Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

kmk11
17. apr 2013

@deina a mne kamoska pride v nedelu a dnes mi po telefone zvestovala, ci som si pozerala predpoved pocasia - ze 5 stupnov ... usi mi na telefone primrzli 😲

kmk11
17. apr 2013

@yanni sak ked ty si stale na cestach 😝

kmk11
17. apr 2013

@lubi na zivotopis si aj jednoducho do googla "motivationsbrief" alebo "lebenslauf" - oba potrebujes na ziadost - a zadaj si este muster a potom hladaj
http://www.google.de/#hl=de&gs_rn=9&gs_ri=psy-a...

kmk11
17. apr 2013

@renatad uz som dostala tie sticker i ja 😀 zobrala som, ze ak sa niekedy stretneme ... mozes ich mat 😵

yanni
17. apr 2013

@kmk11 no a ty nie? Hihi
Ale mas pravdu, ja uz mam rozplanovany cely rok.

kmk11
17. apr 2013

@yanni teraz ani nie ....ale Pfingsten to istia 😉 a cez letne prazdniny zasa tabor na Slovensku 😀 a potom sa uvidi ...

jankabodka
17. apr 2013

@wisinka Hej, dost daleko od nas byvate... ale mozno by sa dalo stretnut na polceste v Hannoveri dakedy 🙂. Napisala by si mi prosim do spravy svoju mailovu adresu? Pekny den 🙂 !

renatad
18. apr 2013

@kmk11 jej katka dakujem 🙂) a kedy ta stretnem a kde? ja sa pohybujem denne medzi Bogenhausen a Giesingom 😎 občas 2x denne, rano i okolo 4-5 , či ešte si počkám, že ked pojdeš do Rewe a dostaneš ich viac 😀 😀 😀

beatka1988
18. apr 2013

Baby,maminky,tehulky nie je tu ziadna z okolia Bonnu?🙂

deina
19. apr 2013

Baby, co by mohlo znamenat "Du kriegst ärger" alebo cosi podobne znejuce? Akosi mi to nedava zmysel. 😕 Moj synator to dnes v skolke vykrikoval na jedneho chalana, ktoreho to ocividne riaaaadne nastvalo, no skoro sa mi tam pobili. Ti dvaja sa nemaju inak vobec nemaju v laske...

@kmk11, 5 stupnov kde? Ze nie tu? Ze nie? Mna sa sestra nedavno tak optimisticky opytala (ma prist na navstevu), ci potrebuje prechodny kabat. 😅 Este bude rada, ked bude len ten potrebovat...

dana_l
19. apr 2013

@deina dostanes sa do problemov, do tazkosti.

deina
19. apr 2013

@dana_l, aha, takze vyhrazka?

dana_l
19. apr 2013

@deina no nemusi to byt ze on mu nieco urobi ale moze byt ze na neho zazaluje a tak bude mat tvoj synator problemy

kmk11
19. apr 2013

@deina tak podla najnovsich sprav to tusim zdvihli na 10 😵 ale v Alpach zevraj i sneh moze byt ... a to Ärger si uz dostala vysvetlene ... sluboval mu neprijemnosti

kmk11
19. apr 2013

@renatad ja neviem, ci su to tie iste, mne ich dali minule v Penny ... 🙂 a s tym stretnutim to je teraz o drzku ... kedze muz bude este asi mesiac prec a ja ledva stiham organizovat robotu a synove/moje aktivity ... ale ved nejako sa mozno budeme niekde nachadzat na rovnakom mieste

renatad
20. apr 2013

@kmk11 volá sa to naše nemecko, také v červenom obale. Jasné mne to nejak extra neponahla, 🙂

paula
21. apr 2013

ahoj holky, je tu jeste nekdo ze stare party?
jak se vsechny mate?
U nas nic noveho, laurinka roste, ja jsem porad jeste v Ausbildung zur Erzieherin a az budu konecne hotova, tak se tu k vam treba zase pridam 😉
Chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo mailvou adresu na iii Ingrid. Ja jsem se zrusila na facebooku a psala jsem ji sem, ale ona sem uz asi nechodi. Jestil mate tak prosim do IP.
zdravi
Pavla

evinkaaa
21. apr 2013

@paula - ahoj Paula. Ja si pisem s ingrid na facebooku, ale uz mi dlhsie neodpisala, tak asi vseobecne na nete dlhsie nebola. Neviem. Ale mozem sa jej spytat na email-adressu, ak chces. 😉

yanni
22. apr 2013

@paula Jeeeej Pavli aaaahoooooj. Takze ziadny FB? Sa mi aj zdalo, ze mi tam niekto chyba 😕

kmk11
22. apr 2013

Mnichovcanky ... od vikendu zacina Auer Dult!!! ak neviete, co s nacatym vecerom 😵
http://www.auerdult.de/

kmk11
22. apr 2013

@yanni ked to takto pises ... mas pravdu, aj ja som uz z tych koncin davno nic necitala 😕

paula
23. apr 2013

@yanni, to jsem rada, ze ti chybam ;) mozna se zase casem prihlasim, ale momentalne me to vubec nechybi 😉
Byla to pro me spis zavislost a ztrata casu. Kazdy den se podivat a nacerpat spoustu zbytecnych informaci 🙂 navic jsem byla "smirovana" nekterymi "kamarady" a vubec, uz jsem mela problemy s tim, ze jsem neco napsala a precetl si to nekdo kdo nemel "kamarad" to poslal dal na nekoho kdo "kamarad" nebyl a i kdyz to byla prkotina, byla z toho mega ostuda (zenske! 😀 ) takze prozatim dekuji nechci ;)
A jak se ty mas?

@evinkaaa diky evi, ingus uz se mi ozvala ;) jak se mas ty a co noveho? porad tolik peces?

yanni
24. apr 2013

@paula Pavli mas svätu pravdu. Ja uz som to tam chcela tiez vsetko zmazat, ono to je fakt o drzku. Aki vravis, zavislost. A to spionovanie, ani mi nevrav. Mna spehuje uz aj mama!!!!!! 😕 Uz tam ma tretie meno, len aby ma nik nenasiel. A aj tak, ten kto chce, ta najde.
A dakujem, mam sa fajn. Ako vzdy vela prace, do Büra sa uz mozem aj prestahovat a privat nejak stale na cestach. No co ti poviem, furt nieco. Uz sa pomaly rozpadava, co ani na seba nemam cas 😠
A ty ako? Kedy mas skusky? A Laurinka? Ide uz tento rok do skoly?

9lea
24. apr 2013

Ahojte maminy, ani neviem ci sa mozem pridat,nasla som tuto diskusiu a kedze tiez byvame v nemecku rada by som sa do diskusie pridala.

mexico_16
24. apr 2013

@9lea Vitaj 😉 Kde byvate ?

avis
24. apr 2013

Ahoj maminky, zjistila jsem ze jsem tehotna a vetsinu casu budeme nyni travit v Nemecku. Budu si tam muset najit gynekologa a rodit budu taky tam. Jen z toho mam obavy.....nevim, co me ceka a jak to tam probiha,. Jak casto chodis na kontroly, zda je treba se jako tady do nejakeho tydne registrovat v Nemocnici, aby bylo pak mozne tam rodit. Mam uz jednoho prcka doma,ale vse jsem absolvovala v Cechach a ted me to bude vse cekat v Nemecku. Urcite se da ruzne pohledat,ale spis me zajimaji vase zkusenosti, pripadne rady....co, jak. Manzel tam ma praci a prcek chodi do skolky. Diky moc za jakoukoliv radu

saska.t
24. apr 2013

@avis v zasade to funguje vsade rovnako,zo zaciatku chodis na prehliaky 1x v mesiaci,ku koncu 1x tyzdenne,podla tvojho stavu,po dovrseni stavu donosenia dietata,obvykle po skonceni 37tt dostanes überweisung-doporucenie do nemocnice k porodu,nemusis nic hlasit dopredu,ani nic podobne,kedze aj tak nevies,kedy rodit budes Nemocnice si mozes dopredu prezriet,2x mes robia v kazdej nemocke prehliadku,aby si vedela ako to tam chodi ci vyzera. Terminy obhliadok a cas najdes na inter. stranke zvolenej nemocnice,cas je väcsinou okolo 19,00. Obavy mat nemusis,uroven zdravotnictva je na vyssom stupni ako CR ci SR, takisto si do nemocnice neberies nic,okrem osobnych veci,vsetko ostatne dostanes,pri odchode si akurat prezlecies prcka do vlastnych veci 🙂

avis
24. apr 2013

diky moc. Jeste jsem se chtela zeptat zda plenky, obleceni atd pro prcka je treba brat sebou......Pred ctyrmi roky, ale v CR jsem nepotrebovala vubec nic i nocni kosile maminky meli erar 🙂 plinky, obleceni vse tam bylo. Ja byla v CR s nemocnici i porodem moc spokojena. A jeste sasko navstevovala si nejake tehotenske plavani nebo cviceni....prispiva ti na neco takoveho pojistovna. My se k pojisteni budeme prihlasovat az od kvetna.....vim,ze se da optat i tam. Jeste resime i pojistovnu jakou zvolit.....nema nekdo zkusenost s AOK (ta je u nas ve meste tak zvazujeme tu nebo manzel ma nejakou technickou...... tak se musime behem pristiho tydne rozhodnout, ktera vyhraje 🙂 )

evinkaaa
24. apr 2013

@avis - ahoj. No tu to bezi tak, ze chodis raz za mesiac do poradne. Medzi to mas este nejake extra screeningy a take veci. Ale vela z toho je dobrovolnych ,co si musis aj sama platit.
Do nemocnice sa hlasit nemusis, ale z vlastnej skusenosti som sa presvedcila, ze su nemocnice, kde sa prihlasit musis. Neviem, od coho to zalezi.
V kazdje nemocnice je tzv. den otvorenych dveri -myslim teda porodnicu, a tam prides a mozes vsestko obkukat a povypytovat sa, co ta zaujima. U nas maju niektore nemocnice tuto moznost dokonca kazdy tyzden, cize castejsie.
Zvycajne je to jeden den cez tyzden vecer alebo cez vikend niekedy na obed.
Ak tu budes poistena, tak mas pravo na hebamme. Tu si mozes najst, alebo ju "dostanes" v nemocnici, ked prides na porod, ak ju teda budes chciet. Ta potom pride aj prvych 8 tyzdnov k tebe domov skontrolovat babtko a teba. Je to obrovska vyhoda a plati to poistovna.
Zdravotna starostlivost tu je naozaj na vysokej urovni, tak sa bat nemusis
Ak mas nejake otazky, mozes mi napisa do ip, kedze niesi daleko odo mna, co sa tyka tehu. Kludne sa ozvi. 😉

evinkaaa
24. apr 2013

@avis - aj predporodne kurzy su k dispozicii alebo plavanie. To vsetko najdes na nete, podla toho, v akom meste budes byvat. A po porode mozes ist na rückbildungskurs, to je tiez super vec. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre