Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

alenka1609
16. júl 2016

@saska.t ok dakujem.... 😉

evulienka22
7. aug 2016

tu si mozete dat overit vase diplomy zo slovenska http://www.zukunftsministerium.bayern.de/berufs...

iwka6
9. aug 2016

Ahoj, vie mi niekto poradit ako je to s dovolenkou ak pracujem na minijob uz treti rok pri jednom zamestnavatelovi - 6 dni v tyzdni - 1,5 hodiny. Mam narok na urlabsgeld? Citala som, ze ano, ale nieje mi jasne za akych podmienok. Ma niekto skusenost?

bobastefi
31. aug 2016

Pekny slnecny dnik Vam zelam KOCENY 🙂 .
V prvom rade by som Vas chcela velmi krasne poprosit o Vase osobne skusenosti a rady.
Vysoka skola uz konecne za mnou a uspesne a chystam sa ja osobne tiez do Nemecka a chcela by som sa teda od Vas len na niektore zakladne veci pospytat kedze v okoli nemam nikoho znameho a ani znamych ktory by v takychto veciach vedeli viac nez Vy preto predsa len by som sa s Vami velmi rada poradila 🙂 . A niekedy mi je z toho aj smutno ze ma z mojho rozhodnutia len odhovaraju a nemam ziadne pozitivne podporovanie a hlavnej od vlastnej rodiny 🙂 .
Chcela by som sa hlavne poinformovat ohladom zdravotnej poistvone a Uradu prace ze ci sa tam mozem automaticky aj hned zahlasit ked som v Nemecku este nikdy nepracovala ?
Pretoze som pocula a zase neviem ci je to pravda ale ze nie pretoze tam nemam odpracovanych par mesiacov len ak na to logicky idem musim byt tam zaevidovana.
A co sa tyka este tych Formularov ci plati aj to v Nemecku ak si na Slovenksu dam prelozit a overit vsetky moje dokumentacie ohladom skoly co mam so statnou prekladatelkou ?
Vopred Vam dakujem pekne krasne 🙂 .
POPRIPADE IP.

ullucka
9. okt 2016

Viete mi prosim vas poradit ako sa prihlasit na urad prace v nemecku?nevieme jazyk ani co k tmou treba da sa to aj postou?na davly mame narok splname vsetko len kde zobrat tie e formulare a taktiez viete poradit pracovnu komoru v nemecku?dakujem vam krasne

gabika262012
15. okt 2016

@iwka6 Pri mnijob mas narok nadovolenku,ale nie platenu.

evitta84
25. okt 2016

Ahojte, najprv by som Vas chcela vsetkych pozdravit. Bola by som rada keby mi mohol niekto poradit. Zacnem takto dnes som bola u zenskej doktorky, pretoze uz dlhsie mam bolesti v podbrusku. Po vysetreni mocu mi povedala sestricka tu najkrajsiu vec v mojom zivote, ze som tehotna. Chcem sa preto opytat, pretoze mi konci 31.10 pracovna zmluva ci to mam este povedat zamestnavatelovi? Dalsia otazka je, ze od 1.11 som nahlasena na urade prace, mam aj tam oznamit, ze som tehotna aj ked tam budem nahlasena zatial len do 21.11. Potom by som mala pracovat do 31.12. Budem vdacna za vase rady ako mam postupovat. Dakujem a prajem pekny den.

saska.t
28. okt 2016

@evitta84 ak ti konci zmluva a nepredlzia ti ju oznamovat nemusis ak si uz nahlasena na urade prace im to nahlasit musis

evitta84
28. okt 2016

Dakujem za info.

pilar97
3. nov 2016

Ahojte babenky nasla som vas tu cez google🙂potrebovala by som poradit.manzel pracuje v DE od juna koncom novembra mu konci zmluva.je zamestnany.vo firme.to maju tak ze cez zimu poslu zamestnancov na urad prace.manzelovi povedali ze nema narok na nic lebo musi tam mat odpracovanych 12 mesiacov.chcem sa opytat ze ci netreba platit zdravot. A socialnu kym ho znovu vo februari zamestnaju.ci netreba niekomu nieco oznamit?moze byt len tak nezamestnany?dakujem ak mi niekto poradi:'(

evitta84
4. nov 2016

Ahoj, ak manzel pracoval aj na Slovensku alebo v inej krajine EU mal by si od neho nemecky urad prace pytat PD U1 z tychto krajin. A ak by to bol rok tak by mal mat narok na podporu v nezamestnanosti aj v Nemecku.

pilar97
4. nov 2016

@evitta84 bol zamestnany na slovensku.tak mu poviem nech sa skusi opytat.a ked nic z toho tak musi si sam platit poistenia ci nie.dakujem

evitta84
4. nov 2016

Myslim, ze na urad sa moze nahlasit, ale ak by nemal narok na davku tak by mali za neho platit aspon zdravotne a socialne poistenie. Ale treba si to overit.

pilar97
4. nov 2016

Dakujem

ivuskamala
16. nov 2016

Ahoj moze mi niekto poradit?asi som těhotná pracujem v Německu ako opatrovatelka seniorov som cez agenturu a chcela by som tu být pokial neporodim Neviem ako to mám s pojištěním som tu na živnosť prosím poraďte som zufala vdaka

07jana2014
1. dec 2016

Ahojte ... potrebovala by som radu. Manžel pracuje v Nemecku (tam si platí aj všetky odvody), ja som na rodičovskom príspevku, chcem sa vrátiť do práce. Ako to je s výpočtom materskej keď by teraz išiel manžel na materskú? On ju ešte nečerpal a do 3 rokov má ešte nárok. Len nevieme ako to je finančne, či mu vôbec vznikne nárok, keďže do doby by mu počítali len zahraničie. Počíta sa to potom z nemeckého príjmu? V čase poberania MD by bol doma na slovensku.

tuusfatum
16. jan 2017

Ahojte, je tu niekto z Dresden?

hancek
14. feb 2017

Ahojte všetci ,
Prosím vás máte niekto skúsenosti s rodicovskym pridavkom v ceskej republike ? Manzelka je nezamestnsna teraz na materskej dovolenke a vraj pridpevok si msm opstarat ja z ciech 🙂 viete mi poradit ako mam postupovat ?
Dakujem

lenika76
26. aug 2017

ahojte babenky, máte niekto skúsenosti s kempami na jednu noc v nemecku? - vhodne aj pre skolkarov? idem z prahy do dánska (trajekt z puttgarden) a potrebujem na dve prenocovania najst kemp - chatka alebo stan. ten prvy by mal byt niekde na polceste Praha - Puttgarden, najlepsie pri jazere, ten druhy hore pri mori, nech mame blizko na trajekt a aj si stihneme uzit trosku more. vopred dakujem za kazdy tip 🙂

gala79
26. aug 2017

@lenika76 medzi Lübeckom a Puttgarten mas kempov vela na kazdom rohu po celom pobrezi.. Skus pozriet tu...https://www.camping.info/deutschland na jeden den pri mori odporucam stravit den v Niendorf/ Timmersdorfer Strand..je to ca 80 km pred Puttgarten

yanni
27. aug 2017

@lenika76 puttgarden je na ostrove Fehmarn. Tam mas campoooooov. Žila som tam. Hod si do googla Fehmarn Campingplatz a nájde ti.

lenika76
5. sep 2017

@gala79 dakujem za tip, boli sme pozriet, aj sme sa vykupali, chlapci boli happy 🙂

lenika76
5. sep 2017

@yanni dakujem pekne, uz sme spät, nasla som Miramar Camping, boli sme spokojni.

diablik333
5. sep 2017

Ahojte chcela by som sa opytat s priatelom mame ist na dovolenku na svk jemu ale dnes povedali ze nemoze ist a mame odist uz v piatok. Ak by mu dali vypoved pockas toho ako sme na dovolenke bude mat narok na davku v nezamestnanosti ked sa prihlasi na urad prace dajme tomu tyzden od vypovede? Dakujeeem

dendinda
6. sep 2017

@diablik333 v prvom rade dovolenku treba nahlasit dopredu a pokial je nahlasena tak by mal zamestnavatel dovolenku preplatit

yanni
6. sep 2017

@diablik333 ak mu dovolenku schválili, tak musi dať zamestnávateľ veľmi vážny dôvod, aby mu ju zrušil. Nedajte sa odpinkat. Na to su zákony.

linee
17. dec 2017

Zeny, neviete, ci existuje nieco ako modry konik v Nemecku? Popr. nejake ine dobre weby o detoch? Dakujem

katka_katka
9. jún 2018

ahojte, viem ze asi pisem neskoro do tejto debaty, ale nie je tu nejaka nastavajuca mamicka alebo mamicka, okolie Heidenheim, Ulm, Sontheim? som tu v podstate sama, len s priatelom, takze nejaka kamaratka by sa zisla 🙂 dakujem

12jarka13
27. jan 2019

@gabika262012 ahoj uz 5 rokov stary prispevok ale mi sme tiez v hessene nie daleko od darmstatu

floretine
31. máj 2019

Ahojte baby,

žijem v Nemecku už druhý rok a som tu vydatá. Pracujem od februára, v apríli som zistila, že čakáme bábätko. Už som 4 týždne na PN kvôli hyperemesis gravidarum a mám aj iné zdravotné problémy. Viete niektorá, ako to tu je s rizikovým tehotenstvom? Teraz si musím chodiť PN predlžovať každý týždeň, aj keď mi je naozaj zle a ledva prídem k doktorke. Myslím si, že tu určite nie je tak jednoduché ostať na PN celé tehotenstvo ako na SK, kde stačí, keď "stresuje šéf".
Máte niektorá nejakú skúsenosť?
Ďakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre