Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
27. jún 2012

caves dievcence, ja len tak kratko pozdravujem, mate sa vsetky dobre? chcem sa vas spytat, ci nepoznate nejake dobre dvd na ucenie anglictiny pre skolkarov......mame doma Die Maus - Englisch macht Spass, a nase deti to velmi zaujalo, elenka sa stale pyta na nejake anglicke slovicka, uz aj marcel vravi, ze anglictina je cool.....chcem vyuzit toto ich nadsenie, ak by ste poznali nieco, tak sem s tym 😉

a katka sa uz vratila z malty?
jo, a nase hladanie domceka pokracuje, ale vsetko, co splna moje naroky, sa pohybuje v sedemcifernych cenach, manzel si asi musi najst iny job 😀

@evulik22 ahoj, myslim, ze tu nemame nikoho z frankfurtu....

yanni
27. jún 2012

Caves babule,

hlasim sa spät in good old Germany. Pocasim nie com velmi nadsena ale co uz. Kosaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa. V kancli ma chcu prestahovat do Keller, pokym nevyblednem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Inak v pohode. Ale taaaaaaaaaaaak rada by som vsetkych tychto gestresste german people vymenila za entspannte Malteser.

@iii no Ingi ja neporadim, ale co tak ist na Maltu? 😀 😀 😀 Tam by sa hned dva jazyky naucili 😀 😀 😀
A vy domcek hladate tam u vas, ci by ste aj niekde inde isli? No manzelik nech ide za Chipendaela 😀 😀

mooc
27. jún 2012

@pinkyrose u nas je najlepsia znacka "muttermilch", takze ja ti neporadim, ja som este nekupila ani krabicu umeleho mlieka..

@iii a pesnickova anglictina od podhradskej a canakyho?

@yanni kati z ovciakov maltezakov??? 😝

yanni
27. jún 2012

@mooc hihi

iii
27. jún 2012

@yanni katka, nechapem vtip s chipanddaelom 😝 ale vsak pockaj, az ja raz odstavim, potom pochopim veci...! 😀

@mooc renci, vazne si nemala doma ziadnu zasobu umelacov? ja som teda pre pripad, ze by sa mi nieco stalo, kupila jednu skatulu mlieka a flasku s cumlikom, ale 5 rokov sa jej nikto nedotkol

yanni
27. jún 2012

@iii nooooooooooo novy job pre tvojho manzu. Die verdienen doch genug GEld, um ein Haus in Millionenhöhe bezahlen zu können, odaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?

Leute, ja som tu dnes riadna atrakcia. Normalne asi budem vyberat vstupne. Uz sa bolo na mna pozriet cele oddelenie 😀 😀 😀

iii
27. jún 2012

@yanni chipenddeil???? a co robia???
a co na tebe kolegovia najviac obdivuju?

@mooc renci dik, dam to zohnat nasim, od canakyho a podhradskej mame uz dvd spievankovo, velmi pekne.

deina
27. jún 2012

Chippandael. 😀

@iii, ty mas dnes narodky, ze? Vsetko najlepsie zelam. 🙂

@pinkyrose, vpodstate tu mas tie iste znacky ako v CR, ci v SR. Asi taky najoblubenejsi je Aptamil (nas Nutrilon), vezmi ten, co je od 6.mesiaca. Ale ono to je vlastne jedno, hlavne, aby to babu sadlo. My sme mali aj Hipp a bolo dobre, este co som tu videla, tak Humanu, Milupu...

rpinguin
27. jún 2012

tak som sa zasmiala nad roznymi nazvami, pomenovaniami Katkou spominanych fesakov 😀

@iii

https://www.youtube.com/watch?v=LykSjJZLVoU

tu mas ukazku pre druhy job tvojej polovicky 🙂 😀
Inac umelace som nekupila ani ja, nastastie, stacili mi tie kadejake vzorky a obe decka to pluli, takze po odkojeni bol Maxik na kravskom a Matilda na ziadnom a bolo vyriesene.

A HAPPY BIRTHDAY 😵 😵 😵

mooc
27. jún 2012

@iii juuu vsetko naj oslavenkyna.. aj na dnes ste s drobcami vypekali? 😉

@rpinguin u nas taky tak, nickyho som zvykala na kravske este sme sa dojcili.. (len on vecer tahal a tahal a tahal takze jedneho dna sme mu zacali do cajovej flase davat kravske a to narozdiel od zarobenej vzorky nejakeho hipp-u vzal) a matik je este 100% na mumim a to tvori momentalne este asi 80% jeho denneho prijmu potravy..

a ano flase som kupila aj ja.. nejaku supravu od aventu.. ale krabicove mlieko ee, dosli domov nejake vzorky a to som skusala zarobit nickymu aj matikovi, ale ani jeden sa na to nechytil..

ozaj @iii ty si ako poriesila prechod medzi M a F? alebo nebodaj tandemovo?

mammy81
27. jún 2012

@pinkyrose my pouzivame od zaciatku Hipp Pre.Mienim jej ho aj nadalej davat,urcite nebudem prechadzat na 1 alebo 2 😉 .
a inac musis skusat co jej sadne. 😉
@iii zelam krasne narodeninky 😉

iii
28. jún 2012

dakujem baby za blahozelania, ako darcek som dostala kuchynsky robot 😀 😀 😀 romantika pur.
chippendales, ehm ehm, dakujem za rozsirenie obzorov 😉

evinkaaa
28. jún 2012

@iii - ingus, ved ty sa tymto radis do radu cukrarov, pekarov a kucharov. Spice 😀 Aky robot si dostala? Prezrad... 😉

iii
28. jún 2012

@evinkaaa evi, taky sofistikovany robot, ma to rozne rezace, krajace, drvice, mixer. ze vraj bosch. vzhladom k tomu, ze som doteraz varila s dvoma vareskami, skrabkou a jednou takou metlickou na rucne slahanie, je to obrovsky upgrade 😀

kmk11
28. jún 2012

@iii pripajam sa dodatocne ku hepy böfdej 😀
@yanni Kati, vitaj spat ... a stalo to za to, co sa spikovania tyka? alebo si iba chytala bronz a evidovala zazitky do dennicka? 😀

yanni
28. jún 2012

@kmk11 spiiiiiiiiiiiiiiikovala ostosest 😉 A este som sa k tomu aj nieco po maltezsky naucila. Dalsi bonus ma Malta 😉

evinkaaa
28. jún 2012

@iii - ingi, tuto "kompletku" maju skoro vsetky poriadne roboty. Takze to je vlastne standard. Ale tak super. Je to super vecicka, ktora sa fakt velmi zide a tebe este o to viac, ked mas 3 deti a varis o sto sest. Ci?! Tak nech ti sluzi 😀 😀 😀 . Co dobre skusobne si upiekla/uvarila/umixovala?

kmk11
28. jún 2012

@evinkaaa Evka, prvy tyzden sa na darcek iba pozera a ochka 😀 😀 😀

yanni
29. jún 2012

@kmk11 hihi pozera a ochka. A od tyzdna Number 2 lezi robot v skrini, panensky nedotknuty 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
29. jún 2012

@kmk11 - kati, ako poznam ingus, tak si myslim, ze nie 😀 🙂 Ale tak pockajme, co zreferuje... 😉

rpinguin
29. jún 2012

zeny, hovori sa o tomto niecom? http://www.otto.de/Siemens-Kompakt-Kuechenmasch...

take cosi, ak nie identicke mam tiez v skrinke a vytiahnem to akurat vtedy, ked struham mrkvu alebo jablka, inac neviem, co s tym 😀 Ale tie vase stroje budu asi namakanejsie, ked sa to tak vychvaluje 🙂

yanni
29. jún 2012

@rpinguin chichi renci, ta si dobra. Ja keby mi niekto take nieco daroval, tak mu to tresne o hlavu. Zbytocne vyhodene prachy a len by mi to zavadzalo. Mne by to zapadlo niekte prachom ani nie v kuchyni ale asi rovno v pivnici 😀 😀 😀 Aj keby som mala 5 deciek, tak take hovadiny nechcem. A to ja uz aj teraz vyvaram takmer kazdy den a este mi to nechybalo.

rpinguin
29. jún 2012

@yanni nahodou som tomu rada, vies si predstavit ako dlho by som struhala mrkvu na salat a o stave ruk ani nehovorim 😀 Som to tusim dostala v Deutsche Bank, ked som odporucila kamosku 😀

yanni
29. jún 2012

@rpinguin hihi hlavne ten stav ruk 😀 😀 😀 Nööööööö ja to hebedo aj tak nechcem..

rpinguin
29. jún 2012

@yanni nezabudaj, ze mame skoro 170m2 😝 do nejakeho maleho 80m2 by som to hadam tiez nechcela 😎

yanni
29. jún 2012

@rpinguin renci ja ani do 170. Ja uz dopredu viem, ze to pouzivat nebudem. mam vela "carachov" a nic z toho nepouzivam. No co uz. ja som raz taka 😀 😀 😀

iii
29. jún 2012

@rpinguin renca no ta predstav si, ze my mame 89m2 😀 a kedze filip teraz zacal nejak predcasne liezt, je mi to este stale dost velke, lebo stale ho kdesi hladam....
ale ta masinka sa vyuzije, hlavne ak stoji hore na pulte, je to jednoduche. elenka si pozvala nejake kamosky na vikend, dievcence si objednali mrkvickovo-jablckovy salatik, tak som rada, ze nemusim to mnozstvo struhat rucne. a k tomu este zajac marcel v dome....

a este otazka, poculi ste niekdedy o AIDA schiffclube? ja len chcem zistit, ci som ja uplne mimo....jedna baba zo skolky bola na nejakom kreuzfahrte na spominanej lodi, a velmi sa divila, ze mi pojem aida nic nehovori. teda priamo mi povedala, ze som malo rozhladena 😀 😀 😀

yanni
29. jún 2012

@iii no tak Ingiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, taki cestovatelia a ty nepoznas AIDA Kreuzfahrten? Ja mrieeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 😀 😀 😀 😀 😀

evinkaaa
29. jún 2012

@rpinguin - no, renci, nieco podobne. Ale su aj take, kde mozes nechat vymiesat vselijake cesto. Len rozdiel je v tom, ze niektore su z plastu a niektore z edelstahlu. 😀

@iii - ingi, ja som o aida uz velakrat pocula, ale nezaujima ma to vobec. 😔

iii
29. jún 2012

@yanni katka, no tak podla mna to je taka dochodcovska zalezitost, ci nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre