadne pod zem date, ze uz viacej tu nenapise , neivem preco ste take zle, kazdy sa opyta jasne ze ma strach ked tu pride a nevie co ju caka..." takmer raz do mesiaca citam na jednom slovenskom fore, kde sa stretavaju Slovenky vramci Slovenska ... cize mozem minimalne za seba skonstatovat, ze to asi nema nic spolocne s Nemkami 😉 skor s neznalostou urcitych pravidiel komunikacie ... a tie sa prave Nemci ucia uz na zakladnych skolach 🙂

zuzkaprofant
26. apr 2012

@kmk11 neivem ale mne to tak pripadaja ja som viackrat tu pisala ale pod inym nickom a asi pred rokov a stale ste ma tak sfukli ze som sa az rozculila ze ake ... ste tu teraz som si zvykla uz na vase pisanie ale aj tak nie je to pekne neivem ja mam take skusenosti ke su cesky v nemecku tak sa rozpravaju so mnou po nemecky co mi je max trapne
inac aj keby sa niekto pytam ci tu dostane v DM signal pastu na zuby mate pekne odpovedat a nie sfuknut ju pod zem 😀 😀 😀

kmk11
26. apr 2012

@zuzkaprofant nemyslim si, ze som niekedy niekoho "sfukla", navyse som tuto temu objavila nahodou mozno pred 3-4 mesiacmi,a tak neviem, co bolo-nebolo pred rokom, takze prosim, nezovseobecnuj 😉 ...kazdy, kto niekam prispeje, musi ratat s odpovedami rozneho druhu a odpovede, ktore sa mu nepacia, moze prehliadnut alebo sa moze pustit "do boja" ... a verim tomu, ze medzi nimi sa vzdy najde aspon jedna, ktora pomoze 🙂

zuzkaprofant
26. apr 2012

@kmk11 ja som nie na teba myslela ved ty tu nechodis sama 🙂) ved tu chodi viacej dievcat🙂

kmk11
26. apr 2012

@zuzkaprofant a DM signal pastu zrusilo!!! este ti to nik nepovedal??? 😝
😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
26. apr 2012

@zuzkaprofant ...vidis Zuzi, toto je presne priklad o tej komunikacii ....napisala si: stale ste ma tak sfukli ...uz na vase pisanie ... pouzila si tvar slovesa, kde ked si to hockto precita, musi to v prvom momente, ci chce, ci nie, vztiahnut i na seba ... a spustac hadok je na svete 😉
staci napr. pred tou hadkou pouzit doplnujucu otazku - spravne som ta pochopila? co si tou vetou presne myslela, atd atd... ale kym ludia budu ludmi, nemaju nedorozumenia sancu vymriet 😎 🙂

evinkaaa
26. apr 2012

Baby, "nehadajte" sa, ved my sa mame vsetci radi. No nie? 😀 😵 🙂 😉 😎
No, niektore baby maju taky zvyk hned tak zhurta. Ja musim povedat, ze mne osobne sa to tiez nepaci a ako nova by som sa citila teda pekne blbo a viac by som tu neprisla. Ja si tiez myslim, ze ked niekam idem, tak sa chcem co-to popytat a aj ked su to kraviny, ktore sa pre inych zdaju uplne bezne veci. Tak ale pre mna by to bola novinka.
A tiez si myslim, ze casto na takychto forach vznikaju konflikty prave "vdaka" iba verbalnej komunikacii tu a ani tisic smile-ov nenahradi tu neverbalnu - pocity, emocie.... A preto byva clovek velmi rychlo neporozumeny alebo porozumeny v inom zmysle a uz je "hadka".
Tak nove dievcata, ktore ste prisli alebo pridete, neberte si to tak moc k srdcu. Pozdvihnite sa nad tym a pytajte sa kludne dalej. UVidite, ze VZDY sa najde niekto, kto odpovie milo a priatelsky. 😵

A inak krasny slnecny dnik vam vsetkym zelam a spolu s nim vybornu naladu 😵 😵 😵

rpinguin
26. apr 2012

tak a teraz sa idem vyburit ja, ja som pravideny pisatel, priznavam, bola som taka, ale co narobim, ked sa tu nejake zenska objavi s iq hojdaceho kona, otazke nerozumiem, kedze gramatika nulova?! Kedysi som poukazala na pristup, na to, aby sa dievcina radsej nieco ucila a nekladla debilne otazky. Teraz si to odpustim a radsej nereagujem vobec.

@zuzkaprofant Zuzka, tak ked nas tak pravidelne citas, tak mozes tej onej novej dievcine predsa zodpovedat ty jej otazky. Ked uz travis cas za pc, sem moc neprispejes, tak mozes jej odpovedat. Pises, ze tu chodis dlho, tak teda naozaj asi k nam nie. Mne sa nechce dookola omlielat to iste, ked viem, ze musim napisat babam, ktore "poznam", zasa nebudem travit za pc väcnost.
Keby sme tu naozaj take boli ako pises, tak taka @kmk11 zduchne hned a zostala tu aj napriek tomu oxidovat 😀 (pochybujem, ze tu ostala len kvoli PR na jej knihu 😉 )Takze si nemyslim, ze zenske, co odisli z diskusie mali v plane v nej aj pobudnut, prisli si jednoducho po info a tym to haslo.

A tak isto ako vo verejnom zivote saty robia cloveka, tak aj tu vo svete virtualnom robi sposob pisania cloveka, na ulici sa s nejakym bezdakom do reci jednoducho nedam, ludi si vyberam. Moze to byt z mojej strany ignoranstvo, ale to mi je srdcene jedno 😉

@pallacinka Luci, takze kostoli vynoveny? Takze to uz tym katolickym dnom v MA. nestoji nic v ceste. No hned by som isla, Majo mi par krat uz volal, ze chybam v kostole 🙂 Inac a ty si taka lekarnickovo vybavena? Pozri koho mam ja muza a doma ma solny roztok a cipky do zadku 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - reni, katka (kmk11) tu zostala, aby si robila reklamu kvoli knihe, aby sme kupili 😀 😀 😀 Ale nie, vazne......tak si na nas asi zvykla a povznesie sa nad tym. 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - pani ucitelka.....vidis, co si napisala nespravne??? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Ty rada zvyknes gramaticke chyby "zvyraznit" u druhych......pozri na tvoje slovo kostoli 😀

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa ved preklep chyba nie je, ci ano? Tych preklepov sa mi vzdy podari urobit viac, vypadlo mi "k"

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - jasne, ze nieje. Ja som len zo srandy chcela 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Dufam, ze sa nehnevas. To len aby rec nestala 😀 😀 😀 😎 Preklepy sa stavaju kazdemu.

zuzkaprofant
26. apr 2012

@evinkaaa
@rpinguin
@kmk11 ja sa nehadam len som napisala svoj postreh to je vsetko kto mu co mamm dodat 😉

@rpinguin inac to neznamena ze ked clovek da zle i, y ze je debil tak ako saty mozes mat na sebe neivem co ale ide ake mas srdce , drahe auto , dom, oblecko nerobia cloveka a ani i, y ale skutky moj naj nazor a prosim nerozoberat🙂) Ja sa nehadam s nikym nemam to v umysle ani ked tu pisem, keby ste mi neboli dako sympaticke tak nenapisem zase sa doma az tak nenudim🙂) 😀 😀 😉 Takze nebrat to na seba 😀

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin nuz ludia su vselijaki, nie kazdy sa dokaze obrnit proti odpovediam ako my "pancierove", zivotom skusane 😀 ...mam medzi kamoskami, ktore poznam osobne, i take tie citlivejsie, ktore by sa pri utocnych prejavoch tiez stiahli do ulity - takze viem pochopit, ze i tento druh homo sapiens existuje ...kazdy sme nejaky, nik nie je dokonaly a zakladne pravidlo zneje: hlupy je iba ten, kto sa nepyta! ... na druhej strane ja osobne mam i bozsku trpezlivost... si myslim 😵 ... niekedy si klepnem po prstoch, ked viem, ze v urcitom momente by som odistila granat ... takze tak ... a pre tu druhu stranu je to tiez isty druh ucenia sa - nereagovat, predychavat, selektovat a co ja viem co este

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa ale prd, mna inteligentni ludia nenaseru 🙂 pocuj, ked ta tu mam. Vcera som objednala Congstar sim tu surf flat 1000, mobil ale este nemam, cakam, kym mi pride. Odkedy mi budu stahovat ten poplatok, od dna kupy alebo od toho momentu, ked sa napojim do ich siete? To by bolo dost blbe, kebyze uz za tu kartu platim a mobila doma este niet. No, ale ako sa pekne hovori? Za blbost sa plati, takze to bude asi odo dna kupy, co?

kmk11
26. apr 2012

@evinkaaa Evka, samozrejme, ved co myslis, kym aspon 300 ks nepredam, tak tu zostanem 😎 😀 😀 a kazdej vnutim aspon 3 ks ... aj pre rodinnych prislusnikov 😎 😀 😀 😀 a potom zmiznem!!!
...ale nemozem, zabudla som ... ja scem u teba neskor pracovat ... nuz tak sa zasa v tichosti zaradujem ☹
😀

rpinguin
26. apr 2012

@kmk11 len u mna sa ti to akosi nedari, co? 😀 😀 😀 Ale ked ja som scitana tolko tym mojim bulvarom, ze mi dalsi uz netreba 😝
a co idete spusit konecne pekarensky kseft? Tak to by ste mali veru, ak si taka sikovna v tomto ako Evca, tak teda dnes je uz neskoro 🙂

kmk11
26. apr 2012

baby, zabavate ma!!! idem balit!!! 😠 😀

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin coby, ja budem @evinkaaa pisat reklamu a obcas pozametam obchodik 😀 a budem lakat lalakanim zakaznikov (prinesiem si posilu 😉 )
... a pockaj, teba zlomim tiez ... a to v momente, ked sa dostanem na titulky bulvarov ...sak Katka pisala, ze by ma mali scenzurovat a to este nevie, co ju caka v druhej casti 😎 😀 ... pockaj ako budes potom prosikat o podpis ... chvilu sa s tebou budem zahravat (sak mam tu trpezlivost) , ale kratko predtym nez explodujes, povolim ...ved som inak dobra dusa 🙂
😀 😀 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - reni, ja mam ten congstar 9cent tarif. Flat som nechcela iba preto, lebo to fakt neminiem. Mam tento, ktory sa vlastne tiez vola flat, ale rozdiel je v tom, ze ked "minies" ten dany limit, tak sa ti zmensi rychlost, ale surfovat mozes tak ci tak. A ja surfujem niekedy fakt vela, ked som niekde unterwegs a moj manzel este viac kvoli svojim zakaznikom a este nikdy sa nestalo, ze by ten limit vyuzil. Cize normalny fakt staci. To nemas sancu minut. Ak teda mobilom nesurfujes 20 hodin denne a nestahujes neviem co z netu. 😀
A mne po objednani tarifu prisla po niekolko dnoch sim-karta a pin cislo ti nepride postou, ale az potom, ked dostanes karticku do ruk oni "odblokuju" v tvojom mein congstar ten pin a puk kod a potom si to zadas do mobilu a ficis 😀 Stahovat zacali az potom, ked bola karta aktivna. Dufam, ze sa nemylim. 😉

pallacinka
26. apr 2012

@rpinguin Reni, kostolik uplne smrdi novotou, je nejaky prazdny, neosobny, budeme si musiet nanho zvyknut. Mne hlavne chybal vas maly nezbednik, pri nom by nasa Kamila bola za anjelika 😀 Nechystate sa niekedy sem, musite tu mat kopec inych znamych, ktorym chybate 🙂 A ta nasa lekarnicka, u nas je zas opacny extrem, kopec z toho sme nevyuzili, tak neviem, co je horsie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre