Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
27. apr 2012

@mooc - reni, jasne. Moze sa aj take stat. Ale mne zatial este nie. Ale urcite mam vlastne teraz vzdy z kazdej muky aspon jednu. Aj hladnu, aj polohrubu a aj hrubu. 😉
Ako sa inac mate? Uz ste zdravi?

mooc
27. apr 2012

@evinkaaa evi, ani nespominaj.. este nie sme! dokonca matik zase horuckuje.. 😕 ja uz neviem co tooooo..

pocuj a ty si nosis muku z sk?

evinkaaa
27. apr 2012

@mooc - to fakt? To sa ale teda vlecie uz dost dlho. Nie? to snad ani nieje mozne. Zelam vam, aby ste uz vsetci boli fit. Nadlho 🙂
Nenosim si. Ale proste mam tu klasicku, co sa da kupit snad vsade, potom tu ako grieß a nejaku jemnucku (ale tu som si kupila v nejakom specialnom obchode uz davnejsie a nieje nemecka 😀).

rpinguin
28. apr 2012

zeny, sos, vcera som si kupila nove gate- take letne oranzove rifle no a rano ich supla spolu s inymi vecami do pracky a maju modre flaky. Naposledy som nieco sfarbila pred 10-15. rokmi a teraz toto. Co teraz? Uz som ich dala aj prat este raz same s Arielom Fleckenentfernerom a prd platne. To musim kupit akoze ten klasicky odfarbovac alebo odniest do cistiarne? Porazi ma a to som si ich chcela dnes vecer obliect ☹
Ktora sa vyzna? @evinkaaa urcite, ze?

mooc
28. apr 2012

reni a ty peries oranzove s modrym??? to mna by ani omylom nenapadlo.. 😒 ale poradit neviem, tiez som zvedava na rady.. 😕

monique13
28. apr 2012

ahoj.je tu niekto zo Stuttgartu a okolia? 🙂

yanni
28. apr 2012

Caute babule,

tak sa hlasim z SK. Juuuuuuuuuuj teplo ako v pekle, ale to asi vsade, uz som sa stihla aj spalit 😕

Inak to riadne bludy pisete. Tak ja byvam 20 km od Mnichova, podotykam priamo v MESTE, krajske mesto, nie som odkazana na mnichovske urady a vobec na Mnichov. Keby som tam nemusela chodit do roboty, tak nejdem do M. ako je rok dlhy. A hovadina prvej triedy, zato, ze to mesto sa nevola Mnichov, nie som vobec odkazana na auto. Auto som si kupila len koli SK a behani po dovolenkach. Roky som fungovala bez auta, stacili mi busy, bicykel a moj vlastny ludsky chodiaci pohon. Bus mam za domom, S-BAhn 10 minut chodze, Mnichov 10 min vlakom, 20 min s-bahnom, obchody ako Lidl, Aldi, Netto atd. 5 min chodze. V tych sice nenakupujem, ale keby som nemala auto, tak by som nevymyslala. Doktory, skolky, skoly, urady, vsetko prejdes bud peso alebo busom. Auto vobec nepotrebujes. Nie je mestecko ako mestecko, a dedina ako dedina. Vsetko okolo Mnichova je väcsinou dobre vybavene. A ta infrastruktura je na nezaplatenie.
A ludkovia, urady v Mnichove su v porovnani s mestom kde byvam ja samozrejme pomalsie. Ja vybavim za doobedie tri urady, v Mnichove som vybavila tak akurat jednu zalezitost. Na dane som cakala pol roka, v DAH mam po podani danoveho priznania do mesiaca prachy na konte atd.
Ja v mensom meste vidim len vyhody. a hlavne ten relativny pokoj.
A ked sa niekto uspokoji s malym 3i bytom v cudnej plne zastavanej stvrti tak nech ma. Ale hlavna vec, ze v Mnichove.

@kleopatris super, ze to vyslo, Poing je tiez OK, do Mnichova to mas tiez na skok a S2 chodi tiez kazdzch 10 Min, tak kde je tu problem. On ja poviem takto, ten kto si zivot mimo nevzskusal, tak nech ani nic nehovori. Ja som pred 10 rokmi tiey ohrnala na DAH nos, ale byt nam vtedy dali, tak sme sa stahovali. A teraz by som nemenila ani bohovy. Sr...t na ich Mnichov.

@rpinguin renci ty co zase vyvadzas? tak s tym ja nepomozem. Som asi taka super gazdinka ako ty 😀 😀 😀
Inak na pecenie piskot sa hmhmhm....netreba. Kto by sa s tym babral. Prisun zasob to isti 😀 😀 😀 😀 😀

rpinguin
28. apr 2012

@mooc hahaha, tu je niekto mudry, ze? ty mas akoze tolko oranzovych veci? ja teda nedam len jedny nove gate do pracky, do prcic, no za blbost sa plati, takze ak to nezide nejakym odfarbovacom, tak kupim tusim nejaku farbu do pracky a zafarbim veci viac 😀

rpinguin
28. apr 2012

@yanni Kati, fajn, ze si dobre dosla, inac horko bolo aj u nas, talze ja uz len s holymi nohami, nech trosku tie speky zafarbim 😀 Tak dobre posad 😉

evinkaaa
28. apr 2012

@rpinguin - renca, ani ja neporadim. Kedze ja cakam, kym sa "nazbiera" a periem naraz farby cervena-oranzova-ruzova. Ale mna by tiez nenapadlo oprat modre s oranzovym 😀 😔 😕 Jedine tak modre s fialovym 😀
Fakt ti neviem poradit.
Ak fakt nic z tych cistacich pripravkov nezabralo, tak by som sa isla spytat do cistiarne a keby ani oni nic, tak by som asi vyskusala kupit oranzovu farbu a "nafarbila" ich znovu na oranzovo 😀 . No neviem. Ale ked by nic ine neslo, tak radsej takto ako ich vyhodit 😀 .

evinkaaa
28. apr 2012

A este som chcela.....joooj, ake kraviny su tu popisane......ale aspon som sa z chuti zasmiala 😀 😀 😀
Ale super, aspon sa tu nenudime a mame co citat 😀

yanni
29. apr 2012

@rpinguin ze vraj speky. Tak ja uz som zafarbena az-az. Nos sa mi cervenie ako opilcovi 😀 😀 😀 😀 😀
Inak ma napadlo, ja som pofarbila vlani moje krasne snehobiele uteraky. Islo ma porazit, uplne nove a chytili zlty nadych. Ja som ich tiez hodila so svetlymi ako to vlastne robim stale, a to boli tie zlte stare jak fras a pustili. ja som si kupila odfarbovac jedno vrecko, co je jedna pporcia. Uteraky su zase snehobiele. Len neviem, ci to je aj na farebne. Ale vies co, ja mam v mojej DMke, kde stale nakupujem, jednu predavacku, starsiu pani, totalne milu a ochotnu, tej sa stale vypytujem ked nieco, ta vie suprove poradit. Mozno aj tu teba bude nejaka stara tetus predavacka, len sa opytaj. Inak, vybehla som k mame, tak ani ona nevie a moj otec ti odkazuje, ze ich mas zafarbit na modro 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inak nieco ti poradim, ale napisem mail, aby sa ludkovia mohli dalej nudit ako stracat cas citanim debilin 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kmk11
30. apr 2012

nazdar dievcata - hlasim navrat naspat z dalekych tropov 😀
@yanni necitala som diskusiu, ani teraz nemam cas ...ale ja som byvala aj v Mnichove, aj mimo a ani na jedno sa nemozem stazovat ... pokial je niekto na S-bahne, ako som vtedy bola i ja, tak to je skoro ako Mnichov - doprava funguje (okrem niekolkych vynimiek, ako nehody na trati, sneh a pod) - takze ja som i v tych dvoch primnichovskych mesteckach mala pocit, ze som v centre 😉 cestovanie sice moze isty cas zabrat - ale napr v porovnani s cestovanim v Blave je to sto a jeden... no a Mnichov ma tiez svoje stvrte, kde sa clovek citi ako na dedine (teda vzhladovo - domceky, zahradky - tot kusok od nas maju dokonca v zahrade dvoch zivych ponikov 😉 )
@rpinguin a s tym zafarbenim namodro mi tiez hned napadlo 😀

evinkaaa
30. apr 2012

@kmk11 - ahoj Katka. Ako bolo na Sliaci? Dopadol krst dobre? 😉 Bol velky zaujem o knihy? Citala som a videla, ze padol rekord, co sa tyka rolady. Super 😵 🙂

kmk11
30. apr 2012

@evinkaaa pozri si par foto na NM, akcia bola super, som rada, ze som tie strapacie prezila 😀 za tri dni 1500 km a asi 9 hodin spanku 😅 zbavila som sa asi 50 knih dokopy 🙂 a v statistikach vidim, ze ludia klikaju na stranku - takze aky to bude mat ucinok, uvidime az za isty cas 😵 a ty si este tu ci uz na Sk? a rolada bola dlhokaaaanska

yanni
30. apr 2012

@kmk11 jej Katus, uz si spät v reichu? Inak kniha je uz precitana, no to je tak citanie na jeden den, ked ma clovek cas. Inak zacal citat aj moj otec, co cita akurat tak odbornu literaturu a denniky. Az som sa musela zasmiat. Ozaj, kedy vydas druhy diel? co bolo s tym Turkom? Dufam, ze si sa za neho nevydala a potom nerozvadzala 😕
Skoda, ze som nemala cas skocit na Sliac, ja som taka rozlietana, teraz som si sadla a uz o 2 hodky zase musim niekde letiet. No na nervy.

Inak ti poviem, ze casto je este lepsie byvat dost daleko od M a dochadzat vlakom. Moja kolegyna sa dostane z Ingolstadtu skor do roboty ako ja S-Bahnom, elektrickou atd. Ale velkou vyhodou je napr. byvat mimo tak, kde stoji aj Regio. Ja S-Bahnom takmer vobec nechodim, ten potrebuje po HbF raz tolko a ako spominas, hlavne v zime su vypadky (aj ked musim podotknut, tuto zimu sa drzali 😉, normalny vlak ma pred vsetkymi primestkymi dopr.prost. prednost. Takze ja nemam problem.
Inak, presne tam kde byvas ty, som byvala volakedy aj ja, par mesiacov vo WG. Tam je pekne, relativny klud, len ta elektricka. ja som radsej presla od ubahnu peso ako cakat, ja nejako elektricky a busy nemusim 😨

kmk11
30. apr 2012

@yanni hej, ja som mala tiez kolegov, co chodili do roboty regio (Augsburg, Rosenheim, atd) ... nuz ale ja som vtedy byvala hned za branami Mnichova, tam neexistovalo regio 😀 iba MVV ... ale ako vravim, ja sa na prepojenie v mnichovskom regione nestazujem - do prveho zamestnania som tiez jazdila 17 km na bicykli, vdaka cyklotrasam je to tu parada 😵
a tym, ze mam auto, nie som odkazana na elektricku, ale kym som nemala, tak som brala i tu 😉

a s tym otcom si ma rozosmiala 😀 teda v tom pozitivnom zmysle ... to je vlastne ako poklona, ci?
a na pokracovanie si musis pockat ...neprezradim, pokial budem zivy, ved najviac tajomstiev maju detektivi 😉
ten druhy diel je prilis dobrodruzny, aby som ho napisala ako na kolene a tak rychlo ako prvy ...ale vynasnazim sa ... pretoze to jednodnove citanie mi uz vycitali styri osoby, co uz knihu precitali 😀

evinkaaa
30. apr 2012

@kmk11 - kati, som este tu. Cestujeme zajtra 🙂 . Ale dnes mam uplne nabity program a nestiiiiiham 😀 😀 😀 .

kmk11
30. apr 2012

@evinkaaa ti verim, Evka...viem ako som ja salela minuly tyzden, ale teraz je uz vsetko za mnou a ja cakam v pohodli domova na odozvy 😀 😀 😀 a mrk na FB, tam je cast z rolady

yanni
30. apr 2012

@kmk11 jaaaaaaaaaaaaaaaaaj tak to ja noto Turka aj zabudnem.... 😕

Inak to faaaaaaakt, 17 km na bicvajgu? No tak to ja som pohodlna, tak to radsej tu elektricku 😀 No tak ja som vtedy davno este auto nemala, tak to len Tram alebo pesibus. co ma tam v okoli toho Platz-u stvalo, tam nebol v§csi supermarkt. Vsetko som musela trepat na kilometre. Neviem ako to tam teraz vyzera, ja sa tych koncin vyhybam, najradsej by som to tam podpalila (zial zle skusenosti z onych cias), ale dufam, ze tam uz aj nieco ine je ako ta Tanke a Tengelmann na U-Bahne.

kmk11
30. apr 2012

@yanni precitas si este raz 😀 inak pozrela som do mapy, dokopy to bolo presne 24 km 😉 ale ved si citala, ja ked si sadnem na bicykel ... 😀

evinkaaa
30. apr 2012

@kmk11 - Kati, ja som kukla fotky uz vcera, kedze som bola zvedava. Ale aj dnes som u teba na NM kukla 😉 Pekne, pekne 🙂 .

kmk11
30. apr 2012

@evinkaaa Evka, to co som dopisala teraz vecer? 😉

evinkaaa
30. apr 2012

@kmk11 - no fotky som kukla na TOM a potom este v spravach na markize. A u teba som len dnes, ked si mi povedala, ze aj ty mas par obrazkov. 😉 Ale to bolo doobeda, teraz este nie. Dopisala si nieco nove? Idem kuk 😀

evinkaaa
30. apr 2012

@kmk11 - kati, velmi pekny clanok. 🙂 A ten nazov hovori sam za seba 😵 😵 😵 Mas rada tu pesnicku?

kmk11
30. apr 2012

@evinkaaa ano mam 😵 a dakujem, Evka 🙂 inak cely vecer si ju tu odvtedy pustam 🙂

evinkaaa
1. máj 2012

@kmk11 - aj ja. 😵 😵 😵

mooc
1. máj 2012

😒 juuuu baby, idem piect rebarborovy kolac.. a neviem najst ten nas.. ☹ asi rom si ho nevytlacila.. 😒 bol to taky, kde sa rebarbora prstom zatlacala do cesta, nicim sa neposypala.. proste taka nakrajana pur, rovno do cesta.. 😅 nema niekto poruke???

evinkaaa
1. máj 2012

@mooc - renik, rada by som ti poradila, ale nemam ani tusenia, kedze ja rebarboru moc nelubim 😒

Kocky, majte sa tu krasne. Pekny a slnecny sviatocny den vam zelam. 😵
Ak bude casu, tak si vas precitam cez tyzden, inak az na buduci 😉

mooc
1. máj 2012

@evinkaaa evi dik i tak.. a vam peknu slnecnu dovcu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre