Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
17. apr 2009

jani gratulace k chlapeckovi! Laurinka mela temer stejne miry a taky jsem u porodu rikala, ze uz druhe nechci. ๐Ÿ™‚ napis vice, jaky byl porod, jak to probihalo.

Zuzi, super, ze uz je vam konecne lepe. my se jeste valime doma a bojujeme se zachvaty kasle.

Vendul, jen do toho, ty by jsi to urcite zvladla. ๐Ÿ˜‰ Uz ucis Valentynka na kole? A mel pred tim Laufrad? Od kdy je Laufrad pro deti pouzitelny? Laurinku ty vozitka moc nezajimaji, ale uz nechce do kocarku a slysela jsem, ze ten laufrad je prakticky na delsi vzdalenosti. Ona ujde hodne, ale taky hodne pomalu. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
17. apr 2009

jeeeeeeeeeeeee Jani, no uz som ta aj spominala, inac ja som tiez bola vo Svedsku lyzovat v tom 18.tt ๐Ÿ˜€ , takze som aj to zvladla. Boli sme tam od 25.3 do 5.4 a tam som si spomenula na 1.4, ze ci si mala ten termin presne na 1.4 alebo ci to bolo skor.
Inac, ja po porode som sa nad dalsimi tehotenstvami nezaoberala, kedze som nevedela ake je to nazovanie s baby, ale po nejakom tyzdni som si povedala, ze by som brala druhe. Porod nebol ziadna drama, isla som tam s tym mojim predsavzatim (to uz hadam kazda tu pozna) a ze PDA to isti pripadne a bolo fajn. Sice som tam bolo 12h, kym prisiel na svet, ale dalo sa. Inac vyskovo su s Bertikom rovnaki, len Maxik mal 3520g.
Ja som si vzdy hovorila, ze ked bude druhy chlapec, ze robim dievca a ked bude dievca, tak je koniec. Takze je koniec, len aby sa Dr. nekopla ๐Ÿ™‚ Ja si myslim, ze by som aj tretie zvladla, kedze ja som jedna z tych organizovanych a myslim si, ze sa da vsetko zvladnut.
No aj mna zaujima popis porodu, proste vsetko ๐Ÿ˜‰

Pauli, jasne, ze pozeram Modelky, toto ma akosi drzi este stale. Taky Superstar ma po prvej "Staffel" presiel. Pozeras aj ty? Urcite, ze? Ved my dve sme spriaznene duse, co sa nasich programov v telke tyka ๐Ÿ˜‰ . Kto je tvoja favoritka? Moja je Marie, ta je fakt pekna.

Vendul, takze vy na vyletiku? Super, ste mali aspon zmenu a velkomesto. Tam je pekne. Inac, si fakt pekne stihla. Ty to mas asi vrodene. Sekne ti to a Rebecca vyzera podarene, uplne zlatucka.

Hani, a ty ako? Ako sa ma Kacka? Uz je lepsie, mate uz ten rytmus? Inac, aj ty nam dlzis popis porodu, ak sa uz citis na to. ALe ak to bol moc velky zabijak, tak nemusis, to je jasne.

Pekny vecer prajem!

mausi
โ€ข
17. apr 2009

Cau zenstiny !!!!

Moc diky za komplimenty, jo jo, kil na sobe moc nemam, ale je to spis stresem, takze mi nejak neni co zavidet. ๐Ÿ™‚

No a Pauli co se tyce jizdy na kole: Valentin mel laufrad a pouzival ho tak od tri let. Manzel byl proti podpurnym koleckum, takze Valentin uz vloni zvladnul rovnovahu, ale vubec nemel zkusenosti se slapanim na pedalech. Podle meho nazoru je ale ta rovnovaha dulezitejsi, slapani pedalu se nauci rychle. Osvedcilo se to vyborne. Ted jsme Valentinovi koupili velke kolo, zadny podpurny kolecka jsme mu tam nedali a ode dneska jezdi sam a jde mu to hezky. Parkrat jsme to trenovali s drzadlem na zadech (mimochodem super vec !)a dneska jsem ho proste uz pustila a on jel. Zataci v pohode na obe strany, otoci se i v uzkym prostoru... proste skola z laufradu je znat. Jsem strasne rada, ze to klaplo. Sice ze me lil pot, jak jsem vedle nej litala, ale kdyz jsem zjistila, ze jede v pohode sam, uz jsem jen stala a dohlizela..... ๐Ÿ˜‰

Renco, jak probiha tvuj den, jen tak zhruba ? Docela bych se taky potrebovala zorganizovat. Nejak se mi to nedari, ja jsem chaotik vsech chaotiku...... ๐Ÿ˜

paula
โ€ข
18. apr 2009

ahoj Reni! no ja se na modelky fakt jen "koukam" tzn. vetsinou z toho nic neslysim, tak ani nevim, jak se ktera jmenuje a taky mi utekl zacatek. Ale ted si uvedomuju, ktera je Maria, ta je pekna i sympaticka. Me se pak jeste libi ta co porad dela problemy. ๐Ÿ˜‰ tu urcite jen tak nevyhodi, aby to bylo zajimavy. Ja se vetsinou divam v nedeli dopol. to muz pracuje a ja na to mam vic klidu, ale zase u toho mam laurinku. Tak vlastne jeste ani nevim, kdo vypadl. ๐Ÿ˜€
Vendul, taky jsem slysela, ze kdyz ma dite Laufrad, tak se pak rychle nauci na kole, protoze uz vi jak na to s tou rovnovahou. Prave uvazuji, jestli ted na leto koupit trikolku, nebo uz ten laufrad, jestli na to L. neni jeste mala.
Vendul, s tim organizovanim je to u me taky horsi. To musi asi taky cela rodina spolupracovat, aby si clovek mohl organizovat. ๐Ÿ˜‰ Jak je na tom ted Rebeka s travenim? kdyz byla mimi, tak jste meli problemy a nemoc, je ted uz uplne v poradku?

paula
โ€ข
18. apr 2009

holky cestovatelky POMOC!
chtela bych jet v kvetnu na 14 dni do ceska, konkretne do Prahy. Poradte nejlevnejsi a nejlepsi moznost!
mame 3 moznosti: 1. letadlo, nevyhoda ale je, ze uz L. plati, takze by to byly 2 osoby
2. bus , ta sama nevyhoda, + nepohodli a trva desne dlouho
3. vlak, L. neplati, europa special pisi ze od 39e (za jednu cestu) ale jakykoliv datum zadam, tak me to rika "nicht verfรผgbar" .
Tak poradte, znate levne lety? Musi se zamlouvat dlouho dopredu? A jak je to s tim vlakem, kdybych se zeptala primo na DB, nasli by me spojeni za tech 39e?
Jak jezdite (letate) vy???
predem moc dekuji.
pekny vikend. ๐Ÿ™‚

rpinguin
โ€ข
18. apr 2009

cavi zenule,
tak mam fajront, Maxik spi, muzik v praci a ja sa chystam k Raabovi- moja povinna relacia ๐Ÿ˜€ , ide uz o 2,5 miliony. Popritom ozehlim a je hotovo vsetko. Inac u nas lialo cely den.
Ohladne toho organizovania, no ja ani neviem, som taky typ cloveka, ktory nejde spat, kym je probene a ani nevyjdem z domu, ked sa mi to nepozdava. Skor si myslim, ze je to uchylka, ale kazda mame nieco ๐Ÿ˜€

Pauli, no mne let stacil, ale Laura je uz velka holcina, tak nebude chciet pobehovat kade-tade, takze to mas uz fajn. Lety musis skusis davat rozny dni, kym ti to lacnu letenku nevypluvne a co sa vlaku tyka, tak by som isla priamo k tete na okienko. Online to nejake nezrozumitelnosti vyhadzuje a po tych reklamnych ponukach ani chyru ani slychu โ˜น Ja by som brala ten vlak.

Co sa modeliek tyka, tak je tam aj Maria a aj Marie. Ta Maria je tlama, ale Marie je ta moja favoritka. Ktora myslis, ze robi problemy? Myslis tu Larissu, ktora ma v sebe nieco maskuliine, co je vytykali a co vyhrala v Rakusku? Ja ani neviem, ci tam teraz je nieco take aka bola ta Gisele alebo Fiona v minulych stafetach.

Jani, napis konecne. Inac som pozrela Bertika, pekne ustocka ma na jednej fotecke, aky je inac vlastne?

Dani, na teba som uuuuplne zabudla. Chcela som sa na USA spytat a na to ako ste tam boli mobilni, kde ste byvali a aky bol let. Aky bol Timmy pocas letu? Ked budes v praci trosku volnejsia, tak pisni nieco.

Otazocka na zaver. Kolko najviac mlieka moze vypit 13 mesacne dieta? Je to jedno? Mozem nahradit vodu mliekom? Maxik by totiz len mlieko pil a vodu nechce, vypije asi 100ml denne a to je vsetko. Uz som aj sladke skusala, ale nic nechce, tak som zasa pri vode a caji, ale len malo. Mlieka pije asi pol litra denne (Landliebe). Zaujimala by ma aj vasa mienka, velky dik,
pekny vecer!

paula
โ€ข
18. apr 2009

cau reni, jak rikam, ja jsem v tech topmodelkach trochu mimo, musim se teda podivat, ktera je marie a ktera maria. Urcite se nam libi ta stejna - vyrazna tmavovlaska, sympaticka... to bude ta marie. ๐Ÿ˜‰

ja bych brala taky ten vlak, kdyby fakt byl za tu cenu. ๐Ÿ˜‰

co se tyce mleka, laurinka by taky pila hodne a vodu nechtela (ted uz je lepsi), resila jsem to tak, ze jsem ji mleko redila vodou. ๐Ÿ˜‰ Kdyz udelas 150ml mleka a pridas do toho 50ml vody, tak nic nepozna, bude mu to chutnat a zazene i zizen. ๐Ÿ™‚ A pul litra mleka je (pry) pro dite 1-2 roky optimalni. me se to zda hodne. Ale pocitaji se i mlecne vyrobky - puding, jogurt, syry. 'Takze kdyz ti toho mleka tolik pije, tak uz bys mu nemela davat moc mlecnych vyrobku. ๐Ÿ˜‰

paula
โ€ข
18. apr 2009

Jo, jeste jsem si vzpomela, co mi rekla detska dr., kdyz jsem se ji ptala jestli nevadi, ze L. pije hodne mleka a ta mi odpovedela, ze je to jedno, pokud:1. z toho nema zacpu (pry mliko zpusobuje zacpu) a ma normalni traveni,
2. pokud tim mlekem nenahrazuje jidlo a normalne ji.

luninka
โ€ข
18. apr 2009

ahoj holky..jsem tu nova..v nedeli zacnu 15tt a bude to nase prvni miminko... ๐Ÿ˜‰ bydlim kousek od Mnichova-vdala jsem se sem-jinak pochazim z jizni moravy... mam maly dotaz-nevite o nejakem dobrem kocarku ktery se tu da sehnat?chtela ych nejaky vysoky..miminko ma dojit v rijnu takze musi byt i prostorny na zimu s fusakem i dekou..libi se mi bebe confort High trek nebo V Cross... ale jelikoz se v tom jen placam a moc tomu nerozumim prosim o radu..predem moc dekuji ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ™‚

mausi
โ€ข
18. apr 2009

Ahoj holky !

Renco, s tim mlikem nevim, ale myslim, ze by se snad melo davat jen vecer a rano...... Ale pokud to dr. Paule rekla takhle, tak asi vi, o cem mluvi. Myslim, ze na skodu by to navic jeste mohlo byt tam, kde ma treba dite nadvahu nebo hodne rychle roste, ale to u vas snad nijak nehrozi. Ja si jen pamatuju, ze mi Hebamme rikala, ze by se to nemelo prehanet s mlecnou kasi - ta opravdu dlouhodobe jen jednou denne.

Luninko, ahoj. Prozradis nam jmeno ? Nebydlis nahodou kousek od Mnichova smerem do Allgรคu ????? ๐Ÿ˜‰ K tvemu dotazu ohledne kocarku: to zalezi na pozadavcich, ktere mas, ohledne kvality kolecek, velikosti kocarku, moznosti kombinovani s autosedackou, atd atd atd. Ja jsem ted vozila a vozim Rebeccu v Hartanu Skater, odvozila jsem ji i v hodne velkych zavejich a mrazech a byla jsem vzdycky spokojena.... mista bylo dost i na velky teply fussack. Takze Hartan muzu doporucit. Je jich spousta typu. Doporucila bych ti vyndavaci vnitrni tasku, aby sis miminko mohla vzdycky odnest kamkoliv potrebujes bez buzeni. Jinak autosedacku mam zvlast, ta s kocarkem u me neni kombinovatelna, takze jsem si k autosedacce koupila zvlast podvozek, abych i tu mohla vozit, kdyz potrebuju. Holky me urcite doplni s milionem dasich tipu. ๐Ÿ˜‰

iii
โ€ข
18. apr 2009

nazdarek kukucky, tak to je noviniek!
najprv obrovska gratulacia renate, to je neuveritelne!!! akoto, ze si to nespoznala skor? wow, tak trosku zavidim... ๐Ÿ˜‰
vitam aj vsetky nove baby, a gratulujem samozrejme aj janke jabere! to bol pekny kusok teda....
pauli no super ze vam to vyslo, zaujimalo by ma, kedy a ako sa iracke deti oducaju od plienok? a ako je tam riesene betreung - jasle, skolky, etc...?
dani wow, pozeram na fotky.....krasa. v ktorych parkoch ste boli? ako zvladol t. posun casu a aka bola vlastne cesta lietadlom?

vratili sme sa z toskanska, par dni sme este stravili aj na elbe....vyletik vysiel perfektne. elenka spolupracovala vzorne, spravala sa, akoby bola v toskansku zila odvekov - ochutnavala susene hroznove bobule, ovoniavala korky od vina, jedla olivy, okuskavala parmezan, no a samozrejme trhala citrony zo stromov (spoza plota ๐Ÿ˜‰ ). na elbe sme sa venovali prevazne turistike, more malo 16 stupnov - co ale e. nebranilo vykupat sa aspon raz denne (niekedy som ju ani nestihala vyzliect a uz bola dnu). taliani chodili obleceni v kabatoch, a tak si ju fotili ako atrakciu. no aspon jej uplne zmizol ekzem.
davam nejake fotky do albumu.

iii
โ€ข
18. apr 2009

vendul, hahaha, spomenula som si na teba, ked som videla toto ๐Ÿ˜€

https://www.youtube.com/watch?v=OIownZWFwN8

inak vidim ze riesite laufrady, ja som tiez proti pomocnym kolecam a trojkolkam....planujem kupit laufrad od pukyho od dvoch rokov, popozeram po nejakom ojazdenom.
otazka na vas - prilba? je to nutnost?

inak taliansko je super krajina, na tridsiatke idete osemdesiatkou, a este vas obiehau auta cez dvojitu ciaru, trubia pritom a kazdy vodic este telefonuje a fajci zaroven! neuverielne.
tiez boli zvlastne otvaracie casy obchodov a muzei - doobeda funguje maloco, okolo 1 poobede zacina siesta, co znamena ze je upne mrtvo, a mnohe miesta otvaraju zasa az okolo 7 vecer, pricom mnohe uz vtedy naopak zatvaraju. otvoreny obchod bol vzdy dovodom k velkej radosti a prekvapenim zaroven.

jo, a este chcem napisat, ake je to zvlastne, ze deti rastu naozaj v skokoch.........e. prekonala za posledny tyzden neuveritelny pokrok - jednak zrazu vyrastla to vsetkych nohavic a topanok, a recovo zacala naraz pouzivat spustu novych slov (takych netradicnych - ananas, skala, bager, bambina, paprika....). naozaj zvlastne.

reni s tym mliekom - velke mnozstvo bielkovin aj kalcia moze byt zataz pre oblicky......ale ja verim tomu, ze deti vedia sami najlepsie, co a kolko toho potrebuju. e. vypije denne pol litra mlieka, zje dva jogurty a strasne vela syrov..... ale potom ma zasa fazu, ked mlieko nechce vobec a je iba ovocie....ja jej vzdy vsetko ponuknem a ona si vyberie, co chce

kackabrcka
โ€ข
19. apr 2009

pekne ranko, mozem sa pridat obcas ? som tiez nemecko ..

kackabrcka
โ€ข
19. apr 2009

paula
neviem presne kde v nemecku si no ja lietam z HAHN pripadne pozri link leti to aj smer praha len to je z HAHN tak neviem ci tam najdes aj letisko v blizkosti teba.. ja som spokojna, maju obcas lacne lety TAM-SPAT spolu 30โ‚ฌ ked sa podari ๐Ÿ˜‰
http://www.ryanair.com/site/DE/

jabera
โ€ข
19. apr 2009

ahojte holky.
v prvom rade dakujem za gratulacie. vobec nestiham docitavat, ved si asi spominate, ak ste mali bolave bruska u babatiek...

reni, stale rozmyslam, ako je mozne, ze ti ani blbo nebolo, ani nic...,. mas vlastne polku za sebou, to je skvele. a keby si to bola vedela, ani by si si nepolyzovala. pozerala som fotky, maxik je skvely na lyzovacke a ako rastie. uz nech je bart trosku vacsi, je to pre mna obcas tazke teraz, ked netusim, co mu je..

ingi, nadherna dovolenka a elenka je ako z casopisu. krasne fotky. akosi sa pristihujem, ze zavidim malinko odrastenejsie deti.

zdravim aj vsetky nove osoby.

bartik je zlaty, vecne poserkany, brusko trapi, aj ked ja uz nezerem skoro nic, len aby ho nebolelo a aby sa nevyhadzal, mali sme problemy od 2. dna s kvasinkami na ritke, potom zabka v puse, este to neni prec uplne, takze ani vlhcene utierky, len mokrou handrickou ritku a take vselijake..... ked budem chvilku volna, napisem o porode, bola to rychlovka, ale bolelo to viac, nez som ocakavala.

paula
โ€ข
19. apr 2009

ahooooooooooooooj!
Vitam Luninku! S kocarky bohuzel neporadim.
Vitam Kackabrcka! Kde v nemecku zijes? diky za radu, ale tyto airlines bohuzel nikde z moji blizkosti neodlitaji. ๐Ÿ˜‰
Vitam Janku! Drz se a at jsou vase problemy brzy pryc. Az bude Bartik vetsi, tak uz budes vzpominat jen na to hezke a bude ti chybet to male sladke miminko. Myslim, ze porod snad kazdeho bolel vic, nez ocekaval. ๐Ÿ˜– mela jsi pda?
Vitam Ingrid!!! Popis tvoji dovolene zni super, hned bych jela taky. ๐Ÿ˜‰ mate nadherny fotky a Elenka je uz fakt slecna. Prekrasna ๐Ÿ˜ต
Co se tyce tvoji otazky ohledne Iraku a uceni na nocnik, tak to tam nikdo nehroti, pouzivaji papirove plenky z Turecka (kvalita srovnatelna s nasimi, jen silene parfemovane ๐Ÿ˜จ ) a deti se tam nauci vetsinou az kolem 3 let, protoze nechteji mit pocurane koberce a svlikat dite v pritomnosti jinych lidi. Takze nocnik uprostred obyvaku, jako to mam ja, to u nich nehrozi. L. bratranec ma presne 2 roky a nikoho jeste nenapadlo ho odplenkovavat a sestrenice uz je ctryrleta, tak nevim, kdy se odnaucila, ale pry pozde. Nevim ale, jak to bylo driv, kdyz jeste nemeli papirovky. Ale zadne alternativni metody, nebo bezplenkovani jsem nevidela.
Laurinka tam mela taky celou dobu plinky a dost se mi pokazilo to, co jsem predtim tady zacala, ale ted uz chdi doma zase bez plinek a na nocnik si sama rika!!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต kdyz jdeme ven, tak ji plinku dam, ale vetsinou ji neuzije, jen jako pojistku. No a na spani taky jeste davam. ๐Ÿ˜‰
A co Elenka? Ta uz si rikala hodne brzy, vid?
Napis jeste vice o dovolene, co jste zazili, co vas prekvapilo, co se vam nejvice libilo. ๐Ÿ™‚

mausi
โ€ข
19. apr 2009

Zdar vsem v nedelni podvecer !

Ingi, welcome back. Prekrasny fotky !!! Fakt !!!!
K tvoji otazce: prilba je podle me nutnost hned od zacatku. Nejen kvuli bezpecnosti, ale i kvuli navyku. Ja treba nepoustim Valentinka bez prilby uz ani sankovat.

Ha ha, a s tou bavorstinou .... no, sem tam jsem se chytla, ale opravdu jen sem tam. Ale takhle se tu nastesti u nas nemluvi..... ๐Ÿ˜€ To me privadi na dalsi otazku: jak se u vas mluvi ? Jakou nemcinou ? Dialekt ? Hochdeutsch ? Mely jste na zacatku potize ? Mne se treba Allgรคuerisch moc libi a libila se mi jeste nemcina v Bamberku (Oberfranken), kde jsme bydleli driv. Takovy to pravy, silny, rolovany RRRRRRR.

Jeste dam dnes vecer do alba par fotek z nasi cyklo-cinnosti a ted se loucim, kuchynsky povinnosti volaji ๐Ÿ˜‰

dania
โ€ข
19. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne ๐Ÿ™‚

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila ๐Ÿ˜€ ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar ๐Ÿ˜€ potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. ๐Ÿ˜– Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena ๐Ÿ˜€ no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super ๐Ÿ˜€ som z toho bola uplne sfetovana ๐Ÿ˜€ no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu ๐Ÿ˜‰ ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo ๐Ÿ˜… (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal ๐Ÿ˜€ . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo ๐Ÿ˜€ bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete ๐Ÿ˜€ . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja ๐Ÿ˜€ . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor ๐Ÿ˜‰

honnig
โ€ข
20. apr 2009
dania
โ€ข
20. apr 2009

Hani,
saftik na spani byl ale jen vyjimecne, jen na ten let, jinak bych mu to nedavala ๐Ÿ˜€ Ucinna latka je tam doxylamin, ten se pouziva i proti alergickym reakcim. Ja si pamatuju, kdyz jsem jako dite dostavala prasek proti alergii, tak jsem byla potom taky desne ospala.

iii
โ€ข
20. apr 2009
honnig
โ€ข
20. apr 2009

Kacce se ta ryma nespravila, spis zhorsila a dneska je cela nesva. Jenom doufam, ze se uz nezhorsi. Jinak dr. nam ve ctvrtek rekl, ze je opet normal a maximalne ji muzou kapnout do nosa. Tak se snazime aspon trochu odsat. Uvidime.

Ingi, pisemnou stiznost jsem zvazovala. Nevim, jestli to udelam. Jinak nemyslim si, ze to byl problem jazyka. Vetsina sester i hebamme rozumi anglicky. Proste nemely cas a ja byla fakt uplne vyrizena. Obcas se po zazvoneni ukazaly pozdeji, nebo poslali poslicka a prisly az za hodku. Je pravda, ze jsem nebyla schopna si Kacku sama asi 2 dny vyndat z postylky, kdyz tam za mnou byla mamina nebo Frank, tak mi pomohli, ale nekdy to fakt za moc nestalo. Je to pryc. Kacka roste, uz ma skoro 6 kilo. Je zdrava a holt ma Milumil Pre. Nezblaznim se, jsou horsi veci, ale priznam se, ze jsem se s tim nemohla moc srovnat.
V te nemocnici je dalsi problem, ze kazda sestra na to ma jiny nazor, takze 2 dny po porodu me jina zdrbla, ze Kacka asi malo ji..... ๐Ÿ˜  Tak to ji Frank vysvetlil, ze mozna by si meli ujasnit, svoje nazory. Ted uz je dobre.

Taky cucim na Superstars a na Heidi. Je mi jedno, kdo vyhraje. Ale hrozne se zajimam, jak se k sobe chovaji. ๐Ÿ˜Ž

Reni, rezim mame - nemame. Zalezi, kdy si Kacka urci prvni jidlo, pak se da celkem odhadnout cely den. Ale me je to jedno, zatim to fakt nechavam na ni, hlavne kdyz uz tak moc nebreci. Teda mi ji trosku pomahame, hrozne rada se houpa v autosedacce. Tak houpame a houpame.... ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€

Dani, neboj, ja zatim zustanu u te autosedacky a kocarku. Sedativa, az pozdeji, ale spis pro me. ๐Ÿ˜€

iii
โ€ข
20. apr 2009

pauli tak je to Click4sky (nejak v ramci csa) a lieta do praha - dusseldorf, jeden let vraj okolo 1500 kc.

dani inak tie tabletky, co nam ako detom davali ako cukriky, sa volaju dithiaden, sedativum jak svina, niektore mamicky to davali detom naozaj aj po komarom kusnuti

rpinguin
โ€ข
20. apr 2009

cavy zeny,
tak zdravim Ingus po velkom vylete. Elenka sa zmenila dokonca aj opticky. Uz z nej akosi nie je blondinecka, ale pekne kucierky ma. Fakt ste dobri v tomto cestovani, ja by som nemala akosi na to naladu. A chcela som sa spytat, ze ako to mas s nosenim Elenky. Nie je ti tazka? Viem, ze tie satky to dost vedia ulahcit a aj spravna technika viazania, ale aj tak by to mne bolo vela kil, ci uz vpredu alebo vzadu. Nevadi ti to?
Ja riesim stale momentalne povoz pre druhe, zatial som uz kiddy board zruslila a som momentalne pri buggypode, takze neviem stale. Viem, ze Maxik mi stale uteka, vzdy chce tam, kde preve ja nechcem, takze na boarde by som ho asi neudrzala, hlavne, ked budem mat vselijake tie Ucka, kde sa treba ponahlat.

Teda Hani, to teda je o dusu ten tvoj popis. Ja by som tiez napisala nejaku staznost. Nechapem, ze aj taketo nieco sa v dnesnej dobe v Nemecku stane. U mna to bolo presne tak, ako to pisu vo vsetkych priruckach. Vsetko vysvetlene na 1, preto som sa aj novym teho poponahlala, kedze som mala fakt len super zazitky.

Ozi, diky za odpovede ohladne mlieka. Tiez si myslim, ze ved ked mu chuti nech pije. Mame momentalne zle noci, ako pocas kojenia, vsatvam aj 3x, co sa zobudi a mrnci, takze musim zohrievat mlieko. Potom sice zaspi, ale uz o 6.00 je hore ๐Ÿ˜  .

Pauli, skusala som aj zriedit s mliekom, ale akosi zacal grckat z toho, tak uz neriedim.

U nas je konecne pekne, teda aj vcera bolo, tak ideme asi na piesok. Pekny den vsetkym!

zuzanasaw
โ€ข
20. apr 2009

Ingi,
bacha na ten dithiaden, na decka moze mat ojedinele aj opacne ucinky. Emka bola po troch pokusoch nasadit dithiaden ako besna, hyperaktivna, co mi pediater potom vysvetlil, ze u niektorych deti je mozne aj to... ๐Ÿ˜’

Hani,
v porodnici si si teda asi uzila! ๐Ÿ˜’ Niet nad ochotne sestry! ๐Ÿ˜  Skoda toho materskeho mliecka, ale mozno to naozaj bolo neskorym prikladanim a tym sa mliecko nespustilo. Ale nevadi, mohli by nas stretnut aj horsie veci. Skoda, ale nestriela sa z toho.

A co nasa "zacinajuca" tehulka Renka? Ako sa citis? Uz si malicka sj veselo kopka???

rpinguin
โ€ข
20. apr 2009

zeny, ja ziram, co vy o tych tabletkach viete. Ja nepoznam akosi vobec nic, akurat paracetamolove cipky a inac nehrozi nic poznat ๐Ÿ™‚ Musim nejako dohnat, vidim v regali knizku Gelbe Liste Pharmindex, tak idem citat ๐Ÿ˜•

Z vonku som vonku, je horko a len ma tam boh kara s tou sennou nadchou, tak som to zabalila a Maxik sa zahra aj doma, mozem aspon pocuvat do nekonecne novy album od DM ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต , uz sa tesim na koncert ako male decko.

Zuzi, ani neviem, ci kopka, ale v sobotu pri Raabovi som cosi pocitila, ale neviem to nicomu pripisat, ako keby som bola tehotna 1x ๐Ÿ˜€

oli1104
โ€ข
20. apr 2009

Ahojky holky,

tak jsem tu osamela, manzelovi je desnespatne, no asi zase magen darm virus nebo co, M. vytuhl a Katynka ma ty stejne problemy jako ostatni mali prdolove.
Taky chrci a ted do toho zacala zvracet โ˜น. Ji teda nic neni, jen to ze sebe vyhodi a je to, nijak hur se nechova. No pokud to bude trvat jeste zitra, tak musime taky k dr. Tohle zahleneni mam i ja a i M., je to nekdy sileny i pro mne, ale co s tim ?

Gratulace k Bartikovi !!!

Taky obrik, ale co je to na moji 4680g a 56cm princeznu ?! ๐Ÿ™‚

Vendi, Zuzka me predbehla, ty jsi teda hubenice ๐Ÿ™‚

Hani honnig, s kojenim se netrap, nam tos M. taky neklaplo, nic se nedeje, koukni, jaky je to chlapak. S Katy nam to jde, tam mame zase opacny problem, ona absolutne odmita flasku, zacali jsme davat trosku zeleniny, mrkev, pastinak a tak jsem si rikala, ze bych k tomu mohla dodat trochu vody, ale ona vubec nevi, co s flaskou delat. Pritom dudlika normalne ma. Jen proste asi ma v hlave, ze to co tece ma byt z prsu a ne z dudlika, jinak nevim.
Nemate/mela jste s tim nektera zkusenosti ?
Jinak ted tim zvracenim jsem zeleninku odsunula, pristi po jdeme na U5, tak jsem zvedava. Ja myslim, ze ji to nsedlo, chudina nemohla se poradne vyprazdnit, vzdycky 5minut tlacila, ze byla cela ruda a pak stejne nic.

No jo no.

Ted jsem manzovi udelala drittel loesung, chudak, je na tom teda prachbidne.

Nic jdu spat, mejte se a dobrou noc

oli1104
โ€ข
20. apr 2009

Jo a k lauradu. Misa mel laufrad od 2let a neco malo. Ted se chystame na normalni kolo taky bez kolecek, uvidime, co z toho bude. Vendi, jakou ma Valentin velikost ? 12'' nebo uz 16'' ?

jabera
โ€ข
20. apr 2009

ahojte vsetky!!

dakujem za spolupatricnost k Bartikovi.

Hani, az mi hrdlo zvieralo, ked som to citala... moj porod bol vlastne uplna pohodka, ked citam to tvoje.. boze moj, to keby sa mi stalo, tak im asi zdrhnem. len ono to asi ani neslo, ved si bola taka slaba... fuj, normalne mi z toho neni dobre, idme si radsej k malemu lahnut, kym chrapka... snad na to coskoro pozabudnes a budes uz vnimat len Kacku. drz sa!!!!

mausi
โ€ข
20. apr 2009

Ahoj holky !

Oli, snad vam brzy bude lip..... K tomu kolu: to jste museli mit pro Misu asi ten maly Laufrad, kdyz uz jezdil od dvou let. My jsme bohuzel koupili hned ten velky, takze V. nohama jeste v tech dvou letech nedosahl na zem. Co se tyce velikosti jeho soucasneho kola, co mam v albu, tak bohuzel nevim, jak se to presne meri. Jestli se to meri bez gumy, tak je polomer asi tech 12 cm, jestli cele kolo i s gumou, tak je to 16-17 cm.

Ingi, o cem byl ten film ? Ja ho neznam, takze presne nevim, o jake info o svedsko-finskych vztazich by ti slo..... soucasnost nebo historie ? Nejsem na tohle uzemi vubec odbornik a vim jen to, ze Finsko bylo dlouho pod nadvladou Svedska, svedstina byla urednim jazykem, pouzivala se ve skolach, finska kultura byla trochu utlacovana..... je tam asi trochu paralela s Danskem a Norskem. Finstina, jako narodni jazyk, se pomalu probojovavala dopredu, asi jako norstina vuci danstine. Jinak dodnes jsou ve F. dva uredni jazyky, finstina i svedstina.... vztahuje se to nejak k tomu filmu ?

Ingi, tak u vas je to takova dost snadno srozumitelna nemcina.... tak aspon to, nemusis se nijak potit. A jak se mluvilo v Regensburgu ? Snazim se trochu hucet do manzela, abysme se tam v lete zajeli podivat aspon na vylet. ๐Ÿ˜‰

Danko, to mojn mojn je rozkosny a pouziva se to i na jihu Jutskyho poloostrova. Uz se moc tesim, az si konecne prolistuju ty tvoje fotky z USA !!!!

Renco.... prozradis navrhy na jmena ? Nebo uz jsi to nekde rikala ?

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre