Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
24. apr 2013

@paula - ahoj Paula. Dik, ja sa mam dobre. Nie, momentalne zial nepeciem na objednavku z donutenia. Ale nechcem tu rozpisovat dovody. Peciem ale pre nas kazdeho na narodeniny a tak. 😉

saska.t
24. apr 2013

@avis veci pre prcka stacia pri odchode z nemocnice,vsetko ostatne aj kosele,plienky dostanes v nemocnici 😉 sme dlhe roky poisteni u AOK u nas spokojnost,aj kurzy pred porodom mi zaplatili cele,niektore len ciastocne,poporodne kurzy ti tiez zaplatia cele 😉

zdezli
24. apr 2013

@avis AOK i TK jsu velmi dobre. My jsme u TK a zaplatili mi vse - predporodni i poporodni kurzy, vsechyn kontroly a screeningy i veskera ockovani pro deti. 😉

zdezli
24. apr 2013

@avis jinak ja se nikde k produ hlasit nemusela, muj gynekolog je zaroven porodnik, takze jsem proste dojela do porodnice a oni mi ho pak zavolali k porodu. Co je jine oproti CR je narok na dulu, rika se ji tu Hebamme - k ni muzes chodit na ty predporodni kurzy, ta moje nabizela i akupunkturu, masaze nohou, poradenstvi. Ta se o tebe stara i v prubehu porodu a v sestinedeli. Chodi k tobe domu, cvici s tebou cviky na dno panevni, zkontroluje stehy v pripade siti, vazi a kontroluje mimco, radi s kojenim, muze s tebou i mimco poprve vykoupat. Proplaci ji pojistovna, tu si urcite sezen 😉

9lea
24. apr 2013

@mexico_16 ahoj my byvame pri Stuttgarte.

avis
25. apr 2013

Ahoj holciny, diky moc za rady 🙂 dneska jsme byla v CR na kontrole vse zatim vypada v poradku....12 tyden......a za tyden smer Nemecko a hledani DR tam 🙂

avis
25. apr 2013

Evi, chtela jsem se zeptat nevis, v jakych tydnech se chodi na screeningy? Dneska jsem byla v CR na kontrole jsem 12.tyden a zatim to vypada v poradku. Za tyden se chystame do Nemec a jeste jsem se domluvila,ze ke konci kvetna dojedu na UTZ a odbery do CR.....a pak reknu, co jak. Behem kvetna musim najit v Nemecku nejakeho gynekologa.....behem cervna, cervence se do CR nedostanu. Domluvila jsem si integracni kurz nemciny a chtela hledat praci......misto toho bude prcek. Mame radost jen to mohlo prijit driv nebo o chvilku pozdeji. Ted to bude trosku komplikovany. Pro me je trosku stres gynekolog v nemecku.....vim,ze horsi to nebude.....ale tady mam skveleho a tam clovek nevi do ceho jde ☹

evinkaaa
25. apr 2013

@avis - napisala som ti ip. 😵

paula
25. apr 2013

@evinkaaa evi, prave jsem si vsimla tveho statusu! moc gratuluji k tehotenstvi 😵

@yanni tebe spehuje mama? 😀
No ja mam zkousky prubezne a zaverecky az pristi rok, trochu jsem si to natahla 😉 Laurinka jde v zari do skoly a uz se vsichni moc tesime. jen jsem zvedava, jak to bude se vstavanim, jsme ted ze skolek rozmazleny 🙂 chodime obe na 9.
A ty porad tolik pracujes? Mela by jsi myslet vic na sebe.

evinkaaa
25. apr 2013

@paula - dakujem krasne. 😵 😵 😵

iii
27. apr 2013

cavte baby!!!! tak este raz, evke @evinkaaa oficialna gratulacia!
prave surfujem po nejakych schulranzen pre nasu predskolacku, nejak neviem, musim naozaj zaplatit dve stovky za scouta? boze, za tie prachy by som si mohla tak pekne povyrazit..... 😀 pauli @paula, vybrala si uz nieco pre lauru?
a este otazka, katka @yanni, ty si profik na privatne poistenie - rückerstattung (pripad, ze nemas vydaje a vratia ti cca dvojmesacne poistenie), je to dobovolna sluzba konkretnej postovne, ci je to nejak plosne takto zavedene....? nasa poistovna sa tvari ako mrtvy chrobak.....teda, este predtym, ako zacnem citat stostrankove algemiene bedingungen 😀

evinkaaa
27. apr 2013

@iii - ahoj ingus. Dakujem krasne. 😵
Ingus, co sa tyka toho poistenia, tak to je dobrovolna sluzba danej poistovne. Musis si precitat tvoj vertrag alebo tie allgemeine bedingungen, ako to je v tej vasej. 😉

mexico_16
28. apr 2013

Baby co mate deticky v skolke..Museli ste s nimi chodit zo zaciatku ? Diky

saska.t
28. apr 2013

@iii v supermarkete Real sa opakuje cca 1x mesacne angebot na Scouty za 79-89,00,-eur da sa kupit aj online,skus pozriet...

@mexico_16 my sme boli prve 2 dni cca hodku,potom uz nebolo treba,ak nastupuje 1x do skolky a ma problem bez maminky min.prve 3-4 dni treba ostat asi 1-2 hodinky 😉

pallacinka
28. apr 2013

@mexico_16 My sice este do skolky nechodime, no u opatrovatelky ked mala 9 mesiacov som byt nemohla (mi ona tak povediac zakazala) a ked sme menili na jasle v 1.5 roku tak chceli, aby som tam bola, no to som zasa ja kvoli praci nemohla. Takze som s nou nebola ani raz.

mexico_16
28. apr 2013

@saska.t
@pallacinka Dakujem baby--No bol tam syncek 4x po 2hod. ale oni chcu,aby chodili sme s nym pokial si nezvykne,co potom bude este horsie..a proste sa tam udiali veci, koli kt. tak nechce uz ist ☹

mexico_16
28. apr 2013

@pallacinka Kde si v DE ? ja som stale bola v tom,ze si v Rakusku 😵

markuzza77
28. apr 2013

Ahoj holky,je tu nekdo z Freibergu ci Drazdan,Chemnitz...a okoli?Ozvete se 😎 Tesim se!

pallacinka
28. apr 2013

@mexico_16 Co za veci sa tam udiali? V nasej novej skolke to tiez chceli brat velmi pomaly a postupne, no kedze som naozaj nemohla, nedalo sa inac- mala si nastastie super zvykla. A byvame v Heidelberg/Mannheim, neviem, odkial si vzala to Rakusko 🙂

linda81
28. apr 2013

ahojte dievcata...chcem sa opytat, kto ste vybavovali slovensky rodny list cez ambasadu , kolko to trvalo? nasa dcera ma 3 mesiace a stale sme sa k nicomu nedopracovali..dakujem...

saska.t
29. apr 2013

@mexico_16 @pallacinka ,no to su typicki nemci vsetko natahovat,som ucitelka a z vlastnej skusenosti viem, ze cim menej natahujes zaucanie v skolke,tym rychlejsie si dieta zvykne,lebo potom väcsinou vymysla,kedze mama je pritomna robi aj väsci stres a aj to dlhsie trva.. 😉

yanni
29. apr 2013

@iii Jeeej Ingi caves, ty aj zijes? A Elenka uz ide do skoly? No normalne som sprachlos ako ten cas leti.

Sorry, ja zase nejak nestiham grrrrr

Takze k tej privat, ja tom mam s tym Bonusom=Rückerstattung od zaciatku. Cim viac rokom neposlem Rechnungy, tam viac dostavam. Ale to je samozrejme aj tym, ze kazdy rok sa platia vyssie poplatky. Len to je fakt na poistovni. Ak to nemas vo Vertragu, tak ti nic nemusia dat. Tiez je to aj s tym Erstattung nie 100%tne. Ono je to unter Vorbehalt. Ked si zmyslia, ze to rusia, tak to normalne zrusia a ty nic nezmozes. je to tak v AGB. ja zatial dostavam, ale som v tej najdrahsie. v tej na A., tak ti prachy este maju. Ale ako vravim, ci to mas v zmluve alebo nie, vzdy to mozu zmenit, zmenou AGB, dodatkom atd. Presne tak ako kazdy rok zvysuju tie mesacne Beiträge. Tak sa mi zda, ze vy to potom vobec nemate, ked nic nedaju vediet. Mne chodi uz na zaciatku roka Brief, ze kolko mi za predosly rok vratie ak nicjake Rechnungy neposlem. Tiez si to mozem kuk online v Kundencenter na stranke poistovne. Dokonca je tam uz aj suma, ktoru by som mala dostat za tento rok.

paula
29. apr 2013

@iii Ingi, my jsme chytre koupili skolni aktovku v listopadu, kdy byly slevnene lonske typy 😉 a laura ji pak dostala k narozeninam. Ale nemame Scount, ale Herlitz. Hlavne aby nebyla tezka a mela pohodlne zada. Koupili jsme v Realu za 50€. 200@ me prijde take absolutne prehnane! No ale spousta rodicu to da...

@mexico_16 kdyz jsou deti ze zacatku ve skolce, tak s nimi rodice vetsinou chodi, ale jak dlouho je individualni, ja byla jen 1 hodinu a od druheho dne uz chodila Laura sama, nektere deti ale hodne placou a to se pak dela pomalejsi "Eingewöhnung" zvykani deti, aby z toho pak nemeli trauma. Je prokazane, ze detem ktere rodice od zacatku nechaji samotny at si zvyknou trva dele nez se zorientuji a nebo taky dostanou za mesic, nebo dva zachvaty place pri louceni, prootze jim najednou dojde, ze tam byt musi ( to me Laura taky delala) 🙂
A vas ted ceka skolka`?

avis
29. apr 2013

no ono asi se skolkou zalezi na koho narazis......ja musela ze zacatku s malym ve skolce byt. Dokonce nam i ucitelka stopovala cas, kdy uz by jsme meli odejit ☹ docela jsem to tezce nesla....premyslela jsem ze zacatku nad jinou skolkou. Maly si tam zvykl ted uz i neco sprechti nemecky 😅 a ma plno kamaradu. Ale je fatk, ze cim dyl je clovek s prckem ve skolce tim hur se s nim louci. Nechtel,abych pak chodila domu, kdyz jsem predtim mohla zustat proc ted nemuzu

gala79
29. apr 2013

@iii ak mate moznost si ju nechat poslat / vyzdvihnut zo SK, odporucam kupit v http://www.topgal.sk/
Minuly rok sme riesili ten isty problem a nakoniec sme ju priniesli so SK...naozaj vyborne tasky, mozem len odporucit...maju aj extra pre 1-2. rocnik...sa vsetky Scount & Herlitz &co. mozu schovat 🙂

rpinguin
29. apr 2013

co sa skolskych tasiek tyka, tak ja osobne by som asi len vsetky testy zacala vycitovat. Sa poznam 😀 Zacnem tiez buduci rok a tiez pocitam s nejakymi 2 stovkami, ved to predsa musi vsetko pasovat, vsetky beutle a ine prkotiny 😀 😀 😀 Ja sama si tiez nic lacne nekupim 🙂
Som vam ale pomohla, co?

@paula Pauli vitaj, a vidis, ja som si ani nevsimla, ze si z FB zmizla. Ono je to vsetko o nastaveni, ked nechces, aby ta ludia spioonovali, vsetko schovaj a nic nepis, nekomentuj a mas vyriesene. 🙂

iii
30. apr 2013

@gala79 aaaa, to je krasa, dakujem za link! tasky vyzeraju fakt dobre, pozeram, ze su to skor take batohy ako skutocne aktovky, ze? a tie ceny! ukladam si link, este raz dik!!! akurat jedina nevyhoda, ze ak sa mi na tom cosi pokazi, kym to na slovensku zreklamujem 😝

@rpinguin reni no prave, ja som popozerala vsetky testy a pod 200 som sa nedostala 😀

@yanni katka ty si v axe? sakra, zasa som u zlej firmy!!! tak dala som si nocne citanie, a oni nam to rückerstattung pred rokom veru v jednom dodatku naozaj zrusili, a zaroven zdvihli poistovne asi o 20%. a ze vraj mate aj online kundenzentrum asi prestupim k vam, ....a nasho osobneho beratera uz nechcem kontaktovat, lebo on potom stale pride k nam a u nas skysne na dve hodiny.

yanni
30. apr 2013

@iii Ingi ja som v Allianz. Brrrrr teuer ale su fakt supi. Ked som si dala este preplacat, do tyzdna som mala prachy na konte, skor ako prislo ich Abrechnung postou 😀 A tiez som si dala robit Brille na SK a v pohode vsetko preplatili a to boli ceny este v korunach. A to Kundencenter je fakt perfektene, vsetko si tam mozes sledovat. Ja uz mam teraz piaty rok bez poslania rechnungov a som niekde pri styroch Monatsbeiträgoch co mi budu vracat. Cize teraz v juli dostanem ca. 4 mesiace spät. Ja si to stale sledujem, ale poistka aj tak kazdy rok posiela info k tomu bonusu. Ono sa to fakt oplati, ked nenazbieras tolko uctov. Aspon nemas tolke papierovacky. Takze ja zbieram a pocitam na konci roka. Zatial nemam vela, zubosa a ortopeda ale ved sa uvidim ak sa nieco ppodari ake palky to potom budu. Nechcem na to ani mysliet. Inak keby to Rückerstattung zrusili, tak hned od nich utekam. A keby mi zdvihli o 20 %, tak uz duplom. Ved to je nehorazne vela. Tak mne dvihaju tiez kazdy rok, väcsinou k 01.09. alebo 01.10. ale su to zanedbatelne centove sumy. A vlani mikonca znizili. Straaaaaaaaaasne vela, az 96 centov mesacne, ale znizili. A ja mam v tej mojej Krankenversicherung este aj Reisekrankenvers. takze mam to vsetko v jedno a nemusim sa o nic stara. Zaplatim sice majland, ale co uz.

gala79
30. apr 2013

@iii ano, su to take batoho-aktovky... ale maju vystuzeny chrbat ako klasike aktovky takze je to OK pre chrbat...u nas bol ten problem, ze nasa slecna ( aj ked isla do skoly o rok neskor) mala ca. 123 cm a 18 kilo...takze jej bola vazne ze kazda taska velka..🙂 a tieto boli naozaj pre nas vhodna alternativa..tym ze su aj dvojokomorove tak sa ten bordel v taske da tiez celkom zredukovat🙂 bola k tomu aj Brotdose / taky ten igelit na tasku do dazda a este taska na cvicky na telesnu..peracnik sa da dokupi v rovnakom image ako taska...celkom uprimne, o moznej reklamacii som ani nerozmyslala...mame ju od augusta, stihla sa jej tam uz aj flasa vyliat...utrela som a bolo 🙂 oni su naozaj kvalitne usite tak ani neviem, co by sa tam malo velmi pokazit....a keby sa nahodou nieco stalo, tak kupim nejaku novu v sale za Eur 40 a hotovo..🙂 stale lepsie ako 200 🙂

saska.t
30. apr 2013

@gala79 no moja mala je tiez vzrastovo malicka,len teraz mame gr.104(5r.) ,pomaly prechadzme na 110 cm a ke som jej skusila Scout tasku,tak ju skoro prekotila,nehovoriac o tom,ze ju za tou taskou ani vidno nebolo,preto hladame lahku a mensiu tasku do skoly,ide tam sice az buduci rok v septembri,ale pochybujem,ze by narastla ttak extremne,kedze ani my neovplyvame vyskou 😎 😅 Chceli by sme jej to dat ako darcek na vianoce,v lete ideme domov tak skusim kuk na tieto tasky a cena je tiez veeeeelmi prijatelna 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre