Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

leelo
20. dec 2010

dani, to si trafila s tym choditkom 😀 😀 presne ako shakespeare: all the world`s a stage...
ingi, benji od polroka do roka vpodstate zdvojnasobil svoju vahu. on jedava porcie velkosti tych nasich 😅
steffi, som zvedava ako dopadne ta vianocna dovca u vas. daj priebezne info.

cize evka uz odcestovala, katka ide 22.12., my 23.12., ingi 24.12. ostatni zostavate? co vierkovci?

@emmamax ja som na amnio nebola, ale ak chces vediet ako to cca vyzera, pise sa o tom na vsetkych moznych "rodicovskych" portaloch, napr.: www.eltern.de

leelo
20. dec 2010

@deina danka, je dobre, ze si sa rozhodla nakoniec ist. s detmi sa neoplati vyckavat.
no ano, kazda praxis ma plno helferinen a assistentinen 😉 vy na vianoce ostavate? ako si zvykate?

yanni
20. dec 2010

Caute babule,

no vy ste riadne Angeberky. Vyvarate, vypekate a este sa s tym aj chvalite. To fakt chcete aby som sa hanbila 😕 A renci=pingi, ty si ma total sklamala. Vycnievas z radu!!!! Vahodime ta z klubu a basta. Co povies Peti? Inak Petulik, ako napiekol dalmajer? U mna fajne napiekli. Idem sa aj ja vychvalovat 😀 😀 😀 😀

Inak Peti, boli ste aj na tom stredovekom vianocnom trhu? My sme sa vcera s Petrom tak spontanne rozhodli vecer o 7 ze tam zbehneme. Juj pekne to je. Musime tam na buduci rok zbehnut. a bez chlapov 😀 😀 😀 Tak sme si dali Glühwein a este sme si dali do nosa na Odeonsplatzi v Cafe. No a prisla som domov hotova takmer o pol noci. No taketo nocne vylety uz nie su pre mna. ´

Inak baby, ak sa sem zajtra nedostanem, tak vam uz teraz prajem prijemne bezstarostne sviatky a guten Rutsch.

schatzinkaschatzinko
20. dec 2010

Katka no velice fajnove si na plech hodila 😀 😀 😀 😀 a pozeram, ze ujo bavorak sa uz aj meno🙂)) tak krasne sviatky a stastnu cestu!!

@leelo Peti, ta " jama" u Bena je uplne oka a je to ozaj fesacisko 😵 😵 😵 my ideme k svokrovcom do Bonnu, uz sa neviem dockat 😀 😀 😀 😀 😀

@deina Danka, malym skore uzdravenie, uz je to s tou aklimatizaciou troska lepsie?? inak tych Arzthelferin byva vzdy vsade jak maku..uz som pochopila preco..lebo jedna nie je schopna robit vsetko, kazda nejaku cast..ako u nas policajti 😀 😀 😀 zlate slovenske organizatorske sestricky, co osefuju uplne vsetko 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝

este k tym prikrom, skusala som varit, aj kupovane, jedno ako druhe, popucene islo oblukom, takze jedine, co sa da ako tak prepasirovat cez pusinku su mikrocastice hippove..ale dame asi pauzu

a pre zaujimavost :http://www.awmf.org/uploads/tx_szleitlinien/061-016_S3...

leelo
20. dec 2010

@yanni kati, ty si sikovnaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 no co povedat k renci - chytili ju nejake hniezdiace pudy nebo co 😀 😀
kde je ten stredoveky trh? my sme vcera boli tiez o 19.00 vonku, ale len tu u nas na tollwoode, miliarda ludi. nabuduce mi volaj! ale ked ste randili a hrkutali si, tak vas treba nechat 😉
no a v sobotu som nesla nikam, lezala som v posteli, nejako sa mi prihorsilo. ale vcera uz ok, nechapem.
takze "napecene" nemam, ale do mesta musim este zbehnut kvoli inym veciam. uz ma chyta cestovno-baliaca horucka. juj, jak ja toto nemam rada.
a aj tebe pekne sviatky, mozno sa este pocujeme dovtedy...

leelo
20. dec 2010

@schatzinkaschatzinko vieri, dakujem ti za pomoc, tak uz uzatvaram kapitolu fontanela 😅
no Amy ma asi trosku silnejsi davivy reflex 😉 ale nie, toto je uplne bezna reakcia na prikrmy. niekto sa vyhadze, niekto davi. kukni si napr. toto:
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/10/prve-p...

pauza je ok, ale sak u svokry mozno nieco dostane zo stedrovecerneho menu 😉 ozaj, co jedia nemci??

yanni
20. dec 2010

@schatzinkaschatzinko Vierka ved co mam stracat cas pecenim, ked aj takto sa da napiect 😀 😀 😀
ze vraj ujo bavorak 😀 😀 😀 N o meno uz ma a dost dlho 😀 😀

@leelo Peti na Wittelsbacherplatz. To je hned od U-Bahnu Odeonsplatz tak za rokom. Dve minutky.
No a zavolt? No bola by som ale to sa tak rachlo zbehlo. o zavolal ze ci nemam chut sa ist korculovat. No ja som na korculiach nestala roky,t ak ze nioe, ze sa nemienim blamovat. A tak ze markt a Glühwein. To to uz nepoviem nie 😀 😀 Tak este ma zabaval do pol a ja nist neprichystana. Akurat som chcela ist do vani. Tak z vani nic nebolo, len rychla sprcha, fenovanie vlasov ete rychlejsie, hodit sa do nejakej "salky" a o stvrt na 7 uz som musela aj utekat na sbahn. No a on je fakt komisch. Tak mi povie, ze no pomyslel som si, ze ked ty nic nepovies, tak navrhnem nieco ja. A ja cakam ze on nieco navrhne. Mna by to ani nenapadlo. No tak takata !rychlovka" to bola vcera, spontanna. A ja som si uz myslela, ze sa tento rok ani neuvidime.

Inak aj ja uz balim. ale len v hlave 😀 😀 😀

yanni
20. dec 2010

@leelo peti Wiener uns Kartoffelsalat. alebo Hundefutter 🙄 🙄 🙄

yanni
20. dec 2010

uns=und

leelo
20. dec 2010

@yanni katka, ty cakas na call ako 17-rocna, potom jasneze nestihas vanu 😀 ale neva, fotograf jan saudek sa nikdy neumyva a aky ma uspech!! 😀 😀 😀 😀
tak som rada, ze si mala spass, mne randenie obcas chyba 😎

yanni
20. dec 2010

@leelo peti ved ja som praveze na nic necakala. o 3 som sa hodila do postele ze si za hodinku schrupnem, o pol 5 som vstala ze sá isem hadam vymocit no vani ale predtym ma este napadlo ze som hladna tak som si zohriala zradielko a potom skukla este maily a o 5 som sa zberala vypnut PC a vtedy prisiel od neho mail ze si nejdeme,t ak som zacala pisat zrazu zvoni mobil, ze ho napadlo, ze to je riadna blbost mi pisat mail, ze ak si ho precitam tak o 5 hodin tak ziadne rande nebude, ze mi radsej zavola. a to ja som uz bola skoro jednou nohou vo vani. no ten chlap ma fakt napady. ja to tak spontanne neviem, ja musim vsetko planovat. Som sa ani namalovat nestihla.

A inak neviem neviem, co by povedal, keby som prisla s takym resetom na hlave 😀 😀 😀 😀 😀 😀

alcav
20. dec 2010

Ahoj holky,
vsimla jsem si, ze jste tady hodne zrucne kucharky a cukrarky. Prisla jsem si k vam pro radu:
Nevite naktera nahodou, pod jakym nazvem se tady skryva 100%ni tuk? Doma jsme delavali skvelou dvoubarevnou cokoladu a ja bych ji chtela zkusit udelat, ale ten tuk jsem nikde nenasla. A on fakt musi byt 100%ni, aby ta cokolada ztuhla. Tak kdyby jste nahodu vedely, tak, prosim, poradte.
Dekuji Alena

neurologia
20. dec 2010

@alcav
myslim ze to je BISKIN 😉

leelo
20. dec 2010

@alcav baby spominai biskin, ale ja neviem ci je to ono, som z tych menej zrucnych v peceni...

leelo
20. dec 2010

@neurologia ahaaa, takze je to ono 🙂

neurologia
20. dec 2010

@leelo
peti 😉 inak k tomu kolko zjedia nase detvaky...joss tiez sfutruje taku porciu ako mame my...na ranajky krajec chleba len sa tak po nom zaprasi na obed 3-4 fasirky + zemiakova kasa, privarok co k tomu mame....mali sme rezance tak zjedla za za plny tanier....ja len stale pozeram ze kam to dava....ale potom chodi s takym bruskom ze mam pocit ze jej rozthne body.... 😀

leelo
20. dec 2010

@neurologia juj bei - presne to brusko! ked si bendzi sadne, ma ho pod bradou 😅
dnes rano B stlacil pol avokada s chlebom a este 190ml vyzivku. ja uz som nevedela, co mu mam dat 😕
este poznam 1 kocku na koniku, co jej syncek tak lubi jedlo, potom si tu ty s joss a ostatna drviva vacsina mamiciek sa stazuje

alcav
20. dec 2010

@neurologia @leelo - holky, dekuju moc. Ja jsem ho drzela v Kauflande v ruce, ale pisou tam, ze je na smazeni, fondue a peceni, tak jsem ho vratila zpatky. Ale zitra ho uz koupim. Dekuji moc, jste zlate

evinkaaa
20. dec 2010

Caute baby,

neprecitala som vas, len som videla, ze ste toho popisali. Precitam az ked bude cas a to neviem kedy bude... 😀 😀 😀 .
Ale dakujem vam za prania. Cesta bol ukazkova - bajecne slnecne pocasie, uplne malilinko aut na cestach (preto sme sa rozhodli, ze budeme vzdy cestovat v nedelu, to je fakt viditelny rozdiel cestovat v nedelu a hocijaky iny den v tyzdni. Mame skusenosti, tak teraz jednoznacne vzdy nedela. Jasne, ze ak sa to bude dat vzdy zariadit.), az ku koncu nejakych poslednych 50km bolo maximalne otrasnych. Isli sme IBA 20-tkou, pretoze na cestach strasne brutalne zaveje a uplny lad a NEPOSYPANE cesty. No maximalny otras a mali sme teda lepaka. Ale nielen my, kedze aj ostatni vodici isli pomaly krokom. Ale aj tak bola cesta vcelku bezproblemova a rychla. Takze parada.
Majte sa krasne, ja zasa nakuknem, ak bude cas co i len na "sekundu" 😀

rpinguin
20. dec 2010

KAti, no som ti ani Peta nestihla pochvalit, ale vyzera fajn 😉 z dialky 😀 a tie kolace vyzeraju co ja viem ako, ale tie farbiva ja nemusim. 🙂 A naco by si ty vypekala, ked ides na SVK, ze? Ja len aby sa nepovedala a v stredu mame doniest do toho naseho materskeho centra cosi, co sme upiekli, tak vlastne aj preto som skusala.

Vieri, no bud rada, ze ich mas v BN., to je jedno aki su, hned by som isla zasa zaspominat 🙂 Kedy idete?

Evi, fajn, ze ste dobre dosli, si to pisala o tej nedeli, ako keby ste v nedelu isli prvy krat. My jazdime len v nedele, ked ideme na SVK.

Tak si davajte vsetky pozor na cestach, ked som videla tie situacie v TV, tak som rada, ze nikde nemusime, doma je predsa len doma 🙂

toto bol pokus o nejaky vianocny pozdrav, ale akosi stroskotal, kedze boli uz obaja chori, vymyslavi a urevani 😀

neurologia
20. dec 2010

@rpinguin
renca a ty si videla priatela nasej katky?a kde?
pocity z ciest mam tak ako ty...ked vidim spravy som rada ze sedime doma na zadku....aj ked attila stale mekoce ako by on siel na vianoce domov....ak mam pravdu povedat ide mi s tym uz na nervy...on by sa stale len na sk tahal....stale ked ma kus volno dovolenku len domov by bezal ja by som aj niekam sla na vylet alebo co...

deina
20. dec 2010

A coze maju na tom stredovekom vianocnom trhu? 🙂

@leelo, Petka, my zostavame na Stedry vecer tu, to sme vzdy boli len my ako rodinka spolu a az potom na dalsie dni sme niekam sli. Tak to aj teraz urobime, cestovat na Slovensko budeme az potom.

@schatzinkaschatzinko, Vierka, dakujeme. 🙂 Mne je uz lepsie, zato manzela hrozne, ale naozaj hrozne bolia usi, chuda. Aj Matko vyzera lepsie, aj Misko, nieco z nas bude. A ta aklimatizacia, teraz neviem, pretoze odkedy je Misko chory, je uplne krotky, dobrucky. Zozaciatku kazdy den plakal a vyvadzal, vzdoroval, ze on chce ist domov a naposledy urobil paradnu scenu v DMke, to bolo v den, ked ochorel. Asi mu uz nebolo dobre. A asi si nas tam zapamatali. 😀

Evka, tak super, ze ste tak dobre dosli.

Ked spominate tie bruska a jedakov, dnes dala sestricka Matka na vahu a ze 12kg. Neviem, z coho, lebo on toho teda vela nepoje, nechce, akurat tak hippky mu chutia (par dni som nevarila, tak hippkujeme, nemala som energiu), ale to tiez nezje celu. Dost ma to prekvapilo, ze 12kg, Misko mal tolko ako dvojrocny.

schatzinkaschatzinko
20. dec 2010

Danka, tak to je super, ze sa to lepsi a manzel nech si da ibuprofen, kvapky do nosa, to odlahci usi a pripadne antibiotikum..

Baby, nemate nejaky dobry tip na pekarnicku chleba, nech sa tam da robit vsetko mozne..pripadne aj bagety alebo tak..teda, nemam uplnu predstavu, co sa v tom vsetko da, ale nech je to daky poriadny stroj...dakujem pekne!!

yanni
21. dec 2010

@rpinguin Renci ze vraj z dialky 😀 😀 Tak si ho pribliz, v picasse to ide super. Nie vazne, inu fotecku nemam. Vcera sa ani neozval, dufam, ze ho ten zubar nezahrdusil. Inak normalne nechapem, ten je kazdy tyzden u zubosa, uz ho "podozrievam", ze mam s nim nejaky pofiderny vztah 😀 😀 😀 😀

Inak tie kolaciky, no to pecie ta pekaren tak, ja ked sama peciem, tak nanajvys normalny Zuckerguss, len pras.cukor a citr.stava. Tie farbiva, mne to tiez vsetko take umele a nechutne pripada. Aj ked uz aj prirodne dostat ale pre mna je to vsetko umelina.

Inak fotecka super, ale ta s dudlom na FB je lepsia 😉


@schatzinkaschatzinko Vierka s pekarnickou ti nepomozem, je velmi na chlieb a pecivo nie som. Takze to by bola pre mna len zbytocnost. Ale Renca ma, nech sa pochvali ako je spokojna.

@deina juj ja som uz cela popletena. kde to teraz presne v M. byvate? Ktory byt ste nakoniec zobrali? Nejak som nepostrehla, sorry. To vies, to ta sklenna roza ma nici 😀 😀

yanni
21. dec 2010

ozaj baby, drzte mi palce aby som ja zajtra vobec vzlietla, ked letiska nejak "nefunguju". Boze ak nic nepojde neviem co tu budem robit. Som dnes kolegovi uz vravela, ak zajtra nic nepojde, tak ma maju vo stvrtok zasa v kancli na krku 😀 😀 😀

deina
21. dec 2010

@yanni, v Sendling. 😉 Trojizbovy byt, majitelmi je rodina so styrmi detmi. Je to nedaleko Brudemuhl U-Bahn.

@schatzinkaschatzinko, Vierka, ty si lekarka, ze? Neexistuje nieco, cim sa da kasel tlmit aspon na noc? Misko mi celu noc kaslal, ak spinkal 2 hodiny, tak je to vela. Neustale ho to drhne, vacsinou vykasliava, ale v noci to uz bol casto len taky suchy kasel, akoby len preto kaslal, ze to tam ma uz podrazdene. My mu davame mucosolvan, s tym mam najlepsie skusenosti. Tak mi je ho luto, cely den je potom unaveny, ani na obed nevie spinkat, len sa mi tu potuluje... 😒 Ono je asi dobre, ked vykasliava, nesadne mu to na priedusky, ale tie noci, to je trapenie.

neurologia
21. dec 2010

Ahojte baby,

@yanni
katka no dozviem sa ja akym sposobom prisla renca k fotke a ja som ju nevidela? vsak aj ja som zvedava 😉

@schatzinkaschatzinko
vierka pekarnicku na chlebik mam aj ja..dokonca uz druhu 😀 ked sme boli este na sk tiez som kukala ze kvalitnu a bla bla tak sme si kupili ETA ale voooobec som s nou nebola spokojna potom som sla do "sveta" tak som ju dala nasim ze zatial nech si ocik pecie no ked sme prisli sem do DE tak som si opat chcela piect chlieb rozky...a kedze od nasich sa mi uz nevratila 😀 tak som si povedala ze teraz vyskusam lacnu z lidl...a som totalne spokojna.....akoze ja ju odporucam urcite viac ako etu....alebo ale to som len citala chvalia si velmi este panasonic pekarnicky....inak aj tu na konikovy je tema recepty pre domacu pekaren tak baby odtial ti urcite poradia.... 😉

mooc
21. dec 2010

zdravime z rodnej hrude + hrudy 🙂))
docestovali sme v relativnej pohode, prasiatko to uy ma za sebou a my sm si uz vcera zacestovali aj do TN.. oddnes nerobim nic! okrem kolacikov, stromceka a takychto vianocnych starosti..
jaaaaj a narastlo mi brucho!!! normalne mam uy taku gulku pred sebou a aj pas v aute ma tam omina.. (nepamatam si, ze by som pri nicolasovi bola mala take citlive brucho)

nicolas hore.. idem ho chystat von, nech sa s dedom vysanuje, kym este mame sneh.. kedze od zajtra ma prsat vrrrrrrr

yanni
21. dec 2010

@mooc no tak si to uzi na SK.

Tu sa uz vcera vyprsalo...vrrrrrrrrrr...ale dnes svieti slnko. Zatial....

@neurologia Bei no ty si ale zvedavica zvedava 😀 No predsa mailom. Nebudem to tu tak verejne vystavovat. Ved este nahodou pride na moje konske tajoimstvo a zdupka 😀 😀 😀 😀

yanni
21. dec 2010

@neurologia bei ale nic zaujimave. aj tak tam nic nevidno, ved Renca uz mala poznamku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre