Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

stellamaris
25. okt 2013

@ivanajelinek ano,aj mne to takto povedali....tusim okolo 2010 to zmenili,dovtedy mali dvojite obcianstvo povolene..............moj maly bude mat dva pasy,lebo obcianstvo ziskal pri narodeni

yanni
25. okt 2013

@iii ingus hlavne na tu Kubu sa v dohladnej dobe chystam 😀 😀

yanni
25. okt 2013

@zuzanasaw zuzka vase narodenim nemaju vobec narok na nemecke aj keby ste vy s Martinom ako rodicia pri ich narodeni splnali podmienky na ziskanie, ako napr. Renatkyne,lebo tvoje deti sa nenarodili v De. Vam ostava jedine Einbürgerung auf Antrag. Ingine maju zial smolu, lebo Ingus a manzelik pri ich narodeni nesplnali podmienky.

rpinguin
25. okt 2013

@yanni jemineeee zeno, taka hrubka v mojom mene 😀 😀 😀 😀 😝 to uz je na skok z Eifelovky 😀

iii
25. okt 2013

@zuzanasaw zuzka ale nie, inak ziadne problemy nie su, elenka zacala skolu a tiez nie je s obcianstvom najmensi problem. len tie navstevy pasoveho, to je jedinaa vec, co ma kmari......napisem ti IP

iii
25. okt 2013

@yanni katka, no urcite je to originalnejsia destinacia ako pariz 😀

yanni
25. okt 2013

@iii no to hej, ale nie na tri dni 😕

@rpinguin rency ti ma any neser s timi tvojymy vecnimi bezeracyjamy... 😎 😀 😝

kmk11
28. okt 2013

@yanni a to ja som planovala tuto sezonu tu Kubu ... sak sa ku nam pridajte 😀

kmk11
28. okt 2013

inak o tom obcianstve bolo v Mnichove snad pred polrokom organizovane (tusim slovenskym konzulatom) oficialne stretnutie pre zaujemcov ... nebola som, ale viem, ze ludia z toho mali po vypocuti vsetkeho doleziteho riadny ping-pong - tie zmeny nastali hlavne kvoli problemom s madarskymi obcianstvami a riesenim tejto otazky z madarskej strany - preto Slovensko nasledne zrusilo moznost dvojiteho obcianstva... otazka: po 18 rokoch v Nemecku mam uz pravo na tri nemecke obcianstva? 😕 😀 😝
ale inak ja musim povedat sama za seba, ze ma zbytocne papierovacky tiez velakrat rozculovali - na Sk sa sice neplanujem vratit ... ale ja s mojimi tulavymi topankami boh vie kde skoncim 😀 ... pokukujem po viacerych destinaciach

anjelicek26
28. okt 2013

@zuzanasaw - ak ste obaja slovaci, vase deti budu potahovat slovenske urady na povinnu slovensku skolsku dochadzku, to veru ziadna sranda nebude 😖

mexico_16
1. nov 2013

@ivanajelinek ahoj aký šport robí manžel ??

evulienka22
2. nov 2013

@kmk11 ahoj, aj ja by som rada isla na Kubu, ale az o dva roky ked bude mat maly 3 rocky, napis ako tam bolo ... 🙂

mexico_16
2. nov 2013

Baby ak mate niekto záujem o veci pre dievčatko vramci Nemecka. Zara a H&M 86-104 všetko mikiny,nohavice,sukne, bundy, trička a tielka. ;) nemusím to posielať na SR. Dakujem

ivanajelinek
2. nov 2013

@mexico_16 Ahoj. Hra hokej. Ale uz nie profesionalne ako kedysi 😵

mexico_16
2. nov 2013

@ivanajelinek
@ivanajelinek a kde bývate ?

evulienka22
2. nov 2013

@ivanajelinek ahoj, mam na to narok aj ja, maly ma 17mesiacov, ? dakujem

evulienka22
2. nov 2013

Dievcence, poznate nejaku prepravnu spolocnost, ktora zamestnava vodicov kamionov, znamy by sem chcel ist robit, ma uz dlhorocnu prax. Dakujem

ivanajelinek
2. nov 2013

@evulienka22 Myslis na to erziehungsgeld? Bol narodeny tu v nemecku? A chodi uz do jasliciek ci je s tebou doma?

ivanajelinek
2. nov 2013

@mexico_16 Jezis v takom mini mestecku. Zweibrücken. A vy? Aj t.y mas muza sportovca?

evulienka22
3. nov 2013

@ivanajelinek ahoj, dakujem ze si sa ohlasila, on sa narodil 2012 v Rakusku, rok som bola na materskej, teraz budem dostavat pridavky z nemecka, a zatial som doma dam ho az do skolky od troch rokov, a o tomto som nepocula Betreuunsgeld a Landeserziehungsgeld, asi najlepsie ked sa pojdem opytat na Jugenamt? na Famielienservice nevedia nic o tom?

evulienka22
3. nov 2013

@tinulik28 napisala si to spravne? hladam to

ivanajelinek
3. nov 2013

@evulienka22 Ano, chod najlepsie na jugendamt alebo Elterngeldstelle. Tlacivo na Betreuungsgeld si mozes stuahnut aj na internete. A to landeserziehungsgeld neviem co je. Nikdy som to nepocula. 😕

yanni
4. nov 2013

@ivanajelinek @evulienka22 Landeserziehungsgeld nema kazdy Bundesland. A tiez ho nedostane kazdy. Len "chudobni". Ale neviem aka je tam hranica zarobku na rodinu aby si ho vobec dostala.

evulienka22
4. nov 2013

@yanni dakujem

zlate_deticky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yanni
4. nov 2013

@evulienka22 nemas za co 🙂

evulienka22
6. nov 2013

tak nasla som to aj na Internete vola sa to Betreungsgeldstellen napr.Hessen a je tam adresa aj telefon kde sa to vybavuje dostavaju to deti nar. po 1.8.2012 a nechodia do jasliciek...podrobnosti si precitajte..

evulienka22
6. nov 2013

treuungsgeld

Ausdrucken
Merken
Versenden

Seit dem 1. August 2013 haben Eltern Anspruch auf Betreuungsgeld, wenn sie für ihr Kind keine frühkindliche Förderung in öffentlich geförderten Tageseinrichtungen oder in öffentlich geförderter Kindertagespflege in Anspruch nehmen. Das Betreuungsgeld wird nur für Kinder gezahlt, die nach dem 31. Juli 2012 geboren wurden.

Das Betreuungsgeld kann vom 15. Lebensmonat des Kindes an für 22 Lebensmonate gezahlt werden. Wenn die Eltern die zwölf oder vierzehn Elterngeldmonate, die ihnen zustehen, schon vor dem 15. Lebensmonat des Kindes verbraucht haben, kann das Betreuungsgeld ausnahmsweise auch schon vor dem 15. Lebensmonat bezogen werden. Es ist nicht möglich, Elterngeld und Betreuungsgeld gleichzeitig in Anspruch zu nehmen.

Das Betreuungsgeld beträgt im ersten Jahr nach seiner Einführung 100 Euro monatlich für Kinder im zweiten Lebensjahr, ab dem 1. August 2014 dann 150 Euro für Kinder im zweiten und dritten Lebensjahr.

In Nordrhein-Westfalen sind die Kreise und kreisfreien Städte für das Betreuungsgeld zuständig. Anträge auf Betreuungsgeld können dort eingereicht werden.

Die Landesregierung hat zum Betreuungsgeld ein eigenes Informationsangebot eingerichtet. Wer mehr über die neue Leistung erfahren möchte, kann seine Fragen entweder telefonisch (0211 - 837 1912) oder per E-Mail (betreuungsgeld@mfkjks.nrw.de) stell

mexico_16
6. nov 2013

Ahojte. Je v DE povinná pred školou pripravka ?? Musí ju dieťa absolvovať ? A ďalej by ma zaujimalo keď dieťa nevie dobre nemecky ako sa postupuje pri štúdiu? Dakujem

lusinda1989
6. nov 2013

Baby zijeme s muzom v de on pracuje tu od jula ja som za nim prisla koncom septembra mame na nieco narok? Mala je narodena september 2012 na slovensku. Rp poberam zo slovenska aj pridavky ba malu... Dakujem a neni tu nejaka mamicka z okolia Celle alebo Hannoveru?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre