Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
30. apr 2013

@gala79 no u nas je to podobne, elenka ma len 110 cm a sotva 16 kg, ale ako pozeram, ze Topgal tasky nie su o nic mensie ako Scouty.....ktory model mas, prosim ta? to nase chuda bude slapat este do skoly na bicykli 😀

@yanni katka, tak si ma inspirovala, aby som trosku zasurfovala, a predstav si, ze nas Central ma Rückerstattung na svojom webe uvedeny, pozajtra volam a opriem sa do nich, a teeeeda, nedarujem im ani cent 😀 pocuj, tebe ako beamterin preplaca zamestnavatel 50%? ci ty nemas zamestnavatela?

gala79
1. máj 2013

@iii my mame tuto z minulej kolekcie
http://www.topgal.sk/tasky-a-batohy/skolske-tas...
tak este aj bicylkom, to bude ina Herausforderung 🙂

maca88
1. máj 2013

Ahojte, dnes je prave mesiac, co sme s rodinkou v Nemecku a vidim, ze nie som sama. Chcela by som sa zaradit do vasej skupiny 🙂

iii
1. máj 2013

@gala79 a, pozeram, ze mame rovnaky vkus.....teda nasa slecna je zatazena na kvietky a motyliky, to je jedine podobne v ponuke. asi do toho idem, ta cena je fakt smiesna. dik este raz!

beatka1988
1. máj 2013

@maca88 a odkial si?

pallacinka
2. máj 2013

Ahojte baby, tie, co tu mate prechodny pobyt, prihlasovali ste aj svoje deti? Svagrina od nas potrebuje nejaky doklad, ze mala byva s nami v Nemecku a my nic take nemame. Tak ci sme nahodou nieco nezanedbali, lebo naozaj neviem, ako toto preukazat.

gala79
2. máj 2013

@pallacinka Na radnici / Bürgeramt mozes poziadat o "Meldebescheinigung"...je to v podstate potvrdenie, ze byvas v DE na adrese XY...No a kedze dcera byva s vami, tak by to malo byt platne aj pre nu...To potvrdenie je myslim 7(alebo 10 dni ) po vystaveni platne a ak si dobre pamatam, plati sa za to Eur 7....

pallacinka
2. máj 2013

@gala79 To praveze mame pre nas, len po jej narodeni sme uz o to pre nu neziadali. To som sa prave pytala, ci treba vybavit (alebo ci sa vobec da vybavit) ten papier aj pre deti? Nechce sa mi brat si dovolenku a chodit na Buergeramt len kvoli tomu, ze nejaka slovenska uradnicka tvrdi, ze aj ked my byvame v Nemecku, neznamena to, ze tu byva mala s nami.

gala79
2. máj 2013

@pallacinka no jasne...slovenska uradnicka 😠 a kde by akoze mala byvat, v Mongolsku ?? nechcem si vymyslat, ale ked nam to posledne vystavovali, tak sme tam boli tiez len my dvaja s muzom uvedeni ( deti nie)...posli jej to s kopiou rodneho list ( tam ste vy rodicia uvedeni) a dovidenia...povedz, ze v DE ziadny extra papier nie je..

pallacinka
2. máj 2013

@gala79 No vsak prave, a kvoli par euram za komunalny odpad. Tvrdi, ze mala moze byvat na Slovensku u babky a dedka- no neviem, ci sa mam smiat alebo plakat. Ma uz milion papierov, vratane vsetkych rodnych listov, tych nasich prihlaseni, teraz nam napadla este karticka poistenca a ockovaci preukaz, alebo faktura zo skolky. Uz fakt neviem, len mi napadlo, ci vy ostatne, co tu zijete, by ste mali doma nejaky oficialny papier, ktorym by sa to dalo dokazat. V najhorsom budem asi budem musiet zajst na ten Buergeramt a riesit to tam ☹

gala79
2. máj 2013

@pallacinka hej, nejaky vypis / potvrdenie zo skolky ma tiez napadol ....asi tazko by denne mohla dochadzat do skolky zo SK ... 😎 my sme dostali Vertrag zo skolkou, tak urcite budete mat take aj vy....pofot a posli...resp. zavolaj na Bürgeramt ci vobec nieco take maju, aby si zbytocne nechodila....

pallacinka
2. máj 2013

@gala79 Vidis, vertrag by sme mali mat aj my doma, musim pozriet. Dakujem za rady, som rada, ze nielen mne to pripada tak mierne mimo 🙂

rpinguin
2. máj 2013

@pallacinka Luci, no hej, chcu ten papier a naozaj staci Meldebescheinigung (decka tam bez problemov dopisu) a ved dovolenku neber, niekedy v tyzdni maju do 18.00 otvorene. Najlepsie je, ze nasi na SVK sa prestahovali a ja mam adresu este na starom byte spolu s deckami a aj v obcianskom a to uz akosi nikoho nezaujima, takze chaos 😀

maca88
2. máj 2013

@beatka1988 v Augsburgu 🙂

pallacinka
3. máj 2013

@rpinguin Uz som jej poslala posledne tri faktury zo skolky, podla mna lepsi dokaz neexistuje- ak pani uradnicke nebude stacit tak je mi luto, radsej ten hlupy odpad za malu na Slovensku zaplatim 🙂

rpinguin
3. máj 2013

@pallacinka ja sa tam chcem uplne odhlasit a mat uplny pokoj, existujeme tu, tak naco sa starat este o chaos druhej krajiny, uz len aby mi prisiel papier, ze mi ma ist decko vtedy a vtedy tam do skoly, mi chyba ku stastiu 😀

yanni
3. máj 2013
yanni
3. máj 2013

@pallacinka sorry nejako skoro sa mi to odoslalo.
Inak keby si riadne decko prihlasila ako sa ma, tak by si tento problem nemala. Kazdy clovek, akehokolvek veku, co byva v DE, das musi prihlasi na Einwohnermeldeamte. A pri prihlasovani dostanes Meldebescheinigung, ktore je gültig pokym sa neprestahujes na inu adresu. slovenska uradnicka ma pravdu, ked je dieta prihlasene na Sk ale nie v DE, tak teoreticky fakt moze byt u babjy a nie u rodicov. Ved kolko deti nebyva u rodicov. A rodny list je ti na figu, ved to este nic neznamena, ze si tam ako rodic zapisana. Takze pekne prihlas dieta a mas po probleme. A nemusis ani nic platit.
Vermerk: Info z prvej ruky (alebo druhej) kedze s tym robim mam to denne na stole a vramci Bavorska aj Onlinezugang na vsetky EMAs.

rpinguin
3. máj 2013

@yanni Kati, ale ja ved decko nemusis vobec prihlasit, prihlasia ti ho sami predsa. Pride tetus z uradu do nemocnice a hned ho prihlasi, akurat na spolocnom papieri, kde su rodicia vedeni a uz davno prihlaseni to dieta neni, preto ten papier treba pytat, ak teda chcu byt vsetci rodinni prislusnici na jednom papieri.

yanni
3. máj 2013

@rpinguin no ked sa narodi v DE tak hej. Ale ak sa sem clovek pristahuje uz aj s deckom, tak sa musi prihlasit cela rodina.
A inak, v EMA Databaze je vedena kazda osoba s datumom narodenia a adresou osobitne. A je jednoci je to dieta alebo starec. Cize ked chces potvrdenie len pre dieta, tak ti ho tetus uradnicka bez problemov moze vytlacit.

yanni
3. máj 2013

@iii ingus a nedaj sa. Pekne si to Erstattung vyhadaj. Len tak bysom to nenechala. Na webe verbuju s Erstattung a tebe ho zrusia? No ja by som si ich hned podala. Arglistige Täuschung.
Jaaaaj no ano plati mi 50%, cize ja mam privat len 50 ale aj tak je to mesacne takmer 300 €.
A zamestnavatela v tom pravom slova zmysle nemam. Ale niekto ma predsa zamestnava, len sa mu nadava Dienstherr a u mna je to vlastne Freistaat Bayern, kedze som Landesbeamtin.

pallacinka
3. máj 2013

@yanni Kedze sa moje decko narodilo v Nemecku, predpokladam, ze uz riadne prihlasene teda je a nic som nezanedbala. Tetu uradnicku som radsej obisla, no ak budem raz taky papier potrebovat, dobre vediet, ze mi ho mozu vystavit.

pallacinka
3. máj 2013

@rpinguin No my sa tam planujeme coskoro vratit takze v tomto smere ziadne zmeny neplanujeme 🙂

yanni
3. máj 2013

@pallacinka no ak bola tetus z uradu v nemocnici, tak by malo byt prihlasene. v opacnom pripade prihlasit musis ty. zo zakona sa musi kazdy prihlasit. aj ked je vela takych, co sa napr. prestahuju a neprehlasia. inak neprihlasenie sa je trestne. normalka, ked ti na to pridu, ta mozu zavriet. ale to by ta musel niekto bonznut. take veci sa prakticky nestavaju. Steuergelder sa vyhadzuju radsej na nieco ine 😕 😎

pallacinka
3. máj 2013

@yanni O tete v nemocnici netusim, mala som tam ine starosti a papierovacky vybavoval muz. Ale dostali sme vitaci list od Buergermeistra par dni po porode, tak snad na radnici o malej vedia. Ked tam budem mat niekedy cestu spytam sa 🙂

pipi909
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivusaaa
6. máj 2013

ahojte, chcela by som Vas poprosit o radu. Bola som zamestnana na dobu urcitu, zmluva mi vyprsala 02.05.2013. 30.04.2013 som bola u lekarky,vypisala mi Krankenshein do 5.5.2013. Som momentalne tehotna, na rizikovom, moj gynekolog mal dovolenku, vypisala ma moja obvodna lekarka. Z mojej nevedomosti a blbosti som papier o pnke odovzdala zamestnavatelovi az dnes,ked som prisla do prace, i ked som s nim telefonovala a informovala som ho o mojom zdravotnom stave. Dnes ma oboznamil s tym, ze su male trzby a nemoze ma udrzat na povodnej zmluve a moze mi dat len Aushilfe, co je asi na baze 100 eur. som slobodna, v nemecku mam odpracovany len 1 rok. zajtra idem ku svojmu gynekologovi,ktory ma ihned vypise na pnku, bola som tam aj dnes,ale kedze som bola v inom meste na specialnej klinike uz som ho nezastihla a musim teda pockat do zajtra. neviete mi nahodou niekto poradit ci sa da este nieco robit,alebo sa mam nahlasit na Arbeitsamt s tym, nech mi zamestnavatel posle vypoved? velmi pekne dakujem

saska.t
6. máj 2013

@ivusaaa no ak som to dobre pochopila od zamstnavatela uz nemusis dostat nic,kedze si mala zmluvu na dobu urcitu a je jedno ci si tehotna alebo nie,aj ked mas gelbeschein. Normalne by si sa mala zahlasit na arbeitsamte, ak mas v kuse odpracovany min 1 rok,mas narok na matersku a ostatne zaväzky preberie arbeitsamt a neskor tvoja krankenkasse 😉 A ak sa dobre pamätam,vypoved ti zamestnavatel ani nemusi napisat,kedze v zmluve mas napisane kedy vyprsi 😉

ivusaaa
6. máj 2013

@saska.t mam odpracovany presne 1 rok. Len este jedna vec mi nie je celkom ista. Ak sa prihlasim teraz na Arbeitsamte, na co vsetko mam narok?pokial som teraz na rizikovom, ma aj nejaky zmysel nechat sa u doktora vypisat?

saska.t
7. máj 2013

@ivusaaa no najlepsie sa asi opytat na arbeitsamte, ale ak si PN mala by si dostat cca do nastupu na matersku 65% zo svojho platu a potom ti vypocitaju matersku, ale uplne presne si uz nepamätam uz je to par rokov,dlezity je ten arbeitsamt,aby mal za teba v tomto obdobi platit zdravotku a odvody,kedze tvoj zamestnavatel je z toho vonku,kedze si mala befristete vertrag 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre