Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
8. júl 2009

Kati, mas IP. 😉

hedunecka
8. júl 2009

yanni juuj netusim som tu par dni od zakladky som vyrastala iba na anglictine nemcina 0bodov.dole byva susedka ma dve deti ale rozpravaju po nemecky aj americky s nemeckym prizvukom takze jej absoludne nerozumiem.
tu je to skor taka dedina same hory a luky akurat svieti slniecko konecne-tu ani nefuka len poprxa
je tu americka zakladna takze tu stale lietaju stihacky mi to leze na nervy aj hymna im tu vzdy o 5 vyhrava

jej babulky vy sa mate ste kusok od seba-uz som zistovala tu v binsfelde nie je ziaden slovak alebo cex
isla by som na hriby je ix tu straaaaasne vela samy dubak len tato stale v praci mala na krku takze tak
no dufam ze sa to po par mes.zlepsi

zuzkaprofant
8. júl 2009

ahojte chcem sa vas opytat ci je tu v nemecku nico take ako rodicovsky prispevok ak ano kde s ato vybavuje a kolko to je mesacne a kto ma na to narok dakujem

neurologia
8. júl 2009

Ahojte baby,

takze ja som bola dnes na kontrole....dievcatko mame potvrdene joooj velmi sa nan tesime...vsetko je v poriadku az na hranicke hodnoty.bla som na tej tehotenskej cukrovke a mam to na hrane ☹ takze som dostala tel.cislo objednala som sa na nejaku prednasku-myslim ze bude o "diete"-zdravej vyzive a uvidim co este tam bude....idem v piatok..tak som zvedava

dost ma to zobralo lebo ako som tehu davala som si pozor na sladke prestala som sladit a ani keks ci cokoladu alebo zmrzku jednoducho taketo veci som si dost odopierala....no ovocie som si dala hocikedy-a tu ho mas z ovocia sa mi to spravilo lebo aj to obsahuje vela cukru....jaaaj tapa som

neurologia
8. júl 2009

inak dopichana som cela tri prsty popichane-co mi brali krv na cukor a aj laktovu jamku mam poznacenu bo mi brali krv este na ine veci .... 😉

yanni
9. júl 2009

hedunecka not o fakt nie je bohvie co. A frankfurt je daleko? Tam mozno su nejake slov. alebo cesky. viem ze to nie je ono, ako ked sa mozes s niekym spontanne stretnu na klebety a tak, ale lepsie ako nic. Ale ked je tam zakladna a ty len po anglicky tak skus nejaku babenku on vojaciskov. Ja som pred vela vela rokmi zila v Herforder(NRW) a tam o ulicu dalej bola zase anglicka zakladna. ale o tych si ani nevedela. Boli ticho ako musky. Byvali vsetci pokope ale ja som tam spoznala vtedy jednu babenku, bola uz starsia, manzelka jedneho vojaka ale ucila sa po nemecky a uz jej to aj islo celkom fajn, takze sme si aj pokecali. No ale oni su taky lenivy, hlavne amici, ti sa nechcu nic ucit po nemecky. Vedia ze tu neostanu naveky a im ta nem. ani netreba.

No ale ak ti bude smutno, tak brnkni, aj teflonovanie je lepsie ako nic. No nie??? 😉 😉

yanni
9. júl 2009

zuzka profant,

myslis teraz pridavky na deti alebo matersku???

yanni
9. júl 2009

no tak "Kindergeld"(pridavky) das ziadost v Familienkasse, ti siedla na urade prace, vyska 1. a 2. dieta 164 €, tretie 170,- od 4.dietata 195,-. Poberaju sa do 18. rok, ak chodi dieta este do skoly tak do 25.r.

Materska je 12 mesiacov + 2 dalsie mesiace ked ostane aj partner doma(napr. 7 mes. ty, 7 otec alebo ta). Vyska je 67 % z tvojho cisteho platu(vypocita sa priemer z poslednych 12 mesiacov). Maximalne ale 1800,-.
Ak si nerobila alebo zarobila v priemere menej ako 1000, euronov musis sa popytat na urade prace, kde sa to vybavuje, tam sa to potom pocita nejako inak.

dufam ze som ti pomohla 😉

papa

rpinguin
9. júl 2009

zdar zienky +nove ucastnicky,
dufam, ze o chvilku nezmiznete, ako to byva zvyk u novych 😉
Mam v tom chaos, vsetko som docitala, ale uz som zabudla, ktora ste ktora. Ja to casom zistim, nebojte.
Takze v Dachau som bola (v koncentraku) 😀 , aj v Nymphenburgu (som velky fan zamkov- hlavne tych poppeznych a tie, ktore patrili bavorskemu Ludwigovi som pobehala vsetky, fakt super).

Zuzkaprofant, ved to tu stale omielame, ale yanni to napisala super. Gratulacia k syncekovi, co sa neozves viac?

Hedunecka+ ine nove, na 45. strane je link na tabulku, kde sme spisane vsetky, ktore prispievame na kona. Nie vsetky sice pravidelne, ale to len tak orientacne.

Bea, to akoze z ovocia mas tie zvysene hodnoty cukru? Akosi sa mi to nezda. A dr. ti povedal, ze mas na ten cukor ist? Mne to nikto nikdy nepovedal, tak nechapem a ked som bola tak daleko v tehu ako si ty teraz, tak som uz o tehu vedela 😀
Ja mam o 10.00 gyndu. Manzel este nie je z nocnej doma, takze mu odovzdam na zastavke Maxika- on ide domov a ja k Dr. Super, kedze tie CTGcka su fakt dlhe a deckom je to o nicom.
Ingi, dobre to robievas, ze Elenku niekde das. 🙂

Verus, uzite si dovcu! Neboj, este nikto neporodil. Sa ti aj chystam napisat, ale som akasi nicoho neschopna 😠

A novym clenkam coskore otehotnenie. Kedy sa teda pustate do prace? 😉

neurologia
9. júl 2009

renca no ja inak cukrovku nemam teraz som dostal& tehotensku.....doky vravel ze to moze byt melon broskyne juzne ovocie-pomaramce a tak ze to je samy cukor....ved uvidim co mi povedia na tej klinike ze co mam a nemam jest...
no a doktor ma poslal na cukor ze to robieva tento test -ale ze nieje povinny a tak ho neplati poistovna ...
ja som zvedava kedy pojdem na to ctg ja.....

yanni
9. júl 2009

ahoj rpinguin 😉,

no ja sa budem snazit tu s vami vydrzat 😀

joj a ty si sedela v koncentraku???? 😉)) ja som sedela v Stadlheim-base 😀 No bola som tam na exkurzii a fakt som si tam aj posedela *hihihihihihihi*

No s tym otehotnenim este neviem, musime najskor poriesit byt. No este uvidime 😉

rpinguin
9. júl 2009

Bea, od 30.t pojdes aj ty, ale neboj, este sa tam dost nasedis? A to mal nejaky "Verdacht", ze ta na tu cukrovku poslal? U mna si myslim, ze ta moja si myslela, ze pri prvom tehu bolo vsetko super, ze tak tomu bude aj teraz. AJ minule mi povedala, ze to tehotenstvo ide "an mir vorbei" (do frasa, ani slovensky uz neviem), ze u niektorych zenskych ma pocit, ze su roky tehotne 😀

neurologia
9. júl 2009

nie nemal nijakeho tusaka ale napr na slovensku sa robi vsetkym tehulkam bez vynimky....a on je cech tak mozno este stary zvyk... 😉
inak mala som taku "vtipnu" prihodu:kazdy mi vravi ze mam male brusko ze to vobec nevyzera ze som uz 25 tyzden a tak no aj sama vydim ze baby v mojom tyzdni maju casto vacsie.....a minule ma to tak dopalilo ze som sa dokyho opytala ze ci je fakt male a doktor ze nie ze take akurat...a aj teraz hned ma pochvalil ze brusko rastie joj tak som sa vznasala od radosti iba si idem sadnut nazad do cakarne a tam sa dali som mnou do reci zeny a tie ze ako dlho sme sa snazili no a tak a nakoniec zapilili nieco ze urcite teraz len zacinam a ze sa ma na co tesit pohyby a tak...a ja kukuam ved ja som uz 25 w a oni ze vazne lebo ze mam take male brusko ze by to vobec neboli povedali tak a mala som po radosti z doktorovej pochvali 😀

dania
9. júl 2009

CAuky,
teda nove holky tady toho nakecaly... Zdravim a vitam.

Oli, vas hotel vypada skvele, tak si to tam moc uzijte! My jsme byli v Recku jen jednou a mimo sezonu a bylo to uzasne. A ten let zase neni tak dlouhy, to urcite zvladnete!

Renco, to je teda manza statecny, ze jeste po nocni prebere dalsi "sichtu". To teda Nic je ochotny moc, ale tohle bych po nem ani chtit nemohla.

Verus, ty ale makas, holka! Fajn, ze se ukazes. Uzijte si pekne na Sk! Mimi uz povida neco? Vy doma mluvite nemecky s muzem, vid?

U nas nic noveho, jenom T a ja mame nejakou silenou virozu, vcera jsem sla do prace jenom ze jsme musela zaskakovat za kolegu, uz to bylo domluvene, ale dneska zustavam doma a odpocivam, jsem uplne grogy. T kasle a asi ho taky boli v krku, ale vypada o poznani vitalneji nez ja. Ty deti proste vydrzi vic. HAha, a ztratila jsem hlas, asi po vcerejsi prednasce, to uz jsme mlela z posledniho, na T jen sipam, ten na me divne kouka 🙂

evinkaaa
9. júl 2009

Ahojte babule,

tak aj ja slubujem, ze tu vydrzim dlhsie ako ostatne baby (ako spominala rpinguin, ze niektore jeden raz a neprisli).
My sme sa zacali snazit o babätko zaciatkom tohto roka, tak uvidime, kedy to klapne. 😉

Kati, ty si bola v Stadelheim-base na exkurzii? Ale to vyplývalo z tvojej práce, nie? Ci si tam bola len tak? Aj ja by som tam chcela ist, mna take veci zaujima, ist sa pozriet. A aj do Dachau do koncentraku chcem ist ... 😉

Bea, zelam ti, aby to naozaj nebola ziadna cukrovka. To nieje urcite nic prijemne. Budem ti drzat palceky... 🙂 🙂 🙂

Rpinguin, tak nech ti ta dnesna kontrola vyjde bez stresu a nech uvidis malicke 🙂 Uz mas aj meno vybrate?

Ach jaj, u nas v Mnichove leje ako z krhly. To nieje normalne. A je nehorazna zima. Vsak to neni leto. Ako je to u vas inde?

rpinguin
9. júl 2009

Dani, ale myslim, ze kebyze mas naozaj nieco dolezite, ze by to pre teba aj Nic urobil. Dnes sa teda liecte s Timmikom, ked ste doma, aby ste boli fit.
Dnes bolo fajn, ze bol Maxik doma, musela som si stale drzat tam tu jednu sondu (ci co to je) na bruchu a to by som ho vobec nemohla krmit a zabavat. Baby lezi na kver a ma 1950g, inac vsetko ok a este minus 500g od minula 😀

Bea, som sa dr. pytala ako je to s tou cukrovkou. Povedala mi, ze sa to robi len ked je nejake podozrenie, ze v inych bundeslandoch to aj robia. Inac s tym bruchom to zalezi ako sa obliekas, ja som nosila vzdy volne veci a tiez mi to nikto nehadal, ze som tehu a ani ma nikto nikdy nepustil si sadnut v MHD. Teraz ma uz pustaju 😉

Yanni a ako poriesit byt? Ved nie ste na ulici a ono hned zo dna na den tiez neotehotnies 🙂

rpinguin
9. júl 2009

Takze Yanni je Katka.....aha, musim si zapamätat, takze Kati vidis, ze to otehotnenie nie je len tak, takze taky byt je druhorady. Evinkaaa pise, ze uz od zaciatku roka.
Nech sa vam coskoro zadari 😵 Meno mam, teda ja mam, manzelovi sa nechce premyslat, takze bude po mojom Matilda a hotovo.

evinkaaa
9. júl 2009

Rpinguin, to si pekne meno vybrala. Pekne pasuje k synovi, vsak? Vyberela si podla pismenka? (Blba otazka, vsak? Sorry)
A uz sa tesis? 🙂
A dakujem ti. Aj my dufame, ze sa coskoro zadari. Momentalne sme to "vypustili" z hlavy a neberieme to tak vazne a nezamyslame sa nad tym. Ked pride, tak pride. 😉

Dania, zelam ti skore uzdravenie a malemu Timikovi tiez. Nech ste coskoro fit. 😉 😉 😉

ella1111
9. júl 2009

ahoj vsetkym.Ja byvam tiez v mnichove.vydata som za slovaka ale ten tu zije uz vela rokou.mame 4mestacne dievcatko.a musim povedat teraz na materskej je mi dost smutno.ked mozem vtedy zbehnem na slovensko.

yanni
9. júl 2009

evi no hej to bolo z roboty. ale nic moc v tej base len si nas obzerali uchylaci. no baby tam tak casto nevidiet.

Do koncentraku mozeme ist spolu ak chces, ja som tam uz nebola roky rokuce.

evinkaaa
9. júl 2009

Ahoj ela, a kde v Mnichove byvas? Ja som tiez z Mnichova.

Kati, kludne mozeme. Musime sa dohodnut a zorganizovat a idemeeee 🙂

yanni
9. júl 2009

rpinguin, no ja si tiez myslim ze to tak rychlo nepojde a este plus to tehotenstvo. No ale clovek nikdy nevie a nechcem to riskovat. Uz som zacala trochu intenzivnejsie hladat nieco väcsie ale v mnichove a okoli je to dost tazke nieco dobre najst ak vobec nejake ponuky su. Zatial bol vsetko len srot. Nieco idealne fakt nie je k dispozicii. Asi na naozaj nic neostava ako stavat. Ale do toho sa mi velmi nechce, to nebude mimi ani o pät rokov ☹

evinkaaa
9. júl 2009

Kati, to vazne? Chcete stavat? 🙂 A kde konkretne?
A hladate si "privat" alebo ste skusili aj cez maklera?

yanni
9. júl 2009

ahoj ella,
no ja som tiez z mnichova, vlastne z dachau. a kde presne byvas? Aj mne je obcas smutno, ale len tak zabehnut na slovensko nemozem. No to koli robote. Az tolko dovolenky neman 😢(((

rpinguin
9. júl 2009

no Mnichov sa nam tu akosi mnozi 😀
evi, ja som chcela vzdy Xeniu, ale tu nemozem, takze bude Matilda a je to. Takze sme my s muzom dve R-ka a deti budu dve M-ka. A dobry postoj mate k tomu snazilkovaniu! Co sa mate co stresovat, ked to ma prist, tak to pride.

ella111, wow v 56tt 😀 Skus si ten pas opravit. Teraz pozeram, ze Slovenky su uz v prevahe.

yanni
9. júl 2009

evi no to vazne. ale to je este vo hviezdach. Ako bude s peniazmi a tak. No v Dachau alebo skor niekde na dzedzine za dachau. Ale pozemky su dost drahe. No uvidime ako co.
Zatial len privat, ale ak sa nic nepodari, tak cez maklera. Ale to by som nerada, lebo ti pytaju vela, a za tie prachy kupim radsen nejaky novy kus nabytku alebo dovolenka alebo tak. No ved sa este uvidi.

yanni
9. júl 2009

no a k tej cukrovke.

moja sesternica mala tiez tehotensku a chytil to aj maly. Jej sa to hned po porode upravilo, tak po par dnoch, neviem presne, doktor jej aj povedal ze ked sa hormoni trocha ustalia uvidi sa. a aj tak bolo. Maleho Erika strcili pod lampu a tiez bol rychlo v poriadku. Je to sice blbe ked sa clovek musi aj s tymto popasovat, ale ked sa o tom viem a lieci tak to sa zase upravy.

yanni
9. júl 2009

uz mam aj ja foteckuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 😀

evinkaaa
9. júl 2009

rpinguin ako sa vlastne volas? aby som ta mohla oslovovat menom a nie nickom. 😉
Tak Xenia je naozaj pekne meno. Aj mne sa velmi paci a urcite by u mna tiez nepreslo. My uz mame ako-tak vybrate meno pre buduce miminko (ak coskoro bude 😉 ) Ak to bude dievcatko, tak sa bude volat Liane (manzelova laska z detskych cias) a chlapcek David. My sme vyberali tak, aby pasovalo k priezvisku a aby bolo dobre vyslovitelne a pouzitelne aj na Slovensku. 🙂

Kati, pekna foteckaaaa. 😉 Ale ja som ju uz videla ako prvaaa.
🙂
No tak to mate pekne plany so stavanim domceka. Nech sa vam podari. A to hladanie bytu ci uz domu cez maklera je fakt drahe. To mas pravdu. My sme tak hladali nas terajsi bytik a ten makler si na tom krasne zarobil. ☹ Ale co uz. "Privat" sme ziadne pekne ponuky nenasli a vsetko nestalo za nic. Tak sme potom cez maklera.

yanni
9. júl 2009

no ja som stale chcela mat Lucku a Maxika ale Lucia mi tiez asi neprejde. No ale to ma este cas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre