Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
2. sep 2012

@deina - Dani - ahoooj 😵 😵 😵 Uz ste spät v de? Vies co, napis mi na moj email a nejako sa dohodneme. Ako rychlo to potrebujes? Posli mi to a ja sa na to pozriem. Ak budem z toho "vyduta" 😀 , tak potom nic. Ale pokusit sa mozem. Ved uz sme nieco podobne spolu riesili, pamätas? 🙂 😉

kilvapka05
2. sep 2012

caute baby, viete mi poradit ako je to v nemecku so satelitom? chceli by sme chytat slovenske programy, ale aj nemecke...ci pri satelite ide len o jednorazovu investiciu alebo sa musi zan mesacne platit pausal ako pri kablovke..zial kablovka v nasom okoli nema ponuku slovenskych programov...diky

deina
3. sep 2012

@evinkaaa, ahoj, ano, uz sme spat. Musim to prepisat, nemam to v elektronickej podobe, potom ti to poslem. Je tam nieco, comu celkom nerozumiem ani po slovensky, ale opytam sa na to. Dame si potom niekedy kafe? 😉

@kilvapka05, my mame slovensky UPC a plati sa normalne mesacne pausal ako pri kablovke. A samozrejme, musis si kupit satelit a hentu krabicu. Mm potreboval pozerat spravy v slovencine, takze to mame takto. 😅

evinkaaa
3. sep 2012

@deina - dani, jasne, prepis, ja pockam. 😉 Ano, velmi rada dam s tebou kafco 😵 Ved pozri, ked to prelozim, tak potom pridem na "konzultaciu", ci je to nejako zrozumitelne a taaak. Dohodneme sa... 😉

deina
3. sep 2012

@evinkaaa, ok, tak ja zistim ten jeden vyraz, ktory mi ani v slovencine nic nehovori a prepisem to. Dakujem. 😉

minie4
3. sep 2012

Ahojte, som tu nová neviem či vôbec píšem správne,ale chcem Vás poprosiť o radu, lebo ani neviem kde sa mam pýtať, som v 7 tt a žijem v Nemecku, pracovať začnem 3.9., teda bude za mna platiť zamestnávateľ poistenie. Doteraz som bola dobrovolne nezamestnana a samoplatca, predtym som pracovala 5 rokov na sk. Aké su podmienky na vznik naroku na matersku v Nemecku, netreba žiadne ďalšie poistenie?a budem mať vlastne nárok na vôbec nejakú dávku ak chcem v nemecku aj rodiť? Môj manžel je slovák a máme tu obaja prechodny pobyt. ďakujem veľmi pekne

saska.t
4. sep 2012

@kilvapka05 mam slovenske aj ceske programy kupis od skylinku kartu za jednorazovy poplatok a potrebujes samozrejme k tomu satelit, kartu musi mat na seba niekto, kto plati na SR, CR koncesionarske poplatky, teraz akurat nanovo zaviedli servisny poplatok 1,- euro mesacne ale da sa to zaplatit aj rocne, nemecke programy chytis na kablovku, alebo druhy satelit kazdopadne funguje to fajn...

evulik22
5. sep 2012

@yanni chcem sa este spytat ci je vyhodnejsie mat trvaly pobyt alebo prechodny, kde najdem co treba na trvaly, ? Dakujem...

yanni
7. sep 2012

@evulik22 poradna je geschlossen. Nie som v Lande. Ked sa vratim, napisem.

monique13
11. sep 2012

Ahoj.je tu niekto zo Stuttgartu a okolia? 🙂

hojsina
11. sep 2012

Zdravím som v Nemecku kusok od Ingolstadtu je tu nejaka mamicka z okolia? 😉

kmk11
12. sep 2012

Nazdar krasky, hlasim prichod zo slnka do dazdu 🙂

evinkaaa
12. sep 2012

@kmk11 - vitaj katus 😵 A kedy ste prisli? Ako bolo?

patylein
13. sep 2012

ahojte kočky býva niekto v Saarlande ? alebo Gottingen ?

kmk11
14. sep 2012

@evinkaaa v utorok 🙂 a bolo krasne prazdninovo 😵

deina
15. sep 2012

Caute baby. Mne je taaaaak zima, stale sa len cajmi nalievam a nic, nepomaha... (asi by to chcelo nieco silnejsie).

@evulik22, mam taky pocit, ze Nemci nerozlisuju trvaly a prechodny pobyt? Ale mozno sa mylim...

@kmk11, kde ste boli, v Chorvatsku?

mooc
15. sep 2012

@deina dani zimaaa? ja si uzivam krasne babie leto..

zdravim osadku!

my uz sme opat zabyvani v de.. tu je nieco nove?

evinkaaa
17. sep 2012

Baby, pozerali ste toto niekto vcera?
http://udalosti.noviny.sk/pochybne-adopcie-deti...
😕 😠 ☹

deina
17. sep 2012

@evinkaaa, nie, ale citala som o tom, je to neskutocne. 😨

evinkaaa
17. sep 2012

@deina - mne kamoska o tom vravela a teraz som to zacala citat. To je fakt nieco neskutocne. A zrejme to nieje jediny pripad... ☹

yanni
18. sep 2012

@deina videla som v telke, ked som teraz bola na SK. Vraj bezne praktiky v UK. Ide o velke peniaze. Vrazdila by som.

kmk11
18. sep 2012

@deina Rovinj/Porec - menili sme stanovisko 🙂 neviem, ci som ti hovorila v nedelu 😵

kmk11
18. sep 2012

@evinkaaa nevidela, ale uz sa o tom vsade pise ... take nieco si ani nechcem predstavit ☹ ...ale nemam v podstate dost informacii, aby som k tomu nieco povedala ... mi to pripada ako zly film...

evinkaaa
19. sep 2012

@kmk11 - ja som si to dnes pozrrela v archive. Hm, je to smutne a strasne. Ale naprikald vcera som citala zasa aj nieco ine o tomto. Hm.....neviem to posudit tiez. Ale problem s "obchodom deti" je v anglicku naozaj znamy. ☹

adel22
21. sep 2012

Hallo ženy, som tu nová, prišla som o niečo? 🙂 😎

deina
21. sep 2012

Mne sa to cele s tymi detmi ani verit nechce. 😒

@adel22, ahoj, odtial si?

Mam tu nasich, nic nestiiiiham, musim este krem do torty dorobit, vecer ju potiahnut, ozdobit... esteze som si uz figurku navrch vymodelovala predtym (Pingu tam bude), lebo neviem, kedy by som to robila.

adel22
21. sep 2012

@deina Ahoj, no teraz byvam v Lippstadte....daleko od teba🙂 inak som od Puchova a pre koho pecies? pre maleho? 😀

lili007
21. sep 2012

Ahojte, nenajde sa tu nejaka kocka z Berlina??? Urgentne🙂

deina
22. sep 2012

@adel22, ano, pre maleho, dnes ma 3 roky, takze robime oslavu.

kmk11
27. sep 2012

Hallo, Mnichovcanky, organizujem stretnutie - zistujem zatial iba zaujem - na nedelu 7.10. cca 15:00 v Ramersdorfe 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre