Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mexico_16
10. apr 2013

@bbarboraa Rentujte auto v Sixt car vo vasom meste 😉

pupawka800
10. apr 2013

@mexico_16 ten ti neprelozi tak gramatycne 🙂

bbarboraa
10. apr 2013

@mexico_16 ale to je prenajom auto len, nie? my potrebujem ludi... lebo ja s mm a maly babom asi sami neznesieme z 5 poschodia tie veci sami.... ich brauche Manner :D

renatad
10. apr 2013

@rpinguin tak povedali nám, že všetko OK vidime sa v septembri, šťastná som ako blecha, naša laurinka po 4 mesiacoch v školke si " vyšprechovala" aby ju prijali do školy, Zápis prebiehal v celku v pohode, hodinu sme čakali v rade 😅 potom sa nas ujali 2 učitelky, 1 debatila s nami, vypisovala papiere a druha hovorila s Laurou, pýtali sa jej na farby, počítala kvety, potom take podobne slova hladala ako hund mund, nase hase vase, atd a potom mali obrazok a musela hovoriť čo vidi, bol to obrazok ZOO so zvieratkami, povedali aby pozerala ešte vela nemeckych rozpravok, že je šikovna 😎 pyšná som

mexico_16
10. apr 2013

@bbarboraa ano to je len auto..a manzelovi kamarati nepomozu ?

mexico_16
10. apr 2013

@pupawka800 viem 😀

bbarboraa
10. apr 2013

@mexico_16 my tu nemame este kaamaratov, mm je doma s malym a moji postarsi kolegovia v praci asi nee 😎

leila
10. apr 2013

@renatad ahoj renatka, som rada, ze sa vam to pekne podarilo🙂 a tiez, ze sme sa takto hoci neplanovane stretli🙂 ved.. ak budete mat cas a naladu, mozeme sa aj dohodnut🙂)

demi82
10. apr 2013

@bbarboraa Kedy by ste to potrebovali prestahovat manzel ma dodavku no cez tyzden pracuje.

bbarboraa
10. apr 2013

@demi82 na Rugene? 🙂

demi82
10. apr 2013

@bbarboraa Jaj ja trubka som sa nepozrela unavena som 🙂 ale akoze chodi po celom nemecku manzel ako kurier no kebyze tam bol tak ti ho poslem 🙂

renatad
11. apr 2013

@leila aj ja sa teším, že sme sa stretli, ja som doma s malým do mája, tak mám času a času, rada sa s tebou stretnem 😉 😉 😉 daj potom vediet ako ste vy dnes dopadli, myslela som na vas

rpinguin
11. apr 2013

@renatad Reni, som myslela, ze take otazky sa riesia s tou doktorkou, ktora predskolakov posudzuje, ci su sposoboli nastupit. SOm nevedela, ze aj ucitelky sa pytaju na take kraviny. Ved to musi vediet kazde decko v tom veku. To by hadam aj moja Matilda zvladla 🙂 Ci u vas sa preto tak zameriavali, ze ste cudzinci?
A zacinas robit od maja, ci kam sa zberas?
Ja mam celu family z domu (deti sa dkokonaluju v slovencine na SVK a chlap lyzuje vo Francuzsku), takze mam kulturny tyzden. Videla som uz dva KZ 🙂

wisinka
11. apr 2013

ahojte baby, mozno troska od temy, ale zhanam 2 nemecke prace, v UNI bielefeld a trier ich nemaju. a za e-books pytaju velke prachy a to treba len dvojstranovu seminarku napisat kamoske. googlim googlim, ale nie som mudrejsia. neviete mi poradit, alebo sa pozriet ci nahodou vo vasej univerzitnej kniznici nie su tieto tituly? kamoska musi odovzdat pracu 18.4. takze cas bezi a uz ho vela neostava. bolo by super keby sme si mohli aj v takychto situaciach pomoct. Dakujem. ide o tieto tituly:

Cindy Härcher - Das Frauenbild in Fridrich Schillers ,,Maria Stuart"
Melanie Kindermann - Das Frauenbild in Fridrich Schillers Trauerspiel Maria Stuart

za kazdu odpoved vopred dakujem. 😕

wisinka
11. apr 2013

@jankabodka odomna si 182km - spenge

wisinka
11. apr 2013

@rpinguin myslis teda ze 25eur za 18 a 28 stranove knihy je pre studentku nic? tak dik, na amazone som ich nasla aj ja. a aj ine stranky ich ponukaju za prachy.... a pritom potrebuje napisat len 3 strany.. ako keby islo o bakalarku tak OK, ale seminarnu pracu... no ja neviem.

jankabodka
11. apr 2013

@wisinka Ahoj! Kde presne byvas? Alebo aspon ktorym smerom? 🙂

wisinka
11. apr 2013

@jankabodka ahoj, ja som smer Dormund, byvam v Spenge. do Hannoveru to mam 100km, a k tebe 182 som pozerala. skoda ze tak daleko. tiez tu nemam nikoho.

yanni
12. apr 2013

@wisinka nooooo tak 13,99 nie je 25 €. A ked chce clovek studovat musi s tym ratat, ze to studium aj nieco stoji. Aj ked su to len tri strany. Ved to je normalka.

rpinguin
12. apr 2013

@yanni tu su dve knihy 🙂 ale aj tak, keby som sa zobudila o 5 min 12, ze mam nieco do tyzdna odovzdat, tak platim ine sumy 😀

renatad
12. apr 2013

@rpinguin Reni čo som pozerala, tak sa tak zo všetkými rozprávali, podla mna išlo o to, či dieťa vie tvoriť vety, či vie rozprávať o obrázku, strihala dáky obrázok, nebolo to nič ťažké, na tej posudkovej lekárskej kontrole sme ešte neboli, musím sa tam objednať, ja sa chystam najskor si trochu užiť volnosť v maji / obe deti budu v školke/ a potom samozrejme by som prijala niečo na pol uvazku, nič hrozne, len nech vypadnem medzi ludi a konečne začnem tu nemčinu zdokonalovať 😀 😀
mne chodí Laura ešte 2x do týždna na ten Vorkschulekurz Deutsch, ale chodí do školy v Giesingu a do prvého ročníka ide do školy v Bogenhausene. Ako občas ma prekvapuje bordel v nemeckom systeme :D respektíve sme sa tam stratili, nikde nevedeli, že tu máme dieťa, ktoré ma isť do školy, tak sme zhánali kam vlastne patríme, pod ktorú školu 😉

yanni
12. apr 2013

@rpinguin ok reni, tak 2 x 13,99 E. Tiez nie je az tak vela. A hlavne, ako aj ty pises, ked to potrebuje uz buduci tyzden. To ma niekto caaaas, ked len teraz zhana material. Ja som pisala moje prace tiez tak noc pre odovzdanim 😕 ale material som mala ptipraveny. Takze stacilo to uz dat len dokopy. Ale takto? A este prosom pekne, nepoverim kamosku, nech mi niekde nieco zhana. Kto tu studuje? Ta kamoska ale my tu vo fore?
Booooooze mne sa niekedy rozum zastavuje nad takymto pristupom.

wisinka
12. apr 2013

@yanni tam ide skor o to, ze mala inu literaturu, ktoru tiez nemali na UNI. skopirovala som jej dve knihy, jednu co mozno a jednu len tak ze mozno tam nieco bude. a k jej teme tam boli 3 riadky. az 9.4 som sa dozvedela, ze potrebuje ine knihy.. no ona hovori, ze ma dost materialu. OK, ze mam na to kaslat, ale aj tak mi neda, ze sa tieto knihy nedaju zohnat. ale dakujem za zaujem a odpoved.

renatad
12. apr 2013

baby ak mam trvalý pobyt na SR ale prechodný tu v DE možem dať malej urobiť pas aj na konzuláte tu v Mnichove? lebo jej bude končiť teraz platnosť. vdaka ak mate skusenost. nemam to tam daleko, ale ak by ste niektorá vedeli, tak mi ušetríte nožky a čas 😀 😀

deina
12. apr 2013

@renatad, pravdaze mozes, my sme detom tiez robili tam pasy. 😉

demi82
12. apr 2013

Baby poradite mi dobreho detskeho lekara lekarku ktora ste tu Mnichov a okolie najlepsie by bol juhovychod Mnichova a okolie.

renatad
12. apr 2013

@deina dakujem som si to už pozrela, mam to za rohom 😉

renatad
12. apr 2013

@demi82 ja mam stale lekarov pre deti este na slovensku tak neporadim 😖

mexico_16
12. apr 2013

Baby da sa v Nemecku odmietnut ockovanie ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre