Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

rpinguin
30. jún 2009

No Pauli, cavi, ja som uz aj rozmyslala, ze co je s tebou. Ved my tu neriesime len nase tehulkovanie, to je u mna uplne pomimo, tak pis sem-tam.
Ved uz mam pocit, ze sa tu striedame len ca. 4 baby v pisani, tiez si niekedy poviem, ze nemusim na vsetko reagovat, ale na druhej strane si take nieco moze pomysliet kazdy a uz by to tu väzlo, takze pisem 😉
Teda, bazenik to je dobry napad, ak bude v auguste este super pocko, tak aj ja cosi male kupim, aby som mohla v klude zariadovat a Maxik nech sa cvachta.
Vidim, ze SSV uz ani teba neobisiel. To je super vynalez, zenska sa aspon vyblazni 😀 😀 😀 A Laurinka tu tiez pochytilo 😵

Ingi, tak za tu cenu by som Boba hadam aj ja kupila 😀 , vidis, si ma normalne navnadila sa ist inspirovat do Bauhausu, asi sa tam vyberiem pred obednym spankom. Mame asi 400m od domu Hornbach, tak idem na vec.

Hani, drzim palce s prikrmami. Je to tvrdy oriesok. Ja som na zaciatku pohariky kupovala a mala ten maly Pastinake na 3x. Cim vlastne zacinas?

Hanuk, no mame tu Hanky teraz s tebou 4, ale Hanulee a ani geminis sa uz neozyvaju, takze by ste boli dve 😉
A mate uz byt v M.? Ale to mate este cas.

Tak utekaaaaam, pekny den!

hanuk
30. jún 2009

Dobre ranko! Teda vlastne uz dopoludnie...manzel je fyzik, takze dostava kontrakty na par rokov, teraz sme v Provensalsku. Tepla su tu poriadne, po 10 uz s malou ani nevychadzam von. Byt v M este nemame, zacneme postupne hladat - vraj sa prenajimaju len nezariadene? Aj bez kuchyne? To by bolo dost blbe, kedze manz ma kontrakt len na 2 roky 😒

mammy81
30. jún 2009

Ahojte zienky dlhsie som tu nebola pretoze mam tu este mamku a este nevie ako dlho bude ale je nam spolu dobre a mam malo casu sem chodit pretoze sa jej venujem,ale vecer urcite pridem pocitat co ste popisali. 😉
Bazenik by som chcela aj ja pre S.ale taky mini by jej bol maly len nohy by si v nom mocila a väcsi uz by som nemala kde dat.ale ma taku muslu a v nej ma piesok tak uz som rozmyslala jej aj tam naliat vodu aby sa cvachtala,uvidime ak nie tak budeme chodit a kupalisko.len keby to pocasie bolo lepsie. 😠
Dodatocne Ingi vsetko najlepsie k narodeninkam hlavne vela zdravicka,vidis aspon orchideu Ti manzel kupil moj to spravi ze kup si co chces ale ja by som chcela aby ma prekvapil ale toho sa asi nedockam. 😒

Reni ,Dani(marosko)napisem Vam vecer IP teraz nestiham uz mi treba ist pre Sophie.

Reni uz ste nasli nejaky byt??kolko izbovy hladate??

Hanuk ahoj si tu nova co??V nemecku sa asi väcsinou prenajimaju byty bez kuchyne alebo niektori nechaju kuchynu dnu a chcu za to peniazky...

Jani tak Ty si uzivaj dovcu doma 🙂

Hani jemine drzim palce s prikrmamy si to viem predstavit ja som S.nenutila jest mrkvicku ja som jej kupovala miesto caju mrkvovu stavu a to bolo flekov na vecickach,ale strasne rada ju pila.Nedavas malej??

no nic dievcence idem tak sa zatial majte pekny dnik prajem

rpinguin
30. jún 2009

juchuuuu, ja dostanem IP 🙂 nikto mi nepise ☹

Ingi, v Hornbachu nemali nic zlacnene, takze asi budem musiet do Bauhausu, hadam tam nieco ukoristim.
Ozi, no u mna a s darcekom k narodkam je asi ako u Steffi, mam si vybrat. Teraz budem chciet asi novy laptop, moj ma uz 3 roky, takze mam narok. A mobil tiez potrebujem, to si vyberiem za porod. U Maxika som nedostala nic, takze tak.

Hanuk, som zabudla ohladne tych bytov. Ako Steffi pise, niekde kuchynu mas a niekde nie. Dokonca niektore su aj zariadene uz, pozerajte si potom na Immobilienscout24, tam su aj obrazky a je to s proviziou pre maklera, ale vam to urcite zaplati firma, takze to budete mat jednoduchsie. My hladame privatne, kedze nam nikto nic nezaplati ☹
Steffi, no este nic nemame.

neurologia
30. jún 2009

aahojte,

aj ked sme si my hladali podnajom tak niektore boli zariadene,alebo uplne prazdne alebo niekde bola kuchyna (linka bez spotrebicou a riadou)

viem ze narodky su vacsi sviatok ako meniny.....ale manza na ne zabudol a tak potom robil uz spominane paprikasove zemiaky..... 😎

joooj este mesiac a pojdeme domov na dovosku uz sa aj tesim....inak zajtra ide svokor do polska a chce nieco kupit pre vnuca tak som zvedava......

honnig
30. jún 2009

Zacala jsem mrkvi. Malou sklenicku od Hipp mela dnes 4. den. Ale uz je to lepsi. Sice porad place, ale s mlikem to spolkne. Akorat se tezko odhaduje kolik mlika, aby nemela jako 2 obedy.... 😅 Ale zase v tom horku si myslim, ze se neprepije. Stejne cajik chce jenom kdyz ma hlad.
Ingi, neco jsem koupila. Ale s temi jejimi miniporcemi je sklenicka dlouho otevrena, tak dnes uvarim brambor s mrkvi a zamrazim do takovych kelimku pro deti male porcicky. Ale budu to stridat. Je to blby, ze v obchode neuvadi, kolik dusicnanu obsahuje kdektera cerstva zelenina....no, jo, musim verit. Jsem chtela koupit v Rewe biomrkev, ale pripadla mi podle obycejne cerstve ve svazku takova hodne stara....Sice se rika, ze se nema kupovat zelenina v obchodaku, ale myslim, ze ty male obchody maji stejne zdroje. Si clovek nevybere. Jsem skeptik k biovecem a maloprodejnam 😒

Reni, hezke vecicky sis naplanovala dostat.

Stefi, uzivej mamku. Ja jedu k nasim za tyden a par dni...huraaaaa

Holky, mejte se, jdu trochu uklidit. Dite s velkym krikem usnulo u flasky, vedro a kraval.

paula
30. jún 2009

Reni, my mame ten bazenek z Bauhausu. treba jsi ho dnes videla. Stal jen 5e a je to jedna z tech investic pro deti, co se fakt vyplati. Teda pokud mas balkon, nebo zahradku, kam ho muzes dat. 😉

Hani, neboj, pomalu ale jiste. Klidne muzes par dni davat jen 2-3 lzicky. Jen aby si zvykla, ze se ji taky neco jineho, nez mliko. Nemelo by se pri bojovat a nutit, jinak se to dite bude stale vic branit a spoji si to jidlo s necim neprijemnym. Vsak ona uz si na to prijde, ze je to dobre. Jen si myslim, ze s cim mensim ditetem zacnes, tim pomaleji to jde a dele to trva. 😉 Ja zkusila L. prvni prikrm 5.mesicich, z toho se poblinkala, tak jsem nakonec kojila az do sedmi a vubec ji to nevadilo. Kdyz jite vy dospeli, tak uz jevi o jidlo zajem? Sape se vam po tom? Diva se hladove? To je pry taky jeden ze znaku, ze je dite na prikrmy "zrale". tak hodne uspechu a hlavne zadne nervy. Myslim temer kazde mamince, kdyz zacinala s prikrmy prislo, ze ji dite min nez by melo. 😉 🙂

dania
30. jún 2009

Cauky zenky, taky mate takove vedro? Ja to miluju! Konecne leto...

Ingi, my spacak jeste pouzivat budem, T ho ma evidentne rad a libi se mi, ze se v nem neodkope. Pokud se mu bude i nadale libit, tak ho necham klidne do 5 let 😉 Kacenka je pohodarka po rodicich, nevim kteremu je vic podobne, to se ukaze az casem. I kdyz rodice teda rikali, ze doma zrovna andilek neni, ale my mame doma takovou spoustu veci, ze se nemohla vynadivat 😉 A vubec neplakala, ani kdyz ji T malem vyklopil z kocarku.
Okno sem rozbijet nechtela, nastesti jsme byli ve stinu a kdybych rozbila okno, tak by ho musel spravit Nic, to jsem mu nechtela udalat. Ale vecer se nam jeste T zamknul v koupelne, uplne me oblilo horko, az pak jsem si vsimla, ze tim zamkem jde otevrit zvenku sroubovakem, ufff, to se mi fakt ulevilo. No den jak vymalovanej... 😝
Taky jsem zvedava na obrazek pokojiku!!!

Pauli, to je L. takova lingvistka, jo??? Wow, takovy projev! 😀

Hani (Del), tak vzdyt ma jeste Kacka cas, kdyz ji to s prikrmy nepujde, tak prece muzete jeste pockat chvili na mlicku. Nebo zkus pastinak prvne, ten nedela aspon takovou batiku a T moc chutnal.

Hani (Francouzska), to je dobry, manzel fyzik, ja ted taky delam doktorat na fyzice. Ale v Bremach. Pred Francii jste byli v Cechach?

paula
30. jún 2009

Dani, ja bych se zblaznila, mit takove zazitky jako ty. Asi bych uplne zpanikarila! 😉 Urcite bych nebyla schopna vzpomenout si na manzelovo cislo, protoze ja kdyz jsem ve stresu, tak cisla proste zapomenu a nevybavi se me. takze bezne, kdyz se me nekdo zepta na moje cislo, nebo cislo domu, tak hledam v mobilu. 😅 Hlavne ze cislo co jsme meli pred 8 lety doma si pamatuju a i moje prvni cislo mobilu a cislo mamky a sestry. Ale ty nove cisla se nejak ne a ne ulozit a to mame docela jednoduchy. Asi proto, ze dneska uz je clovek nikdy nevytaci, ale jen zmacke tlacitko na pevne, nebo mobilu.
Co se tyce Laury, tak jsem strasne rada, ze tolik a dobre mluvi. Pred rokem umela rict jen mama, tata, tauto a bam. ze zacatku to slo pomalu, ale ted uz mluvi fakt dobre nemecky a zaklady cestiny a kurdstiny. Uz se tesim, az pujde do predskolky a chytne ten spravny nemecky prizvuk.
V cestine ma nejradsi basnicku "cerna mary" a porad se pta, co to je "kolomasti" 😉 😀 no vysvetlete to...
Dneska mela zrovna cesky den, delala si ze me srandu, vzdycky kdyz jsem ji neco rekla nemecky, tak rekla: " Ich verstehe kein Wort!" a musela jsem ji to zopakovat cesky. Pritom normalne rozumi 😉 😀
Jsem rada, ze ji to tak bavi a je ucenliva, ze chape ze tata je kurd a mluvi kurdsky a nemecky a mama ceska a mluvi cesky a nemecky a sama se chce ucit. Casto me rika cesky: " co to je?" a ja ji to pak rikam. No ale normalne se bavime nemecky, to je rodinny jazyk. Tak jsem moc rada, ze jsme si to nakonec vyresili jak nam to vsem vyhovuje a ze to tak i funguje, presne jak jsem si predstavovala, protoze prave pred rokem jsem se bala, ze je toho na ni moc a v zivote nezacne mluvit! 🙂

Holky, moji prarodice jsou taky fyzici a mam pro fyziky slabost. 🙂

paula
30. jún 2009

cislo domu, tim nemyslim cislo naseho domu, jak by to mohlo vyznit 😀 😀 😀 to jeste znam (je to 1) ale samozrejme telefonni cislo domu na pevnou. 😀 😀 😀

honnig
30. jún 2009

Jeee, holky, vy me mate za silenou neuroticku... 🙂 To ja moc nejsem. Hlavne, co se tyka komunikace s Kackou, tak to bereme v pohode. Spis, kdyz nas neslysi tak vedeme diskuze, co je pro ni lepsi, a jak dal. Ale co se tyka jidla, tak jsme uz v klidu. Ze zacatku to stalo za prd s tim mlikem, ale to jsme vyresili a uz nabehla na Aptamil 1 a je spokojena

Pauli, tech priznaku pro prikrmy je asi 6 a vsechny ma. Hlavne je velka, tak uz musi pomalicku zacinat s necim jinym. Jasan, ze to musi mozecek zpracovat, ale ono to pujde. Obcas ji dam onufat, kdyz neco jim a ona zacne slintat. Ale ta mrkev se ji moc nelibi. Zitra ji dostane s bramborem... 😉
S tim cislem domu, jsem to presne tak pochopila a hned si zacala opakovat, kolik jich znam ja....tak uz jenom nase v CR, tady a potom babicek... 😎 😎 a s telefony jsem na tom podobne a uplne nesnasim PINy k cemukoliv.

Dani, ma mliku uz jenom zustat nemuze, protoze je hodne velka a musi se pomalicku zacit ucit jist i normalni jidlo. Ona to zvladne. Ja mam u toho krmeni furt takovy pozitivni ksicht, abych ji neznervoznovala. Podobne jako pri prvnich koupanich....a ted mazani, ktere absolvuje 2x denne.... 🙂 Ja teda na fyziky ani fyziku slabost nemam, promin, ale vzdycky mi to s matikou kazilo vysvedceni... 😀 Ale jsem moc rada, ze jste tak blizko od nas.

Ingi, krmime ji v houpacim lehatku. Uz tak je usmudlane, tak me ani nemrzi, kdyz obcas prskne. Ono se zabrzdi a muze se dat i do sedu, ale to neni potreba.

paula
30. jún 2009

Hani, neboj, za neuroticku te nikdo nema. 😉 Jen jsme chtely poradit podle svych zkusenosti. Jo mrkev s bramborou jela laurince mnohem lip nez samotna mrkev. Pry je ta mrkev hodne chutove vyrazna a deti ze zacatku pry radsi takove ty neutralni chute. Proto taky nekdo zacina tim pastinakem, nebo brambory. tak to zkus, urcite to bude mit vetsi uspech.

paula
30. jún 2009

No Dancina prihoda me prinutila si ty cisla zase pekne zacit opakovat a ucit. Vsak my nemame tezky, ale asi jak se porad stehujeme a menime mobily, tak hlava nebere. Kdyz si chci vybavit manzelovo cislo,tak se me vzdy vybavi stare a to uz ma nove pres rok. 😠
A jak jste na tom s cisly vy ostatni? mate nejake pomucky na zapamatovani?

honnig
1. júl 2009

Dobre ranko zenky,
no, jo, Pauli, vzdyt ja vim, ze mi chcete poradit a moc dekuju. Ona ji ta mrkev asi chutna, ale hlavicka se ji musi srovnat s tou zmenou. Dneska bude mrkev brambor vlastni vyroby, uvidime. Jinak dobre rady a tipy jsou na strankach www.kojeni. net, ne jen o prikrmech, tak doporucuju vsem.
Pauli, a vy byste chteli druhe miminko? L. je sikulka s temi jazyky, to jo.

Stefi, stavy ji zatim nedavam, jenom fenyklovy caj. Jeste pockam tak tyden dva, a pak musim najit ciste mrkvovou, protoze nic nez zeleninu ji zatim davat nemam.

U nas uz se dneska boura, tak jsem musela zavrit okna a mame dost dusno, asi uz pujdem ven.

neurologia
1. júl 2009

Ahojte babenky,

u nas je uz treti den totalny upek hned od rana-kde to napisat.... 😉 v pondelok sme sa boli trochu bicyklovat samozrejme tak poobede-vecer a chytila som taky mensi upal.....musim si davat pozor....

problemy s cislami mam aj ja slovensky mobil mam stale to iste cislo,manzove a ocinove to si pamatam...aj adresu si pamatam...ale nove cisla moje nemecke manzelove nemecke....nula bodov....ked ja neviem uz som sa ich aj ucila ale to bolo ako hadzat hrach na stenu nic sa na mna nenalepilo..... ☹

hmmmm spapala by som nieco dobre...este musim porozmyslat co ale na druhej strane v tomto teple ani tak nechuti....tak neviem ani sama.... 😀

iii
1. júl 2009

dobre ranko,
pauli, no ja len pozeram, ako laura rozprava. heh, ze vraj sommerschlussverkauf 😀 kedy zacina s tou predskolkou? je to fajn, ze ste to vyriesili jazykovo k spokojnosti vsetkych clenov rodiny, ale u vas je to predsalen trosku ine, lebo tvoja nemcina je takmer dokonala.
inak za 3 tyzdne pride brat a chceme si spravit vyletik do dusseldorfu, napisem ti ip, ked sa k tomu dostanem.....ked e. vidi, ze mam otvoreneho MK, tak hned pride a krici foto baby, a prezerame si fotky..velmi ju bavi napodobnovat mimiku a gesta osob na fotkach.

inak prave lakujeme policky, takze som uz napoly sfetovana. elenka si poplietla slova lak a rak, takze uz svoju hracku raka parkrat vykupala v laku, no aspon sa bude pekne lesknut, ked vyschne.

hani ta stranka kojeni.net je inak velmi dobra, tak som svojho casu dost casto pozerala. prikrmy mali v nasej rodine celkom prinos, lebo sme zacali pouzivat v kuchyni pastinak a fenykel, je to naozaj vynikajuca obloha. do cias prikrmov som netusila, ze take druhy zeleniny existuju.

dani no bez spacaku je to tiez fajn, e. napriklad dnes v noci sama vstala, napila sa vody z pohara, ktory mame vzdy polozeny na nocnom stoliku a lahla si k nam nazad a bez slova zaspala. prislo mi to take cool, ze sa samostatne napila, ked mala smad.

hanuk s tymi kuchynami je to tu take dost na nervy....ale casto sa da dohovorit s predchadzajucim najomcom a ten ti svoju staru kuchynu preda....no su to ale prachy naviac. ale ako ti pisala renca, mozno narazite aj na zariadeny byt. asi len treba hladat. co za fyziku robi manzel?

maculik
1. júl 2009

Ahojte kocky,
trosku vam tu vleziem, chcem sa vas nieco spytat. Nebyvate alebo nerodili ste niektora v Bonne? Mne vychadza, ze vo febr.tam asi budem rodit, no neviem vobec, kde je to dobre. Prvy porod som mala v Luxemb., to bola uplne super starostlivost a sluzby a rada by som nieco take aj v Bonne (stahujem sa tam za manzelom koncom roka, teraz chodime len sem-tam na vikendy).

Dakujem 🙂

zuzanasaw
1. júl 2009

Ahojte po dlhej dobe!

Akosi som sa zamotkala, mala som doma Emku cely minuly tyzden - skolilo ju to hned ako sme sa my ostatni dali konecne dokopy 😒 A tak som v podstate cas na net vobec nemala a vy ste boli stale ukecanejsie ako som ja stihala citat 😀 KOnecne som sa ale preluskala na koniec...

Pauli, ziram na L. jazykove prejavy 😕 😕 😕 Sikulka!

Dani, zabuchnute kluce priam neznasam. A hlavne ked ides pre nahradny a ten nie je tam, kde je vzdy! Naposledy sme tak hladali nahradny, ked sme sa s muzom zacali na aute striedat, ked on viezol Emku rano do skolky a ja zo skolky a tak sme potrebovali dva kluce. Ten nahradny sme samozrejme nevedeli najst, az nas osvietilo, ze ked sme naposledy cestovali do Prahy a zvazovali, ze na vlak nas zavezie kamos, ktoremu ostane auto v Prahe, vhodila som kluc do prednej kapsy na kufri a tu som samozrejme po navrate zabudla povymetat! Ale nasiel sa a hlavne, ze noetrebalo davat novy v servise robit.

Inak to muzeum v Bremmenhaven maloval kamos (slovak) - byvaly kolega, tak daj potom vediet, ako sa mu to podarilo, nech viem podpichnut 😀

Hani Honig, my sme s prikrmami zacinali s tymi klasickymi Hipp kasami na veceru a Niki necekol ani slovo, hlavne, ze mu nieco padalo do pusy. A ma to dokonca mliecnu chut, mozno by si tak Kacenka skor zvykla aj na nieco ine. Na mrkvu a ostatne by ste mohli potom prejst neskor... Hadam by to stalo za vyskusanie...

U nas doma v postate nic nove, Niki beha ako rychly sip, staci, ze vidi otvorene dvere v obyvacke a uz je na terase. Miluje inak behat po vonku, doma ho to uz nejako nudi. Po uprsanom juni aj k nam konecne dorazili horucavy, vcera sme boli na Freibade - Nikimu sa prvy pohlad na vodu velmi nepacil, tak som cakala ci budu zas podobne hysaky ako minule, ale pomaly pomalicky pomalilinky som ho do tej vody dostala a potom z nej uz nechcel von 😵
A tak sa chcem opytat - kupujete deckam na kupko plienky na plavanie? Aku znacku, pripadne v akych obhodakoch? Nejak zvlast som to este nesondovala, ale rada sa necham poucit 😉

Emka je uz od pondelka zas v skolke a ja sa vytesujem z takych prkotin, ze konecne si da vlasky upravit. ma ich uz pod lopatky a ofinu uz do oci, ale rozhodla som sa jej nechat ju dorast. Doteraz nehrozilo nejaku pukacku, ci cop alebo stipec do vlasov, v ziadnom pripade. Vlasy stale pouzlene, polepene, spotena... 😒 Teraz uz asi mesiac nosi vlasky krasne vycesane, vysponkovane, no konecne vyzera ako upravena a ja konecne nevyzeram ako neschopna matka! Sprechuje vo velkom, s kamoskynymi polskymi deckami rozpravaju v zasade po nemecky. Je to mile, ale dost komisch. Proste sa mi paci, ze nema problem ako ja.
A v tej chvili ma napada este Ingina "bezmocnost, ked ma nieco vybavovat na uradoch". To ja som tiez bezmocna, ked si to treba vysprechovat, to ja len manazujem, zariadit to musi muz 😀 Ale na SK si hubu teda otvorit viem 😉

Buduci piatok ideme na Sk na dovcu aj my, babky a dedkovia sa uz vytesuju. Len ja neviem... Tesim sa, ale uz to vidim, ako sa zas po par tyzdnoch budem tesit do svojho kludu doma. Manza ostane tak 2-3 tyzdne, my sa vratime az okolo polovice augusta, nech si ja trosku oddychnem a obcas vypadnem aj niekde sama a decka, tie nech si uziju dedkov a babky a zahrady a bio ovocia a zeleniny... 😵

Tak a teraz vam blahozelam, ze ste sa docitali az na koniec 😀 😀 😀

iii
1. júl 2009

maculik, myslim ze renata (rpinguin) byvala predtym v bonne. ako sa zije v luxe?

zuzi ja som kupila plavky od popollini, su robene tak, aby udrzali event. vylucky (teda moc prepustia, ale to prejde aj okolo plavacej plienky). schnu velmi rychlo, e. vybehne z vody, trosku sa prebehne okolo bazena a su suche. na plavacich plienkach mi vadila ta brutalna jednorazovost a neekologickost, pri jednom kupani sme spotrebovali asi 3 kusy (lebo je neprijemne ju obliect zasa do mokrej), proste hromada zbytocneho odpadu.
no ta bezmocnost ani nesuvisi s tym, ze by som to nevedela jazykovo zvladnut, skor to, ze je to niekto iny, kto ta drzi v sachu a ten niekto iny sedi na urade 500 km od teba. inak uz vam skoncili ferien?

poobede konecne vypadneme nafreibad, vonku je hic, doma smrdi lak...

maculik
1. júl 2009

iii, dakujem. Skusim jej napisat.
V luxe je super, aj ked niekto hovori, ze je tu nuda. Ale je tu vsade blizko, do Franc., Belg.aj Nem., takze sa da vela chodit na vylety. A je tu veget 🙂

neurologia
1. júl 2009

ingrid dnes mame asi zas spolocny program....ja som totiz vyuzila krasno krasne pocasicko vytiahla postielku a lakovala ako o zivot....chybal jej este posledny nater

stihla som to tak tak pretoze som pocasie a slnko rano asi zakrikla zacalo hrmiet....slnko zmizlo asi bude burka ale ja mam postielku hotovu sa z toho vytesujem....

rpinguin
1. júl 2009

zdar zienky,
tak som tu, ja len beham, vcera som okukla byt, ale akosi ma nenadchol. Ked som tam bol, tak sa spustila taka burkaa blesky, uz mi bolo aj trapne u tych ludi sediet, mali 3 deti (3 3/4, 2 a 5 mesacne) a ja tam nasackovana s Maxikom. Nakoniec ma isiel zaviest ten pan, super mili boli, ale majitelia byte u nie su, len najomnici. Ja som akasi narocna, chcem take nieco ako mame teraz- jednoducho vybeh z obyvaku do zahrady a to je tazke, ked chceme nejake 3-4 izby, takze veselo mame.
V Bauhause nemali nic zlacnene, takze nic.

Ingi, ty si dobra, ze este aj lakovat sa ti chce. Ja by som asi od smradu zdochla. A este som sa chcela spytat, ze ako Elenka dociahla na ten pohar. Nespi medzi vami? A na kupku ti neuteka? Dievcatka sa asi vedia aj na mieste zabavit, ja musim len behat za mojim.

Zuzi, no takze ty na SVK a na tak dlho? Drzim palce! Inac Emusa musi byt kocka s tymi jej dlhymi blondavymi vlasmi a modrymi ocami. A nepodcenuj sa, urcite by si vedela na uradoch tiez toho tolko vybavit ako tvoj muz. Ono, ked sa inac neda, tak musi zena a tak sa uci. Ja som uz v tom profi.
Zasa ma bude o chvilku chytat kriza, ked budem musiet vybavovat Kindergeld a Elterngeld a rodny list a zasa vsetko na Slovensku potom poriesit.

Pauli, tak s cislami som na tom hrozne, viem akurat moje na mobil a to by mi tak velmi pomohlo 😀 Inac nehrozi nic, ani pevna ani muzov mobil. Musim si to niekde napisat a nie vsetko v mobile ukladat. Mobil sa strati a vsetko je fuc ☹

maculik,
teda ty v Luxe? No to je nas sen sa tam niekedy prestahovat, ale to sme len tak spekulovali. Manzel robil v Agfe v Bonne a mal casto sluzobky do Lux. Inac, ja som chcela silou-mocou rodit v Bonne, ale sme sa prestahovali v 7. mesiaci tehu do Mannheimu (ja sa akosi rada tehotna stahujem 😀 ). Rodit by som tam isla asi do Johanniter Krankenhaus. Je to smer na Bad Godesberg, sme tam aj blizko byvali. A vlastne som aj pocula, ze je tam fajn.
Ked ti tam byva manzel? A ty si sama v Lux.?

rpinguin
1. júl 2009

Bea, a ako ju lakujes? Nejako farebne?

maculik
1. júl 2009

rpinguin, diky za odpoved 🙂
My byvame v Mehleme, to vlastne je kusocek od Bad Godesbergu. A manzel v Bad God.aj pracuje, pre UN.
Ale asi sa chceme prestahovat, kedze teraz mame len 2i, a ked sa drobec narodi (dufam, ze vsetko pojde ok, klop klop), tak chceme, aby Adelka uz bola vo svojej izbicke 😉

Tu nemocnicu si pozriem, pojdem tam asi aj osobne, ozaj, nepoznas tam nejakeho dobreho Gyn? Ja som tam raz, kratko po porode, bola u takej zeny, ale nic moc, dlho sa tam cakalo a strasne vela zien v malej cakarni, tak akurat na odpadnutie 😝

V Luxe som sama, uz 2.5r, s manzelom sme cez vikendy, dovolenky a pod. A bola som tam celu matersku a rodicovsku, teda od juna min.roku, no od aprila som zase tu, lebo uz robim.
Ale chodieva aj cez tyzden teraz a Adelka bola z jasli casto chora, tak sme aj tak boli dost casto v Nem 😀

neurologia
1. júl 2009

lakujem ju na priesvitno....nie farebne...je este po manzelovi takze som ju osmirglovala a nalakovala lebo uz vyzerala tak trochu opotrebovane....ale teraz je krasna ako nova 😎

dania
1. júl 2009

Cauky, dobry vecer!
Timmy byl dneska se mnou na Uni, kolegove byli nadseni, hral s nimi voleybal, zatimco ja jsem mela cviceni 😝 Jeste tam pojedem se mnou v patek, to mame Sommerfest, tam urco bude mit i nejake minipartaky.

Pauli, to ja ani neznam, "cerna mary", jak to je?

Ingi, Bea, vy jste ale super kutilky - doufam, ze to delate nejakymi ekonatery, abyste si nepriotravily miminka v brisku 😉
Ingus, to je teda E sikulka, tak ja ten spacek jeste zvazim, i nic vcera rikal, ze je spacak pro mrnata 😉 Ale porad mame jeste T v kleci ☹

Hanko (Fr), my jsme meli predtim byt v druzstvu a ten nebyl sice plne zarizeny, ale kuchynka v nem byla. TAk snad budete mit stesti.

Reni, vam taky preju silne nervy na hledani bytu. My jsme meli tenkrat s tim bytem stesti, Nic videl prvni a hned to vzal, byl to moc pekny byt a i prima sousedi. Ale vy mate dost specialni pozadavky, s tou zahradkou, takze to asi nepujde tak snadno a rychle.

Maculik, ja bych nemela moc velky strach z porodu v D, tady musi byt zdravotni pece srovnatelna s Lux, ja si teda nemuzu stezovat. Kdyz tu porodnici dopredu obhlednes, tak te ani necekaji snad zadna neprijemna prekvapeni. A s gyn ii treba poradi nejaka manzelova kolegyne. Vy se teda asi dost nacestujete, co? Takova vikendova rodina musi byt asi narocna, taky vsechno zvladat sama s prckem pres tyden. A co ty delas v Lux, jestli se muzu zeptat?

Zuzi, do toho Klimahausu pujdeme az nekdy bude u nas navsteva, tak ti pak reknu, jak to bylo namalovano. A to bylo nejake umelecke malovani nebo takove to normalni remeslne? My mame na plavani takove ty plavky, co tuhy obsah zachyti, asi neco jako Ingi, my jsme to koupili ve Spiele Max, cca 10 EUR.

zuzanasaw
1. júl 2009

Dani, ten kamos ma vystudovanu umelecku v Blave, takze sa stale snazi venovat takym "kus inym" malovankam 🙂 Ja ti ani neviem, co presne tam na tie steny malovali, ale vraj je to tam velmi pekne a odporuca sa nam tam ist pozriet. No holt, na druhu stranu Nemecka. Este kus a mozeme sa pockapkat v tych vasich bazinach 😀

Vdaka za nazory na plavky, akurat teraz musim zistit, kde sa daju zohnat. Plienky sa mi zdaju, rovnako ako Inge, zbytocne neekologicke a potrebudem dalsiu zakazdym, ked ideme znova do bazena.

rpinguin
1. júl 2009

Zuzi, Maxik behal pri mori v holym pisurom a stale si ho natahoval, to bol pohlad, vzdy sa zastavil pri niekom pri lehatku a pisura v ruke. Som myslela, ze neviem ako sa zatvarim. Plienky som tiez nemala, ale mal aj klasicke boxershorts plavky 🙂

Maculik, pisnem IP, Dr. som mala super, priamo v meste, taka babka na dochodku, ale najlepsia gynekologicka aku som zazila. Inac, povodne som mala jedneho Madara gynekologa, tiez v Mehleme, ale k tomu som uz nesla, kedze sa ma hned pytal na moje znamenie a ked som mu to povedala, tak zareagoval, ze v sexe problem nemam. No milujem takychto uchylov 😲

Dani, ja som tiez za klietku a spacak, ale to su asi chalani 😉

dania
1. júl 2009

Zuzi, no jasne, dyt to mame 50 km od Bhv. To urcite dej vedet, az pojedete!

Reni, haha, T taky porad "natahuje", kdyz ma prilezitost, ale me to moc netrapi 🙂 Nic rikal, ze prej to kluci maji radi 😉

iii
2. júl 2009

dobre ranko, aj u vas je taky hic? vcerajsi vecer sme stravili na kupalisku, snad jediny sposob ako to prezit, ked nemame doma klimu.

reni no jo, vybeh z obyvacky do zahradky je luxus, ale s deckami to musi byt pecka. ale vela mehrfamilienhäusern je poriesenych tak, ze byty na prizemi takyto vybeh maju, tak vela stastia!
si sa pytala, ako e. dosiahne v noci na pohar s vodou - normalne cezo mna prelezie (alebo poza moju hlavu ci popod nohy), staci sa jej dat na kolena a dosiahne na stolik.
inak bauhaus nepodcenuj, tam sa da najst naozaj uplne vsetko. tiez mam odtial bazenik za asi 2 eura, ktory uplne staci na balkon.

dani kleci myslis gitterbett? to by som zrusila uplne, chudak decka 😀 aj ked na druhej strane e. sa dokaze skotulat z matraca 3x3metre, neviem neviem, ci by som ju dala spat napr. do hochbett. dnes rano ma ale tiez dostala, zobudila sa, isla k stoliku, vytiahla zo suflika pomadu, namazala si pery (+tvar, vlasy), lahla a spala dalej.
jeeej, to je pecka, ze mozes vziat obcas timmyho do prace. ja by som uz tiez tak rada robila nieco z fachu, ale cela organizacia okolo toho by bola tak sresujuca, ze sa nam to nevyplati po ziadnej stranke. strasne som zavidela hebamme, ktora mohla uz par tyzdnov po svojom porode robit kurz pre tehotne alebo babymasaze a mat pritom drobca so sebou. aj pre deti to musi byt prinos, ked mozu vidiet pracu rodicov tak zblizka.

pauli ta cerna mary.....ako to ide?
mame doma taku prastaru (rok vydania 1960) knizku od Lady a Bruknera, je to naozaj nadherne.....ked to porovnam s niektorymi slovenskymi riekankami, to je nebe a dudy.
napriklad jedna slovenska, podla mna uplny vrchol demencie:
neplac janko neplac, kupime ti plakac,
a ked bude plny, kupime ti iny.
neplac jurko neplac, kupime ti klepac,
a ked budes plakat, budeme ti klepat......?????? co si ma take dieta o tomto mysliet?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre