Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

zuzana323
27. sep 2012

babulky,prosim vas,viete mi poradit niektora? sme s manzelom uz 2 mesiace v nemecku.on tu pracuje,ale zmluvu ma na slovenskeho zamestnavatela,cize nie na nemeckeho.je zivnostnik,ale to asi nehra ulohu..podstatne je,ze tu mame este nasu dcerku -16 mesacnu- s ktorou som na RD.cize my tu s manzelom len byvame,zijeme,s tym,ze trvaly pobyt aj vsetko mame stale vedene na sk,aj rod.prisp. poberam zo SK. lenze,co nam bolo dopriate-som tehotna (asi 4tt) emoticon nemam to sice potvrdene lekarom,ale 3 pozitivne testy a pocity tehotnej mi nedovolia to spocvhybnovat emoticon.cize teraz mam trosku zmatok v tom,ako to urobit s tehotenstvom..ci mam chodit na sk kazdy mesiac na poradnu k svojmu lekarovi,alebo si mam najst lekara tu,napriek tomu,ze som poistena v dovere na sk.netusim,ako to vyriesim s porodom,ci bude lepsie porodit na sk,alebo tu a tym padom by malo babatko nemecke obcianstvo??? a ako by to bolo u mna s tymi pridavkami,keby som porodila tu,tak myslite,ze by som mala narok na porodne a davky tu?kedze som tu nebola zamestnana a momentalne mi v podstate pojde o subezne rodicovske dovolenky,kedze,kym sa babatko narodi,dcerka este nebude mat ani 2 rocky emoticon prosim ,poradte mi niektora,ak viete,lebo netusim vobec,co mam urobit.ci mam ist kazdy mesiac hore dolu na poradnu 800 km emoticon alebo ako to mam rieist.a teda ma aj zaujima,keby sa babtko narodilo tu v nemecku,bude mat automaticky nemecke obcianstvo?alebo len nemecky rodny list a obcianstvo podla matky?dakujem za vsetky rady

mooc
28. sep 2012

@zuzana323 zuzi prepac, ale ja nerozumiem tvojej otazke.. v com ti mame poradit? ci najst lekara tu alebo kazdy mesiac jazdit 800km (tam a spat?) na poradnu??? to sa asi budes musiet sama (s partnerom) rozhodnut.. (my sme boli na sk pocas prveho tehu raz a pocas druheho 2x a teda poviem ti v 31.tt to uz nie je ziadna sranda, ja som vtedy cestou tam aspon 100x olutovala, ze som si to vydupala)

a ked je mm zivnostnik, preco si nezahlasi zivnost tu, ked tu pracuje a vy tu s nim zijete? tym padom by si tu riesil odvody, vy by ste mali poistenie, nemuseli nikam cestovat.. a aj davky by ste mohli poberat tu (na deti)
a babo ak by sa aj narodilo tu, bude mat rodny list de, ale obcianstvo urcite nie automaticky.. teda aspon myslim, ze je to tak..

yanni
28. sep 2012

@kmk11 Katus, ich nicht. V Donnerstag pride Seecontainer, tak sme cely vikend s vybalovanim beschäftigt.

mooc
28. sep 2012

@yanni he mne nieco uslo? stahovacka?

yanni
28. sep 2012

@mooc ja nie. chlop.

yanni
28. sep 2012

@zuzana323 nechapandos preco si tak komplikujete zivot. Na SK vsetko odhlaste a prihlaste sa tu. A je vybavene. Tu dostanes viac pridavkov a ked sa druhe narodi, kedze si tu nerobila, tak 300 € mesacne materska ci ako sa tomu nadava.
Samozrejme dieta nebude mat automaticky nem. obcianstvo. No kde by sme sa dostali, keby sme tu kazdemu tu narodenemu rozdavali nem. obcianstvo 😠 Ale ak splnate podmienky na udelenie, co asi nie, tak by dostalo. Rodny list v nemecku samozrejme nemecky a po nemecky 😀

alexanotbad
28. sep 2012

ahojte baby. aj ja sa pridavam 🙂 . uz zijeme niekolko mesiacov v nemecku, manzel tu pracuje, ja som na slovenskej MD, poberam rodicosky na svk. cakame druhe babatko, termin mame vo februari, v marci mi bude koncit prva materska dovolenka. chcem si ju predlzit automaticky na druhe babo, lebo by som nerada prisla o miesto.

do poradne chodim tu, aj rodit planujeme tu v nemecku. tak sa chcem opytat, neviete, ci je mozne ziadat si o prispevok na diete potom tu v nemecku a nie na svk? zvlast, ak matersku budem poberat na svk?
dakujem.

mooc
28. sep 2012

@alexanotbad myslis kindergeld?

leelo
28. sep 2012

ahojte babizne! konecne sa mi prechodom na novu verziu ios podarilo rozbehat kona na mobile (laptopa mam uplne rozbiteho, najblizsie na sk mi ho v praci vymenia za novy), tak vam pisem 🙂
citala som si len par prispevkov, lebo jasneze pisete ako o zivot a pozdravujem predovsetkym rencu a danku, s ktorymi nemam vobec kontakt ani len cez fb.
je to velmi dlha doba (dnes mal hugo rok btw!), tak neviem co skor spomenut, ale urcite sa mame dobre a nie je to vobec fraza. ved ako by nam mohlo nebyt dobre v krajine bioshopov a usmievavych ludi?! 🙂
absolutnym highlightom poslednych tyzdnov je skutocnost, ze ben dostal miesto v kite - presne v tej, ktoru sme chceli a preferovali - v muzovej zamestnaneckej. my stastni ako blchy, len uz sme mali dohodnutu tagesmutti, aj podpisanu zmluvu s nou, tak sme jej prave dnes boli zaplatit tu kvazi pokutu podla zmluvy. malo to byt sympatickych 900e ale sme to zjednali. este ani nezacal eingewöhnung u nej, co je vlastne velmi dobre. vsetko sa zbehlo rychlo. niekto sa stahoval, vzniklo volne miesto v kita, tak bolo nase. keby som v marci vedela, ze b je prvy pod ciarou, tak tagesmutti vzivote nedojednavam. ale to je zivot heh... cize v pondelok zaciname novu etapu zivota.
no a hugo je jedno pohodove kludne a spave dieta. fakt snad este kludnejsie a spavejsie ako ben - jeho idol vorbild a laska naveky🙂)
vidim, ze sa tu stahuje vo velkom, idem si o tom precitat viac a aby som nezabudla- caute aj baby, s ktorymi sa este nepoznam! 🙂
dobru noc zatial vsetkym

katarinkad
29. sep 2012

Maminky,prepacte ze vam sem vstupujem .......ale potrebovala by som info ohladne Autokina-Flohmarkt vo Wiedni....Neviete mi poradit ci funguje? Kedy sa da nakupit nabytok a doplnky do domacnosti? Prip. ake su cca ceny? Velmi pekne dakujem 😉

kmk11
29. sep 2012

@yanni ale vies, taka kratka pauza nezaskodi 😵 😎 😀 ... sak keby nahodou ... alebo keby mal kontajner meskanie ...alebo keby 😝

kmk11
29. sep 2012

@zuzana323 no myslim, ze to este nezmenili, cize obcianstvo bude mat dieta po rodicoch - toto tu nie je Amerika 😉 a tiez ti radim najst doktora tu - nikdy nevies, co sa udeje - ja som napr raz pocas tehotenstva skolabovala, musela som ist na pozorovanie do nemocnice (boli vtedy vysoke horucavy) - neriskovala by som tych 800 km

yanni
1. okt 2012

@katarinkad häääääääääääää vo Viedni? My sme v Nemecku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

renatad
1. okt 2012

ahojte, nakolko nemam chuť ťahať veci zo Slovenska chcem sa spytať, kde kupujete nabytok, najlepšie Mnichov 😉 pozerala som IKEU ale napríklad sedačka ma tam neoslovila žiadna 😎

deina
1. okt 2012

@renatad, teraz vobec nemaju pekne sedacky v Ikea. 😝 Pozri napr XXXLutz, su nedaleko Teresienwiese, mali celkom dobry vyber. Potom aj tuna nakupovala kamoska: http://www.moebel-mahler.de/ a viac ma nenapada. Nedaleko od nas je Schoner Wohen, tam maju taaaaak krasne vecicky, zeby som si hned vedela vybrat (ale to su uz take viac dizajnove kusky, nadherne).

yanni
1. okt 2012

@renatad Segmüller etc. je ich tu dost. daj si Möbelhäuser alebo podobne do googla a uz len ti nieco vypluje 😉

yanni
1. okt 2012

@renatad http://www.unterluggauer.de/ tam kupuje moj chlop. Ten je zatazeny na taky nabytok.

renatad
1. okt 2012

@deina dakujem ten XXXLutz ma ani nenapadol 🙂
@yanni tak tvoj chlop má dobrý vkus, keby som zariadovala dom tak sa mi tam vela veci hodí, ale kedže riešim byt tak som sa len okom pokochala 😵

katarinkad
1. okt 2012

@yanni
Ups....tak to mi nejako preskocila tema 😀 😀 😀 😀 😀

zuzana323
2. okt 2012

@mooc
@kmk11
@yanni

ono je to tak,ze pracuje pre slovenskeho zamestnavatela,co sa zmluvy tyka,ale miesto vykonu prace ma tu-v nemecku.cize si tu nemoze prihlasit zivnost a vsetko....mna skor zaujimalo,ze prave kvoli tomu,zeje to tak,ako to je,mala by som narok tu porodit a ńajst si v ramci zdravotnej poistovne gynekologa?ci bolo by to riesene jedine sukromne (co asi predpokladam,kedze niesom poistena v de) a musela by som si vsetky poradne a vysetrenia hradit,lebo to asi moja zdrav.poistovna nepreplati 😠 ci?ani ja nemam chut cestovat kazdy mesiac na poradnu,alebo keby bol komplikacie,aj castejsie,preto mam v tom teraz zmatok..a na sk sa nemozme odhlasit a znovu z trv.pobytu,lebo platime hypoteku a vsetky veci su nahlasene na trv.pobyt,takze to mame komplikovane.. preto ma zaujimalo,ci ma niektora podobnu skusenost a vedela by mi poradit nieco k tejto veci,,lebo ja sama moc do toho veru nevidim 😖 a ani na nete nevierm najst nejake potrebne odpovede..
a to s tym obcianstvom-nebolo to myslene tak,ze chcem za kazdu cenu,aby babo malo nem.obcianstvo!len ma zaujimalo,ako to chodi,su to dost dolezite informacie,preto som sa obratila na vas,ktore tu zijete,ze mozno najdem odpovede na moje otazky a budem mudrejsia 🙂

mooc
2. okt 2012

@zuzana323 absolutne neviem dat fundovanu odpoved a skusenost nemam detto.. ale nasi ked sem chodia davaju si nejake doplnkove poistenie aby im preplacali AK SA NIECO STANE aj zakroky ktore su drahsie ako porovnatelne zakroky na sk.. treba sa popytat v poistovni, ci to plati aj na pravidelne navstevy dr alebo iba v pripade nudze.. co sa trvaleho pobytu na sk tyka.. myslim, ze este viacere mame trvaly pobyt na sk aj ked naplno zijeme tu.. 😝 proste sa prihlasis tu.. na sk to pomenujes prechodnym pobytom a je..
stale si sak myslim, ze vybavit mm zivnost tu je asi najjednoduchsie riesenie.. vsak on moze mat aj tak zmluvu s sk firmou.. ci? 😉

claire90
4. okt 2012

Ahojte holky, koncem měsíce se budu konečně na trvalo stěhovat k příteli do Frankfurtu, ale mám trošku obavy, jelikož nedávno jsem na testu nešla //, budeme hned zařizovat pojištění a budu muset k dr. Chtěla jsem se zeptat, jestli jste některá z okolí, není tam někde náááhodou dr. Čech? Mám sice základy jazyka ze školy, ale nejde mi to přes pusu a určitě to není na komunikativní úrovni, tak abych se s ním mohla domluvit 🙂 Případně nemáte některá podobnou zkušenost? Jsou doktoři chápavý, kdyby se mnou vždy byl partner a vlastně nám tlumočil? Moc děkuji za odpovědi. 🙂

bbarboraa
5. okt 2012

uz mi niektore baby radili ale este by som potrebovala 🙂 trosku... neviete ake podmeinky musime splnat aby sme poberali kindergeld? situacia je nasledovna: teraz sme tu na svk, od 1.1. idem do prace a s maly na MD bude mm....

31deniska01
5. okt 2012

@claire90 ahoj ja chodim k doktorovi s priatelom, ci do nemocnice alebo ku gynekologovi, a nemaju s tym problem ze nerozumies, vsetko aj mne preklada manzel, lebo uz sice nieco rozumiem, ale cez pusu to ani mne nejde, takze nebude problem, a doktory su velmi mili a laskavi, aspon co som sa ja zatial stretla . . . 🙂

31deniska01
5. okt 2012

@zuzana323 ahoj ja som tiez mala taky problem s poistovnou ked som sem prisla minuly rok, a vyriesili sme to tak ze som pouzivala moju slovensku karticku, ale bola platna aj pre europsku uniu, chodila som na nu ku gynekologovi, aj v nemocnici som s nou bola, sice na nu pozerali co je to ale akceptovali ju, a u gynekologa som platila 10 euro kazde 3 mesiace, ale to sa plati stale. ked som bola v nemocnici, bohuzial na potrate tiez som neplatila za to, takze pokial si doma poistena a nechcete to rusit, a platite si doma tak treba europsku karticku a mozes chodit k doktorom aj tu 🙂

claire90
5. okt 2012

@31deniska01 super 🙂 trochu jsem se bála, protože mi každej říkal, jak jsou němci nepříjemní, když neumíš apod. 🙂 dneska mi psal, že nakonec našel gyn. slováka, takže aspoň s tímhle dr. se domluvím, ale chodit bude kvůli sestřičkám a po ostatních dr. 🙂 děkuju 🙂

31deniska01
5. okt 2012

@claire90 ja som sa este s neprijemnym nemcom nestretla, ani na urade, ani v nemocnici, ani v robote, proste nikde 🙂)) sice sme tu len rok, ale zatial stastie na prijemnych a ochotnych ludi 🙂))

claire90
5. okt 2012

@31deniska01 asi to bude nějaká rozšířená mystifikace tady u nás, tak mě malinko vyděsili 🙂 úřady a tak budeme teprve zařizovat, tak snad budeme mít taky štěstí 🙂

zuzana323
5. okt 2012

@31deniska01
ahojky,dakujem za info 🙂 super,aspon nejaka podobna skusenost 🙂 tak si ma ukludnila trosku,ze to pojde,ked sa chce 🙂 a s tym potratom ma to mrzi :( alôe teraz cakate anjelika,tak to je super,gratulujem 🙂 a kde v de byvate?ja som pri stuttgarte...a teda si mala svojho gynekologa na sk a tu si si nasla dalsieho a musela si mu dat kartu?alebo ta vysetroval nie ako svoju pacientku,ale nejaku externu?

31deniska01
7. okt 2012

normalne ma vysetrovala ako svojho pacienta,a teraz som uz poistena tu kedze sme sa s priatelom vzali 🙂 tak je to ovela jednoduchsie uz teraz, ale ide to, ja som si tym presla, a islo to 🙂hej mala som doma na svk, aj som ho informovala pred odchodom ze odchadzam sem, lebo som bola vtedy tehotna, tak nech ma uz necaka 🙂)) takze drzim palce a budu akceptovat karticku a nebudu s tym nijake caviky 🙂)) mi sme vo wolfsburgu . . . .-) hej a teraz cakame maleho chlapceka a pomaly koncime druhy trimester, tak sa tesime a nakupujeme co treba aby mal ked pride 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre