Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

mirka0703
27. mar 2015

@lusinda1989 to fakt.... my sme tam predtym boli cca 3r a nikoho som nepoznala zo slovakov... a kde presne si?

lusinda1989
27. mar 2015

@mirka0703 tak my tu byvame rok a pok zacinali sme v celle ale teraz sme kupili dom v eschede takze tam niekde sa motame. O dedinu vedla mam kamosku z ciech.

mnamko
27. mar 2015

Maminky chcem ás poprosiť o postrehy ,ked ste sa s dieťaťom presťaovali doNemecka.Ako to vaše deti prežívali,ked prišli do neznáma,reč absolutne nevedeli,ako prežívali nástup stouto barierov do školky,ako sa ku nim deti správaju ,kedže si nerozumia.Mám totiž dilemi či robím správne,že odchádzame ,už som počula aj od známych ,že sa vrátili koli dieťatiu,ktoré vôbec neboli šťastné,kedže sadeti nechceli s takýmito deťmi hrať,ani na ihriskách,že to neni iné,máte takéto skusenosti?
Náhodou niekto vo Feldmochingu?

iwka6
27. mar 2015

@mnamko prvy rok syn vsetkych hryzol aj ucitelky, kedze sa nevedel dohodnut, a deti sa s nim tiez moc necheli hrat, ale mal iba tri roky. Teraz ma 5, po nemecky vie lepsie ako slovensky a chodievaju k nam kamarati zo skolky a aj on k nim. Kazdy stvrtok ma hodinu s pedagogom, ktory sa venuje iba jemu a raz do tyzdna ma hodinu nemeckej gramatiky.

ada260
30. mar 2015

Nejaka mamicka z Hofu a okolia🙂?

ada260
30. mar 2015

@mnamko no my este skolkari nie sme ale zo zaciatku bolo jasne ze mala je nestastna a smutna ale pomaly sa to lepsi, ono zalezi aj od roc. obdobia, ta zima je taka .... ale ked sa rozkukas a zacnes chodit medzi deti tak si myslim ze to bude ok, deti sa rychlo prisposobia si myslim a vidim to na nej ze sa to lepsi a to sme v kontakte s detmi len raz tyzdenne a ani to nejak nepotrebuje- berie hracky a pod, zalezi aj od veku a treba sa im asi venovat no....vsetko sa casom ustali....treba verit🙂 a pride leto a bude to ok

majkapepla
31. mar 2015

Ahojte najde sa tu niekdo z okolia Forchheim ? Stahujeme sa tam na dalsi tyzden.tak ak niekoho poznate kdo tam je budem rada ak sa ozve. 🙂

mnamko
31. mar 2015

@majkapepla a pocity?ja mám strach,máš aj dieťa?

majkapepla
31. mar 2015

@mnamko ano bojim sa lebo neviem nemecky.a deti mam dve tak tiez uvidim ako to budu znasat.a ty ides niekde pobliz?

mnamko
31. mar 2015

@majkapepla ja idem Mníchov-Feldmoching

majkapepla
31. mar 2015

@mnamko tak drzim palce nech sa dari a dobadne vsetko dobre 🙂

mnamko
31. mar 2015

@majkapepla aj tebe daj vedieť ked tam budete mna to čaká na konci aprila

jahodka11
1. apr 2015

@mnamko u nas to prebiehalo takto....prisli sme do nemecka,ked mal starsi syn 4, skoro 4a pol roka...sruhy bol v brusku...po nemecky neviem....nastastie som si s ang vystacila....po 3 mesiacoch sme dostali miesto v skolke, bolo to v polovici aprila...zaciatky boli vselijake,lenze my sme mali zle skusenosti so skolkou v ba, kde ucitelky kricali,daniel robil sceny, nechcel tam byt, pocikaval sa....no zle mi je,len ked si na to trapenie spomeniem, takze sme ho namotivovali, ze v nemecku veru nekricia na deti, ze je to vlastne taky detsky kutik,kde sa moze hrat 🙂 prve leto bolo fajn, deti sa s nim moc nehrali,lebo,ze nerozumie....nastastie daniel nerozumel,co hovoria....mali sme obrovske stastie na pani ucitelku, specialne jedna sa ho ujala a potom to uz islo, v septembri nastupoval uz na cely den, dovtedy bol len pol den + 2x v tyzdni na poobedie, to uz vedel celkom slusne po nemecky, viac rozumel ako hovoril....za cely cas sa mi nestalo, zeby tam nehcel ist....par krat,ked som odchadzala, plackal, akoze vybehla mu slzicka, so scenami na sk sa to neda ani porovnat....a skolku sme koncili minule leto, daniel bol jednym z vodcov celej skolky 🙂 takze krasne spomienky.....nicoho sa neboj, dobre, ze si pripravena aj na zle, realita bude tazka,ale urcite nie neprekonatelna, mnichov je podla mna uplne v pohode,co sa tyka cudzincov....drzim vam palce, hor sa do balenia 🙂

mnamko
1. apr 2015

@jahodka11 dakujem

mirka0703
10. apr 2015

Juj babule dobra sprava tak od 1.8 uz budeme oficialne v Nemecku.... 🙂 dnes to manzelovi potvrdili , takze koncom augusta nas caka stahovanie, uz sa len nahlasit k zenskemu /a naucit sa nemecky... 😀 / kedze v tom case budem uz 25tt snad to dobre dopadne..... ale aspon ze uz vieme presny termin..... 🙂 viete mi poradit kedy je idealny cas zavolat si o termin na prehliadky? ci staci tak mesiac - dva predtym ako tam pojdeme?
stahovali ste sa niektore uz ako tehotne do nemecka, ake to bolo? dakujem

mirka0703
13. apr 2015

Dievcata poradili by ste mi ako funguju v nemecku spielgruppe? zvazujem ze ak maleho nezoburu do skolky resp. nenajdeme ziadnu ze by chodil aspon tam alebo ako to je s Tagesmutter, to je nejaka pani co by sa o neho starala? a este mam jednu otazku? su nejake kurzy nemciny pre deti od 3r v Nemecku? dakujem

mnamko
13. apr 2015

@mirka0703 aj ja otom rozmyslam myslim ze na urade kde sa bides prihlasovat na pobyt by mohli poradit

mirka0703
13. apr 2015

@mnamko dakujem, ved sa chytame v juli na tyzden tak sa asi pojdem hned spytat ci maju take nieco....🙂

yanni
13. apr 2015

@mirka0703 juuuuj odpovedala som ti v "Deutsch".
Ak chces skolku a uz viete, kde budete byvat, odporucila by som ti, stiahnut Anmelderformular z netu tej ktorej skolky a poslat prihlasku uz teraz. V juli moze byt neskoro, kedze podla Bundeslandu v tom case je uz prazdninove obdobie a do statnych/mestskych/dedinskych skolok sa nastupuje po prazdninach bzw. od septembra, cize tam uz mozu mat plne stavy.

mirka0703
13. apr 2015

@yanni tak dakujem este raz....idem hned pozriet tie formulare...aj ked byvanie velmi nemame poriesene to budeme vediet zaciatkom jula... ☹

yanni
13. apr 2015

@mirka0703 ono podla toho kde ste. Region, mesto. Na vychode skor dostanes skolku aj kurzfristig aj pocas roka. a hlavne v letnych mesiacoch nic nevybavis. Skolky byvaju zavrete aj tri tyzdne. Prazdniny su 6 tyzdnov. Väcsinou statne maju tak tri tyzdne zavrete.

mirka0703
13. apr 2015

@yanni my budeme v Hanoveri, ale kedze som tehotna tak ta mozno ze by ostal chvilu doma mi nevadi...ale predsa....no skusime poriesit to byvanie co najskor aby sme mohli zacat hladat skolku cim skor...dakujem

yanni
13. apr 2015

@mirka0703 no ja by som skusila aspon na pol dna, aj ked budes doma. Ono moze byt, ze ked si doma, tak ti ho ani nezoberu, vzdy maju prednost pracujuce mamicky. Ak budu mat miesto, tak potom doplnia stavy ostatnymi prihlasenymi detmi.
Ale aj ten pol dna by mu velmi pomohol. V skolke sa skor nauci tu lepsiu nemcinu ako na pieskovisku medzi Turkami a Rusmi atd. Ale zase zalezi, v ake stvrti budete byvat.
Skus uz teraz poguglovat co Hannover ponuka pre deti. Cim skor pojde medzi deti, tym lepsie.

mirka0703
13. apr 2015

@yanni dakujem....tak trosku uz ozname hannover kde je aka stvrt..a tym tureckym sa chceme vyhnut.... 🙂 ale urcite budem hladat nieco kde by bol v kontakte s nemcinou....

mirka0703
13. apr 2015

@yanni este som sa cchela spytat...snad ta moc neotravujem.... poznas AWO? viem ze ked som bola chvilu v nemecku mi ich niekto odporucil ze je to fajn pre cudzincou ze im pomahaju....a viem ze som nasla par skolok ktore spadali pod nich...

yanni
13. apr 2015

@mirka0703 ano poznam. Organizuju aj Krabbelgruppe atd. Ono ci extra viac cudzincom pomahaju to neviem, my nie sme cudzinci, ale skolky a jasle co spravuju, tak tam nerobia rozdiely. cudzincov v ziadnom pripade neuprednostnuju.
Tiez mozes kuk Caritas. Tiez spravuju skolky a jasle. Ja tiez uz riesim jasle/skolku pre nase este nenarodene 😀 A Krippe u nas v dedine je pri Caritas.

yanni
13. apr 2015

@mirka0703 A jedna skolka u nas v dedine je napr aj ppod Bayerisches Rotes Kreuz. Tak pozri aj tam. Ale ked hodis do guuuglu skolky Hannover, tak ti ich vyhodi neurekom. Popozeraj, ktore su z domu najblizsie a rozhod siete aj do piatich.

saska.t
13. apr 2015

@mirka0703 ja mam malu u tagesmutter je to kvalifikovana pani ktora opatruje deti u seba doma,podla velkosti domu moze mat urcity pocet deti,ta nasa moze mat max. 5,moja ma 4 aj s mojou malou,v Hannoveri ich bude urcite dost, spolupracuju s jugendamtom,ktory ti moze urcitu cast nakladov na tagesmutter preplatit,zalezi na prijme rodiny 😉

mirka0703
14. apr 2015

@saska.t dakujem a kolko stoji taka Tagesmutter? viem ze je to individualne....ale aspon nech mam aky taky prehlad.... lebo ani netusim kolko stoja skolky tak ci je to drahsie alebo nie...zatial pocitame tak odhadom ze za skolku zaplatime cca 600e/mes.... 🙂

krissy1
14. apr 2015

Baby,ked by mala dcera nastupit na SVK do 3-ho rocnika,podla coho bude zadelena a do akej triedy v nemecku?
Apropo,su v skolach aj druziny,kolko asi stoja?
dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre