Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

iii
9. jún 2009

dani mas pravdu, robi sa to spolu s istymi biochemickymi parametrami v krvi. to nackenfaltenmessung robi priamo moj gyndos na ultrazvuku, preto to ale pre neho na rozdiel od tripel testu (co robi nejake extrerne laboratorium) biznis je. ja som privatne poistena, takze by to preplatila tak ci tak poistovna, ide mi ale o princip. a hlavne o to, co to znamena to juristische verbindung. ja som stale taka vystresovana, ked tam som, ze na nejaku diskusiu nemam slov 😎

hmmm, grecka kuchyna, ta je tiez perfektna, ale v origos podani. v dortmunde je par pseudogreckych podnikov, ktore su akousi volnou variaciou na turecke kebabhausy.

jabera
9. jún 2009

dani, asi to nuchanie timik proste sam pochopil, ze sa to tak ukazuje. je to srandovne. .. tak predsalen ste v cechach este, ja som si myslela, ze ste sa vratili, raz si pisala nieco o presune z juznych ciech a som nevedela kam. no, s babickou to mas celkom vesele, pozeram, ze ti dali rodicia do opatery vacsi pocet bytosti..., ked aj brachu si spominala.

inge, len mi este prezrad, vy ste hladali kemp, nasli a v nom ostali, alebo sa posuvali pocas dovolenky stale?
boris hra na gitary, basgitaru, mandolinu, lutnu (to je skoro ako gitara), kontrabas, klavir a nie uplne dokonale na husle. ale najradsej ma klasicku gitaru a kontrabas. on moc nema rad elektricke nastroje, ale vyucovat to musi..

neurologia
9. jún 2009

aj ja mam doma griess kupovany tu v nemecku....a tiez maju viac hrubosti toho griessu...ale mne sa zda ze ten nas slovensky je lepsi ja som si doniesla z domu ked som bola...

a mate niekto skusenosti s prepisom slovenskeho auta sem do nemecka? a ako to je s poistkami tu?a co vsetko obnasa ten prepis a poistenie?

grecku kuchynu mam rada aj ja jeden rok sme tam dovolenkovali a nevedela som sa dojest...ved som na tej dovoske aj pribrala 😠

jabera
9. jún 2009

bei, jedine, co viem, ze je tu poistka drahsia ako na svk. viac veru neviem....

dania
9. jún 2009

Ingi, nojo, vystresovana, to chapu. Je to peklo, mit co do cineni s doktorama 😉

Bei, ja jsem jezdila na ceskych znackach skoro 2 roky, kolega mi ten proces prepisovani (v jeho pripade z Belgie) licil jak sileny horrrror - administrativni i financni, tak jsem radsi auto nechala v Cechach otci a koupila jine v D, takze problem byl jen s temi bonusy, ale i to se vyresilo.

honnig
9. jún 2009

Zuzi, manza tam volal, ma si zavolat primo do Bonnu na nejaky vyssi urad...ach ta byrokracie... ☹

Vy jste toho tolik popsaly, doctu asi zitra. Padl na me nejaky smutek. Kacka byla dnes na ockovani, jasan, ze si poradne poplakala. Navic jsem ji u dr. vyslikla a mela na hrudnicku a na rukach cerveny fleky, jesteze se deti vyslikaji za zavrenymi dvermi, tak jsem to stihla rozdychat, az prisel dr. uz jsem byla pripravena...ale ten prvni pohled me vydesil. Vcera vecer nemela nic a pres den ji prevlikam jenom kdyz si pocura nebo pokadi tricko, nebo se hodne poblije, jinak ne. Ona u toho hrozne buli....Tak dr. rikal, ze nekoupat a dal ji krem na suchou kuzi...kazdy den ji po koupani natiram, asi blbe.... ☹ ☹

Zatim se mejte, u nas skoncila bourka, tak jdu asi do postele neco cist.

mausi
9. jún 2009

Cau holky !
Ja mam jeste dneska tolik prace..... uf. Ale k odpovedim:
Ingi, to juristisch verbunden je zvlastni. Myslel snad, ze ti to jako musi nabidnout, ne ? Ale nutit te, to asi opravdu nemuze. Vetsina doktoru to nabizi, mne to bylo nabidnuto u obou deti a pokazde jsem si to nechala delat. Ale pokud je mi znamo, ani u starsich maminek, tj. nad 35, to tu nemuzou naridit.

Jo jo, recka kuchyne: ja mam strasne rada zaziki a pak ty dolmadas, nebo jak se to pise ? Tu ryzi balenou do olivovych listu. My jsme to vzdycky v USA bastili jako fast food na ulici - nejlepsi fast food, jaky jsem kdy mela. Joj, vy jste me naladily ! 😵

Oli, i kdyz jsem chronicky "helmar" a helmu narizuju vsude, u kolobezky ji V. nedavam. On na ni jezdi docela pomalu, myslim, ze to bych mu ji pak musela dat i na normalni chozeni, tam je sance, ze se neco stane, asi stejna. Kdyby mel nejakou velkou kolobezku s velkyma kolama, ktera rychle frci, to bych mu ji dala, ale tady si myslim, ze to neni zapotrebi. Ale souhlasim s tim vychovnym aspektem, jak pise Dania. Ja jinak V. helmu davam na kolo, laufrad, samozrejme lyze, ale i boby a sanky.

Jinak jsem dneska od V. dostala pochvalu: Maminko, ty jsi taaaak hodna. Vidis, jak umis bejt hodna. Ja ted hned vezmu telefon a zavolam Jeziskovi a uvidis, ze ti na Vanoce prinese tramvaj. 😵

Holciny, tak zatim !

dania
9. jún 2009

Vendi, nemam slov... Ten Valentinek zase zaperlil 😀

zuzanasaw
9. jún 2009

Hani, v Bonne je stycny organ nemeckeho zdravotnictva a tam sme tiez nepochodili. Ked sme vybavovali porod a bolo jasne, ze nemci na AOK konaju protipravne, slov. poistovna mi dala cislo do Bonnu, nech si tam zavolame a povieme jasne, o co nam ide, odvolame sa na zakony Eu a ze nech si instruuju svojich podriadenych, ked nie su znali veci. Pani v Bonne bola velmi zhovorciva a manzelovi povedala len: "No ked pani v Salzwedeli ten formular zo Sk chce, tak jej ho dajte" a tym to ukoncila. Aj ked prave toto bola neriesitelna situacia, formular som na sk dostat nemohla, lebo sa to vobec netykalo porodu a nemci ho silou mocou chceli, aj ked ho vobec úpozadovat nemali.

Krupica je v DE Griess a kupujem tu obyycajnu kauflandacku a celkom nam chuti. Emka ma krupicu celkom rada na veceru. Jedna je ale z Hartmehl a druha z Weissmehl. Snad som to nedoplietla 😖

Vendi 😀 😀 😀 Mala by si mat stale po ruke nejaky notes a zapisovat to. O par rokov to budu aj pre neho perly jedna radost 😵

K tym lotrovinam sa este dostanem, ale teraz padam, muz ma zenie 😎

jabera
10. jún 2009

ahojte!

vendul, dufam, ze nas potom povozis, az dojde jezisko... to mas super, urcite si vzdy po elektricke tuzila!

zuzi, skoda, ze nie si moj manzel... ja tak nerada vybavujem a on tiez moc nie... velmi by som ta potrebovala na par veci.
a na tie tvoje činy cakam!!! fakt sa tesim.

hani, nebud smutna! ved za to nemozes ty, predsa....

iii
10. jún 2009

vendul dolmadas nepoznam...je ta ryza nejak dochutena?
hahaha, vidis, to mas za to, ze si prilis dobra, mozno ak by si bola menej, ponukol by ti valentinek nieco praktickejsie, napr. auto 😉

zuzi ty si fakt profik.....bojovat s uradmi vo mne vyvolava vzdy pocity totalnej bezmocnosti

hani tak ako zvladla kacka ockovanie? inak e. mala tiez niekedy fliacky a potom aj nejaky ekzem, a najviac sa mi osvedcilo ju natierat a masirovat s obycajnym olivovym olejom. detske telove mliecka, napriklad Hipp, su tak jemne, ze pokozku vobec nepremastnia. a detske olejicky sa mi zasa zdaju byt sialene parfemovane. s cim ju natieras ty?

jani - campy sme hladali nahodne, na zaujimavych miestach je ich plno, vzdy sme si ho pozreli a potom sa rozhodli, ci zostaneme. v tom oslikovom sme nakoniec skysli 10 dni, pretoze sa nam tam pacilo. ono skladat a rozkladat kazdy den stan a karimatky a spacaky je dost unavne. teda planovali sme toho pochodit viac, ale nakoniec sme nasli rozumny kompromis. ako mi pribudaju roky, tak sa zmierujm s tym, ze sa neda vidiet a zazit vsetko a ze nie je mozne vyuzit uplne vsetky moznosti, ktore sa ponukaju.

dani, si sa pytala s tymi plienkami - pocas dovce mala plienky vzdy, lebo to bolo prakticke a pohodlne, potom aj prestala hlasit, ked zistila, ze nereagujeme. teraz ked sme prisli domov, tak sa chytila hned a celkom fajn to funguje, a mam aj pocit, ze sa z toho aj velmi tesi a nocnik ju bavi. ja si myslim, ze ked dieta zrele, tak sa chyti hned - takze ak mu to nevadi, ze je mokry, tak by som asi este nejaky cas pockala a skusila za par mesiacov najskor. podla mna nema zmysel tlacit na pilu a privodit mu zapchu. aj ked v cechach sa asi tlaku okolia dost tazko odolava, ze?

dania
10. jún 2009

Hani, nojo, koupat kazdy den se fakt nemusi, aspon my jsme s vodou opatrni 😉 Nic si z toho nedelej, ja mela jako dite exem jako hrom a podivej, co ze me vyrostlo za kocku 😎

Ingi, mas uplnou pravdu, taky se mi zda, ze na ten nocnik jeste T neni pripravenej. Jen me to lakalo, ze ted mam na nej tyden cas 24 hod denne, zadne predavani s N. a J., takze jsem uverila, ze by to mohlo klapnout 😒 Ale E. je teda sikulka, holcicky asi nejsou takova cunatka!

Lubi, jake vy mate pokroky s nocnikem? Snad nebude Sofinka bez plenek driv nez T 🙂

Ingi, mozna jsi to uz i zminovala, ale jakym autakem cestujete vy? A jeky byl trajekt vubec? Nasli jste terminal snadno? Nic jel tedka z Hoek van Holland naposledy do Hullu tusim. Byl tam nedavno, mozna jeste kdyz uz jste tam byli i vy.

Jani, tak az vas jednou pojedem navstivit 😎 , tak bych mohla s manzou zamuzicirovat. Ja jsem chodila 12 let na housle a umim i na violu a trochu na kytaru. Tady si nemam s kym zahrat a samotnou me to nikdy nebavilo, nejlepsi bylo hrat v ruznych souborech a kapelach. V Praze jsem taky mela hodne kamaradu muzikantu, takze nebyl problem si obcas zahrat. To mi v D chybi.

rpinguin
10. jún 2009

cavky zienky,
ja mam take nestihacky, ze hroza. Dnes som bola vybavovat Kurzzeitkennzeichen na to auto, kym som sa tam dostala elektrickou, tak to trvalo. Rada tam bola az po neviem kde, tahali sa cisla. Som tam dosla, ze co mam de robit. Nastastie hned ku mne priskocil jeden Talian, dal mi dokonca cislo, ktore o chvilku bolo na rade, takze paradicka. On si vytiahol dve, chudak tam cakal 2h. Dostala som tolko komplimentov, ze urcite nie som Nemka, ked som stale usmievava a ze ci na SVK su vsetky zeny take vesele. Potom mi on uz len behal za mne od tety k tete a vybavoval mi to 😀
Cely ten spass stal 105€ na 5 dni. V piatok musim zasa to auto prihlasit uz na normalne znacky a vecer ideme na koncert. Taaaaak sa tesim a v sobotu chceme na spontannu dovcu k moru len tak na tyzden, takze len beham a tiez len zariadujem.
Maxik nastastie kooperuje.

Ingi, tiez nechapem, co ti ten gynekolog hovoril. Co ma byt "pravne spojene"? Moznoze s tym vysetrenim su spojene nejake pravne naroky. Mne nikto nic neponukol ☹ Ozi, a preco niekto robi nejake testy na cuktovku a ja nie? Ako to vlastne je?
Co sa krupice tyka, tak ja praktciky kupujem vsetko, co sa da v DMku v oddeleni Alnatura. Maju aj Grieß a ten je trosku hrubsi, takze urcite bude zodpovedat tvojim a Elenkinym predstavam 😉

Vendul, ano je to asi to iste auticko ako mate vy. Musim vyfotit a potom dam do alba. Sranda, ze uz sme tu tri s tym istym. Normalne nechapem, ze aka nahodicka 😵

Jani, co sa tyka tych sackov, tak su to jednorazove. Ved komu by sa to chcelo umyvat. Stoja okolo 6€ a je ich tam 20ks (ak sa nemylim). Maju ich pri tych detskych veciach- kde su flasky, kojenecke caje, odsavacky, to najdes, ved si pokukaj, co ta o par mesiacov caka, ked zacnes s prikrmami 😉

Oli, ako vy idete na ten Samos? My by sme tak daleko s mojim cestovatelom ist nemohli ☹.
Co sa tyka kuchyne, tak ja som na indicku. Tu by som jedla denne a potom este aj sushi, inac som vsezravec a zjem vsetko-okrem mäsa, to mi moc nesmakuje 😀

Takze Dostojevsky sa zasa rozpisal, tak koncim 😝

Hani, s fliacikami si nic nerob hlavu, ved ako prisli, tak odidu. Nepoznam fakt dieta, ktore by na kozke nikdy nic nemalo. Maxik mal na lici taky maly ekzemik a uz je prec. Natierala som to linolou- tiez dobra masticka.

Bea, co sa znaciek tyka, my mame stale slovenske, ale auto nie je nase. Musi ho prist niekto zobrat, nech niekomu zbytocne nebije do oci. Teraz sme to vyriesili tiez ako Danka, kupili nase. Ale klasika- papierovacky a vybavovacky budu. Ved ja som dnes bola u styroch zenskych a to som chcela len docasne znacky 😠

rpinguin
10. jún 2009

no nechapem, preco sa mi ten Dostojevsky nedal na koniec 😲

dania
10. jún 2009

Hezky Renco, tak k mori? A kampak? To je ale super napad. A to sis jeste pred par dny narikala, ze zadna dovolena letos nebude 😉 A dobre jsi to udelala s tim Italem! Ted uz vis, jak na to, ony ty trvale znacky nebudou o nic slozitejsi.

neurologia
10. jún 2009

hmmm tak mi budeme asi teda jazdit na slovenskych znackach to auto je totiz nase....a peniazky na ine niesu

a doktor vravel ze ta cukrovka sa robit nemusi-ale on to robi lebo zanedbany tehotensky diabetes je nebezpecny pre matku aj dieta aspon tak mi vysvetlil...predpisal mi nejaky sirup ktory si mam vydvyhnut v lekarni a doniest so sebou a potom este na ambulancii zaplatim 20 eur......pretoze to poistovna nepreplaca

rpinguin
10. jún 2009

Dani, no ja si to vzdy nejako zariadim, neviem, ci robim dojem nejakej pomocichtivej zenskej, ale vzdy je nejaky chlap napobliz a to som si myslela, ze tehotna s kocarom nema ziadnu sancu 😀 😀 😀
No manzelik ma tyzden dovcu a chceme to auto prevetrat. Najblizsie mame ligurske pobrezie, to je nejakych 730km, ale muzika to taha do Slovinska, to je 888km- Portoroz sa to vola, tak ideme tam. Uz mame aj 4* hotel zabookovany. Takze vidite aka som ja "Tussi", nie ako vy s Ingusou. Ja by som sa asi zo zeme v stane 10min. dvihala 😀

rpinguin
10. jún 2009

Bea, ked je auto vase a vy byvate tu, tak mozte mat s tym problem. To by ste mali (teda skor musite) prepisat, kedze zijete tu a ste tu aj oficialne prihlaseni.

iii
10. jún 2009

reni, no pozri na svoju fotku a nepytaj sa, ako mozes posobit na muzov 😉 a myslim, ze si mimoriadne atraktivna prave pre talianov. a teda ja mam tiez skusenost, ze fakty, ako tehotenstvo alebo dieta, muzi niekedy uplne ignoruju.
no super, ze idete do slovinska, ja mam tu krajinu velmi rada - jednak maju prenadherny jazyk, ale tiez vynikajuce pivo, krasnu krajinu.......v potrorozi je velmi pekne, ja som stravila tri tyzdne v izole, co je kusok odtial. je tam jedna nadherna opustena plazicka, moonbay - tak ju urcite vyskusajte.

dani, my mame dvoch tatosov, murka a dunca. dunco je trojkove bmw kombi, manzel ho kupil ojazdene za vynikajucu cenu, a je to naozaj velmi spolahlive a komfortne, bohuzial trosku uzke (napriklad oktavka kombi ma ovela vacsi kufor aj priestor vzadu). a murko je renault clio, toho som si kupila ja v jednom prazskom bazare, bohuzial dostal cervenu umwelt plaketu, tutmak jeden maly, takze sa ho snazim nejak zbavit.
premyslali sme, ci nekupime nieco vacsie, nieco ako wv caddy - kde sa zmesti dozadu kociarik bez skladania a s posuvnymi dvermi, ale na predaji bmw a kupe noveho auta by sme tak prerobili, ze to za ten maly narast komfortu nestoji zato. asi kupime dachbox a hotovo.

dani, nakoniec sme sli callais-dover, su to teda obroske pristavy, ale velmi prehladne, takze nebol problem. na lodi bol teda hraci kutik vo forme televizora a stoliciek, a potom tisic hracich automatov, tak som si s elenkou aspon dala virtualne ralley na motorke 😎

reni, tebe tie testy asi neponukali, lebo si uz bola v 18 tyzdni (robia sa okolo 12-14). neviem ako je to so screeningom cukrovky, ci je to standart......podla mna mozno trosku zbytocne, pokial nemas riziko, ale na druhej strane ide o velmi jednoduchy test, tak preco nie.

jabera
10. jún 2009

reni, keby si pockala do vianoc, nemusela si ist plnou elektrickou, vendul by ti pozicala svoju... no, vidis to, tak ty by si normalne ulovila chlapa s bruchom aj kocikom.... neuveritelne... to povedz doma, nech sa o teba manzel viac boji. ale aspon ti to pomohlo, ze si tam netrcala doteraz. jo a tie sacky som hladala a nenasla... skoro som sa opytala predavacky, ale nenasla som odvahu... nevedela som si spomenut na nazov a jedine, co ma napadlo bolo (neviem to dobre napisat) "tasche fur muttermilch"... tak som si kupila zubnu nit a odisla..hm...

inge, mna tak lakaju dovolenky tohto typu..., zial, borisa asi na take nedotiahnem, ale zas ktovie. on sa dost prisposobi... inac je sranda, ze mate auta macku a psa. je to priatelske spojenie.

dani, ale tak to musis dojst! boris tu nema s kym hrat, prave minule mi hovoril, ako mu to chyba. tiez si rad zahra s niekym a tu taky nikto nie je. musis si vycvicit nejakeho ziaka... ale teraz si uzije na sk s byvalymi kolegami.

baby, my sme tak strasne zmokli, ze to sa bartovi este nestalo. ja krava som zabudla, ze mam pri sebe plastenku na kocik... boli sme len na dohlad od domu, ale pustil sa taky lejak, ze to som uz dlho nezazila... chudak ani nepipol, tak bol prekvapeny. muselo mu to mlatit na kocik ako kamienky. aspon viem, co nanho plati proti placu. budem nanho vylievat vodu.

zuzanasaw
10. jún 2009

jani, v tej chvili si poviem, ze tu zensku vidim prvy a mozno posledny krat a nie kazdy uceny z neba spadal a vymyslim si nejaku blbost a spytam sa. Zo zaciatku som s tym mala aj ja problemy, ale ked som videla, ako manzel sprechuje v robote a obcas povie teda riadnu blbost a kolegovia to pochopia, max. sa pousmeju a v dobrom opravia, prestala som si z toho robit tazku hlavu. Zatial sa mi fakt nestalo, ze by tu moja blbost niekoho naozaj rozosmiala do rehotu a vysmial ma. Vacsinou na mna ludia pozru s pochopenim a pokial neporozumeju, spytaju sa este raz a ja to skusim znova.

Ale zasmiala som na Inginom najprv "juristisch verbunden" a potom si z toho uz urobila "juristich verbindung" 😀
Jo a pobavila ma aj hlaska "uz mam brucho ploche, zarovno rebra a bedrove kosti" 😵 😵 😵 To ja som oproti tebe potom vypasene prasa, nikdy som ho zarovno nemala 😒

honnig
10. jún 2009

Hezke odpoledne,
Zuzi, tak dneska to F. nestihl...uvidime zitra, ale ja si myslim, ze mu taky zadne optimisticke zpravy nedaji. No, za zkousku to stoji.

Ingi, trefa do cerneho. Pouzivam Hipp, ale nemela s tim sebemensi problem. Mazu ji poctive, hlavne kvuli faldikum, obcas ji kuze zacinala cervenat, ale nikdy se ji to nezapalilo a sucha taky nebyla. Tak nevim. Jeste me napadlo, ze jsem snedla par jahod den pred tim, tak jestli ji ta troska mat. mlika zpusobila tohle....Vecer uz to mela vybledle a dnes to skoro zmizelo, ale mam to 2x denne mazat nejakou masti, co nam dal.
Reni, ja mam Linola Fett Olbad....jenom jsem ji ho par tydnu nedala.... ☹ asi nejaka euforie, ze je konecne spokojena. No jo, chybami se clovek uci.
Dani, ja vim, ze se deti nemusi koupat kazdy den. Ale zvykla si na to a stejne ji musim vecer umyt a cim ji umyju? Uplne stejnou vodou, v jake se koupe a namazu ji zase stejnym pripravkem. Vsak se nerochni 20 minut... 😉 My alergicti nejsme, tak proste se to bude muset spravit.... 😉

Jdu krmit, urco se ozvu 🙂

honnig
10. jún 2009

Vendi, super hlaska. Evidentne ti Janca tu tramvaj zavidi, ale urco se taky od Bartika docka. Uz to jmeno napovida, ze si stopro uzije... 😀 😀

Bea, no, my auto vyrizujeme temer neustale....Nikdo nic nevi. Jenom to bude stat dost penez, protoze si musis nechat udelat v D znovu technickou. Melo by to byt tak, ze dostanes nejake docasne znacky na Slovensku a tady musis auto asi do mesice prihlasit vcetne te technicke. Ale v praxi to myslim provadela Hanka (Hanulee). Kdyz jsem se na to ptala u nas na odloucenem pracovisti, tak mi spoluzak rekl, ze je s tim dost prace, jestli nechci auto radsi prodat....vtipalek.

Ingi, asi se zeptam uplne blbe - o olivovem oleji jsem taky cetla. Ale nechapu, jestli se muze pouzit normalne kuchynsky, jako treba extra virgin nebo nejaky obycejnejsi, anebo je z lekarny. Tady jsem nasla jedine Dolivu. 😨 Co jsi pouzivala ty?

Reni, no super. Ital na urade ti pomohl, usmev urcite dela hodne. A super, ze jedete na rychlou dovcu. My letos nic. Protoze si mam jet pro segru, a pak ji asi povezu i zpatky a vzdycky nejaky den pobytu u nasich. Navic Frank nedostane asi pres leto delsi volno, jen tak jeden den....takze nic. Ale to neva, hrozne se tesim na sestricku. Uz si pekne planuju, jak si uzijem.
A myslim, ze na tu tehotenskou cukrovku mi delali test ve 28. tydnu. Tak se na to zeptej. Jistota je jistota. A co tlak, uz se ti spravil?

Holky a uz jste rekly Maxikovi a Elence, ze budou mit sourozence? Elence asi jeste ne, ale hrozne me zajima jejich reakce. Jestli jste uz psaly, tak budu hledat... 😉

Jani, tak doufam, ze jste se po sprsce poradne zahrali, abyste se nenachladili...

Jinak vcera u dr. jsme zvladli i U4. Kacka predvedla, ze ma silne plice, ze ji muze byt slyset po celem patre, krasne pasla koniky i s celym hrudnickem a roztazenou dlani. Po hrackach chmatala, jako kdyby zadne doma nemela...vsechno ok. Az na jednu malickost, ale to pry vyresime pri U5. Ockovani zvladla taky s krikem, spis ji bylo divne, proc se nad ni naklani dva cizi lide, ale teplotu z toho zatim nema. Dneska hodne spinkala. Uvidime zitra. Ma 8000 g a 62,5 cm. Za 2 tydny muze zacit se zeleninou.
Ingi, myslim, ze ockovani zvlada lip nez ja. Porad ji pozoruju, jestli se bude chovat jinak a ona je naprosto v pohode 😉 Ted uz pul hodky chrni.

Akorat ji uz par dni dost stve, ze si nemuze sednout, tak se pekne vzteka. Jo, sedet u televize, to by se ji libilo. Celej tatulda 😀, ja u telky radsi lezim...

rpinguin
10. jún 2009

Ingi, diky za tip, potom poreferujem a super, ze tam je €, ze ani prepocitavat nemusime. Este jedna otazocka. Aka je tam plaz? Viem, ze v Chorvatsku je ten strk a akosi mi vadil, pisu, ze v Portorozi ma byt piesok, ale moc sa mi to nezda. Ako to teda je?
A ty si este stale to Clio nepredala? Som myslela, ze uz ano, ved to je doba, co si naposledy pisala, ze ho chces predat.
Inac, my sme chceli povodne Roomstera kupit, ale akosi nic nebolo take dvojrocne s tym vybavenim za normalnu cenu, Octavka by to samozrejme vyhrala, ale tak tie su uz nad nas rozpocet. Inac aj Berlingo ma tie posuvacie dvere.
No ale keby to boli aspon nejaki suci chlapi, ale nejaky Talian, ktory mal asi 1,60m aj s topankami 😀 Este mi rozpraval, ze ma 4 deti. Najstarsia dcera ma 9 a potom 8,7 a 2 a to su synovia, ze sa musel poistit, ak by nahodou mal byt jeden teply 😀 No dobre som sa nasmiala.

Jani, Muttermilchbeutel sa volaju tie sacky, moznoze mate male DMko, inac neviem, preco si to nenasla, ved hladaj fialovu farbu.
A skusala si uz odsavat? Ako to teda riesis so sackami, ked ich nemas? Alebo len do chladnicky odkladas? Tam to vydrzi ale len nejake 3 dni.

Hani, ja mazem len raz do tyzdna a to po kupani 😀 Ved spinavy nie je, tak co sa stresovat. Ritulu a pisura poumyvame kazdy vecer a vlastne po kazdej kakanicke a vlasy a vo vode sedi raz tyzdenne. Vynimka je, ked sme na piesku, ze pride ako male prasa, tak to musim, inac nie a nikdy som to ani nerobila a kozka super (tuk tuk)

rpinguin
10. jún 2009

Hani, tak ona je dobry macek ale, ze 8000g 😉 , to Maxik mal 6559g a 63 cm pri U4. A tak skoro ides zacinat s prikrmami? Ci ono sa vlastne zacina skor u tych, co su na UM, ze? Ja ani neviem, ja som zacinala az od 7. mesiaca.
Co sa Maxika tyka a surodenca, no akosi si nemyslim, ze to chape, teda neviem, ale zda sa mi, ze je maly. Na druhej strane je ale stranda, ked pozorujem, ze ked mu poviem, ze ide papat, tak bezi k stolicke (mimochodom vcera z nej vyskocil, esteze mam na zemi tie farebne cisla, od augusta kupujem stokke tripp trapp) a ked poviem, ze ideme von, tak bezi k dveram, no sranda to je, ako sa to vyvija. Celkovo sa mi zda, ze ma poslucha na slovo (uvidime dokedy 😀 )
Hani, s dovcou si nic nerob, my sme boli prvy krat lyzovat tento rok a to mal M. vyse roka, ja by som s takym malym nikde nesla, ani buduci rok nepojdem. Aj take SVK mi je stresove, nieto sa este niekde dalej trmacat s takym mimcom. Je to len stres pre nich. V CZ. ti bude fajn a aj s malou sestrickou 😵

ezi
11. jún 2009

holky, zdravim tu v Nemecku - jen se chci zeptat, jestli uz porodila Tlapicka🙂 ?

iii
11. jún 2009

hani, ja som pouzivala teda normalny kuchynsky olivovy olej, ja si myslim, ze na masaz je to jedno. ale ak chces, tak v lekarni maju nejaky speci pri miminka.

jani, tie sacky na mlieko som tiez kupovala v lekarni - mam to tam rada, lebo som si ista kvalitou a k tomu ti aj poradia. casto sa ale stalo, ze som kupila nieco v lekarni (napriklad vlozky do podprsenky) a potom som ich nasla v DM za polovicnu cenu. no jo.

reni ja si teda pamatam iba na kamienkove plaze, ale je mozne, ze je niekde aj piesok. ale uvidis, ako sa budu maxikovi kamienky pacit! e. vydzi hodiny sediet a triedit ich, zbierat a obdivovat. a navyse ich na rozdiel od piesku nemas vo vsetkych telesnych otvoroch. zarezervovala si nejaky apartman, alebo hotel?

zuzi, no podla mna ked je pasivna forma verbunden, tak substantivum by malo byt verbindung, ci sa mylim? ale je to cele divne, ja som si myslela, ze jurostisch verbunden znamena byt s niekym v legalnom manzelskom zvazku 😀
inak co sa tyka mojich jazykovych schopnosti, tak sa mi v anglicku podarila este lepsia vec - bavila som sa s mamickou jedneho dost dobre ziveneho kojenca, a prehodila som potom anglicko-nemecky: he is pretty dick 😉 no proste mne sa tie dva jazyky strasne pletu.
manzel si raz opytal nie cream tea (co je caj, scone - take sladke pecivo a clotted cream - co je taka husta slahacka), ale rovno clotted tea (co by teda doslovne znamenalo nieco ako zrazeny caj 😀 )

iii
11. jún 2009

ezi, tlapicka sa uz dost davno neozvala. kedy ma termin? tak ak ste v kontakte, ze ju pozdravujem a event. uz aj gratulujem....?

inak sa pytate, ci elenka vie, ze bude mat surodenca...... tak ja som jej to povedala hned na zaciatku, a vlastne jej to hovorim stale, ze v brusku je baby - a som prekvapena, mam pocit, ze to akoby chape - neviem, ci to maju tie deti v sebe, lebo je to skusenost, ktoru nemohla behom svojho kratkeho zivota nadobudnut. ale chova sa k tomu malemu baby velmi nezne - predtym mi skakala po bruchu, teraz ho s takym respektom obchadza. no je to naozaj velmi zvlastne, akoby jej boli niektore biologicke suvislosti uplne jasne.

hani, a co sa nam este velmi osvedcilo na kupanie, bolo balnea hermal plus - je to prisada do kupela, po ktorej mala naozaj krasnu kozku. tiez som to mala z lekarne, a aj som velmi casto citala, ze to pri ekzemikoch a suchej kozke doporucuju.

ozaj, na sme.sk som nasla pri jednom clanku svoju fotku (teda som si skoro 99 percent ista)....mam pozadovat nejaky honorar? heh

rpinguin
11. jún 2009

Ingi, no kde je ten link? Nieco napises, ze si objavila svoje foto a nepochvalis sa linkom ☹ 😕
No zarezervovany mame hotel s polopenziou, to staci uplne, rano a vecer jedlo a cez den behacky. Take nieco ako plnu penziu alebo all inclusive by som nebrala nikdy. To by som len sedela a jedla, nechapem, ze to niekomu vyhovuje, ved tym padom sa neda nic spoznavat.
Elenka je uz starsia, takze je jasne, ze je na tom s chapanim, ze bude surodenec lepsie na tom ako ten moj maly zbojnik. Dnes v noci zasa vyvadzal, o 00.10 som mu dala mlieko a o 2.00 uz zasa hystercil, ale nedala som mu nic a nakoniec zaspal. O 6.00 uz vstal s placom. To je signal, ze ked vstava s placom, ze nie je vyspaty, tak zasa po mlieko a nakoniec vstaval vysmiaty o 9.00, takze aj celkom fajn. Ja ho to nocne pitie asi nikdy neodnaucim 😠

ezi, tlapicka sa v nasej nemeckej teme nikdy nejako obzvlast nezucastnovala, skus pozriet niekde v CZ regionoch odkial sama pochadza, tam ju urcite najdes, ale nespomeniem si, co to bolo za mesto.

Je aj u vas cez sviatok taka nuda, akoby vsetko bolo prispate mi to pripada, ani nic vybavovat nemozem 😠

honnig
11. jún 2009

Reni, no, Kacka ma trosku vic 🙂 bude se muset hodne hybat. Zacala uz asi pred mesicem sklapovackami a uspesne pokracuje... 😉 Akorat to kuleni si asi rekla, ze neni moc zabava, tak jeste vyckava.

Ingi, diky. Pockam do pondeli, jestli ji to zmizi po tom Dermapharm Basiscreme a jinak pujdu asi na konzultaci za dr.. Tu koupel taky muzem zkusit, ale urco prejdem na olivovy olej.. 🙂
Ja si prave myslim, ze kdyz o dalsim mimcu s ditetem mluvis, ze to chape. Kdyz jsem byla u nas hrozne se mi libilo, jak se 16 mesicni neter ke Kacence chovala...to bylo miloucke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre