Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzkaprofant
21. okt 2008

dania dakujem a este za to sa plati alebo to preplaca poistovna?

dania
21. okt 2008

Pojistovna. To je na tom taky uplne genialni. Dokonce i nejake kurzy u hebamme plati pojistovna, minimalne predporodni kurs a pak jeste Rückbildung po porodu.

mausi
21. okt 2008

Zdar devy !
Oli, ten Glueckskäfer se taky prodava na e-bay, zadej si to tam jeste v kombinaci se slovem "trage" nebo tak neco a uvidis, ono ti to tam vyleze. Moje hebamme mi rikala, ze to asi tak pred sedmi lety byl v Nemecku strasny hit a kazdy to chtel. Da se to nosit vepredu i vzadu a taky se to da pouzit i na vetsi dite, i kdyz abych pravdu rekla, moc si to nedovedu predstavit.
Jinak dalsi prednosti manducy je jeste to, ze na rozdil od Baby Björn to muzes opravdu pouzivat dlouho a da se to pak taky nosit na zadech. Jinak souhlasim s Ingrid, ten vak bych asi taky videla jen na tu dobu, kdy je miminko hodne maly - a zvlast kdyz Katy tak rychle roste, za chvilku by se ti tam nevesla. Na tvem miste bych si poridila manducu nebo ergo, ale abych pravdu rekla, nevim, jaky je mezi tema dvema rozdil. Myslim, ze to tu jeste nebylo receno, nebo jsem to prehlidla ? Nevis, tlapi ?

Jo, jinak to "voditko: jsem jednou koupila na bazarku, ale je to vlastne ve forme ruksacku, co se diteti nasadi na zada, ma to ucho a rodic za to ucho ten ruksacek drzi. Da se tak treba dite ucit chodit, jezdit na kole nebo bruslich ...je to docela fexibilni. K tomu je taky jeste snurka, to je asi to, co mysli Dania, ale to jsem tady v Nemecku taky jeste nevidela. No a ja teda musim rict, ze jsme to nepouzila ani jednou.

Pauli, s tim bytem: tak nam se ted neco mozna rysuje, ale zatim nevim, nechci to zakriknout. Hledam spis tak, ze se ptam znamych a kamaradu, tak se daji sehnat nejlepsi veci. Podle me se ty lahudky do realitky ani nedostanou. A vam moc drzim palce !

Ingrid, super, ze jste si srazik uzily !!!! 😉

Zuzkoprofant, dokonce kdyz mas pak nejake problemy po porodu, at uz svoje vlastni nebo s miminkem, hebamme za tebou muze prijit domu i vickrat nez je normalni a pojistovna to taky proplati. Kdyz se dostanes nad ramec placenych veci, tak pokud si k tem navstevam mela padny duvod, lze si vyzadat u doktora atest a pojistovna by mela proplatit i to. Je to fakt skvela sluzba.

mausi
21. okt 2008

Jo holky, tak my uz mame zase magicky trojky: Valentin 3 roky a Rebecca 3 mesice a 3 tydny..... 🙂

paula
22. okt 2008

Lubi, my byt nekupujem, JEN hledame na pronajem vetsi. Kdyby jsme kupovali,tak by to trvalo snad roky. 😅 Uz me to unavuje, porad to hledani, vyrizovani, telefonovani, obhlizeni a mereni a nekonecne diskutovani a nakonec zase NIC. mamka ted chodi s nama a rika, jak ji to bavi, videt tolik ruznych bytu... me to ze zacatku taky bavilo, ale ted uz bych proste chtela neco najit.
Vendulko, tolik znamych a kamaradu tu nemame, aby jsme hledali jen pres ne, hledame pres net a z novin, ale nechceme platit provision.Nektere firmy si ale neberou. super, ze uz se vam neco rysuje. 😉

oli1104
22. okt 2008

Dobre ranko,

tak ja to ted zakriknu, ale Katynka spinka fakt hezky v noci, kojila jsem v pulnoc ( to jsme sli spat ) a pak v 5 a pak v 8 rano 🙂
Ted se vsadim, ze dnesni noc bude takova, ze se bude budity kazdou pulhodinu 🙂

Paulo, my taky hledali pres net a noviny, znamyho nemame az tak nikoho, kdo by vedel o bydleni. Jinak ted bydlime v byte od firmy ( spolecnost, co stavi byty a pak je pronajima, neslo to pres realitku, takze jsme provizi taky neplatili

oli1104
22. okt 2008

hm M. ni to odklikl......

Ty trojky jsou fakt zajimave............K. je zase narozena na M. svatek 🙂 Jinak je 29.9.2008 a tam je v souctu taky trojka 🙂

Jinak vcera jsem "bidla" na jednu manducu za 1.5euro adneska uz je na 40+postovne.
A furt zbyva snad 5dnu. Kolik vlastne stoji nove ?

Zuziprofant, ja hebamme nemela, jen tu na "wochenbettbetreuung". Jezdila jsem k dr-mam Cecha 🙂, tak to mi docela vyhovovalo. Ale hodne me palila zaha a to bych nakonec tu hebamme uvitala, kvuli akupunkture.
Ted (no za nejakou dobu) se chystam na Rueckbildung. Je to fajn, ze to proplaci pojistovna 🙂
Akorat nevim, jak to budu delat s manzelem ( chodi kolem 7.30 vecer z prace ) a dvema prdolama. Jak to zkloubit.
HOlky, Zuzui, Vendi, jak jste to mely vy ?

zuzanasaw
22. okt 2008

Oli, nijako. Pokial nemas kam tie prdolata docasne "odlozit", kurzy sa nejak stihat nedaju, Teda aspon ja to nezvladam. Ak mas jedno a vies si ho tak nastelovat, aby trebars v tom case spinkalo v kociariku pobliz, da sa. Ale s dvoma... Nezostava nic ine, len zacat cvicit doma. Ja som uz sice zacala, ale zatial vysledky velmi nevidno 😠 😖 ☹

zuzkaprofant
22. okt 2008

a dievcata od ktoreho mesiaca si ju mam uz hladat, ja vobec neviem ako to chodi ☹

oli1104
22. okt 2008

.........zkloubit ma byt asi skloubit, ale normalne si nejsem jista 🙂

Zuzi, no ja nakonec to taky vidim, ze budu cvicit doma, ale asi to nejak vysumi.
Delat neco musim, mam furt 10kg nahore a jsem silena. Zatim samozrejeme drzet dietu nebo nejak extremne cvicit nechci kvuli koju, ale je to fakt hrozny. Nejhorsi je bricho, to mam fakt veliky, po Misovi to takhle nebylo ☹

Zuzi P. ja myslim, ze si ji najdi hned, vsak se pak s ni domluvis, co a jak. A nebo to nechas bez ni.
Jinak hebamme k porodu mit muzes svoji, ale treba ve velkych klinikach to nejde. V te, kde jsem rodila ja, by to treba neslo.
Znas stranky www.hebammen.de ?

zuzkaprofant
22. okt 2008

uz som vcera pozerala na nete, musis sa popytat aj dokyho co a ako, ja by som chcela ju mat lebo nasi tu nebudu tak casto a na zaciatok budem potrebovat pomoc a aj ku konci tehu asi
inac ste rodili v nemecku ci vcechach? Ked to mozete poovnat kde sa rodi lepsie 😉

fabienamata
22. okt 2008

Zuzi S.jablka v zupane su vlastne jablka v tom listkovom ceste,a do vnutra mozes dat na co mas chut...trebars tvaroh s hrozienkami alebo aj kompot.
Pesto - to davam na zeleninu.
Ale nemala by som takto vymyslat, mam dobrych 7 kilov navyse 😀 Mala by som sa zamerat na moj novy orbitrek!!!!
😝
Zuzka profant.....ja mam aj Filipka aj Sophinku!! Dnes ma 17 robim _ krtkovu tortu 😎 pecenie nie je moja silna stranka...
Hebamme som mala asi mesiac pred porodom, po porode nic lepsie nemoze byt,ako ked chodi k tebe a poradi ti ak mas problem.Dobre to vystihla Dana.

Oli nedas nejake fotky malickej ???

bodka7
22. okt 2008

ahojte
tak mam zasa dobru prihodu.
vcera na kurze som prehlasila, ze manzel nepojde k porodu (po spolocnom rohovore, sme tak usudili, lebo on by tam asi skolaboval a ja by som ho tam prizabila, inak sa mame radi 😀 )
kamaratku tu nejaku taku, ktoru by som tam zniesla, nemam, takze pojdem sama. tak sa na mna kukali ako na chuderu, zacali ma hladkat po chrbte, ze chudak dievca 😕

@oli
som sa rehotala na tom tvojom prispevku 😀 s nositkami nepomozem, mam z toho sama mischung.
a fotecky kathy by som rada aj ja 😉

@zuziprof
si este nebola u lekara v de? ved dostanes matersku knizku a oni ti uz povedia ako dalej.
a ja osobne som este nerodila, ale na svk by som nerodila, ani keby som si to v de mala sama zaplatit.

@pauli a vendi
drzim palce, nech to klapne s bytom.

@lubi
ako pisala danka, u nas aj cesto aj pesto maju vsade.
listkove cesto dokonca chladene, alebo mrazene. ja ho nerobim sama, to je robota na pol dna a za tu cenu to nestoji.
inak nie su jablka v zupane, jablka v palacinkovom ceste?
tak krtkovu tortu? ta je mnam 😝

zuzkaprofant
22. okt 2008

bodka ale bola uz niekolko krat aj tehu knizku mam, ale som chcela vediet od vas co uz ste pred tehu alebo po 😀

fabienamata
22. okt 2008

Leni v kazdom pripade mam rada oblecene jablka, ci uz maju zupan, alebo nieco ine na sebe.....

Ozaj OLI ja kedze citam velmi rychlo a vacsinou jednym okom ..druhym sledujem Sophi....tak som si neprecitala tu vetu ze si to nakopirovala sem....ten prispevok .a myslela si ,ze si sa takto pochvalila a pisala o sebe, v tom prispevku.
Hned som si pozrela v pase kolko ma tvoje dieta,ved si len teraz porodila...??? si hovorim ,tak som sa vratila naspat a uz som bola v obraze. 😀

bodka7
22. okt 2008

@zuziprof
aha, dobre, uz som sa zlakla 😉

@lubi
ze oblecene jablka 😀

fabienamata
22. okt 2008

Paula nechces sa sa s nami vymenit, my by sme chceli nieco mensie a bez travy,je s tym len praca ,stale len kosime a kosime. Srandujem samozrejme.
Ale zase vtedy nic mensie nebolo 145 m, a ked bolo tak sa pralo v spolocnej pracovni.A z toho si neprosim.
Ale ta trava je fakt otrava.Mame tam vsetko mozne v nej, od skorocelu cez pupavu atd...

luckahr
22. okt 2008

Ahoj holky🙂 omlouvám se, že Vám sem "lezu" 😅 . Jen Vás chci poprosit o radu, jestli byste mi někdo neporadil nějaký obchod s kočárky v Drážďanech. Děkuju moc a mějte se hezky 🙂

zuzkaprofant
22. okt 2008

bodka ja tu uz mam obehanych vsetkych doktorov uz aj v nemocke som lezala to tam bola ina zabava to bol rychlo kurz nemciny 😀
len moj doky nic nevravi len sa usmieva ked sa ho pytam a potom i povie ze asi vela citam 😅

oli1104
22. okt 2008

ZuziP, ja rodila jenom tady v Nemecku, prvni porod byl trochu s komplikacemi ( maly mel snuru kolem krku se sukem/uzlem 🙂, a vzhledem k tomu, ze ztracel ozvy, tak ho museli vytahnout vakuem.Ale vsechno dopadlo dobre. Kamaradka v CR mela obdobny porod, akorat nepouzivali vakuum, ale jeste kleste a to myslim, ze o kapku horsi.

Ono zalezi, na koho clovek narazi. Tady si myslim, ze si personal a dr. nedovoli tolik arogance a neochoty jako nekteri v CR. Kdyz si ctu jinde treba nejake porodni pribehy v ceskych nemocnicich, u nekterych mi beha mraz po zadech, ale nekde je to nadhera. Fakt zalezi na lidech.

paula
22. okt 2008

Leni, pokud jste se na tom s manzelem domluvili a obema vam to vyhovuje, tak je to v poradku. Pred 50 lety jeste nebyl v nemecku u porodu zadny chlap, ale dnes kazdy. A dost jich jde tak trochu z donuceni, nebo proto, ze to dela kazdy. Nekteri z toho pak muzou mit i trauma. 😉

Luckahr, nevim, snad ti nekdo poradi.

paula
22. okt 2008

holky, komu muzu poslat IP kratky nemecky oficialni dopis na prekontrolovani a opraveni?

zuzanasaw
22. okt 2008

Lubi, no tie jalka som poznala len v palacinkovom ceste...

Bodka, ja som mala smolu, ze muz bol 1200km dalej.Inak by k porodu musel ci chce ci nechce. Bude ti tam chybat... Nebude mat kto uz len kriziky pomasirovat. Ja by som sa a to teda sama nedala! Ale ved, ked ste sa tak dohodli... Uz som doobeda normalne premyslala, ci uz nerodis, ze sa nehlasis...

ZuziP, odkial zo Sk si? Ja som 2x rodila v KE a poviem ti, ze z toho teda ziadnu traumu nemam. Vsetko je to o vlastnych narokoch. Mohlo to byt urcite lepsie, ale iem si to predstavit aj ovela horsie. A lekara si predsa hladaj hned, ak ho este nemas, okolo 12-13.tt uz by si mala ist triple-test, pokial sa nemylim.

bodka7
22. okt 2008

@pauli
diki 😉

@zuzisaw
takze dobrovolne nasilu? 😀 nie, este nerodim, ked budem, ja este urcite stihnem napisat, ze mi odisla voda, co mam robit 😀 😀
este stale nemam nijake priznaky, dokonca aj tie bolesti podbruska mi prestali 😅

inak hebamme bola strasne zlata, mi hovorila, ze ked tam budem sama, tak sa budu automaticky o mna viacej starat. no parada. teraz len rozmyslam, ci dam anspruch na privat alebo nie, musim vyzistit, kolko mi to vyda 😉

zuzkaprofant
22. okt 2008

zuzka ja som z ke 😀 😀 keby ze sme doma chodim ku znamej doky ne Trebunovej a odim v saci 😀 😀 😀 to by mi svokovci vybavili tak tu uvidime co bude 😀 😀 ale co som sa pytala zien tak ze vaj moj doky je dobry a je aj pri poodoch ked treba tak aspon , a ja uz som si bola pred rokom okuknut nemocku a doktorov tak neplanovane 😠 ale co uz aspon viem ze su tam myli a aj ked som tam preplakalavsetko 😀 😀

bodka no ty ako brusinko rastie? Vecicky uz mas nachystane?

oli1104
22. okt 2008

Holky, tak jsem zacala procitat ten Ebay, a tam je prece jen Angebotsgebühr.

0-Cent-Auktion: 0 Cent Angebotsgebühr inkl. Galeriebild für Auktionen mit Startpreis 1 Euro!

Wenn Sie einen Artikel mit einem Startpreis von mehr als 1 Euro bei eBay anbieten, wird eine nicht erstattungsfähige Angebotsgebühr* erhoben. Wenn Sie Ihren Artikel erfolgreich über eBay verkaufen, stellen wir Ihnen zusätzlich eine Verkaufsprovision* in Rechnung. Die Provision richtet sich nach der Höhe des Verkaufspreises. Sollte Ihr Artikel nicht verkauft werden, fällt auch keine Verkaufsprovision an.

Außerdem steht Ihnen eine Vielzahl an Zusatzoptionen zur Verfügung mit denen Sie Ihre Angebote individuell gestalten und optimal vermarkten können.

* Die angezeigten Gebühren und Verkaufsprovisionen enthalten die gesetzliche Mehrwertsteuer.

Angebotsgebühr

Angebotsgebühr* bei Angeboten mit einem Artikel (Auktionen und Festpreisangebote)
Startpreis / Festpreis EUR 1,00

Angebotsgebühr* Regulär: EUR 0,25
Im Rahmen der 0-Cent-Auktion: Kostenlos !

Ja tomu nerozumim, je to tedy, kdyz se to neproda, tak se tenAngebotsgebühr neplati ?
Ted jsem koukala na anglicky ebay a tam se plati, i kdyz se neproda.
Tak jsem z toho jelen....

monique13
22. okt 2008

baby,dakujem moc pekne za infosky..hadam sa rozhodneme,ze to v DE skusime 😉
sme z Komarna a chystame sa do Essenu...
este raz diky moc!!!

zuzkaprofant
22. okt 2008

oli aj ked sa nepeda nic neplatis len ked sa preda sa mi zda sa opytam muza a poviem ti on sa v tom supe vyzna 😀

paula
22. okt 2008

lenko, vidis,kdyz tam chlap nebude, tak se o tebe budou vic starat. 😉 Ja bych treba ocenila, kdyby u me byla hebamme vic, kdyz byla u me, drzela me za ruku a mluvila na me a uklidnovala me, moc mi to pomahalo, rikala jsem si, je odbornice a vi co rika a co dela.
Zatimco, kdyz me uklidnoval chlap, tak jsem si rikala, to se ti to keca, tebe to neboli a stejne prd vis 😉 😀 😀 a vubec me to neuklidnovalo a rvala jsem jak krava. 😀 😀
Ale kdyz je to dlouhe, tak se s chlapem aspon trochu zabavis, pokecas. Ja myslim,ze oboji ma svoje vyhody a nevyhody a rozhodne bych chlapa nenutila. Ten muj nevedel, prvne si myslel, ze zustane jen na prvni dobu porodni a nakonec zustal. Ale byli jsme domluveni, ze kdyby to na nej bylo moc, tak muze kdykoliv odejit. Ale sam od sebe zustal.
Treba by ten tvuj taky mohl prijit jen ze zacatku (stejne te asi poveze,ne?) a pak mu dat tu moznost a uvidis.

Oli, kdyz se neproda co zacina na 1e a mas jen jeden obrazek, tak nic neplatis.

zuzkaprofant
22. okt 2008

oli ak ho das od 1eur a sa nepreda a nedas ani sofort preis tak nemusis platit ziaden poplatok.
Poplatok musis zaplatit len vtedy ak das statovaciu cenu vyssiu ako 1euro alebo ak sa vec preda pri akelkolvel startovacej cene 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre