Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mexico_16
8. máj 2012

@zdezli dakujem pekne..Pediater na SR mi povedal,ze injekcie zlozenim by mali byt tie iste..Ja teraz neviem ako mam dat zaockovat dietatko 😕 kedze na SR som do konca 6mes. a potom uz budeme zit v DE. Ked mi ho tu zaockuju medzi 3-4.mes. tak dalsiu davku uz na SR nestihnem a neviem ako bude pokracovat v DE. Ci mam rovno dat zaockovat na 2mes..3 a 4. ako je to v DE a budem uz pokracovat v DE ? 😔 😔 😔

pallacinka
8. máj 2012

@mexico_16 Ahoj 🙂 Ockovaci plan je tu o dost odlisny od slovenskeho, vseobecne je tych ockovani do 2 rokov viac (hexa 4 krat, MMR 2 krat, plus meningokok). Tu sa vsak neockuje proti tuberkuloze takze su vsetky ostatne ockovania posunute o trosku skor v porovnani so Slovenskom. Skus sa poradit s vasim pediatrom, co ti odporuci, ako pokracovat, ked budete tu. Inac to zlozenie nie je vzdy uplne to iste, napr. Pokial viem na SVK je MMR iba tie tri veci a tu je v tom aj varizellen.

mexico_16
8. máj 2012

@pallacinka Ahoj moja. dakujem za odpoved..Ano TBC sa zrusilo aj u nas cize druhe babo nemam zaockovane na TBC..Teraz pozeram zlozenie prvych troch ockovani a su rovnake ako na SR.Cize teoreticky by nas mohli ockovat skor,ze ked o dva mesiace prideme do DE,aby sme pokracovali v ich plane..

mexico_16
8. máj 2012

@pallacinka Už v tom mam jasno 🙂 Dakujem

kmk11
8. máj 2012

@yanni ale kupele Sliac predavaju skor suveniry, nie korbaciky 😀 😀 ...teda to je to, na co sa ja zameriavam - navyse som pomahala trochu pri predaji na bazariku, strazila tombolu a ine dolezite veci 😉 ... a potom to peklo na dialnici v nedelu - to som este nezazila 😕 objavila som, ze klimatizacia v muzovom aute ma najspodnejsiu hranicu tzv cold 😎 doteraz sme to nikdy nepouzili - az do takych minusov a mnohi vodici vratane mna mali otvorene este okna, aby sme neskolabovali v tom horucom pekle 😨 to by som namiesto piskot doniesla hrianky 😀 😀 😀

evinkaaa
10. máj 2012

Cavec zeny 😀

Vdaka, ze ste vela nekecali. Aspon som nemusela vela dohanat 😀

@kmk11 - kati, pekny clanok o vcelach na blogu. Fakt zaujimave 😵

kmk11
10. máj 2012

@evinkaaa a kedze som nelenila, zajtra idem na obchodzku 😵 snad to prezijem ... vitaj nazad Evka!!!
zajtra som v blizkosti Basler str 😉

evinkaaa
10. máj 2012

@kmk11 - a kam to ides na obchodzku? Mozes aj IP. 😉 Dakujem za privitanie. 😵 No, zajtra ja tu bohuzial niesom 😒 . Az podvecer znova a to mame navstevu a varim veceru 😀

kmk11
10. máj 2012

@evinkaaa no to ti napisem zajtra, stretneme sa s vcelarom nedaleko Basler Str a potom ideme dalej, adresu som zabudla 😎 ak ma vcely neustipu k smrti, tak sa ozvem 😉

evinkaaa
10. máj 2012

@kmk11 - tak teda pekny zazitok ti zelam. A potom referuj ako bolo 😉

glovalu
11. máj 2012

Ahoj dievcata. Akurat som sa k Vam pridala-uspesnou registraciou. Byvame v DE 2roky, momentalne v malom ale naozaj malom meste v Hessene. V lete sa stahujeme do Mnichova, takze brusim strankami-konkretne realitkami. Zaujalo ma mesto Starnberg, polohou by vyhovovalo k manzelovej praci. Najde sa medzi Vami mamicka, ktora by mi napisala co v meste s deckami? Nejake parky, ihriska, popripade ake je to mesto? Ci stoji za. 😉

evinkaaa
11. máj 2012

@glovalu - ahoj. Starnberg je velmi pekne mesto. My byvame v Mnichove, ale chodievame veeeelmi casto do Starnbergu. Je to taky pekny vyletik na bycikloch. Je tam nadherne prostredie kvoli tomu jazeru, ale aj velmi vela turistov. My tam chodievame pravidelne od jari do jesene a vzdy sa to tam hemzi turistami. Len pred 3-4 mesiacmi sa nam tam prestahovali dobri znami a boli sme ich uz viackrat navstivit a oni byvaju tak "ungünstig", ze proste bez auta sa nepohnes. Tam su krasne domy a vela ich je "do kopca" a maju pekny vyhlad na jazero, ale zo zastavky autobusu alebo s-bahnu to mas domov daleko. Cize bud bicykel alebo auto. To som spozorovala ja, ked sme navstivili znamych. Ale myslim si, ze to zalezi podla toho, kde presne budete byvat. Mozno budes mat zastavku "pod nosom". A co sa tyka ponuky pre deti, urcite ich je tam vela. Neviem, neyznam sa v tom, tak ti neporadim. Ale tieto veci su tu vsade, myslim si, velmi dobre vyriesene. Ak teda nebyvas v nejakej zaostalej dedinke, co teda Starnberg urcite nieje 😀
Nikto z bab tu vo fore nebyva v Starnbergu (dufam, ze sa nemylim), tak ti vsetci poradia iba, ak tam niekoho maju a tak to poznaju alebo tam kedysi byvali. Neviem...
Ale ja by som tam byvat isla. Je tam naozaj pekne. 😵
Uz si nasla aj nejaky byt/dom?

deina
11. máj 2012

@evinkaaa, Evi, vitaj spat, dobre bolo? 🙂

@glovalu, v Starnbergu som bola len raz, ale ozaj to mas na skok do Mnichova a ihrisiek pre deti tam bolo kopec, je tam kam ist s detmi. Jedine, co mi prekazalo, bolo, ze na mnohych miestach nebol pristup k jazeru, pretoze su tam nejake jachtarske kluby... ale hovorim, bola som tam len raz, tak mozno dalej tie kluby uz nie su tak nahusto, urcite tam maju aj plaze na kupanie.

evinkaaa
11. máj 2012

@deina - dani, dakujem. Super bolo. Porozpravam, ked dame stretko... 😉
Ano, dani, je tam vela jachtarskych klubov a iba oni maju pristup, ale su tam aj vstupy na plaz pre kazdeho. Napriklad je tam jedna neskutocne velka a dlha luka a na nej su ihriska, stromy, lehatka a tam mas krasny pristup k vode. Naoazaj sa clovek citi ako na dovolenke 😀

kmk11
11. máj 2012

@glovalu kazdopadne budete mat velke jazero poruke 😵 je to take to smotankovske mestecko - ja osobne ku nemu neprechovavam city ani pozitivnym, ani negativnym smerom - pred cca 8 rokmi a viac mi tam byvala kamoska, obcas do tej oblasti i my zajdeme na vylet - ale radsej ideme na protilahlu stranu - to byvanie je z velkej casti naozaj do kopca, teda co si aspon ja pamatam - a myslim si, ze tam zle nie je 🙂
@deina presne to vadilo i mne - ze tam z velkej casti nie je pristup ku jazeru kvoli privatnym pozemkom
@evinkaaa Evka, ale z tej druhej strany mas oooooooooooooovela vacsi pristup a vacsie luky a ihriska 😀

glovalu
11. máj 2012

Tak ako ste to opisali, znie to az idylicky 😉 pre mna su momentalne priority- ihriska,vyzitie pre deti a jazykova skola pre mna. V meste kde byvame je to bieda ci s ihriskom ci skolou. a ako je to so skolkami? kolko sa priblizne plati mesacne? a hovori Vam taktiez nieco cast Gilching?

kmk11
11. máj 2012

@glovalu zastavka S-bahnu 😀 skolky mas statne a sukromne a plati sa podla dlzky pobytu v nej - my sme v nasej platili 300 € na mesiac plus strava

evinkaaa
11. máj 2012

@glovalu - Gilching poznam velmi dobre. Nedaleko mi byvaju svokrovci. To je skor take mini mestecko, no povedala by som ze skor akoze "dedina". Mas tam vsetko, co potrebujes. 😉

evinkaaa
11. máj 2012

@kmk11 - kati, no to vies. Vsetko ma svoje pre a proti. Nech sa jedna o cokolvek. 😉 A s tymi pristupmi k jazeru to mas uplne to iste ako aj na Wörthsee, Ammersee a pod. 🙂 Bud su tam jachtarske kluby alebo sukromne pozemky a az potom pride volny pristup pre kazdeho. 😉

evinkaaa
11. máj 2012

@glovalu - dostatok skolok a aj jazykovu skolu tam urcite mat budu, kedze je Starnberg okresne mesto. 😉

glovalu
11. máj 2012

@kmk11 hm takze drobci na kole asi kopcom tazko posvistia 😒 hmm hladam byt hlavne nie v nejakom obr panelaku. skor dom tak s 9 bytmi-nieco kludne, tiche...a hlavne aby decka vysli z domu niekam do ulice. kazdopadne som objavila aspon mesto ktore stoji za vylet. stale hladam byty, ale neviem ani aku cast Mnichova volit, Mnichov nepozname. Hladam len v okoli prace do 20km, takze vyskakuju vseliake ponuky, ale pre mna je to espanol. takze googlujem kazdu zaujimavu ponuku co sa v mieste nachadza. rada by som mala aj na vyber co sa tyka skolky.

kmk11
11. máj 2012

@evinkaaa alebo inak povedane, kolko ludi, tolko chuti - no co uz, ked mne ten Starnberg nejako nesadol 😉 ale ako ani netvrdim, ze je zly - proste ma nezaujal 🙂 alebo lepsie povedane: ocakavala som od neho viac - mal smolu, ze ho jeho meno predbehlo pred mojou prvou navstevou v nom 😅 takze som potom bola skor sklamana, ale na druhej strane, ked tam niekto byva, urcite ma viac casu na spoznavanie takych veci, ktore si ja pri zbeznej obcasnej navsteve nevsimnem 😉
@glovalu nuz tak ti poviem - ta kamoska byvala vo vile na kopci (robila au-pair) - tak museli sme vymyslat ine hry nez loptove ...lebo naozaj nas to nebavilo stale nahanat loptu 🙂)) na druhej strane - z tej opacnej strany sa daju robit nadherne bicyklove tury (teda okrem inych veci) - a dole priamo pri jazere mi napadaju ib atie jachtarske kluby - ale urcite najdes nieco pre deti - to sa zasa nebojim

glovalu
11. máj 2012

@evinkaaa aj jazykovku? 🙂 hlavne je tazke hladat ubytovanie, skolku 400km na dialku. Nemas tam nahodu niekoho, komu navstevuju deti skolky? Nemusi byt len Gilching, napr. okolie. Gilching je naidealnejsi, kedze tam bude manzel pracovat. 🙂

glovalu
11. máj 2012

@kmk11 hmm tak vidim ze ceny skolok sa vyraznie lisia velkeho mesta a naseho mesta ``dediny`` 😉

glovalu
11. máj 2012

ale ceny bytov v Starneberg niesu az take strasne-da sa este vyberat. z toho mala.... 😉

evinkaaa
11. máj 2012

@glovalu - no ci jazykovka v Gilchingu je, to fakt neviem. Ale su tam take mensie bytovky, co ty prave hladas. Aj pekne novostavby s 6 bytmi. Chodievame cez Gilching k svokrovcom, takze vidim to.
Manzel bude pracovat priamo v Gilchingu ci niekde nablizku?
Nemame tam priamo nikoho a ani v Starnbergu nikoho, kto ma male deti, takze so skolkami ti detailne neporadim.

@kmk11 - kati, pravdu pises. No mne sa Starnberg paci, ale uprimne musim povedat, ze Wörthsee ovela viac. Neviem ani preco. Nepripada mi taky snobsky ako Starnbergersee a pritom nadherny. Je tam uzasna modrucka a niekde uplne tyrkysova voda. Uplne ako na dovoske 😵 😉 🙂

glovalu
11. máj 2012

@evinkaaa priamo..okolie vyzera velmi krasne. 😎

evinkaaa
11. máj 2012

@glovalu - ano, vyzera. Je tam aj jazero nedaleko. Dokonca dve 😀 - v Germering-u, Gilchingu je Bagersee a potom aj vo Weßling-u je tiez krasne. 😉
A este som chcela .....viem, ze svokrovci chodia na väcsi nakup do Germering-u, pretoze v Gilching-u nedostanu vsetko. Iba to najnutnejsie. 😉

jahodka11
14. máj 2012

ahojte 🙂
viete mi prosim poradit nejake kamenne obchody s detskymi vecami, oblecenie, hracky...atd....neviem po nemecky, tazko sa mi to na nete hlada..snad mi budete vediet poradit nieco, co mate omrknute a odskusane...
moc dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre