Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
26. apr 2012

ahaaaaa, tak uz chapem, preco mam taky problem sa tu anglinu naucit na urovni po tych nespocetnych rokoch, co som sa ju ucila 😲 Ono je nemcina lahsia, no nech mi skusi to niekto vyvratit, hned vyrukujem s tym, ze keby to bolo take lahke, nechodili by decka v 4. rokoch do skolky 😕

yanni
26. apr 2012

@kleopatris myslis praskovy cukor? A naco ti je kilo? 😕

janinka25
26. apr 2012

@mooc dobre asi zijes uz dlho v nemecku a nechodis po svete tak ako mi tak by si potom zistila čo potrebujes a čo niekde nemaju, ale tak kazdy je iny ja sa radsej spytam, nič take sa hadam nestalo.

kmk11
26. apr 2012

@kleopatris sak si doma prebal na kilove 😀

rpinguin
26. apr 2012

@pallacinka Luci, coze? Tak to ani neviem. Ale teba to vzdy tahalo spät, to skor M. by ostal, ze? Ale o tie 3 roky ta to hadam prejde, len si odrod este v Nemecku 😉

@kleopatris kup si steviu, naco ti je tolko cukru 😀

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin si so steviou spokojna? este som neskusala... 😵

yanni
26. apr 2012

@rpinguin Renci, anglictina je lahsia co sa tyka gramatiky. To sa s nemeckouz neda porovnat. To su Welten. Ja to zistujem na kazdej hodine anglictiny. Ja som sa napr. nikdy anglinu neucila. myslim v skole. Len ako samouk a islo mi to celkom dobre. Teraz ako sa ucim intenzivnejsie a s riadnou ucitelkou, vidim fakt tie diametralne rozdiely. Ale inak hovorit velmi este neviem. Ale zase nestratila by som sa. Daco zo seba vysukam. Uvidim ci mi ta Malta pomoze.

janinka25
26. apr 2012

@kmk11 neviem ja som teraz mesiac doma na slovensku prisli sme na dovolenku sme v nemecku uz 8 mesiacov ale proste na tu ich mentalitu si neviem zvyknut, ked niečo potrebujes vybavit na urade katastrofa čakame uz na odpoved z uradu 8 mesiacov, po anglicky aby tam niekto vedel to nehrozi. ale samozrejme napr. zdravotnictvo to je na inej urovni, to nenamietam ale mne sa nestalo aby som niečo nosila z DE domov. predtym k sme zili v holandsku ale tak tam sme zasa nemali problem sa dohovorit aj so starou babkkou na ulici po anglicky, na urade radost vybavovat, len to ich tempo zase. ale tak hold cestovanie prinasa aj plusy aj minusy

rpinguin
26. apr 2012

@kmk11 ale hej, len to neviem dozierovat, davam vsetko od oka, inac cukor doma ani nepotrbeujeme. Akurat, ked peciem buchty dam 10 lyziciek, inac neviem. Ono, pekarky musia niekedy vyslahat cukor s vajcami a to by uz asi neslo, teda slo, lenze by asi vysledok nebol na pohlad taky, aky by mal byt, ale kedze mne je esteticka upeceneho volna, tak by som asi ani toto neriesila.

anjelicek26
26. apr 2012

@rpinguin - presne tak, gramatika lahka, ale pravopis tazky, aj citanie slov, vsetko sa inak pise a inak cita. Saska hovori plynule nemecky,anglicky, slovensky je to horsie, ale nestrati sa, tak som na nu hrda tak ci tak... len bude mat asi gulas, ked zacnu citat v nemecku.

yanni
26. apr 2012

hihi tak ja neminiem za rok ani kilo. Krystaloveho podotykam a nie este praskoveho. Co ludkovia s tym cukrom robite? Ja nedavam ani do kolaco, ak tak len za naprstok.

rpinguin
26. apr 2012

@yanni no nechcela by som tie kolace jest 😀 😀 😀 😲 a nekecaj, ta vianocna nadielka bola vsetko, len nie nesladka 🙂

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - reni, nie, do pecenia stevia nieje. Uz som sa samozrejme informovala 😀 😀 😀 Moze sa nejake mini mnozstvo cukru nou nahradit, ale nie komplet. 😕

yanni
26. apr 2012

@janinka25 ako preco by mali uradnici vediet po anglicky? Amtssprache je deutsch a to uz je tvoj problem, ked sem prides zit a nevies jazyk, ako sa pretlcies. Ja robim na urade, viem viacero jazykov a dokonca by som aj v tej mojej chabej anglictine nieco vysukala ale nerobim rozdiely. Ani len, ked pride nejaky slovak ci cech. Sa nepriznavam. Nech si pomoze, nech sa trapi. Aspon je donuteny, sa tu nemcinu ucit.

kmk11
26. apr 2012

@janinka25 nuz ja mam zasa opacny priklad tentokrat v porovnani so Slovenskom - 4 mesiace som sa tam nedockala odpovede na nieco, tak som sa nastvala a vybavila si to tu v Nemecku, kompletne vybavenie a potvrdenie ziadosti som mala do 40 minut na stole 🙂 ... ono kazda mentalita nieco v sebe skryva - mañana je zname v Spanielsku 😀 , v Afrike sa casto jedna o mesiace az roky, tempo Svajciarov je zdrojom mnohych vtipov ... co sa angliny tyka, tu v Mnichove nemam problem ... ale je pravda, ze v Amsterdame som sa naozaj mohla spytat i zametaca ulice a odpovedal plynulo anglicky 😉

yanni
26. apr 2012

@rpinguin ale ved si jedla moje muffiny, ci nie. Tak tam bolo minimum cukru. Akurat, ze tam boli tie Schokoflocken. To bolo sladke.
Renci ale ved cudzie deti sa mozu rozmaznavat. A aj Gummibärlami 😀 😀 😀 😀

kmk11
26. apr 2012

@yanni vidis, ja som uplne zabudla na ten makovnik!!! 😀

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa no lebo tam sa dba aj na konsistenciu a celkovy vzhlad, ked myslis torty, ale v mojich buchtach to ide, aj tie peciem 🙂

anjelicek26
26. apr 2012

Fuha urady, to mi pripomina, ze stale nemam zmenene meno - brali sme sa v nemecku a z anglicka sa mi tazko vybavuju papiere, co potrebujem odniest na slovensko 🙄 😅 😅 Ale musim to poriesit, v septembri uz musim mat nove doklady kvoli praci.

yanni
26. apr 2012

@kmk11 hä? Makovnik? No tak ten bol sladkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy. Ale ten piekol otec a to je taka sladka rit 😀 😀 😀 😀
Ja som piekla Osterfladen a tam som cukor nedala a do toho baranceka len trosku, nie ako bolo v recepte, ze 100 g a do sisiek som nedala vobec, ved je tam uz marmelada a boli trosku postrasene praskovym, to je uz dost sladkeho.

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - nie, nejde velmi o vzhlad, ale o tu konzistenciu, tu kvalitu cesta. A nejde o torty. Ja peciem vsetko mozne, torty naozaj menej. Ale vselijake cukrovinky typu susienky, makronky, obycajne plechove kolace, no cokolvek. Kedze cukor ma urcitu funkciu, tak sa len tak "niecim" nahradit neda.

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa no ved pockaj, ja sa pustim do niecoho, nejaky muffiny by som mohla dat, tak ti dam vediet potom, ok? Ono inoformovat sa mozes, ale skusit je ine.

janinka25
26. apr 2012

@yanni ved to hovorim, neda sa to porovnat s holandskom. ako nam bolo povedane čim vyssia uroven vzdelania tym viac jazykov ovladaju. tak sa nehnevaj ked niekto robi na urade a prichadza do styku s cudzincami tak by mal po anglicky aspon ceknut, tak načo tam potom sedi? ale ja som sem neprisla vyrivat som potrebovala len radu tak vam dakujem pekne, ktore mi odpovedali a boli ochotne odpovedat bez zbytočnych kecov

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - vsak to je jasne. Ja len pisem. Ja som este tiez neskusala a ver mi, ze urcite skusat budem. Mne to tiez neda. A budem tak dlho experimentovat (co ja vlastne stale 😀), az kym to fakt nebude ono. 😀
Ja peciem cupcakes buduci tyzden, ale steviu tam nedam. To musim dopredu pekne najprv vyskumat, ze co a ako.

janinka25
26. apr 2012

@kmk11 vsak jasne čim vačšie mesto tym je to asi lepsie,

yanni
26. apr 2012

@anjelicek26 inak mm je slovak? Stale sa zabudnem opytat. To musis vsertko na SK menit, co? No nezavidim ti. Ja som menila v DE a bolo to tak za dve minuty 😉 Podotykam, v malom meste, nie priamo v Mnichove, tam tiez vsetko dlho trva.

kmk11
26. apr 2012

@janinka25 a spat ku tomu Amsterdamu 😉 ja mam Holandanov velmi rada, robila som pre holandsku firmu tu v Mnichove, cizesme tam chodili i na sluzobky - kolegovia ludsky fantasticki, vtipni, veseli ...nuz ale pravdupovediac, co sa roboty tykalo ...my sme mali s kolegynami pocit, ze oni chodia cely den nahuleni ... to je minimalne na dalsiu knihu, co ja som tam po profesionalnej stranke zazila 😎 😀

anjelicek26
26. apr 2012

@yanni - tak v nemecku stacilo zdvihnut telefon a v poistovni aj v dochodkovej mi meno zmenili. Ale potrebujem novy pas a novy vodicak. Obciansky uz nemam. A to nasej matrike trva aj tri mesiace certifikovat sobas, no hadam to stihnem.. A manzel je nemec... len mi teraz idu vlasy dupkom, ze preco som ja blba pri svadbe nepovedala, ze chcem nemecke obcianstvo, ked sa ma to pytali??

kmk11
26. apr 2012

@anjelicek26 hmm, tak pokial ja viem, svadbou sa nemecke obcianstvo neziska, iba skratis dobu, za ktoru on mozes poziadat ... tak to aspon bolo za mojich cias 🙂

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - tak isto to bolo este pred skoro 5-timi rokmi, ked sme mali svadby aj my. 😉 Mna sa vtedy jedine pytali, ci chcem meno dvojake alebo ponechat svoje alebo manzelovo a ci ho chcem s ova. Ale nic viac .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre