Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
27. apr 2012

@kleopatris - presne tak. Mam podobne skusenosti. Nech uz sme vybavovali vselico a vselikde. 😵

evinkaaa
27. apr 2012

@kleopatris - ako pokracujete s "vasim domom"?

rpinguin
27. apr 2012

@evinkaaa Evi, mas vo vsetkom pravdu, ked ti staci trebars to, co mas. Ja by som sa ale neuspokojila s nejakym malym byteckom o nejakych 100m2. Bud nejaky prevelky byt alebo dom a to teda v Mnichove mozne naozaj nie je, to by sme museli u nas makat obaja a zarabat 10tis. mesacne, co je teda nerealne.

@kleopatris to si hovorim aj ja, za tu cenu sa ide radsej na dovcu alebo si nieco na seba kupim 😉

@renatad juuj, ty vtipalek, ja a nieco piect a este taketo cosi? Ja som uz vykojalena z konceptu, ked mam upiect babovku alebo muffiny 😀
inac ti, co vam hladaju byt si asi moc zalezat nedaju, ked vam hladaju byty v takej oblasti, od ktorych baby tu na MK odradzaju. Si asi myslia, ze vy ked nepoznate, ze vam ako slovenskym obcanom to postaci 😠 😠 bila by som. Napis im pekne krasne, kde maju hladat a len nech sa na tie miesta specifikuju a neberu hned to najlacnejsie len preto, ze to financuju.

evinkaaa
27. apr 2012

@rpinguin - renca, preco by nebol velky dom v mnichove mozny? Ved ich tu je kopec. Su tu stvrte, kde su take nadherne tiche ulicky a iba velke domy v nich. To je uplne normalne. Nechapem preco by mali byt domy iba na dedine 😕 A ked by si si tu chcela kupit tak velky byt, ako pises, tak to potom uz radsej dom a mas vybavene.

rpinguin
27. apr 2012

@evinkaaa tak jasne, su domy aj v meste, ale dostane sa niekto do tych domov aj teraz alebo to maju majitelia a rodinni prislusnici vo vlastnictve desatrocia?
ved ked porovnas ceny trebars:
http://www.immobilienscout24.de/expose/63980271...

a toto:

http://www.immobilienscout24.de/expose/63878115...

tak je jasne, kde by som isla a to este nepisem o inych castiach Nemecka. Ono sa treba pozerat na cenu za m2, taky Mnichov chce od 10-12€, takze ak sa daju najst v pohodicke joby v inych castiach Nemecka, tak neni o com.

kleopatris
27. apr 2012

@rpinguin nahodou su v Mnichove aj lacnejsie domy ako v okoli, len musis urobit dost kompromisov. Sme mali v oku jeden velky pozemok s velkym domom (este len sa bude stavat), rovno oproti mm praci...aaaale bolo tam to ale 🙂 dost frekventovana cesta, stare sidlisko, pomaly ziadne deti, ziadny spielplatz, ale cena ok...pod 500 000 a rovno v Mnichove...fakt nemusis zarabat 10 000 mesacne a da sa 😉
@evinkaaa uz sme podpisali minulu sobotu rezervaciu a 7.5. mame NOtartermin 😵 konecneeee 😵 sme happy jak blchy. A je to v Poingu uplne nove sidlisko, same domy, samy/i spielplatz a kindergarten skoro pod oknom, skola sa ma stavat 😵 len ta cena 😝 holt okolie Mnichova...

evinkaaa
27. apr 2012

@rpinguin - reni, ved ja sa s tebou nehadam. Je viac nez jasne, ze cena za m2 je v mnichove najdrahsia v nemecku a vseobecne aj lebensstandard.
Ale taky mily a pekny domcek v pohode dostanes. Preco nie. Mame kamaratov, ktori si taky kupili pred asi 4-5 rokmi a byvaju v meste a nie na dedine. Jasne, ze nieco najdes. Len si treba premysliet, co clovek chce a co je ochotny za to zaplatit. A samozrejme mat aj stastie. Pre teba je dolezity velky byt, pre niekoho unbedingt velka zahrada, pre niekoho velky balkon.....takze kazdy ma ine naroky. Niekto zoberie radsej drahsi dom alebo byt, ale v meste. Niekto zasa lacnejsi a mimo mesta. Kazdeho slobodne rozhodnutie. Pre nas z viacerych dovodov urcite ta prva moznost. My si radsej doplatime a mame vsetko "pod nosom". Niekto radsej na dedine a musi vsade chodit autom a ten vyber tiez nieje bohvieaky - nech uz clovek zoberie potraviny (bio a podobne) alebo oblecenie, topanky.....cokolvek. Mame znamych, co tak na dedine byvaju a bez auta sa nepoznu. Ci uz chcu nakupit alebo k lekarovi, vsade len autom.
To je moj nazor. Ty mozes mat uplne iny. Kazdeho slobodna volba 😵

kleopatris
27. apr 2012

a teda musim povedat, ze sme kukali aj po bytoch (teda my jedine novostavbu sme hladali) a pri 4izbaku v normalnej peknej stvrti nejdes pod 600 000...tak to radsej dom s malou zahradou a troska mimo Mnichova a este usetrime 😀 😀 a S-Bahn kusok od domu tam je, za 25 min. sme v centre, tak sa to da 😵

evinkaaa
27. apr 2012

@kleopatris - tak to vam srdecne blahozelam. Ano, videla som. Minule si tu davala link, tak som kukla. Vyzera to krasne. Budete mat pekny domcek 😵 Poing ma inac naaaadherny park so zvieratami. To je oaza ticha a pokoja. 😵

kleopatris
27. apr 2012

musim sa proste pochvalit 😀 😵
http://www.immobilienscout24.de/expose/64801216...

kleopatris
27. apr 2012

@evinkaaa tak som pridala este jeden link 😀 a mame aj Badesee kusok od domu, teda budeme mat 😵

evinkaaa
27. apr 2012

@kleopatris - ked pises, ze ste hladali novostavbu na predaj........a neinformovali ste sa ohladom "Münchner Modell"? Mame zasa inych kamaratov, ktori si takto kupili velky byt v nadhernej novopostavenej stvrti a za lacnejsi peniaz.

evinkaaa
27. apr 2012

@kleopatris - fakt pekne. Ja som bola v Poing-u par krat a velmi sa mi tam pacilo. Budete mat pekne byvanie 🙂

kleopatris
27. apr 2012

@evinkaaa na Müchner Model zarabame prilis vela a nebyvame tu este 3 roky, ci kolko je minimum 😒

rpinguin
27. apr 2012

@kleopatris pekne byvanicko, mozem sa spytat, na kolko rokov sa zadlzite?

@evinkaaa Evi, ved ja som dala linky na oba domy v mestach, ja som tiez mestska, vzdy som byvala v meste, aj teraz je to sice male mestecko, ale tiez je tu vsetko. Ked chcem velky shopping, dam idem do Erfurtu. Nevadi mi to vobec, kedze vieme, ze odtialto odideme. Lenze do buducna si vyberiem radsej B-W ako Bayern, uz len kvoli tym cenam za m2, pokial to praca dovoli, tak je aj tak najväcsi luxus si moct vobec vybrat lokalitu byvania a nie byt odkazany len na jedno miesto.

evinkaaa
27. apr 2012

@rpinguin - uplne ta chapem. Ked vies, ze je to docasne byvanie, tak nieje problem. Vidim to tak isto. 😉
Planujete sa tam vratit, kde ste boli predtym?

@kleopatris - aha, takze tak. Ja som nesledovala priblizne podmienky, takze neviem to presne.

rpinguin
27. apr 2012

@evinkaaa kdeze, to by mal spät do tej istej kliniky, z ktorej odisiel? Este stale nad tym CH spekulujeme, tam sa oplati ist, az ked su deti v skolach, na skolkove obdobie ani nahodou. Na to je dobry vychod 😉, ale este tak do detailov nad tym nepremyslame, este tu nejake 3 roky pobudneme a potom sa uvidi, co a ako.

kleopatris
27. apr 2012

@rpinguin kredit sme rozdelili na dva a este aj Kfw Förderung dostaneme a v podstate na 15 rokov sme zadlzeni s tym ze nam ostane este Restschuld...ale na to chceme aspon cast nasetrit a na konci splatit...takze buducich 15 rokov 😝

rpinguin
27. apr 2012

@kleopatris ok, tak to sa este da, to je fajn, ja totiz nechapem ludstvo, ktore sa chce zadlzit na 30 rokov 😠

kleopatris
27. apr 2012

@rpinguin my by sme sa aj, ale na viac ako 15 rokov sa neda 😠 ja by som radsej splacala pekne 30 rokov taku 500vecku mesacne, ale prd 😝 ale neva mame to tak vyratane aby sme nemuseli zit jak Hartz IV 😀

janinka25
27. apr 2012

@kmk11 🙂 tak hej po tejto stranke je to zaujimave ja ked som chodila po Amsterdame som sa bala aj dychat, taky zavan niekedy isiel 😀

renatad
27. apr 2012

baby zháňa nam byt francúzka, ktorá Nemecko tiež nepozná 😀 😀 😀 😀 takže asi tak ale mm jej písal, že všetko musíme odsuhlasiť, lebo nepojdeme do zlej štvrte alebo medzi turkov tak odkedy jej toto napísal dalšiu ponuku neposlala mm ma vybavený hotel na mesiac s možnosťou predlženia na 2 ale v auguste už chce byť v byte aby sme mohli isť aj my
@evinkaaa no hafani, toto je moja srdcovka bolavá, inak včera sme skoro vyhorali, tak som skoro poriešila otázku čo z domom ked sa odsťahujeme 😨 😨 skoro som skolabovala ked som si po 4 a pol hodinách uvedomila, že som 25 km od domu a varím na šporáku maso pre psov 😒 našťastie ešte ani dym nebol, určite ich nezoberieme ale so sebou, zatial obchadzam kamošky, ktoré by eventuálne aspon na 2 či 3 roky sem išli bývať, potom ak sa rozhodne mm, že už sa nevrátime trvalo na Slovensko tak by sme sa pokusili dom predať. všetci mi hovoria, ako dobre to zvládaš si v klídečku ale kokos nie j to až taká pohodička, pokial nedoriešim psov nemožem odisť, tonaše teliatko má len 4 mesiace, zobrali sme si ho z utulku a teraz ho tam nehccem dať naspat jááájjjj a naša fenka tá je už staršia, to možno ukecám našich aby si ju vzali 😕

renatad
27. apr 2012

@rpinguin reni pobavila som ťa s tou piškotou ? 😀 😀 😀 to na oplátku 😵

evinkaaa
27. apr 2012

Ani ja nechapem, ze si niekto zoberie kredit na 30 rokov. Tak ale ked sa inak neda.
My sme tiez zobrali a to na 10 rokov a za "chvilu" uz bude splateny. Huraaaa 😀

@rpinguin - nemyslela som presne tam, kde ste pracovali a byvali, ale niekde v okolitych mestach.
CH je tiez dobra volba. Aj my sme rozmyslali nad CH. Mozno raz... 😀

@renatad - tak to teda drzim palce, aby sa otazka hafanov teda vyriesila. 😉

maculik
27. apr 2012

Ahojte kocky, prosimvas, aku kupujete muku, ked je pisane, ze sa ma pouzit polohruba? Zabudla som si naposledy doniest zo Sk a idem rano piect kolac, len neviem, aku muku pouzit. Dakujem 🙂

rpinguin
27. apr 2012

@maculik tak vcera som sa smiala, ze uz dlho nebol dotaz na muku vo fore a dnes ho tu mame 😀 😀 😀
daj normalnu, aku kupis v obchode a uvidis, co to spravi 😉 Ale na pecenie tu mame odbornicku, pisala priamo nad tebou, takze ona zareaguje 🙂

@renatad pre kristove rany bozie, akoze to fakt stojis pri sporaku a varis zradlo psom? 😕 No aj tak sa daju zabit chvilky nudy, aj ked ja by som varila asi radsej ludom, nech z toho cosi je. Ci u vas su ti psi na ucel poplasneho zariadenia v dome? No drzim palce, nech to nejako vyriesite, inac skoncite v tom spominamom Perlachu, ci co to bolo 😀 😀 😀

renatad
27. apr 2012

@rpinguin no varíla som tomu nášmu teliatku pracačie paprče 😝 bude to obor tak potrebuje hodne na klby toho vývaru 😀 😀 ako si is prečítala nestojím pri tom, odbehla som si s kamoškou na dobrý obed a na kávičku a potom sa k tomu vrátila 😀 😀 😀 😀 / teraz už som frajerka, ale lepilo mi ked som si na to spomenula/ 😕
psov máme na dvore, vo februári sme si kupili rodinný dom, tak to mám na ochranu 😀 😀

maculik
27. apr 2012

@rpinguin 🙂 Dakujem. Mm kupil nakoniec tu normalnu, 405, tak vyskusam. Hadam to az taky rozdiel nebude a kolac sa podari 🙂

evinkaaa
27. apr 2012

@maculik - dobre manzel kupil 😉 Ja tiez kupujem najcastejsie tuto a ja sa vlastne vobec neriadim presne podla receptov, co sa tyka muky a este nikdy sa mi nestalo, ze by mi kolac, torta alebo cokolvek upecene, nevyslo. 😉

mooc
27. apr 2012

evi, ja som raz robila slivkove gule a mala som len nejaku tmavu celozrnnu muku doma a nebolo to nic moc 😉 ale tiez inak na druh muky nepozeram..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre