Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

dania
28. okt 2008

Ahojky holky,

dneska padam unavou, ale pred spanim jsem jeste nakoukla. No jo, jak jste uzily statni svatek 😀

Mne asi neco uteklo, ale co jsou to ty moltexky?

Pauli, tak snad uz atb zabraly.

Lenko(bodko) to je dobre, ze ten zaver tehu s megabriskem tak dobre snasis, tak uzivej posledni dny klidu 😀

Vendul, tak sem s tou manducou 🙂 Ted jsem nakukovala, jestli uz tam je a ta fotecka z vyletu s vasi mysickou spici zachuchlanou je sladka 🙂
Nic na ucebnice neni a uprimne ani nevim, kde by na to vzal cas. Ale on se uci praxi, ma hroznyho pamatovaka.

mausi
28. okt 2008

Dani, Moltex jsou jednorazovy ekoplinky 😉 .
Ja jdu do hajan. Ahooooj !
PS: Dani, ta manduca uz v albicku je !

geminis
29. okt 2008

Hezké ráno,

tady je hrozně, bílá námraza--vzpomněla jsem si na ten sníh! Holky musím nabalit a vyrazíme na cvičení. V takových chvílích člověk lituje, že je zbaboch a neřídí. Tak mi držte pěsti.

Jinak manžel včera večer ještě jel půjčit vrtačku a posunuli jsme rošt s matrací ještě asi o 10cm níže. No a co byste řekly? Dnes ráno si pro mě po mlíčku sem do pokoje "doběhla" Anička. Myslela jsem, že mě trefí...a co teprve manžela.

Běžíme...

geminis
29. okt 2008

a už jsme i doběhly a jsme i po obědě. Kus cesty domů jsme ťapa ťapa, protože se zde udělalo náádherně, až pohádkově náádherně. Sluníčko svítí, i když je trochu čilo a možná se stále kouří od pusin!!! Procházka to byla akční, protože ještě stále lítáme na všechny strany a když jede auto nebo kolo, potím se až na "prcině". Ale naštěstí jsou zde řidiči ohleduplnější než u nás a už jsme zde známá firma.
Holky nespí, tak asi vyrazíme ven, ať si to počasí užijeme...

mausi
29. okt 2008

Hanko, to znam, he he ! Valentinek nam taky takhle pravidelne dochazel "po vecerce" do obyvaku. 😀 Az jsme toho meli dost a vysroubovali tri planky ze zbaradli, at se nemusi namahat s prelezanim. 😀

Holky, Valentin ma ted takovy cesko-nemecky obdobi. Zacal na me hodne mluvit nemecky, holt to ma ze skolky a doma se pak tezko orientuje zpatky. A kombinuje s cestinou. Ale ted me neco rozesmalo. Nasla jsem na stole plivanec (pardon). Tak jsem se zlobila, kdo ze to tam udelal a Valentin na me: "Das war nicht ich ! Das war der Cinta !" 😀 😝
Jinak ted dobre preklada. Vcera jsme hrali takovou hru: ptala jsem se ho na urcity slovo, treba KYTICKA. A ptala jsem se, jak to slovo kdo rekne: treba mamka ... ta rekne.... kyticka, Oma rekne.... Blume, babicka rekne.... kyticka... atd. Jak se rekne nemecky POLIVKA.... Valentin na to: Suppe. A teta Jana rekne.... polivka..... Tante Ingrid rekne...... Suppe.... atd. Docela ho to bavilo a trochu me prekvapilo, ze ty dva jazyky ted uz strida naprosto vedome a kdyz chce, dokaze oddelit a identifikovat. To je trochu novinka. 😉 🙂

Joooo, jinak jsem se dneska prihlasila na Baby-Massage a pak chci navazat rovnou Baby-Schwimmen. Delate to ted nekdo ?

Holky, musim letet, mejte se zatim, moc vas zdravim ! 😉

mausi
29. okt 2008

Dani, koukala jsem na ten novy uvaz satku. Juuu, vypada to dobre, asi je to Timmymu pohodlny, vid ? Ale nebojis se, ze se ti preklopi dozadu ?

dania
29. okt 2008

Ahoj kocky,

Dneska tu taky byla radna zima a vecer nadherny zapad slunce do ruzova se zvedajici se mlhou, to bylo zradlo a ja samozrejme bez fotaku 🙂

Vendo,
Valentynek je sikulka. Nase vicejazycne deti maji ohromnou vyhodu, i kdyz to pro ne neni ze zacatku jednoduche. Nastesti, oni si to neuvedomuji 🙂 A kdy vlastne V. zacal mluvit? Timmy moc nemluvi, zatim jen napodobuje zvuky zviratek a brepta si ve vlastnim jazyce. Chudak, asi ma pocit, ze kazdy clovek ma svuj vlastni jazyk 😀

Na babymassage a babyschwimmen jsme taky chodili. Massage byly pekne, protoze nase hebamme byla moc fajn a vzdycky jsme si pekne popovidaly. A miminka to miluji. Plavani nestalo za moc, ale byla to pro me prilezitost dostat se mezi lidi a priucit se nemcinu. Ted uz chodime jenom sami do bazenu.

Ten uvaz na fotce je ten stary, tadyten konkretni je trochu i rozpadly po 2 hodinach v lese, Timmy mi skakal na zadech a vykluzovala mu z toho prdelka. Ale dozadu prepadnout nemuze. To clovek citi, kdyz to neni poradne zavazane.

iii
30. okt 2008

dobre ranko, poslednou dobou si nejako privstavam 😉
vcera vecer som bola v saune, nadherny relax, naozaj nadherny. az na jednu mliecnu prihodu (asi pod vplyvom tepla) 😀

dani pozerala som tie uvazy, tak mne ten batoh (co mas aj na fotke) velmi nesiel, resp. stale sa mi to rozpadlo do tej podoby, ako to mas ty uz po 5 minutach. davam ju do kapsy a to je ovela stabilnejsie, chce to cvik s tym rozprestieranim cez nozicky, ale pred zrkadlom sa to da.
ozaj, nasli ste nejake huby? tato sezona teda u nas nic moc.....
tiez pises ze timmy este nerozprava - elenka je od neho snad o 2 mesiace starsia a este tiez nic, lahko ma to zacina znepokojovat.....ale na druhej strane strasne vela zvatla a v tom zvatlani robi pokroky, niekedy otvori knizku a nahlas si predcitava...to sa nasmejem

hani (gem..) obdivujem, ze tahas croozera s dvoma detmi, nastastie ze tam mate 100 percentnu rovinu 🙂 my mame croozera 737, plus elenka plus nakup a mam problem s najmensim kopcekom.
ozaj, ako si pisala ze mate domcek v roztokoch......aaa to je krasa, to mi pripomina casy z prahy, ked sme chodili na nakladany hermelin do klecankov a potom privozom cez vltavu do roztok. vybrali ste si dobre 🙂

dohodli sme sa, ze si na vianoce darujeme velku postel (kde sa zmestime pohodlne ako spravna attachment rodinka vsetci....ozaj chce niekto kupil detsku postielku?), 220 x 200, tak pozeram po nete...no to su teda palky! ak clovek nechce nejaku jednorazovku z ikey, tak sa pekne placne po vrecku.

vendul valentinek je dobry jazykovedec.....nikdy nezabudnem na jeho hlasku: maminko, ty speky!!! 😀 😵

geminis
30. okt 2008

Dobré ráno všem!

iii, sanuny Ti docela závidím, manžel ji má snad pracovně nařízenou, protože tam chodí každou středu s kolegy. Mají ji v práci! To je, co? A já doma "dřu" od rána do večera, žáná známka ocenění, jako tomu v práci někdy bývá.

Co se croozeru týče, tak to zápřah je, ale že by šly "špeky" dolů, to ne. Zaplať pánbůh za tu rovinu, i když zde máme pěkný nájezd na val, a když potřebuju být někde rychle, beru to touto zkratkou. A to si ho taky někdy s dětma naložím pěkně nákupem (někde jsem četla, že "kufr" má croozer prostornější, než lecjaké auto, že si nezadá). Když už jedeme...běhám většinou pěšky, na kole jsme byli jen dvakrát s manželem.

Jééé, houby, já taky miluju chodit na houby, chodila jsem i s holkama v bříšku...miluju les a jeho atmosféru a vůni hub/podhoubí. Manželovi rodiče mají chatu, kde jsem jedno léto vyběhla na suchý záchod a šup, byl tam hříbek! Náš les, kde máme chatu, je už šíleně zplundorvaný, takže hřiba jsem tam nikdy nenašla, až tady na "chatě", u cesty, kde projdou v sezóně desítky lidí, hned několik.

Ježíška schvaluju, my začneme uvažovat asi taky o větších postýlkách pro děti. Pokud Anička bude stále vylézat...ale věci takového rázu musíme kupovat vždy dvě a pokud možno stejné!!! 🙂 Takže díky za nabídku. Svou velkou rodinnou vyberte dobře.

Manžel se zhlídl v jedné akci v IKEA v Holandsku a už máme doma železnou...jenže není to ono a matrace už vůbec ne. A to u nás v ČR byla akce, že kdo si koupí matrace a zjistí, že jim jako nevyhovují, do 30 dnů je může vrátit. My jsme to zjistili ani ne do týdne, že nás z ních bolí záda a už je máme a vrátit nemůžeme! Tak hledáme lepší. Ty co máme tady jsou úúžasný, latex vitalis, ale ty už se zase přesně takové nedělají. Je to k čertu.

A iii, moc díky za tip na výlet do klecanek a pak přívozem...strašně se těším, až ním jednou taky pojedu, vždy jsme šli jen okolo. A nakládaný hermelín, určitě Pepa, musí být mňamka!

Mausi, k nám ještě holky bez "pozvání" nemůžou, páč si neotevřou kliku od dveří.

A Pauli, už se jen jednou vyspíš a budete mít jasno! Držím pěstičky, ať smlouva na byteček připadne právě vám. Nakonec to uteklo, že jo.

Tak pěkně kočky trénujte úvazy dětiček, stejně vás obdivuju...já bych to nedokázala ani s námořním uzlem.

My zkusíme dnes odpoledne trh. Holky když mají svůj den, tak dokáží chrnět i 3 hodiny odpoledne a to se pak nikam nedostaneme, zvlášť když se už tak brzy stmívá...

Hezký den!

fabienamata
30. okt 2008

Ahojte
Vendi, s Valentinkom to musi byt uuuuzasne,ked sa tak rozrozpraval 😉
Sophi sa teraz dost zamerala na knizky, na obrazky ,pekne si listuje aj sama.
Tie uvazy ma velmi zaujali, ale neviem si to predstavit v praxi...napr. ked dieta chce zmenit polohu. Sophi vyrdzi chvilu v kociku,chvilku potom na rukach- trosku sa popestujeme 🙂 a trosku si s nou pochodim, a tak stale dookola.Pokial teda nespi....
Mam pocit ,ze ked si ju raz dam do uvazu, musi tam zostat.
Lebo je to dost zlozite zacat znovu viazat ,alebo nie?
Inak je to super, a do kolko mesiacov sa v tom dieta nosi ,alebo do kolko kilov skor?

geminis
30. okt 2008

iii, ještě mě napadlo v souvislosti s tím, že Tě znepokojuje jak Elenka ještě nemluví. Nemusíš se vůbec znepokojovat, povídání přichází ve skocích a největší zlom nastává kolem druhého roku! Takže máte ještě času dost!!! Takže klííííd...
PS. Naše slečny mají dva ročky za "pár", tak dám pak vědět!

oli1104
30. okt 2008

Ahoj holky,

byli jsme s Katy na U3, ma 5kg a 60cm. Levou kycli nema jeste dovyvinutou, tak mama doporucene siroke baleni a za 2-3tydny na kontrolu. Taky ma nejake rozsirene ledviny, coz je pry u novorozenat normalni, ale musi se to pry taky zkontrolovat.
Jinak nejaky Oxy test, jakesi zpracovavani kysliku je na 100%, lip to uz nejde.
Tak takove ne uplne 100% zpravy, ale pry to nic zavazneho neni. Tak si nelamu hlavu, pry nemam.
Teda nedelam, delam, co to muze eventuelne znamenat ?

Hani s dvojcaty, proc cvicite Bobatha ?

TAk my s M. taky chodily na plavani, jemu se ve vode libilo, tak to bylo ok. Pokracovani jsme tez zaplatili, ale to uz bylo o nicem, byly tam deti, ktere mely sileny naskok, M. se to uz nelibilo, no vlastne nestihal. Dochodili jsme tak tak a pak uz dal nic. Voda se mu ale stale libi.

Dneska jsme byli poprve venku sami tri s kocarkem 🙂, musela jsem do obchodu, zitra prijde kamaradka, tak at tu neco je a taky jsme byli v parku, po 2 dnech zase neprdsselo, i kdyz teda mokro je fest.
No zvladli jsme to i s nakupem 🙂
Pristi tyden zkusime Playmobil.

14.11 jdeme s M. na U7a, to jsem zvedava, co tam bude, on totiz nemluvi ani nerozumi nemecky 🙂

oli1104
30. okt 2008

Jo, pridala jsem nejake fotky....

geminis
30. okt 2008

hezký večer!

oli, s holkama jsem začala ještě doma na moravě cvičit Vojtu od jejich 3 měsíců kvůli predilekci hlavičky a kyčlím.

Anička mohla skončit v 11 měísících, je k neutahání, ani nečekali, až začne chodit. Zuzance se do ničeho moc nechtělo a v 11 měsících se teprve začala plazit, ale asymetricky, a lá meresjev. A krom toho nic, takže nám ještě ani ve 13 měsících neseděla, nelezla po kolínkách a Anička už běhala po čtyřech a stavěla se...tak jsem začala nervóznět.

Prý je klidná, do ničeho se nehrne. Jenže já nechtěla riskovat, aby mi ve 3 nebo 4 letech říkali, že nechodí, protože je klidná. Jsou i klidnější děti a snažily se. Tak byla nějaká vyšetření. Vše v pořádku, jen chce svůj čas.

Tady nás dětská poslala na rehabilitaci. Já už se psychicky připravovala na řev u Vojty a ono prd, prý začneme s Bobathama. Je to nebe a dudy. A umí zázraky na počkání--za 3 týdny od začátku cvičení se Zuzanka sama posadila, za další 3 týdny lezla po kolínkách a začala se stavět...

Anička už necvičí dávno, ale doma ji vždy bylo smutno, když ji sestřička odjela na cvičení, tak ji bereme s sebou. A naše fyzioterapeutka ji vede jako svou "asistentku". Je velkým hnacím motorem a vzorem Zuzanky.

A i když Zuzanka už chodí, stále cvičíme na zpevnění svalečků a zlepšení rotace v ramenou, chodí stále jako panenka.

Nás čeká dvouletá kontrola před Vánoci, tak jsem taky zvědavá. Na tu roční nemám nejlepší vzpomínky, protože to byla naše první návštěva paní doktorky a od té doby jsme byly pořád nemocní---rýma, kašel a dokonce i týden v nemocnici s rotavirem! Fuj!!!

14.11. budu držet pěstičky a neboj, malej to zvládne...a že nerozumí, však to není jeho mateřský jazyk, resp. mateřský jazyk jeho maminky. To snad doktorka nevyhodnotí jako handicap!

Krásnou a klidnou dobrou noc všem!

geminis
31. okt 2008

Krásný Halloween všem!
Mám moc ráda pumpkiny, ty vyřezávané, a těším se, že zde nějaké budou a děti v kostýmech...asi to nebude ten pravý "trick and treat" jako v USA, i když kdo ví, ale nevadí. My si uvaříme aspoň dýňovou polévku, když už nemáme pumpkin pie...třeba bude někde v cukrárníčce.
A jednoho obrovského pumpkinouše máme před dveřma!!! Jupíííí...

geminis
31. okt 2008

Dnes je pááátek, pauli, tak co? už něco víte ohledně smlouvy? držím furt pěstičky!
Takže všem krásný pátek a dobrý začátek víííkendu!

iii
31. okt 2008

hani, pozeram, ze ides solo.... 😀

vsetky vas zdravim, akurat nestihacky, lebo som sa po dost razantnej vymene nazorov vcera zatala a povedalasom si, ze si budem radsej vsetky technicke veci doma robit sama, akoby som mala prosit o to manzela......furt sa tvari pritom akoby mi robil neviem aku laskavost a akoze ako strasne ho to otravuje. tak stacilo. dnes som montovala konecne tie nestastne svetla (po roku byvania), v baumaxe kupila specialne spojky, nechala som si od suseda ukazat ako sa vypinaju poistky (ani to som nevedela 😝 ). v baumaxe som si nechala od predavaca vsetko pekne vysvetlit (vyuzila som klasicky klisacku situaciu technicky nemoznej zeny, este k tomu s placucim dietatom v naruci, v moj prospech 😀 😀 ), precitala navod ako sa robi s priklopovou vrtackou, navrtala, spojila a zapojila a hotovo, SVIETI!!!
mam naozaj dobry pocit, konecne mame svetla. zachvilku pride kamoska, tak mozme kavickovt pod novou lampou 😀

hani, v com sa lisi bobath od vojtovho sadizmu?

oli pozeram ze drobec krasne rastie, fotky este skuknem. kvoli ladvinam ani kyclickam sa neznepokojuj, to je vsetko ok, nasiroko bal ako ti to ukazali a chodte vcas na uz kontrolu. dnes sa kontroluju aj take hranicne nalezy, ktore by pred niekolkymi rokmi celkom unikli.

no letim, manzel ma vikend volno (juchuuuu), tak snad sa dovtedy udobrime, aby sme si mohli tolkeho volna uzit.... 😉

paula
31. okt 2008

Ahoj holky,
tak ohledne bytu nam rekli, ze mame v pondeli prijit podepsat smlouvu. Ale jelikoz nam to minuly patek rekli taky... tak nevim. 😖 Kazdopadne si delame velke nadeje, ale pro jistotu mame jeste dalsi Besichtigungstermin. 😉

Ingrid super! At zije zenska sila! 😉 Ja uz sama "postavila" regal z ikei, ale to je mnohem jednodussi, nez svetla, jsi fakt dobra. Ja si myslim, ze my zenske muzeme byt v technickych vecech stejne dobre, jako chlapi, jen se nam do toho nejak nechce, zatimco chlapy to (vetsinou) vic bavi.

Holky co s detmi chodite do ruznych Krabbelgruppe, Spielgruppe, skolek, jak je to s nemocnosti? Me hrozne stve, ze do nasi Spielgruppe matky klidne dotahnou totalne nachlazene deti, co se tam stejne otravuji vali kaslou a kychaji a Laurinka je ted uz podruhe nachlazena odsud. 😠 😠 😠 Jdeme tam v utery, ve stredu zacne smrkat a ve ctvrtek uz je hotovo. Pak se to trochu zlepsi a za tyden nanovo. Jsem rozhodnuta, ze tam tentokrat nepujdem. I kdyz je mi to lito, spis by tam nemely chodit ty nemocne deti,ne? Je to dokonce i v pravidlech....

mausi
31. okt 2008

Ingrid, asi dneska bylo neco v lufte, ja jsem se taky pohadala s manzelem proto, ze delal drahoty a nechtel pridelat adaptery na ten novy kocarek. Pry at si to zkusim sama, ze to neni tezky. 😠 Tak jsem to nakonec taky sama delala a zvladla jsem to stejne dobre. 😎 Mimochodem je to opravdu fajn, nemuset R. vyndavat ze sedacky a davat do kocarku... dneska uz jsem si to vyzkousela ! Tak diky vsem za tipy !

Oli, R. ty ledvinky mela taky tak a do dalsiho vysetreni to bylo v poradku. A s tema kyclickama: my jsme meli ty Spreitzhose a moc nam pomohly. Ted balim na siroko a stridam to s moltexkama. Jo, rozhodla ses pro tu manducu ?

Lubi, k tomu noseni: s satkem bohuzel nevim, ale ja mam treba krosnu do 22 kg a ta manduca je asi do 5 let veku .... ani jedno si nedovedu predstavit. 😉 😀

Pauli, mas pravdu, nemocny deti by tam ty mamy vodit nemely. U nas ve skolce se to treba taky nesmi. Dite musi byt minimalne jeden cely den zdrave (bez teplot), aby mohlo potom znovu mezi ostatni deti. Jenze asi vzhledem k tomu, ze jste Spielgruppe, ktera bude vice mene asi organizovana soukrome, asi se na to tak nehledi. Zazila jsem tu uz vickrat, ze plno maminek drobnejsi detsky nemoci moc neresi a chteji tak holt posilovat imunitu. Ja mam kamaradku, ktera mi po porodu Valentinka chtela prijet na navstevu s dvema nemocnyma detma a kdyz jsem rekla ze to nepripada v uvahu, nechapala proc. 😕
No a jeste k te skolce: i kdyz se tam ty pravidla dodrzujou, stejne V. prinese domu vsechno mozny. V kolektivu deti se tomu pak stejne dobre zabranit neda. Tak to bohuzel je. No ale dle meho nazoru se to nemusi zbytecne provokovat. A Laurinka je jeste malinka.

Hanko (geminis): my mame taky "pumpkinouse" a dokonce s trema zubama ! Valentinkovo a moje dilo. Manzel se divil, kde pry jsem to sebrala, ze jsem normalne leva, ze neveri, ze jsem to sama vyrobila. No, v podstate je to kompliment, ze ? 😠

No a abyste vedely, jak to mam s tema chlapama tezky, tak mi vcera V. rekl: "Maminko, kdyz ty se na me porad zlobis, tak ja se na tebe vykaslu !" A mam to. 😝

verohit
autor
31. okt 2008

cafte zenule,
vsetky vas zdravim a prajem vsetko dobre... 🙂
po dlhsej dobe sa ozyvam, asi to tak iste obdobie aj ostane, ale Mimi si ma vyzaduje 😵 posledne tri dni je taka dobrucka, ze by ju clovek mohol natierat ako medik na chlebik 😉 zacala stat ovela istejsie potrebuje sa uz len trosku niecoho drzat(sama si este netrufa), dzavoce jedna radost (ga, me, be, pape,mama,veve...) a ukazuje ukazovakom (trenuje usilovne pinzetovy "griff") a ukazuje nam na oci-to ukazovanie vsak hranici s vypichnutim 😀 😅 ..ked sa jej spytam ze kde je lampa tak sa pozrie na plafon za lampou niekedy aj ukaze, a ked sa spytam ze kde je papa tak sa hned pozrie na vchodove dvere 😀 😅 😎 😒 je toho naozaj neurekom...mame za sebou uz aj prve pristatie z postele... 😒

precitala som si vas len tak zbezne... vidim ze preberate veci z kazdeho rozku trosku 😉
co sa tyka tragetuchov: ja len tolko k tomu, ze je to velmi dobra vec, obdivujem vsak zaroven vsetky ktore to vyuzivate v praxi 😵 ja som raz vyskusala.. vtedy mi to pripadalo dost zlozite i ked viem ze je to vec cviku ale dala som prednost saklu od Glückskäfer (lebo zodpoveda ortopedickym podmienkam ako nozicky a hlavicka a chrbatik) my sme s nim spokojny, je tam naozaj moznost pouzivania aj na bruchu aj na chrbate...jedine co je blbe je ze Mimi podobne zalezitosti nema rada.. 😒 niektora ste tu uz spomenuli (Lubka) ze tiez nevydrzite dlho v kociku atd... u nas je to to iste.. 😖 😎 to dieta ked niekde priviazem tak sa plasi ako divy kon, fakt... ale boli sme minule v bauhause a bol tam kosik aj s tym autickom, tak ze to vyskusame no a Mimi jazdila o sto sest ani domov nechcela ist... 😉 😀

videla som fotky od Vendulkovcov a Olinky 😵 😵 😵 duturence neskutocne rastu, chlapakov z nich mate a dievcatka su uz velke slecny 😵 😵

Vendul
priroda je naozaj nadherna, clovek sa nevie vinadivat 😵 Rebecca je velmi sikovna, ked sa uz vie tak pekne otacat...a Valentyn je fakt dobry, vidis, vidis... 😀 😉

Ingrid
tak to ma podrz, klobuk dole aka majsterka sa z teba stala, takze zacinat fusovat do elektriny?! 😀 a neda mi nezareagovat este na foto ktore som si tiez pozrela... foto si bombasticke... ale dve su fakt speci, tie by som dokonca tlacila ako pohladnice... tak kde Elenka vykuka z auta, je to ako nejaka reklama v skvelom retro dizajne a tak Mallorca 08 tak to je fakt trhak... normalne sezonny predaj na vsetkych stojanoch s pohladnicami na Mallorce by to mali mat.. 😵 😵 😵
a som rada ze Klarke sa dari... a hlavne ze pekne rastu 😵 😵 😵

Lenka
kde si uz rodis??? 😅 nenachaj sa nami vyprovokovat, drobec vie kedy je ten spravny moment... drzim palce!! 😉 😵

a som nesmierne rada ze mame cerstvu tehulku (14.tt) vsetko dobre..
zenule mena si este musim trosku zosuladit... 😅

kde sa tara Rena, nejak sa tu neobjavuje podla jej obvyklych frekvencii.. 😕

Zuzisaw
OSANIT AJ DENTINOX: mame doma oboje som s tymi oblbovatkami spokojna, co ja ale hlavne Mimi... obcas tak na noc pouzivame oboje ked vidim ze Mimi trha ako pirana co jej pride pod zuby!! ale v lekarni tu odporucaju skor osanit myslim si ze to ma dlhsi ucinok ako gelik, lebo na tom si rychlo pochutia a je po srande....

Pauli
tak drzim teraz fakt silno palce nech to neostane uz len pri podpisani zmluvy, ale nech je uz konecne z toho uzitok 😵 😵 dufam ze si zdravotne uz fit... a co sa tyka tych nemocnosti... ono to je fakt blbe... ale je to tak ja tiez kolkokrat vidim ze akonahle sme v kontakte s nejakymi soplavymi tak osoplavieme tiez... ma to se.. ale asi to clovek nezmeni.. o podobnom riziku je aj skolka atd...ale je to fakt na nervy.....

u nas vo Winzeri sa rozbehla Mutter-Kind Gruppe tak sme sa prihlasili od 11.nov. zaciname uz sa tesim lebo ked vonku prsi a je zima, tak nas ide doma rozhodit, sme zvyknute stale brusit(ako hovorievala moja starka ☹ )....

Hani
jej to je krasne dvojicky, i ked si viem predstavit ze clovek musi byt v organizacii veeelmi konsikventny, ze?! 😉

otazka
VIETE AKO SA PRELOZI AMARANT? JE TO OBILNINA KTORA NEOBSAHUJE GLUTEN LEN MOJ SLOVNIK AKOSI NESTACI. KTO VIETE BUDEM VDACNA.

obcas papame aj take vychytavky ako schwarzwurzel a pod. zeleninka nam velmi chuti... 😉

A ESTE BY SOM 😅 KEBY SA DALO ODPOVEDE TIEZ PISAT VELKYM ABY SI TA DOTYCNA ODPOVED RYCHLO NASLA... dakujem 😵 😵 😵 😉 myslim si ze to bude tak prehladnejsie... 😉

zenule zatial krasny vecer, vsetkym pekny vikend, zajtra je svatek tak mame tatu doma, skoro po mesiaci furt je v praci... tak sa zajtra budeme valat v trojici 😀 😵 sme pozvani... takze aj s programom..

a bububu.... nech tekvice odozenu vsetkych zlych duchov, hm... Halloween nemusim... 😅 ale koli deturencom je to celkom nett..

verohit
autor
31. okt 2008

ups, zase som to nejak "prekilometrovala" 😅

zuzanasaw
1. nov 2008

@veri,

Aramant mi slovnik prelozil ako "LASKAVEC (rastl.)", ta co ja viem... 😅

@iii,
ja nechapem, si sikulka! Budem robit vsetko ostatne, ale elektrina, to ma desi...
Inak ked sa nieco montuje, to poznate - mamka vyskoci, urobi znacku, pripravi ockovi stolicku, poda vrtacku, ocko zavrta, mamka vezme vrtacku, poda hmozdinku a potom odprace stolicku a vsetok bordel 😀 Myslim, ze vsade je to rovnake... Preco su si vsetci chlapi tak podobni... 🙂

@vendi,
ja sa z tych V. hlasok raz pototo... Tam to mas, asi ho naozaj zlostis... Kde om na to chodi 😵

@renca,
kde si? Uz presli Maxikovi tie teploty?

U nas sa ziadny zub nekona, dasienka su odute, ake zatial nic. Po Dentinox-e sa ale aspon dobre spi 😉
A mam pocit, ze je neskutocne dlhy vikend, ja uz mam akokeby nedelu - vcera mal cely Sachsen Anhalt volno a tak sme vsetci pokope 😵

zuzanasaw
1. nov 2008

Samozrejme "Amarant"... "Aramant" je cirkus, ktory tu bol nedavno 😀

paula
1. nov 2008

ahoj holky, vydrazila jsem pres e-bay Küchenmaschine, fakt super se spoustou funkci, Hawar to tam byl dnes vyzvednout a az ji dovezl domu, tak jsme zjistili, ze tam chybi jedna pidisoucastka - takovy drzak, na ktery se uchycuji strouhaci a krajeci talire... 😠 Napsala jsem hned te pani, ze to tam chybi a jestli muze byt, ze to nekde ma a zapomela pribalit, ale co kdyz to proste ztratila a uz nema? Jak se ted postupuje? Vim ze pres e-bay neni zadna zaruka, ale kdyz produktu neco chybi? Ja jeste nemela zadny problem. Snad to ta pani najde a bude se tam muset jet jeste jednou. 😒

dania
1. nov 2008

Dobry vecer vsem,

Tak jsem tu mela tenhle tyden brachu, ale vcera odjel. Byla to prima zmena, k nam se moc lidi na navstevu nezene, mame to hrozne daleko.

Ingrid,
Ja myslim, ze Elenka a Timmy jsou stejne stari, ne? Timmy se narodil v pulce srpna. On ted strasne krasne vypravi, povida jakoby ve vetach s nadhernou dikci a k tomu i gestikuluje a dela xichtiky, no ja se vzdycky musim smat 😀 Jenom ten jazyk je zatim vlastni, nepouziva zadna srozumitelna slova 🙂
No, houby moc letos nerostly, ale na smazenici bylo, trochu jsem i ususila, on to nikdo krome me (a vsezraveho Timmyho) u nas neji.

Lubi,
Podle me jde nosit v satku tak do 3 let, asi zalezi na tom, jak tezke dite uneses 🙂 Timmy se vzdycky v satku zklidni a nikam se nestoura, takze to pouzivam i jako tisici prostredek, a kdyz chci, aby se nekde choval spolecensky prijatelne. On pak jenom kouka a je hodnoucky. Funguje to temer 100%! Zadne kocarove sceny. Popripade usne 🙂

Vendo,
Valentinek a jeho hlasky... 😀

Oli,
budes davat Misu od 3 let do skolky, aby se priucil nemcinu a aby sis trosku oddachla sama s Katou? Tvuj muz je Cech? Nebo jakou reci mluvite doma?

Leni (Bodko),
tak co, uzivas vikend nebo uz v porodnici? Drzim pesti!

Vcera o Halloweenu k nam dorazilo domu spousta deti a mladezniku, tady to na vesnici docela frci, asi jako u nas velikonoce. Ja jsem s tim ale vubec nepocitala a musela jsem ozelet sladkosti z nasi "cokoladove police"
😝 Ale to je jedine pro me dobro 🙂

rpinguin
1. nov 2008

cavi zienky,
tak sa hlasim aj ja. Akosi som nevedela v poslednej dobe, co napisat, tak som sa realizovala v domacnosti.

@zuzi, Maxik mal tu horucku 1,5 dna, dostal cipky a bolo po. Ten zub je stale 2mm vonku uz tyzden a dalej akosi nechce. Noci su strasne, niekedy za jeho spanie aj 6x. Rano vstane a potom, ked ho obleciem, tak vydrzi aj 5h bez nicoho, preto nechapem, co si tak v noci pyta. Ako nahle dostane, tak hned zaspi. Zvlastne to je. Cez den je super, stoji, stale sa dviha, vsetky skrinky otvara a vyhadzuje veci, takze len beham za nim a upratujem po nom. Sranda je, ze chodi, ze sa vsetkeho drzi, ale sediet este nevie 😀 Vsetko ma svoj cas.
Uz som zaviedla aj tu druhu poobednu kasu, ale je to makacka, kedze potom mozem byt vonku kratko, kedze mi to potom casovo nevychadza. No stres riadny, kedze som bola zvyknuta byt vonku aj 5h.
@ingi, tak klobuk dolu, do elektriky by som sa ja nechytila vobec. No a keby muz strajkoval, tak hned najdem nahradu, ale ja by som sa asi bala, ze ma to skope 🙂
@pauli, to mas pravdu s tymi chlapmi. Presne si to vystihla. Mne sa do tych chlapskych prac tiez nechce, aj ked y som toho vedela dost, ale vzdy si poviem NACO, ved muz to vie rychlejsie. Dufam, ze tento pondelok uz bude naozaj realny a vy to podpisete konecne. Ved uz stacilo, ste hadam videli vic bytov za posledne mesiace, nez ja za zivot. A uz si zdrava? Dufam, ze je to uz fajn. Inac, Küchenmaschine je fakt dobra vec. Ja som dostala novu z banky, ked som odporucila kamosku. Strham v nej jablka a mrkvu.
@vendi, normalne rozmyslam tiez nad tou manducou, kedze to aj opticky dobre vyzera 😀 😀 😀 (nesmejte sa, ja som vzdy bola Tussi a aj ostanem) Citala som, ze ju mozem 14 dni testovat a pri nevyhovovani poslat pripadne spät, takto mi to vyhovuje a mozem skusit aj manzel. Tie Valentinkove hlasky su fakt dobre 😎 , pekne ich zapisuj.
@oli, aj ja som kukla na fotecky, Katy je zlatucka. Ako vlastne spinka?
@dani, tak to je super, ze ti Timmy v satku zaspi. Toho sa ja bojim, ze ked ho budem mat na chrbte, ze oka nezazmuri, no ved uvidime.
@verus, este si nevysvetlila tu peknu tvoju fotecku? Kto ta ta tak? Inac co robis s tym Amarantom? Chuti to ako couscous? Ja som couscous kedysi jedla, este za slobodna, muzovi to nechuti, tak uz to nerobim, ale je to fajne, hlavne rychla priprava. A kto je v 14.tt? Akosi som to nepochopila. 😲
@hani (dvojickova), nic si z nechudnutia nerob, hlavne je predsa, ze sa citis dobre. Ten zaprah s dvomi detmi musi byt ale fakt makacka. To je fajn, ze si sem tam aj sama nieco napises 😉 , aspon mam co citat. Niekedy som leniva nieco napisat, tak len citam.

My sme mali dnes sviatok, ale akosi sme na to vcera nemysleli, cize sme nenakupili. No nastastie mame 5km od nas uz Hessen, takze sme mohli nakupit, takze parada. Zuzi, u vas to bolo lepsie vcera, ste mali aspon predlzeny vikend. No tolko z mojej strany, pokracujem v pozerani telky.
Krasny vecer vsetkym!

paula
2. nov 2008

Holky tak ta pani pry tu soucastku nemuze najit. 😠 Je to sice jen na strouhani, vsechno ostatni muzu delat, ale stejne me to s.... 😠 Vite, co se s tim da delat? Nejak stezovat na e-bay? Nebo se muze clovek branit jen tak, ze napise negativni Bewertung?

AMARANT taky cesky nevim. Nevim ani poradne, co je to nemecky. Veru napis jak se to pripravuje a co to je. 😉

bodka7
2. nov 2008

caute zienky

ja som vam tu vcera vypisovala cele letanie a kon mi to zozral 😠 tak som sa na to vybodkovala a ku compu som sa dostala az dnes.

este nerodim a ani nejake tie posicky, ci ako tu tomu hovorite nemam ☹ ale dakujem vam vsetkym, ze na mna myslite 🙂

vcera som od 8 rana upratovala, jak posahana, pravdepodobne hormony 😅 najhorsie, ze m. bol uz od 3.30 rana hore a zevraj aj on upratoval, len ja som to nevidela, lebo som spala 🙄

@iii
ingrid, ja by som sa elektriky nechytila, to by som radsej behala so svieckou 😅

inak babule, co pisete o chlapoch, je svata pravda. u nas to vyzera sice trosku inak, ale v konecnom dosledku podobne. my ked nieco noveho kupime, co treba montovat a skladat, tak este nemam ani kabelu doma poriadne vybalenu a m. uz montuje. po 10 minutach uz chyta nervy, ide si zapalit a urobit espresso, potom dojde, nadava, ja nadavam. nakoniec to zmontuje, pravdepodobne ani sam nevie, ako sa mu to podarilo a necha vsetok bordel na mna. a este k tomu chodi za mnou, ze aby som ho pochvalila, ako to on pekne zvladol 😠

som rada, ze sa stuplikom tak pekne dari a robia po-kroky. fotecky sledujem u vsetkych 😎

@veri
PISEM VELKYM, AKO SI NAKAZALA 😀
PODLA MNA AMARANT, JE AJ NA SLOVENSKU LEN AMARANT. no a vidim, ze som neni sama, kto poziera cudacke veci 😝 mne uz bolo zakazane varit zdravo. tak ale maju smolu, kedze som jediny clovek v nasej domacnosti, kto vie pripravit nieco teple a jedle 😀

@pauli
tak to by ma nas..lo. mne sa stalo, ze mi zabudli poslat nieco k maxi-cosi. boli taki mili, ze mi poslali mail, ze to zabudli prilozit do krabice a ze to na vlastne kosten poslu. a aj sa tak stalo.
ale s tymto nemam skusenosti, co treba robit, ked nieco neposlu 😖

@reni
a bolo v hessen otvorene? som myslela, ze oni maju tiez 1-ho sviatok. ale asi by som mala prestat mysliet 😀

jaj a este som chcela, hani, ty si sa pytala, ci som z piestan? nie, som z trnavy, ale do piestan sme casto chodili na vylety.

verohit
autor
2. nov 2008

cavte zenule, vidim ze sa vikenduje aj sviatkuje ako u nas, my sme dva dni po kope, takze parada 😉 teraz sa mi obidvaja vytratili von, ja mam uz navarene, a tak tu beham ako splasena kobylka co skor... a preco si nakoniec nesadnut ku konovi 😀 😎

ej asi niekomu hori buda ☹ jazdia tu hasicske auta ako na parade.... tak sa zase v novinach docitame, dufam ze nic hrozne...

AMARANT- je to obilnina ktora neobsahuje lepok, a tak je vhodna ako kasa pre kojencov a deturence 😉 😀 i ked vam poviem dam si ja rada z toho tiez.. 😅 chcela som vediet co to znamena po slovensky.. napr. taky Buchweizen-Pohanka... clovek nepozna ani v jednom jazyku (aspon ja) ale chuti to dobre a zdravo 😉

Mimi nechce ziadnu mliecnu kasu 😖 takze robim len take tieto obilninove müsli ktore su pripravene pre deti zalejem horucou vodou a davam ovocie z poharika..... 😝 ale uz posledne 2-3tyzdne bojkotuje aj to a chce to co jeme my.. normalne nam kradne z taniera... vcera sa vam krmila ryzou a drahy sa smial ze papa ako africka zena.. 😀 a vyhrala aj stavku o pät eur ze zjedla z celeho jablka.. drahy nechcel verit ze by do toho zahrizla, no tak to ste mali vydiet...
boli sme na navsteve.. bolo dobre maju tam vnucence ktore prisli tiez tak sa dalo pekne hrat, MImi bola spokojna.. 🙂

co sa tyka tych chlapskych robot... no ono je to u nas aj tak aj onak, kedze drahy nema vela "casu nazvys" ☹ 😠 tak sa musi tiez dozadovat, ale ked zacne tak to spraska vsetko a aj si po sebe uprace 😅 😉 a samo ze som jeho prava asistentka ked uz visi na plafone aby zliezol z rebrika je predsa blbost.. 😀 😎

Reni
no kukam ze Maxik sa fakt cini 😵 😵 a sa mi vidi ze sa zase potvrdzuje ze ich rytmy sa fakt neustale menia.. o tych poobednych kasach s tym ked sme na to presli bol pre mna tiez dobry zmätok lebo sme tiez behali aj 5h po vonku.. tak som teraz zobrala termosku s horucou vodou vsetko si pripravim a brusime dalej ale sme nejake obdobie vyseli koli tomu doma.. a teraz jej vonku na nejakej lavicke pri pohlade na okolie chuti lepsie ako doma 😀 😖
no a co sa tyka foto... tak ten ksicht som ja, ako som uz spominala bracho je fotograf, tak ma raz poctil, ze si ma vybral za model... tak mam par foto.. 😉

Dania a Ingrid
vidite kazde z vasich ratolesti napriek rovnakemu veku javi zaujem o nieco ine.... Ingrid, budes vidiet ze Elenka sa potom rychlo rozbehne s rozpravanim.... a Timmymu budete tiez co chvilu rozumiet 😵 😵 😉

Ingrid
no super tak budete mat doma expertku na hriby 😵 aj u nas by sa zislo... ja som sa v tom nikdy nevyznala a "chodit na hriby" akosi nebola kultura u nas doma... do lesa hej, ale vsimali sme si ine veci 😅 hm....
a este ma minule napadlo.. si sa pytala ze ako vysvetlit vasmu tatovi ze Elenka spieva a nie kvici? 😀 sme isli tiez raz podobne autom a Mimi "vyspevovala" tak sme zacali s nou a bola fakt sranda... tak co keby ste sa obe pousilovali a tatu naucili spievat?! nebojsa ako vas bude vsade vyvazat, hadam aj do Regensburgu 😀 😉 😵

zatial vsetkym krasny vikend

verohit
autor
2. nov 2008

Jezis, ja ked po sebe citam a vidim tie hrubky tak sa fakt hambim, ale preco ma to nenapadne vtedy?! asi pisem rychlejsie ako rozmyslam.. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre