Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

yanni
17. máj 2015

@31deniska01 tu ti to neurobi ziadny lekar. Nastrelia jedine v zlatnictve a pod ale az detom od 3.-5. rokov. A ja osobne by som to ani nedavala robit. Nech sa dieta neskor samo rozhodne, ci chce alebo nie. Stary blby slovensky zvyk. Inak, v niektorych skolkach je dokonca zakazane nosit nausnice.

saska.t
17. máj 2015

@31deniska01 dala som nastrelit az na SK tu z toho robia strasnu tragedy aj ked tu na severe je jedno studio kde nastrelia aj mimcu.

evulienka22
18. máj 2015

@yanni ahoj, napises mi par dediniek v ktore by si odporucala v okoli Mnichova, my sa tam ideme stahovat, googlujem ale ty to tam poznas ako citam, dakujem 🙂

feist
18. máj 2015

@yanni ahoj, dakujem velmi pekne za vycerpavajuce info 🙂 uzitocne! asi sa na tie velkomesta pozeram az prilis optimisticky, som uz asi prilis unudena z dedinskeho zivota. ale nic nie je idealne zjavne, ani tie mesta..

kmk11
18. máj 2015

@evulienka22 prejdi si na webe postupne mestecka, ktore su stanicami na S-bahne, aby si mala bezproblemove spojenie do Mnichova ... dalsia moznost je najst dedinky, ktore lezia na trase DB a potom zistis, ci tam nieco vyhovujuce najdes ... priamo v Mnichove sa hlada tazko

mnamko
19. máj 2015

@evulienka22 pod do mnichov feldmochink bolo by nam by nam veselsie

gabika262012
19. máj 2015

@31deniska01 tu Vam to neurobia...aj švagrina dava na slovensku , moje krstniatko ma teraz rok a este nema,ja ako krstna som jej chcela kupit na krst ,ako sa to u nas robi ,ale ti nemci normalne pre nich to bol horor,a muz mojej svagriny ani jeho rodina to nechce,ale ved to nieje nic zle,ja tych Nemcov nechapem.. Takže len na slovensku..

japko22
24. máj 2015

Ahojte, byvame v Mnichove a mame 3 mesacneho synceka. Hladam na nete nejake stranky, kontakty atd. o stretkach s CZ/SVK mamickami na materskej. Viete mi v tom nejako pomoct? Dikes 🙂

saska.t
25. máj 2015

@japko22 na FB mas vela stranok napr cesi a slovaci v Mnichove , alebo v nemecku staci hodit do vyhladavaca ,najdes tam vsetky pre teba zaujimave Info popr. sa mozes sama opytat. 😉

japko22
28. máj 2015

@saska.t dakujem za tip, cez vikend odchadzame na svk na skoro dvojmesacnu dovolenku ale potom sa tam urcite popozeram

tamara2307
29. máj 2015

Ahojte, viete mi poradit ako to tu chodi s nemeckymi hebamme..? Vyuzili ste ju niektora pocas tehotenstva, ci je to zbytocne? Viem, ze to preplaca Krankenkasse, okrem Rufbereitschaft teda. Tu si ich vsetky tehotne Nemky zajednavaju uz v prvych tyzdnoch, ja som teraz v 18 tt..na Slovensku je to trosku nadstandard, maloktora ju ma, tak o tom vela neviem 😀

tamara2307
29. máj 2015

@feist okrajove casti Berlina su pre rodiny s detmi vhodne. My byvame 36 km od Mitte, uz to vsak nie je Berlin, ale Brandenburg. Je tu krasna priroda, les mame cez cestu, ihriska, obchody 10 min peso..vsetko, co potrebujeme k pokojnemu zivotu. Ani tych Turkov tu nie je tak vela 🙂 ale podstatna je praca, ked ju najdes v Mnichove, nemas sa co rozhodovat

japko22
29. máj 2015

@tamara2307 ja som mala hebamme. Rodila som vo februári. Ja som so svojou nebola veľmi spokojná. Nejak sme si nesadli.tak bola U nás len trikrát. V podstate by ti mali pomôcť keď prídeš s nemocnice domov. Môžu chodiť aj každý deň zo začiatku. Ako potrebuješ. My sme síce mali prvé bábo ale ja som zvyknutá na malé deti. Tak som vedela aj ako prebalovat, kúpať a náš malý nemal žiadne problémy, kojenie šlo ok. A jazva po cisarskom sa dobre hojila takže ani S tým nebol problém. No ja odporúčam si niekoho nájsť. Ono je dobré sa pýtať aké kvapky,probiotika atď. Tu V Nemecku majú. Len ak máš čas tak sa stretni S viacerými a vyber ktorá ti je sympatická. Ja som to robila na poslednú chvíľu A tak som nemohla veľmi vymýšľať.

tamara2307
30. máj 2015

@japko22 tak ty si ju mala az po porode, ak dobre rozumiem? Co som citala na forach, stretnutia maju aj pred porodom, ale neviem ci to nie je zbytocne, ked som v opatere FA. Ja uz dieta mam, takze tiez nepotrebujem vysvetlovat prebalovanie a kojenie 🙂

mirka0703
30. máj 2015

@tamara2307 ja som mala tiez hebame az po porode,ale volala som jej predtym a povedala mi ze jej mam zavolat ked pridem z porodnice. Ja som bola spokojna nakolko s malym som nemusela k lekarovi prve 2mesiace vobec aj pupok mu osetrila kazdy den , zvazila ho a zmerala. teraz som znovu tehotna a o 2mes. sa stahujeme do nemecka tak sa chystam opat ju kontaktovat. Bola to polka ale hovorili sme len nemecky a nebol vobec problem nakolko ja dobre nemecky neviem

tamara2307
30. máj 2015

@mirka0703 aha, tak ona sa postara aj po tejto stranke? To by bolo fajn, keby som sa nemusela na kontroly trepat k detskej a tie zakladne ukony by mala na starost hebamme 🙂 dakujem za info. A kam sa stahujes?

mirka0703
30. máj 2015

@tamara2307 my sme boli predtym v Hannoveri a manzela poslali na 3r sluzobne do ciech tak teraz sa vraciame , opat Hannover a akurat sme v stadiu hladania bytu a skolky... 🙂 tak my sme s malym sli prvy krat k lekarke az na to prve ockovanie... prvy tyzden chodila hebamme vzdy kazdy den potom 1-2krat tyzdenne...uz si nepamatam kolko navstev mala mat....a hlavne ja som bola sama s manzelom nemali sme nikoho z rodiny na blizku / ani som nechcela/ tak to bolo super ze chodila...aj ked manzel bol so mnou na materskej 2mesiace na co mal narok....tak sme to vyuzili... 🙂

tamara2307
30. máj 2015

@mirka0703 to mame podobne, tiez som tu len sama s muzom a malym, cize ziadne kocikanie starej mamy nehrozi 🙂

mirka0703
30. máj 2015

@tamara2307 ale zas na druhej strane mi to vyhovovalo ze som mala klud a nie milion ludi okolo....🙂

tamara2307
30. máj 2015

@mirka0703 a tak ja by som zas moju mamu mala rada na blizku.. Ale ona je zamestnana, takze lietanie hore dole medzi svk de nie je len tak

mirka0703
30. máj 2015

@tamara2307 a ty si kde v nemecku? my sme zvykli chodit tak 3-4krat do roka na sk a tiez nas to nebavilo po case stale cestovat kym sme chodili autom potom sle zacali letecky... 🙂 bolo ro rychlejsie 🙂

feist
30. máj 2015

@tamara2307 dakujem za info o brandenburgu 🙂 hej,nakoniec bude tak ci tak rozhodujúce kde sa nájde dobrá robota,uvidime..
Inak co sa týka hebamme,myslim ze je to celkom fajn využiť. Teda ja cakam teraz (hadam v najbližších dňoch🙂) prvé babo,takze mne sa zídu aj tie praktické info po porode. Ale chodila som k nej aj doteraz na kurz,chodili tam aj baby co uz majú deti..nebolo to iba o info o porode,dost sme tam aj cvičili (chrbát,panvové dno a tak)..a ked uz som bola posledné tyzdne doma tak to bolo pre mna aj spoločenské vyžitie🙂 po porode príde samozrejme k nam ked budeme potrebovať,robí aj kurzy ruckbildunggymnastik.ked budem mat kontrakcie (alebo si nebudem istá co to je),príde ked jej zavolám,vyšetrí,poradí.. Cize podla mna je to super pomoc celkovo..urcite by som ňou nenahradzala gynekológa,ale takto ako plus sa mi to zdá fajn.

tamara2307
30. máj 2015

@mirka0703 my byvame pred branami Berlina, od januara. Predtym sme boli priamo v meste, ale to este ako bezdetni..domov chodime zatial autom, tam nie sme obmedzeni mnozstvom batoziny ako v lietadle a malemu vzdy balim /musim/ najvacsiu tasku, lebo jemu sa neda zbalit dvoje slipy jedno tricko ako muzovi 😀 zatial sme boli len raz, teraz v auguste pojdeme druhy a potom porod, cize na chvilu cestovaniu.

tamara2307
30. máj 2015

@feist ty to uz mas za par 🙂 co to bude, ci überraschung?

kmk11
30. máj 2015

@japko22 mozes pozriet i tu, ci ta nieco oslovi http://skm-mnichov.wbl.sk/CINNOST-farnosti--pre...
aspon na zaciatok, kym si nenajdes nejaku partiu, s ktorou sa mozes stretavat i pomimo ... ale aj inak tu zije vela Slovakov a mozno budes mat stastie i na ine mile stretnutia ci priatelstva 😉 my sme sa tiez tak uplne nahodou vytvorili fajn partia, ale mame uz starsie deti ... a jedna z takychto Sloveniek sa neskor dokonca stala mojou kolegynou 😀

kmk11
30. máj 2015

@yanni uz sme nazad 😀 tak ked budes i ty, ozvi sa 😵

feist
30. máj 2015

@tamara2307 chlapec 🙂 najprv sme chceli Überraschung ale nevydržala som sa nepozerať na sono :D no uz každým dnom veru,moja náplň týchto dni je ČAKANIE

tamara2307
31. máj 2015

@feist gratulujem, chlapci su uzasni 🙂 prajem hladky priebeh a rychle zotavenie

miriell
4. jún 2015

Ahojte, su tu nejake maminky / rodiny s detmi v Berline a v okoli Berlina? Stahujeme sa do Berlina a rada by som sa porozpravala o podrobnostiach s clovekom, ktory tam priamo zije - napr. ktore stvrte su vhodne, ktore uz nie, co je dolezite vediet, ake skolky atd.. Mame skoro 2 rocneho synceka a 5,5 rocnu dcerku - uz skoro predskolacku...Prosim, napiste mi priamo do spravy alebo aj sem na stenu, ale oznacte moje meno, aby mi nejaka dolezita info neusla. Dakujem baby. 🙂

kmk11
4. jún 2015

@miriell ak vies nemecky, mozes si precitat tu - v Nemecku najdes takmer na vsetko odpoved na podobnych forach, staci iba zadat do googla 😉
http://www.einskannjeder.de/wbb3/board23-eins-k...

http://www.urbia.de/archiv/forum/th-2290651/wo-...

http://www.gutefrage.net/frage/wo-zieht-man-als...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre