Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

ivanajelinek
21. okt 2013

Ahojte. Je tu niektora co robila Deutsch B1 Zertifikat Deutsch a Einbürgerung Test? Da sa to zvladnut? Dakujem 😉

stardust
21. okt 2013

@ivanajelinek B1 uroven je total lahka, Einbürgerungstest som nerobila a ani neplanujem.

ivanajelinek
21. okt 2013

@stardust No v piatok ma caka ten Deutsche Test Prüffung a o mesiac Einbürgerung Test. Teraz som cosi vygooglila tak uvidim 😕

vevesh
21. okt 2013

@ivanajelinek muz robil ten einburgerungtest, nie je tazky...staci sa naucit odpovede na tie otazky...je ich tusim 300 ale su lahucke...ide predovsetkym o hymnu, statne znaky a ustavu...zatial nepoznam nikoho, kto by ten test nezvladol.. 😉da sa robit aj o nline..a takto naucit..

ivanajelinek
22. okt 2013

Baby a je tu niektora z vas,co si davala nemecke obcianstvo? Chcela by som sa nieco spytat.

tinulik28
22. okt 2013

Dakujem 🙂@ivanajelinek

iii
23. okt 2013

@ivanajelinek ahoj, rpinguin si ho davala. b1 som robila po svojom prichode do nemecka, ked som zo seba este nedostala jednu suvislu vetu, je to naozaj lahka uroven. na einburgerung najdes otazky na nete, http://www.einbuergerungstest-online.eu
raz si to prejdes a na druhykrat mas 100%
ja akurat neviem, ako je to s detmi? my mame zatial sk a deti tiez, ale uz teraz splname tych 8 rokov pobytu v De. ak si ja spravim obcianstvo, dostanu ho deti automaticky teraz? a aky je aktualny poplatok za zbavenie sa sk obcianstva? ked to vies, pls let me know! hlavne drobne praktickosti ma zaujimaju........kam treba jazdit, ake su cakacie doby, a tak 😉

ivanajelinek
23. okt 2013

@iii Ahoj. My mame tiez vsetci slovenske obcianstvo. Tiez sme tu 9-ty rok, tak sme sa rozhodli si dat nemecke. No my sme len v tom Antragu vyplnili ze aj deti maju byt mit eingebürgert. Stoji 51 eur. A ked ich nedas hned s vami, tak potom sa mi zda neskor to stoji 190 eur na dieta. My si davame vsetci styria. No ci sa plati za zrusenie slovenskeho, to som si este nezistovala. Ja som si to podala na ausländeramt u nas v meste na Rathaus. A oni uz potom ta poslu. K tomu Antragu je potrebne dost papierov, plus ten Deutsche kurs test a ten Einbürgerung test. My sme boli v auguste v skole ohladne tych testov a ja idem v piatok na A2/B1 Test a az 21.novembra na Einbürgerungtest. Antrag mame uz podany, treba nam tam doniest este nejake papiere. Tak som zvedava ako dlho to potrva. Ak nieco budes chciet vediet, rada odpoviem, ak budem vediet. 🙂

iii
23. okt 2013

@ivanajelinek 51 eur za dieta aj dospeleho? tak pokial sa nepletiem, zbavenie sa sk obcianstva stalo na osobu okolo 800 eur (ehm ehm), ale mozno kecam, teda dufam ze kecam. to bol ten najvacsi poplatok. takze ak toto zistis, napis mi to prosim. a tiez chcem vediet, ci musis ist osobne odovzdat pas do berlina, alebo nebodaj bratislavy. mozno je lepsie sa spytat renaty, ale to je uz asi tiez rok, ked si dvaala to obcianstvo a mohlo sa uz cokolvek zmenit. pre mna je teraz s prckami cesta do berlina nemozna.

ivanajelinek
23. okt 2013

@iii je to 255€ na dospelu osobu,51€ na dieta,ak robis obcianstvo naraz. Plus 98€ deutsbhe Test a 25€ einbürgerungstest.

To ma nestras,ze 800€ za zbavenie slovenskeho. Idem to zistit. Ja sa ho nechcem zbavit,to slovaci nepovolia dvojite obcianstvo.

stardust
23. okt 2013

ak sa nemylim, v minulosti bola moznost ponechat si aj svoje povodne obcianstvo a poplatok vysiel u Nemcov nieco cez 200 eur...ako je to teraz neviem, pogooglujte si.

ivanajelinek
24. okt 2013

@stardust No praveze od roku 2010 to slovaci zrusili. Takze budeme sa musiet slovenskeho vzdat. A akurat som nasla ze 700 eur poplatok za zrusenie slovenskeho obcianstva na osobu a deti do 15 rokov 200 eur. Tak to teraz neviem, ci to vobec ma zmysel si dat. Lebo tolko penazi veru nedam. 😠 idem este zavolat na konzulat.

stardust
24. okt 2013

@ivanajelinek to ako Slovenska republika neuznava dvojite obcianstva? Teda, toho sa pomenilo...

iii
24. okt 2013

@ivanajelinek tak co povedala pani na konzulate? no prave to, ze sa dostanes pomaly na tisicku na osobu.
a este by ma zaujimalo, ake riziko plynie z toho, ked si sk obcianstvo ponechas aj napriek nemeckemu, kto na to pride? poznam jedenho mladeho pana 😉 , ktory ma takto ceske obcianstvo k slovenskemu a nikto sa mu v tom nerype.

ivanajelinek
24. okt 2013

@stardust No nemozes. Teraz to chce sice nova vlada uzakonit aby sa dalo mat zasa dvojite, ale neviem kedy to bude.
@iii No nikto mi to nedviha. Skusim napisat mail. Pisu ze ak nenahlasis na slovensku, ze mas ine obciamnstvo tak ti hrozi pokuta 3300 eur. A vies co je najlepsie? Ze ked si zmenis na ceske, platis len 20 eur. Neviem aky je v tom rozdiel. Ohromne, ze?Ide ma rozdrapit od jedu. Lebo zajtra mam skusky tie z nemciny a teraz neviem, ci sa mam na to vykaslat cele,alebo nie. Lebo z takouto palkou som teda neratala. To v nemecku je to v porovnani na slovensku za facku. Aj ked ziadas o slovenske, tiez musis platit 700 eur na osobu. 😠

ivanajelinek
24. okt 2013

@iii Moj muz volal na konzulat do mnichova a tam mu povedali ze to nestoji nic. Tak si vyber. Este poslem svagra na slovensku na matricny urad co ma na starosti obcianstvo. 😠

stardust
24. okt 2013

este mi vysvetlite, na co chcete vsetky nemecke obcianstva? Ja si ho zacnem vybavovat az vtedy, ked SR vystupi z EU, inak nevidim dovod si menit obcianstvo.

iii
24. okt 2013

@stardust pretoze sa mi nemam cas a nervy chodit kazde dva roky s detmi do berlina kvoli pasom 😀 cisto prakticka zalezitost. inak je mi to uplne jedno, ine vyhody v tom tiez nevidim

ivanajelinek
24. okt 2013

@stardust MM je sportovec a jemu to vybavuje klub. Tak ze si to dame vsetci styria uz naraz. No vyhody nevyhody tiez nie su nejak extra ziadne. Ale niekde ked odo mna chcu obciansky, a ukazem im nas slovensky, tak si ho prezeraju, alebo aj ked sme chceli zobrat nieco na splatky, nie vzdy vsade daju, lebo mame slovenske doklady atd atd. Kvoli takymto prkotinam, a aj decka ked budu chodit do skoly, tak ja neviem. Myslim ze je lahsie ked budu mat nemecke obcianstvo. A aj ked mame trvaly pobyt na slovensku, kazdu chvuli vola svokra ze tam a tam chcu doklad, ze byvame tu v nemecku. Mna jednoducho taketo veci vytacaju. Ale ved uvidime. Rozhodne ak je to pravda, ze musim zaplatit za to ze sa slovenskeho vzdam, tak este asi pockam.

ivanajelinek
24. okt 2013

@iii Napisala som ti spravu co mi akurat odpisali z konzulatu.

stardust
24. okt 2013

@ivanajelinek preco sa neodhlasite z trvaleho pobytu v SR?

ivanajelinek
24. okt 2013

@stardust No nad tym som tiez rozmyslala. Uvidime, co bude lepsie.

iii
24. okt 2013

@ivanajelinek mozem tu spravu skopirovat tu?
takze tych 15 eur sa vztahuje aj na pripad, ked nemecke obcianstvo nenadobudas uzavretim manzelstva s nemcom? to mi nie je nejak z tej spravy jasne........a deti maju teda podla pani zo slovenskeho uradu dvojake? pretoze nase aj napriek tomu, ze sa narodili tu, dostali slovenske, lebo sme tu este neboli dostatocne dlho. v 18 rokoch sa samozrejme mozu sami rozhodnut, ale do tej doby budu musiet vzdy 500 km na velvyslanectvo kvoli pasu a kazdej prkotinke.
inak ivana, tu B1 si sprav, ked si uz prihlasena, to sa ti zide tak ci tak, napriklad ja som to potrebovala aj kvoli aprobacii.

vevesh
24. okt 2013

@iii deti maju narok na dvojite obcianstvo, pokial sa narodili v nemecku a rodicia maju nahlaseny nepretrzity trvaly pobyt viac ako 5 rokov. ak je to pod 5 rokov, deti pri narodeni ziskavaju bud nemecke alebo slovenske, ale v 18tich sa musia rozhodnut, kt. si ponechaju.. ked ste im uz vybavili slovenske pasy, nemaju teraz z tohto titulu narok na nemecke. ale mozete poziadat o nemecke ako cela rodina s tym, ze toho slovenskeho sa vzdate...

rpinguin
24. okt 2013

@iii Ingus odkila to mas, ze zbavenie ta nieco stoji? Slovensko predsa nie je medzi tymi krajinami, kde musis hlasit, ze mas ine obcianstvo, ze sa chces svojho zbavit. Keby to stalo 800€, tak by som si 2x rozmyslela o nemecke ziadat. Si to kde vygooglila? Pri odvzdavani tych Urkund nam hovorili, ze nemusime (Slovaci) robit nic, akuraz ziadat potom o novy pas nemozeme, ked skonci stary svoju platnost, takze do dalsich detailov som sa uz potom nezaujimala.

a pre zaujem inych, nemecke som si davala z presvedcenia. Mam tu prezitu dlhsiu dobu ako na Slovensku, zijem tu a mienim tu zit, deti su tu narodene a doma su tu...akoze z akeho dovodu si mam slovenske ponechat? Len z toho, ze som sa tam narodila? 😒 😕
takze z uplne inych pohnutok ako u Ivy.....ine problemy sme tu my so slovenskym nikdy nemali....nemecke z presvedcenia 😉

a uz som aj volit bola....to som na Slovensku teda nerobila nikdy 😀

iii
24. okt 2013

@rpinguin renatka, TY si to hovorila, ze odovzdanie sk obcianstva je taka palka!!!! mam najst tu stranku? 😀 😀 😀
no ale mozno si to pamatam naozaj zle, odvtedy som uz presla opat mnohymi hormonalnymi zmenami.....

@vevesh no ja ti neviem, filip sa narodil po tom, co sme tu boli 6 rokov, a po "preskumani" (co predlzilo vydanie rodneho listu asi o 2 mesiace) prisli na to, ze na nemecke obcianstvo narok nema.

vevesh
24. okt 2013

@iii tak to vas "oklamali" , pretoze ak splnate podmienky, mate narok...ale ak vybavite slovensky, narok stratite...u nas sa tiez pokusali "hrat", ale zavolali sme si na nich pravnika...co mali take na skumanie?nemusis odpovedat, ak nechces...

alice107
24. okt 2013

@iii deti narodene v nemecku,ktorych rodicia nie su nemci ,mozu nadobudnut nemecke obcianstvo tak,ze aspon jeden rodic zije natrvalo v nemecku 8 rokov .
u dospelych cudzincov je mozne poziadat o obcianstvo,ked ziju v de 8 rokov .ak absolvuju integracny kurz,moze sa to skratit na 7 ci 6 rokov pobytu.
a jasne,ze musia byt splnene aj ine nalezitosti k tomu.to asi vies.
deti sa potom medzi 18 a 23 rokom musia rozhodnut,ktore obcianstvo si ponechaju.
poplatky za zadost o udelenie obcianstva su pre dospelu u osobu 255eur a pre kazde malolete dieta,ktore zije s rodicmi v spolocnej domacnosti je to 51 eur.

rpinguin
24. okt 2013

@iii no schvalne najdi to, ty si sa ma to cely cas pytala a ja to nikdy neriesila a nevedela ti niky odpovedat....fakt nic o tom neviem 😎

inac ja poznam tiez len tu hranicu tych 8. rokov rodica

ivanajelinek
24. okt 2013

@rpinguin No presne aj z toho dovodu tu chceme zostat. My ale aj deti sa tu citime ako doma.Mame tu hrozne vela kamaratov, znamych. Na Slovensko skocime raz za rok a to nam uplne staci. Tiez nemame v plane sa vratit na slovensko. Uplne presne ako pises ale potom aj tie veci okolo toho co som aj ja pisala. No ja som to nasla tiez na nete ze za zrusenie slovenskeho treba zaplatit 700 eur. Tak preto som z toho soknuta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre