Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - jooooj, ani mi nehovor. Ohnik by som brala aj ja 😀 . Ale nikdy nevies, mozno aj to raz bude 😉
Ozaj, ako si sa rozhodla so vcelami? 🙂 Ides sa dat na to alebo nie? Citala som tvoje zazitky na NM.

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - Kati, to su prekrasne domceky 😵 😵 😵

kmk11
16. máj 2012

@evinkaaa ze su krasne? nuz vcely budem asi musiet odlozit o rok, pozerala som sa totiz na stranku Vereinu v Thalkirchene a sa dlasimi novacikmi zacinaju kurz v marci 2013 😒 ...ale uz som cosi take tusila, zavolam tam sice, no myslim, ze naozaj az od dalsej sezony bude nieco mozne

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - ano, velmi krasne. Mne sa taketo nieco velmi paci. 😵 Aha, takze "po funuse" 😀 . Ale vsak nevadi. Do buduceho roka nazbieras teoreticke poznatky (usudzujem podla toho, co si pisala na NM, ze musis studovat so slovnikom 😀 ) a vhupnes sa do toho. Ale uz si akoze fakt rozhodnuta? A co manzel nato? 😨

kmk11
16. máj 2012

@evinkaaa neviem, ci som rozhodnuta - ja som alergicka na stipnutia - doteraz mam este velikansky fialovy flak na stehne z posledneho vyjazdu - to je jedna z veci, kde vaham, nechcem z Michaela spravit polosirotu 😕 a este si potrebujem vyocut veci okolo a vyskusat si to - tie plne plasty boli naozaj sakra tazke - neviem, ci si uz mala skusenost s ulom - ale prekladat to nie je sranda - musela by som si to vyskusat aj vzhladom na svoje posramotene krize - a muz nema nic proti 🙂 ale ak sa na to dam, budem ta zasobovat medikom 😵

rpinguin
16. máj 2012

@yanni neboj neboj, drzim sa, akurat som si dala kavu a hned som sa citila lepsie, dala som tam minimum mlieka a neboj len obyc XL Becher, ziadne latte. Som zvedava, kolko bude rano na vahe a super je, ze to mam ako app na mobile, taze ak o mesiac nebude zo mna lanka, tak potom neviem 😕

@mooc ku dnu matiek sporak, dobreee 🙂 Ja som dostala "gebasteltes" od deciek. Inac nas ceran nam akosi praskol, ani neviem kedy, ale nove nechcem akosi nic, cakam, kym to vyhodime aj s celou kuchynou, takze na ddr je to dobre 😀 . Inac, ked nam hrozil ten St. Gallen vtedy, tak v jednom byte bol tiez indukcny sporak a s radostou som zistila, ze mi nan pasuju vsetky hrnce, takze hrnce by som ja kupovat nemusela.
A inac decka si casto vymyslaju, co som sa ja od Maxika podozvedala veci, z ktorych sedela hadam polovica. Matildy sa radsej ani nic nepytam, pravdu sa nedozviem. Na otazku s kym sa hrala v skolke mi kazdy den opdoveda, ze s Maxikom 😀 😀 😀 A to su v roznych skupinach.

@kmk11 inac na tom tvojom hobby sa musim stale smiat 😀 Takze na chov potrebujes kurz? Az potom si kupit ul a niekde vcely a dat dovnutra? A alergicka si? Tak to je dobre, to ako keby som isla ja robit nejaky kurz surfovania ( vodneho, nie v nete 😀 ) SOm si predstavila prave kurioznu situaciu: "Dobry den, prosim si 10 parov vciel 😀 😀 😀 - Moment, odpocitame vam 😀 😀 😀"

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - rozumiem. No verim ti, ze to urcite jednoduche nieje. Prave naopak a este je tu aj to riziko, o ktorom pises. Aj ja som alergicka na bodnutia....hned mi to opuchne, zfialovie a parkrat dokonca hrozilo udusenie, cize hned som musela letiet k notarztovi pre injekciu a potom bolo ok. Cize ja mam urcite veeeelky respekt voli vcelam. 😉
Medik si kupim od teba velmi rada. 😵

mooc
16. máj 2012

@rpinguin reni, kedze skoro kazdy den varim 😒 ☹ bohuzial.. sporak bol nutny! kedze doska nie ze praskla ona sa rozletela na veeeeeeela malinkych kuskov.. 😕 dnes sme uz aj ruru s nickym testovali 😉 a mne nicky vzdy povie, ze bolo dobre, ze sa hral.. a potom v priebehu popoludnia z neho vypadavaju detaily.. (v kuchyni pri vareni mi spieva alebo mi povie, komu zase pokreslil vykres alebo kto sa s nim hral v piesku..) no a na tie vsi.. v skupine je ich ca. 20, na ucku 10 deti, tak to ma podla mna raz dva pozrete.. mna ani nenapadlo, ze sa spoliehaju len na to, ze im rodicia nahlasia, ze dieta vsi ma.. 😲 si ani nechcem predstavit kolko pripadov bolo7je naozaj..

kmk11
16. máj 2012

@rpinguin horsie by bolo, keby si nad nim plakala 😀 ono mozes sa tomu zacat venovat i bez kurzu, ale poviem ti, hned by ti vcely uleteli 😀 tam je toho tak vela, co musis ovladat 😉 navyse maju vcelari problem s vymieranim celych kolonii, to si treba dobre nastudovat a k tomu mat i s pekla stastie, aby clovek neskoncil skor nez zacne - ale je to fascinujuca robota - tam, kde som sa bola s vcelarom pozriet, bolo postavenych 10 ulov a v nich zevraj zije 500 000 vciel 😨 😕 ...a ten torpedobzukot 😕 😀 ... vcely mozes kupit, ked mas stastie, mozes si chytit 😉

@evinkaaa budem pravidelne informovat o dalsom vyvoji 😉

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - no ja ta aj pravidelne citam na NM. Ja by som z toho bzukotu dostala asi taku paniku, ze neviem, ci by som odtial odisla ziva 😀 😕

kmk11
16. máj 2012

@mooc Reni, skor to ber tak, ze aspon jedna ucitelka musi davat pozor na deti ... u nas v triede ich bolo 25, 2 by prezerali 2 prckov a zvysnych 23 by rozobralo triedu 😀 u nas ked sa objavil oznam na skolke, ze na skole su vsi, tak som trpela ... a na skole nam na prvom rodicku oznamili, ze mali prednedavnom jednu triedu, kde sa im vsi podarilo vyhubit az po DVOCH rokoch - stale sa u niekoho objavili 😕

mooc
16. máj 2012

@kmk11 neviem.. podla mna to zase az take narocne nemaju.. 😝 vsak su to LEN deti.. 😀 😀 😀

kmk11
16. máj 2012

@mooc 😀 len deti, ktore daju pri hre hlavy dokopy ...a hop ... voska je u suseda, nezbednica jedna!!! 😎 😀

kmk11
16. máj 2012

@evinkaaa Evi, ja som si hovorila, ze klud, Katarinka, oni su dobre, oni ta nechcu postipat ... a dve z nich moju teoriu predsa len neovladali...auaaa 😀

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - no ja by som pri prvom bodnuti uz bola "auf 180" 😀 a kvoli tomu by urcite pribudlo dalsich x bodnuti 😀

mooc
16. máj 2012

@kmk11 kati my sme jednu uz mali aj doma.. vyskocila rovno mne do naruce nicolasovi z ruksaku.. vrrrrrrrr 😕 😕 😕 😕 ja uplne v soku.. ale to bolo uz minuly tyzden a zatial sa skrabeme len silou podvedomia.. vsicky nemame..ta jedna na to doplatila zivotom! inak uuuuuplne hnusna nazrata hadam aj 4mm cierna obluda to bola.. 😝

mooc
16. máj 2012

@kmk11
@evinkaaa ja vcely a spol (myslim tym hmyz bodavy) nemusim vobec.. strach, panika, utek..

kmk11
16. máj 2012

@evinkaaa tak vcelar povedal, ze prve bodnutie v roku boli vzdy aj jeho 😀 ... a on vie, ze nie kazdy to zvladne - sam mi est epred vyletom povedal, ze to nie je problem,ze uz s nim boli viaceri, ktori sa otocili a povedali, ze nie, ze je to na nich vela ... ked mi dal samej kontrolovat ul, tiez som mala zmiesane pocity, ale po prvych dvoch plastoch som si zvykla 😀

evinkaaa
16. máj 2012

@mooc - reni, ja tak isto. Ja sa ohanam uz len, ked sa ku mne blizi motyl 😀

kmk11
16. máj 2012

@mooc Reni, uz ma skrabe hlava 😅 😀

kmk11
16. máj 2012

@evinkaaa Evi, ale ja som mala od neho pozicane ochranne oblecenie s rukavicami, aj na hlavu taku tu kuklu so sietkou, len tie nohavice som mala moc uzke - teda vzhladom na utocne vcely 😅

rpinguin
16. máj 2012

@evinkaaa pozeram, ze Evka pozera Stern Tv 🙂

evinkaaa
16. máj 2012

@kmk11 - viem, to som citala na NM, ako si bola vystrojena. Ale aj tak. Pre mna by to bol nedostatocny Schutz 😀

evinkaaa
16. máj 2012

@rpinguin - nielen ja 😀 😀 😀

rpinguin
16. máj 2012

@evinkaaa presne tak, inac fb ma uz pekne sere, hlavne ten pravy horny roh, kde mi behaju spravy od ludi, ze komentovali to a to, tak som vlastne hned videla a vedela, na co cumis v TV. Neda sa to nejako zablokovat?

evinkaaa
16. máj 2012

@rpinguin - reni, nechapem. Mne nic take neukazuje. Urcite sa to da zablokovat, ale musis hladat. Ja som to raz nasla a zablokovala. Ale uz fakt nepamätam, kde to bolo. No trvalo mi to minimalne pol hodinu, kedze vsetko toto ohladom Sicherheit je tam tak dobre schovane, ze to tak lahko nenajdes. 😒

rpinguin
16. máj 2012

no, ked si to vypnem, tak mi nic neukazuje, ide to hned, ale mne ide o to, aby mne ludia necitali moje komenty....ty asi nevies, co mam na mysli, kedze sa to asi neda, ved si myslis, ze som s tebou telepaticky prepojena, ze viem, co si pozerala v TV? jasne, ze z fb, tak isto vidim, citat aj tie tvoje kolaciky. Toto ja nechcem, aby mne moji ludia videli, co ja robim. Tebe to vidim, takze bloknute to nemas....chapandos?
padam do pelecha, dobruuuuu
rano mam budika, aj ked je sviatok a nemusim do skolky ☹

mooc
17. máj 2012

babule, co ja som vlastne chcela.. matika poslali na operaciu oboch usiek.. nejaka veci znala pani doktorka alebo aspon pani doktorova od fachu, by sa nenasla, co by mi dala lepsie info ako ujo google? 😕

evinkaaa
17. máj 2012

@rpinguin - aha, uz viem, co myslis. Ale aj to sa da vypnut. Niekde som to minule videla, ked tam bola moznost, ze chces, aby tvoje prispevky, komentare a vlastne vsetko, co robis, videli tvoji priatela, priatelia tvojich priatelov atd. Takze sa to urcite da, musis len hladat 😀 😀 😀

@mooc - renik, neporadim vobec. 😖 A co mi idu vlastne robit?

evinkaaa
17. máj 2012

@rpinguin - renci, akurat som kukla u teba, ze co ja vidim. Neviem, ci si ma "blokla", ale ja nevidim u teba vobec nic, ziadne cinnosti, co robis. Ukazuje mi prazdne. 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre