Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
15. jan 2014

tak to sa pototo, ved som sa skoro tej fotky zlakla 😀 😀 😲
iiiIngi a to tak napostujes zvesela? Tak to GRATULUJEM; kedze to asi planovane bolo, ale davaj bacha

http://www.cas.sk/clanok/113666/blanka-tiserova...

ale to by si uz aj tak nestihla 😝 😝 😝 😝 😝

tak som si zaspasovala, drzim palce a hlavne pevne nervy a vela zdravicka vsetkym!

iii
16. jan 2014

@rpinguin reni, no ja som sa zlakla pred 9 mesiacmi 😀 ale teraz sa uz nebojim, je to naozaj funky 😉 no, naplanovat dvojicky na cislo 4 a 5, ver mi, ze to sa neda! a en clanok z noveho casu, ehm ehm, ja by som povedala, ze toto je uz definivna definitiva, uz teraz je nas imigrantsky povod takpovediac na prvy pohlad jasny. ale par dni po sekcii som si odskocila z nemocnice na einbuergerungstest 😀

yanni
16. jan 2014

@iii Ingus zmen si statut. Ja tu 5 chcem vidiet, lebo neuverim. A prezrad ako sa robia dvojicky, este radsej trojicky, nech chlapa aj porazi ;-DDDDDDD

mooc
16. jan 2014

@iii veeeelmi sa mi lubi tvoja uvolnenost.. Moj chlap vcera dosiel, ze mu tetula v hofladen, kde kupujeme vajcia dzusy a jablka povedala, ze rodiny s troma detmi uz povazuju niektori nemci za asocialne (sama ma tri deti a je v nasom veku) 😉 chlap doteraz zastaval teoriu, ze tri sa daju ale od stvrteho kategorial asocialov.. Tak my sme uz teda asi skoncili.. 😝

rpinguin
16. jan 2014

Podla mna je hranica komplikovanosti a ciastocnej zlozitosti od cisla tri....ponuky dovoleniek vzdy 2dospeli, 2 deti, dalej nie do kazdeho auta Sa zmestia dozadu hned tri sedacky atd. atd., cize my sme dokoncili a tesime sa do Alp na lyze 😝

@iii inac a to fakt Sa zadarili dvojicky len tak? Ci to uz po 35 ide lahsie? Inac vas zachranuju pred tym "abstempeln" vase povolania, takze v pohodicke, ci uz 3 alebo 5 🙂 a kolko bodov si mala na teste? Dufam, ze za plny....

iii
16. jan 2014

@mooc reni, mas pravdu, jedno je moderne, dve su akceptovatelne, tri su pruser, styri neviem, a pri cisle 5 ta uz verejna mienka nezaujima 😀 ako sa inak citis?

@rpinguin reni, pocala som este ako 34rocna 😉 v nemecku v podstate mladistva matka 😀 😀 jojo, test za 5 minut, bola som mokra od mlieka, motivacia vypadnut z VHS co najskor bola velka 😉 inak mame 7-sitzer

rpinguin
16. jan 2014

@iii no jasne, 7 Sitzer treba uz od troch 🙂 koki, to sorry, som ta mala za starsiu 🙂 😲
a to slovenske obcianstvo teda netreba nikde odhlasovat, ci ako? Co si vyzistila? Mne to teda nikto neradil, akurat len, ze o novy slovensky pas po vyprsani nemozem ziadat a tot vsjo....

mooc
16. jan 2014

@rpinguin reni, nicky stale hovori, ze potrebujeme viac deti.. Aby mu mal kto pomahat upratovat, nech mame obsadene sedacky v aute, nech ma s kym sutazit.. A tak.. 😀
Ozaj s tymi vasimi testami.. Pokial je chlap domaci, deti Po nom (nemaju ani sk rodne listy) tak asi nemam co riesit.. Pre nejaky pocit sa mi nechce Po uradoch.. :-/
@iii v pohode.. 😉

rpinguin
16. jan 2014

@mooc pokial je chlap domaci, vybavit musis tak ci tak, zaplatit cosi tiez, samo do schranky neprileti nic, ale Katka ti vysvetli 😉 No moji by chceli tiez, ved som to napisala Paule, co mam dat na okno, ale velke kulove.... sme im nahovorili (ten muz mal napad zasa 😀 ), ze keby prislo baby, ze by sme museli dat jedneho z nich prec 😀 😀 😀
V skolke mi ucitelky vravia, ze co budu bezo mna robit, ked obe decka odidu zo skolky, ze takyto exemplar ako mna este nemali 😝
Inac v lete sme boli na Kanaroch a uplne fajn s dvomi, kazdy si jedneho podelil, ja by som tusim viac deciek asi potratila cestou 😀

evulienka22
16. jan 2014

@mamelka aj ja som uz reklamovala kindergeld, vraj to trva 5-6mesiacov, uz som 2 krat urgovala, v pondelok zasa zavolam a asi tam pojdem osobne..

mamelka
16. jan 2014

@evulienka22 a ty kde spadas???...ako, že si reklamovala Kindergeld???...no nam sa ešte neozvali ... myslis, že ked tam pojdeš osobne, že to bude lepšie? ja neviem čo už mame robiť ☹

evulienka22
16. jan 2014

volala som co s tym je, a pani sa este raz opytala meno a hladala ma, uz mi to mali v decembri poslat tak mi povedala a ze to trva väcsinou 5-6 mesiacov, minuly tyzden som znova volala, vraj sa mii na to pozrie a posle mi osobne list, tak tento tyzden zasa nic, tak zas zavolam v pondelok uz to tam je 6 mesiacov, som vo Frankfurte

stardust
16. jan 2014

hilfe...moja hlava derava si nevie spomenut, na akom urade sa vybavuje apostila 😠

stardust
16. jan 2014

Bezirksregierung, hihi 😀

mooc
16. jan 2014

@rpinguin reni ano, ale pre mna to nema nejake vyhody, ci budem obcan tu ci tam.. Ten Ausweis a pas pre mna raz za 10 rokov vybavim je jedno kde.. A deti maju tunajsie..

@stardust nam na svadbu to vybavovali priamo na doklad ktory potrebovali uz ani neviem co to bolo priamo na radnici, viem ze to niekam do Stuttgartu posielali.. (Ale kam neviem) google neporadi?

stardust
16. jan 2014

@mooc uz som si aj sama napisala kde 😉

mooc
16. jan 2014

@stardust 😉 uz som si vsimla..

maculik
17. jan 2014

Ahojte,
zase som raz prisla k vam po radu 🙂
Adel ide od augusta tu v DE do skoly, uz je zapisana, ziadny problem. Ale tym, ze my s mm sme Slovaci a bydlisko mame na Sk (neviem, ci sa uplne da odtial odhlasit, asi nie), tak musi ist aj na ten slovensky zapis.
No a teraz sa rozhodujeme, ze kam ju zapisat.

Viete mi povedat, mozno @zuzanasaw ty by si vedela, lebo co som zbezne prezrela par prispevkov, tak sa pisalo, ze tvoja Elenka uz bola na preskusani, ze z akych predmetov je to skusanie? Ci len zo Sj, alebo aj z vlastivedy, prirodovedy, atd? A ako to je s podkladmi, ci vam nieco dali v skole a komunikovali ste priebezne pocas roka, alebo vsetko nechali na tvoju pripravu a uz ste dosli len na preskusanie? Pytam sa preto, ze este sa rozhodujeme, ci ju do nejakej skoly v BA zapiseme, kde s tym isto uz skusenosti maju, alebo do BB, odkial je mm, ale tam to mozno pre nich moze byt nove.

Dakujem 🙂

yanni
17. jan 2014

@maculik odhlaste sa uplne z SK a mate pokoj. Skolsky urad (ci ako sa to vola na SK) vie len podla bydliska (prihlasenia sa na nejaku adresu na SK), ze by tam malo byt nejake skolopovinne dieta. Inak vas nemaju sancu najst. Pri odhlasovani z SK sice udavas, kam sa stahujes, ale staci zadat Nemecko, ak budu pindat, ze potrebuju adresu, tak nevies a bodka. A mate pokoj.
Ak sa niekedy vratite na SK, zase sa normalne prihlasite a daju vam zase aj obcianske.

maculik
17. jan 2014

@yanni no len my sme obaja Slovaci, deti su narodene jedno tu v Nemecku, druhe v Luxemburgu, a obaja maju slovensky pas, ziadny iny nemecky doklad, a myslim, ze ani nemaju narok, ci? My s mm takisto, tu v Nemecku mame len diplomaticke pasy, ale Nemci to ako doklad neberu. Ja zatial nerobim, v juni som ukoncila na Sk výšku, teraz si tu hladam pracu. Mm pracuje pre medzinar.org., od Nemcov nepoberame nic, ziadne davky, matersku, ani nic, vsetky davky na deti ma on z jeho roboty. Akurat tu len byvame a chodime do skolky.

rpinguin
17. jan 2014

@mooc a pre mna to ma nejake vyhody? Nema, takze to mas za jedno. Ide len o to, ci to chces alebo nie, ci si presvedcena o zmene pripade strate jedneho za druhe. Deti maju obe, ale kebyze nevyplacali Slovaci to velke porodne, tak nic slovenske nevybavujem.

mooc
17. jan 2014

@rpinguin reni asi som na to este nevyzrela.. 😉 cim dalej som tu viac doma, na sk sa mi nechce a ked som tam, tak sa stale cudujem.. a porodne uz asi aj zrusili nie? 😉
No nic zase prcham.. mam rozplanovanych 6 karnevalovych masiek, tak nech to stiham.. 😉

yanni
17. jan 2014

@maculik neviem ako je to s diplomatickymi pasmi ale ved mate ako SK obcania narok na normalne slovenske pasy. A podla novy EU zakonov musia mat vsetci obcania EU vlastny pas aj miminka. Cize aj tvoje deti. A Nemci wohl uznavaju pasy, ved iny doklad totoznosti ako cudzinec v zahranici ani nemas. Ja pokym som nemala nemecke obcianstvo, tiez som fungovala len na slovenskom pase. A vybavila som na non v Nemecku vsetko. Mam aj SK obcianstvo aj nemecke a napr. nemecky obciansky som si ani nevybavovala. Na vsetko mam len pas.
Ale ak je tvoj muz slovensky diplomat vyslany SR niekde do zahranicia, tak to neviem ako funguje. Jeho ked stiahnu zo zahranicia, musi sa vratit. Alebo, ked sa nechce vratit, da vypoved a hlada inu robotu. Tak to uz urobilo vela slovakov. Vyslala ich SK firma a po case hladali inu robotu a ostali v zahranici. Ale to neboli diplomati. Ale osobne by som tie debilne skusky ignorovala. Len ked sa planujete alebo po case musite vratit na SK, tak by som na ne chodila. Ale taki, co sa nikdy nevratia, n ech sa uplne odhlasia z SK a maju pokoj.

yanni
17. jan 2014

@mooc porodne uz zrusili? Kedy? Vlani este bolo.

rpinguin
17. jan 2014

@mooc nezda sa mi tiez, ze by to zrusili a inac nedavno som sa docitala, ze dokonca jedna susuedna dedina od nas plati novorodencovi pri narodeni tisicku, takze ono je to asi od gemeinde zu gemeinde rozdielne a niektore mesta aj tu nejake porodne vyplacaju 🙂

yanni
17. jan 2014

@rpinguin to potom ale nie je asi take porodne ako na SK. NA SK je to v nejakom zakone o.ä., ale ked to tu vyplaca len nejaka Gemeinde freiwillig, tak to je nieco ine. Ale Slovaci by potom asi to porodne nevyplatili, kedze by to bolo podobne tomu SK porodnemu.

rpinguin
17. jan 2014

@yanni presne tak

maculik
17. jan 2014

@yanni dakujem 🙂 My pasy mame, len som si to pomylila, ked som myslela, ze ked sa odhlasime, tak nam aj pasy vezmu, ale vlastne to asi len obcianske, co? 😀
Mm robi pre OSN, pracu mu predlzuju vzdy po 3rokoch. Zatial tu planujeme ostat, ale je dost mozne, ze na Sk sa raz vratime (aj ked jasne, ze tu nam je lepsie 😎 ), tak asi radsej tie skusky deti absolvovat nechame. Len ak uz to tak bude, tak by som rada naozaj seriozny pristup zo strany ten slov. skoly, aby to nebolo tak, ze nas na zaciatku odbavia nejakou info a potom sa vidime a pocujeme az na skuske. Preto ma zaujima, ze aky je vlastne postup a co ocakavat a ziadat od nich.

evinkaaa
17. jan 2014

@mooc - reni, porodne na sk este nezrusili. Ved ja som dostala v decembri. 😵

atinkaa
17. jan 2014

ahojte kocky ja som vas prisla iba pozdravit a alles gute zapriat v roku 2014 😉 🙂

inak ak je trvaly pobyt na svk tak rozdielove v skole treba robit...takze ten zapis nie je len tak....za mna sa na to i celkom tesim vacsina ludi co chce uchovat u deti i slovencinu si to skor pochvaluje...takze fajn 🙂 teda aspon dufam 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre