Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

pallacinka
17. jún 2014

@yanni No vidis 😀 Ja do skupin chodim casto, tak o nej viem, ale inac sa ma tiez nikto nepytal ci tam chcem byt alebo nie 🙂

lubicakl
23. jún 2014

Ahojte, neviete mi poradit link resp. tlacivo na dobrovolne pripoistenie v Nemecku (nemocenske). Manzel tam pracuje a chcel by sa pripoistit. Diky 😉

lubicakl
24. jún 2014

Ahojte baby, chcela by som sa informovat na co ja ako manzelka bude mat narok ked porodim, resp. o co ziadat v Nemecku...Manzel tam pracuje na zmluvu, ma tam nahlaseny aj pobyt. Ja zatial zijem na SR. Kedze mi zrejme nevyjde materska tu na SR budem musiet zrejme ziadat o rodicovsky prispevok v Nemecku. O ake prispevky by mal este manzel poziadat??? Viem este ze pridavky...Dakujem vam vopred...🙂

saska.t
24. jún 2014

@lubicakl o rodicovsky prispevok ziadat nemusis,nemas nan narok,kedze si ty neodpracovala v DE 12 mes, nezijes tu, jedine o co moze tvoj manzel zaziadat su pridavky na dieta,co cini mesacne 184,- eur...

yanni
25. jún 2014

@lubicakl keby si zila v DE (bola tu riadne prihlasena), tak mas narok na Elterngeld aj ked si nerobila. Dostala by si v prvom roku dietata tu minimalnu ciastku 300 €. Tuto ciastku dostane kazdy, Hausfrauen, studentky, mamicky, co nikde nerobili. K tomu este tych 184 € rodinne pridavky do 18 rokov, opr. dlhsie aj dieta bude studovat, najdlhsie ale do 25tky. Ked ostanes zit na Sk nedostanes z DE nic, len tvoj muz moze poziadat o tych 184 € rodinnych pridavkov.

lubicakl
25. jún 2014

@yanni nemozem si narokovat nieco ako matersku tam z prijmu manzela..?? To je asi blbost... ☹ Vlastne tie Elterngeld su iba do roka?? Neviem co ziadali ti nasi znami, lebo ona je tam prihlasena na pobyt a maju jedno 4 rocne dieta a jedno rocne a teraz nieco vybavovali...Vraj 60% z platu manzela bude dostavat...To neverim... 😠 im to vybavuje nejaka pani a chlapik to nevie vysvetlit mojmu muzovi...Tak preto sa takto informujem...Dakujem ti 🙂

yanni
25. jún 2014

@lubicakl Elterngeld z platu (65%) dostane len ten co robil pred narodenim dietata 12 mesiacov (rata sa priemerny plat za 12 mesiacov) a tento aj ostane doma. Cize, ak by ste chceli, aby ste dostavali Elterngeld z muzovho platu, musel by muz ostat na materskej.
To vam povedali riadnu hlupost. Ved lkde by sme skoncili, keby si ostala ty doma, muz by chodil do roboty a dostaval normalka 100% svojho platu a este aj 65 % navyse?
ko som uz povedal, ked budes zit tu, ak muz neostane na materskej a ostanes ty doma, tak budes dostavat 300 € po dobu jedneho roka. Plus tie pridavky. Ak muz ostane doma tak on dostane 65 % z jeho platu a ty nic ak ostanes tiez doma. Popripade pojdes ty do roboty a on bude doma. Musite sa rozhodnut. Popri materskej sice mozes aj robit najviac 30 hodin tyzdenne ale sa to potom odrata z Elterngeld.

philipha22
25. jún 2014

Zienky..... maly bol pozvany na narodky ku kamaratovi zo skolky.... poradte co sa nosi.... alebo teda do akej sumy by sa hodil darcek.... My sme este taketo narodky neabsolvovali.... takze som to do teraz neriesila...

elliss86
25. jún 2014

Ahojte kocky, yanni, prosim ta narok na elterngeld je len v pripade ze sa dieta narodi tu v nemecku? a musi byt ziadost podana najneskor do 3 mesiacov od narodenia? dakujem za indo

yanni
25. jún 2014

@philipha22 zistite si, co ma to dieta rado. Malicke lego, to potesi asi kazde dieta, ak nieco zbiera (Karty atd.)....Je to vzdy individualne. Popripade sa spytaj mamicky, co mu mozes kupit. Com by sa najvic potesil.

mooc
26. jún 2014

@philipha22 u nas sa davaju darceky do 5-10€ 😉

saska.t
26. jún 2014

@philipha22 u nas tiez max. do 10,-eur a väcsinou sa rodicov pytam,co by si deti zelali 😉

philipha22
26. jún 2014

@mooc
@saska.t mne povedal manzel ze 20€ ale .... neviem mne sa to zda v celku dost.... ma tam este dalsich 3 kamaratov, co ma pozvanky na narodeniny... tak to potom ze dakujem pekne 😅 😅 este do tych 10€ sa mi to zda realne.... 😉

rpinguin
27. jún 2014

ja momentalne, teda moje decka chodia len po narodkach a kupujem tak za 15€ aj so zabalenim a pohladnicou, ale to je jedno, kazdy nech da, kolko chce a moze dat 🙂

@philipha22 musis to vidiet aj tak, ze potom ty robis narodeniny pre dieta a kramov potom dostanes tiez kopec a este teraz mas este k tomu 4-5h babysitting 🙂

ja mam moju malu prave teraz na narodeninach, tetus ju vyzdvihla zo skolky o 15.00 a privedie okolo osmej domov, takze veget 😀

maculik
27. jún 2014

Ahojte kočky,
zase tu idem po dlhšom čase po radu. Tie, ktoré už máte prváčky, neviete mi poradiť, čo sa dáva deťom do tých kornútov, čo majú v prvý deň v škole? Adel nastupuje v auguste, ale keďže bud.týždeň ideme na dovolenku a potom na Slovensko a vrátiť sa plánujem tak týždeň pred začatím školy, chcem to nachystať vopred, ak sa tam dáva aj niečo iné, než sladkosti, nech to môžem poobjednávať.
Ďakujem 🙂

rpinguin
27. jún 2014

@maculik ja tam nemam v plane davat sladkosti Napr. vobec. Das tam to, co si decko praje, zasa ale netreba prehanat. Moj maly je Fan do Lega, tak mu tam strcim skatulu a Gutschein do Legolandu 🙂

maculik
27. jún 2014

@rpinguin dakujem 🙂 Tak ja tam pohadzem nejake drobnosti asi, lega mame veeeelmi vela, ale napadlo mi, ze nejake nalepky na obaly zositov a teraz som nasla toto, tak to objednam, ona ma rada take drobnosti.
http://www.mytoys.de/Grätz-Verlag-ENS-Geschenks...

Ja som ani potuchy nemala, ze naco to je, najprv som si myslela, ze to dostavaju v skole 😅 , ale nedavno som pochopila, ze to dostavaju doma :D

gala79
30. jún 2014

@maculik presne ako v tom linku..davau sa tam drobnosti ( nalepky, guma, ceruzky, nejaky maly plysak; pre dievcata nejake sponky/ gumicky. atd..)..staci ist do najblizsieho papiernicvta; uricte najdes co hladas....u nas je zvykom ze rodicia tie "Einschulungstüte" este aj sami robia, ale tieto ambicie som nemala 🙂

yanni
2. júl 2014

@maculik ja som robila vlani jednu Schultüte a toto leto ma caka druha a tiez by som tam nedavala neja vela sladkosti. Skor male drobnosti do skoly, Lego, dokonca ovocie ci oriesky ale ked uz tu nejaku sladkost, tak trebars tan maly sacok s Gummibärle, popripade nejaju malu coki ale fakt len nejake 2-3 kusky. Viac ani napad.

rpinguin
2. júl 2014

@yanni coze? to ako Mikulasa? 😀 😀 😀 To ja nebudem robit, ani nic do skoly tam davat, tam mam akoze peracnik strcit? Ostatny kram dostanu v skole, takze ja tam nic skolske davat nebudem. Lego, Gutschein a hotovo a Glubscha este 🙂 Moznoze tam zavesim nejaku sladkost, ale to len ako dekoraciu 🙂

yanni
2. júl 2014

@rpinguin Renci ma neserkaj. Ja tam nic nebudem davat. Preto som napisala, ze ja BY SOM NEDAVALA....Ale poznam to tak este zo starych cias, ze malickosti a co najmenej sladkosti. Mne je srdecne jedno, co mu tam natrieskaju, hlavne babky. Staci, ze zase budem bastlovat po nociach a peracnik som tiez naplnila ja. Inak topgal to isti. Taska je uz doma. Chlapik Cechur fakt zlaty, zase nam to poslali az sem.

Tuto. V skutocnosti je este krajsia ako na obrazku. Normalne som neverila.
http://www.topgal.cz/batohy/skolni/chi-600/?c--...

rpinguin
2. júl 2014

@yanni bastlovat chces ty, ja som uz kupila 🙂

yanni
2. júl 2014

@rpinguin no planujem. Uvidim, ci sa mi aj bude chciet. Mala som vlani nervy, bastlovala som to dva dni a jednu noc. To ten Wellenpapier nechce poriadne drzat. A sekundove lepidlo pouzit nemozes, lebo potom tie lepene miesta velmi stvrdnu. Ved uvidim ako budem mat cas. Inak 18. plati?
ja ti poviem, ja sa nacestujem. Ale medakom sa jazdi super. Som si ho privlastnila. Chudak chlop musi jazdit na mojom 😀 😀 😀 😀 😀 😀

maculik
2. júl 2014

@rpinguin
@yanni
@gala79 Dakujem 🙂 Tak mm uz kupil Lego Friend a objednala som tie drobnosti z mytoys a hotovo. A Schultüte objednam, ja sice tvorim rada, ale na toto si netrufam 😀
A este jedna otazka - to sa dava nejako potajomky alebo ich to má rano cakat alebo to je uplne jedno?

yanni
2. júl 2014

@maculik kup taku Tüte, co ma hore taky ten papier a maslu na zaviazanie. Nabal to vecer pred Einschulung, zaviaz a tak daj rano do ruky. Decka si to väcsinou vybaluju v skole.

gala79
2. júl 2014

@maculik tak oni to decka aj tak zu dopredu vedia, ze to dostanu...U nas v skole bolo povedane, ze ich mame dat detom az po "slavnostnom privitani"..takze vacsinou ich rodicia mali v aute a kym sa decka fotili na skolaku, tak kazdy zbehol do auta ju zobrat... Inak sa dobre zabavam na reakciach na Topgaly...uz neviem kolko mamiciek sa nas pytalo ze odkial mame taku super tasku 🙂 a to radsej ani nespominam ze sme ju kupili v sale 🙂

rpinguin
2. júl 2014

My musime doniest naplnene priamo do skoly, rozdava ich predsa skola detom (ale asi to zalezi od skoly) vybali si decko potom doma, inac tasky skolske decka domov nenosia, takze domov pojde s Brotdose 😀
@yanni DVA dni si bastlovala ten kornut, ktory bol vlastne uz predom naskladany set? Kolko to potom trva tym chuderam, ktore robia individualne a vsetko si naskladaju a naaranzuju sami? To Aby uz zacali, Aby to stihli 😀 😀

yanni
4. júl 2014

@rpinguin Renci ako to myslis, ze ich rozdava skola detom. tie Zuckertüte? No to som este nepocula. Ved to naplnia rodicia deckam, rano strcia do ruky, este tasku na chrbat a ide sa takto v prvy den do skoly.
Preco by im tie Tüten mala davat skola? No neviem neviem, ktora skola (ani sukromna ) by vyhodila tolko prachov za taku blbost. ved si predstav, ze by mali len 30 prvacikov, kazdy rok.

Hej dva dni. Lebo ta Wellenpappe nechcela drzat. Som chlapa dvakrat posielala po nove lepidlo. Lepsie. Aj tak som to musela na noc zatazit, lebo tie lepene spoje ani za svet nechceli riadne drzat.Ked sa to bastluje z hladkeho papiera, tak nie je problem.

evulienka22
4. júl 2014

Dievcence, vcera som spoznala Slovenku, ktora pred pol rokom porodila v Hessen dieta a doteraz tomu dietatu nevystavili rodny list? Este som sa tu nezaoberala tymto, ale sak sme v EU, to ako je mozne, ze Nemci toto robia. V rakusku s tym nie je problem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre