Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... ๐Ÿ˜ต

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a navรคzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY ๐Ÿ™‚ ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@iii - ingi, ano videla som aj tie dzemy. Ja teda ani moc na dzemy niesom a ked, tak domace od nasich. Najradsej lubim cucoriedkovy. Ale vyskusam kupit a uvidim, ako chutia. ๐Ÿ˜‰

@rpinguin - reni, tu milko-philadelphiu som videla aj ja, ale nekupila som. Neviem, toto su vsetko reklamne triky. Ani si nechcem predstavit, ako to chuti.. Bleee ๐Ÿ˜–

mooc
โ€ข
10. mar 2011

@iii jaaaaaaaaj ๐Ÿ™‚ a svagra vystrelime na mesiac? vsak on tam tiez este byva, dokonca vacsinou aj s frajerkou.. ๐Ÿ˜• akoze mnohym nezmyslom viem uverit, ale tomuto nieeeeee.. ๐Ÿ˜

๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ rewe, som dnes uz 2x spomenula mm.. tak sice nevie kde nejake je, ale mam kuki na nete a ze niekedy mozeme zbehnut.. (najblizsi je uz v bayern asi 10km od nas)

philadelphia s milkou? brrrrr.. akoze uprimne mne ani obyckova nechuti.. to si dam nejaky frischkรคse neznackovy a "uzijem" si ho viac hehe..
nutellu tiez nekupujeme.. teda kupili sme nieco podobne nutelle raz v takom pohari s uskom (do toho teraz robieva nicky tatovi kavu) a potom to uz nemali.. ๐Ÿ˜‰ inak by som kupila este aspon jeden nech mame taky KAVApohar aspon dvakrat..

@rpinguin reni, neboj u nas stahovanie nehrozi (a ked len z miesta a do miesta b, pricom vzdialenost oboch miest od jazera musi byt rovnaka pripadne a > b ๐Ÿ˜ tiez musia byt oba body podmnozinou kressbronnu)
a vsak ty nebudes daleko od de, to si v klude kazdy tyzden skocis sem na nakupy.. ale su aj potraviny, ktore chodia tunajsi nakupovat do CH..

@evinkaaa inak tentokrat som ja neplakala, som mala dost krpca tisit.. a vobec som s tym nepocitala, ze by uz taky mrnus vedel, ze ideme na dlho zase prec a ze s babkou a dedom nebude.. ๐Ÿ˜‰ nech uz teda je leto.. ๐Ÿ˜

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@mooc - reni, ti mrnusikovia maju viac rozumu, ako by clovek predpokladal, ze? Vzdy vedia prekvapit ๐Ÿ˜€

rpinguin
โ€ข
10. mar 2011

@iii Ingi, nema este, nejake 2 roky mu este chybaju, ale problem nebol ziadny. No skolku tam maju az tie predskolske, tie su zevraj zadara. Kto chce predtym, riesi to nejakymi Spielgruppami na 2x tyzdenne po nejakych 2,5h za nejakych 150chf, je to dost od veci, ale co uz- bude sa hrat so sestrickou a na Spielplatzoch ๐Ÿ˜€

@reni, no jasne, na velke nakupy budeme chodit, Konstanz je tusim este aj blizsie ako Lindau, ale ked objednavam, na to potrebujem nem. adresu, ale neboj kazdy tyzden neobjednavam ๐Ÿ˜‰

deina
โ€ข
10. mar 2011

Ahojte. ๐Ÿ™‚

@ivic26, chuda maly, nech je rychlo fit. A co za virozu? RS je akoze RSV virus, ci rotavirus?

@evinkaaa, jasne, mozeme sa dohodnut. Nasi pridu buduci tyzden vo stvrtok, takze dovtedy som volna alebo potom az potom, ked odidu (v nedelu pojdu spat). A to budem zase vdova slamenna, lebo mm ide do Ruska. ๐Ÿ˜

@adula3334, vitaj. ๐Ÿ™‚ My sme sa nedavno stahovali s dvomi malymi detmi. Ten mladsi to zvladol uplne bez problemov (sme tu od konca novembra), zato ten starsi, des a hroza, este stale nie je bohvieako prisposobeny, ale teraz ma vcelku kludne obdobie a uz dlhsie neplakal rano. Ale kazde dieta to zvlada inak a podla psychologicky toto zvykanie a prisposobovanie moze u deti trvat az rok. ๐Ÿ˜’

Mna to spat taha veeeelmi... sme tu len kratko, takze ma este vela veci taha spat. Aj take blbosticky ako nase pecivo (tunajsie mi nechuti, zato taky biely gazdovsky chlieb z madarskej pekarne v nasom meste, aaach ๐Ÿ˜€ ), ale aj jazykova bariera, ja po nemecky bohvieako neviem (som ucitelka anglictiny) a tunajsi ludia, aspon ktorych som zatial stretla, zase nevedia az tak dobre po anglicky... ale doteraz sme sa vzdy nejako dohovorili. ๐Ÿ™‚ A chybaju mi ludia zo SVK, moja sestra, sme si velmi blizke, rodina samozrejme. To, ze dve male deti, problem nie je, aj ked tu ziadne babky nemame (mm je tiez Slovak). Nastastie tu mame znamych, tak mam s kym pokecat a pripadne aj vybehnut von.

Na druhej strane ja asi predovsetkym preto nie som vpohode, lebo moje dieta starsie nie je vpohode.

deina
โ€ข
10. mar 2011

My tu Rewe mame, nedavno som objavila, ale zatial sme tam neboli. Totizto toto moje dieta starsie tam odmieta vkrocit a nemam chut ho tahat vrieskajuce za kocikom. ๐Ÿ˜ Asi ho nadopujem a pojdeme sa pozriet. ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
10. mar 2011

mm uspava synatora a rozprava mu geschichte รผber ratz und fatz.. ๐Ÿ˜ to by som si tiez rada vypocula.. nabuduce musim zapnut babyphone.. ๐Ÿ˜Ž

@rpinguin reni, lindau je uplne mimo.. konstanz alebo kompou do friedrichshafenu.. ๐Ÿ˜‰ adresa ti je k dispozicii.. ๐Ÿ˜ pri mnozstve mojich balikov to uz postarovi nebude ani divne.. ๐Ÿ˜‰

@evinkaaa evi, ved to, ze stale si vravime, ze on je este nase babo a aha, uz bude mat dva rocky a to uz je velky chlap.. (ma nas dobre nastudovanych, vie nas napodobnovat a dokonale zvlada aj vydieraci vreskot..)

dievcence, ozaj tak mimo, ale uz mozem kupit jarne boty ze? zimne su uz zbytocne.. ci?

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@deina - dani, dobre. Dam ti vediet... ๐Ÿ˜‰

@mooc - reni, chod smirovat za dvere a budes pocut geshichte ๐Ÿ˜€

mooc
โ€ข
10. mar 2011

@deina dani a skusala si uz chlieb z takej jedno/dvojfilialkovej pekarne? taky skutocny od pekara, ktory si robi vsetko sam? nemyslim pekarenske retazce po roznych supermarketoch.. pretoze mne od takeho pekara chlieb a celkovo vyrobky nenormalne chuti.. (ok, nasi na sk nemaju madarsky chlieb-ten je naozaj super, v ziari si mozes vybrat medzi gumakovymi rozkami z tesca alebo jednoty)

mooc
โ€ข
10. mar 2011

@evinkaaa nepocuuut.. pocujem len rozne citoslovcia napodobnujuce vlaky a lietadla.. obcas nejake nicolasove mama.. ale neruci zatial.. ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜

deina
โ€ข
10. mar 2011

@mooc, neviem, kupujem pecivo v pekarni, bud tuto pri nas, neviem, ako sa vola alebo aj v Edeke v pekarni, aj inde...to asi nebudu skutocni pekari. Ale chutili mi sisky (kolegyna mm povedala, ze u nich - kdesi na vychode DE, davaju na fasiangy do kazdej desiatej horcicu ๐Ÿ˜€ ), mala som vcera hroznu chut na sladke, tak som si dala, dobreee a dnes som mala strasnu chut na chlieb, tak som si kupila jeden maly, co vyzeral dobre, ale nie je dobry. Taky tuhy, ci ako to mam nazvat, nie nadychany, makky... ja by som si taaak dala cerstvy este teply biely chlieb s mastou a rajcinami, no sedliacka. ๐Ÿ˜€ Ale vacsinou kupujem bagety, tie su ok.

Asi si budem musiet najst ozajstneho pekara...

Ale co sa mi paci, su jedny turecke potraviny, oni tam mavaju uzasne ovocie, nadherne jablka, pomarance, cerstvu petrzlenovu vnat (teda cerstvu ako cerstvu, ak to dovazaju z Turecka... ale chuti vynikajuco)...

Jasne, zima uz nebude, aj ja chcem kupit jarne topanky. ๐Ÿ™‚ Uz som aj jarne bundy detom vytiahla, fusak vytiahla a musela som oprat cely kocik, lebo vyzeral hrozne, len to pod tym fusakom nebolo vidiet.

rpinguin
โ€ข
10. mar 2011

@mooc Reni, aha dobre vediet, ja som cestovala totiz len google maps ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@mooc - no tie klasicke pekarenske vyrobky v tych x filialkach nechutia ani mne. Aj ked asi pred rokom sme s manzelom "objavili" jednu, kde pecu neskutocne uzasne baquette. Moj manzel je tak nauceny, ze ku kazdemu eintopfu musi mat baquette, preto ich sem-tam kupujem.
Ale minule sme tak diskutovali s manzelom o pekarenskych vyrobkoch. Uz to neni to, co to kedysi byvalo. Vsade pecu cely den sice, ale tie mrazene vyrobky. Tak to si mozem aj ja doma ๐Ÿ˜€ Dakujem, neprosim.
A na sk jeme co pride. Manzel miluje slovenske rozky. Tie "musi" vzdy mat, ked sme na sk. A preto su mu vzacne, kedze ich ma iba tam. Ale inak maminka pecie chlebik, takze papame ten. ๐Ÿ™‚

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@deina - dani, veru mas pravdu. V mnichove je tureckych feinkostladen strasne vela. Oni su strasne mili a ochotni a maju velmi dobru ponuku cerstveho ovocia a zeleniny a kdecoho vlastne. ๐Ÿ˜ต

rpinguin
โ€ข
10. mar 2011

@evinkaaa "sme tak diskutovali s manzelom o pekarenskych vyrobkoch" ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ pekne temata mate ๐Ÿ˜

deina
โ€ข
10. mar 2011

@evinkaaa, to ano, zlati su ti Turci. ๐Ÿ™‚ Misko zboznuje ich jablka, tak ovocie kupujem uz len tam. Su tu aj nejake nefilialkove pekarne? Asi som taku veru nevidela.

evinkaaa
โ€ข
10. mar 2011

@rpinguin - reni, no my sa rozpravame o vselicom .....รผber gott und die welt ๐Ÿ˜€

@deina -neviem.....teraz mi nenapada ๐Ÿ™‚

deina
โ€ข
10. mar 2011

@evinkaaa, uber gott und die welt. Tomu rozumiem. ๐Ÿ˜… ๐Ÿ˜… Ten pozdrav ako Gruss Gott ale na rozlucku, dovidenia, ako sa to pise, hovori? ๐Ÿ˜…

neurologia
โ€ข
10. mar 2011

@mooc renca joss uz nosi jarne topanky...takze kludne mozes kupit ๐Ÿ˜‰

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@mooc no my to mame tak,ze moja mamina mi pride pomoct ked je drahy na sluzobke,aspon vecer,nech sa osprchujem... ๐Ÿ˜’ lebo Maxik je dost narocne dietatko...ale aj tak v ramci prechadzky tam ideme vzdy,aspon nam to rychlejsie ubieha..a merkuje ho tak 1krat do tyzdna,ked potrebujeme porobit poriadky a s nim sa to teda neda...ale zas verim,ze v DE by sme sa nenudili,ze tam hadam spozname maminky s detickami,co tu u nas na dedine nie su az v takom velkom pocte,tak by sme si cas inak vyplnili...funguju tam materske centra?aj chodievate?
tak mavate pekne dovolenky na SK,a to tiez neviem kde by sme sa zlozili,kedze nasi maju 2 izbak...vy to mate ako?spavate po hoteloch,alebo ste u vasich?

verohit
autor
โ€ข
11. mar 2011

baby aaahojte....

reni
hej no to som uz zvedava ako sa v tom Schweizi zabyvate?! a hlavne co povedia na to drobci.....

u nas to so stahovani vyzera na dlhsie, a ani to neviem vobec odhadnut.... ha,ha, pred dvoma tyzdnami nam poslal danovy urad flajstre na vyplnenie (to je sila ako rychlo to tu funguje) ze ci mame obyvanu pivnicu, ci mame v baraku pool a aka je strecha a brutto velkosti izieb.. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜€ .. tak sme sa fakt pobavili lebo tu neobyvatelnu ruinu treba fakt vidiet.. ๐Ÿ˜Ž

ale Ingrid na stanovanie sa urcite miesto najde ๐Ÿ˜‰ ved som vravela ze ruina ale s krasnou zahradou.... a je to v Schwabelweis cast Rgbg. smerom na Walhallu.. ๐Ÿ˜‰ z jednej strany su Keilbergske skaly a nie daleko je Dunaj s peknou Bucht.... takze no commend!!! ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต skolku do ktorej uz Mimca chodi je cez ulicu kde je aj Lidl, Apotheke ... a v dalsej dedinke co je fakt na do skocenie dalsie moznosti nakupu.... a je to asi 4km od Donaueinkaufszentra.... takze paradicka.... uz aby sme byvali ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜‰ ale toto leto budeme byvakovat v zahrade, je tam taky zachovaly stary zahradny domcek.... drahy kupil velku trampolinu pre Mimcu.... takze mala je vysoko motivovana.. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜‰
a s Marcelkom drzim palce, nech tie nervna faza rychlo prejde.. ๐Ÿ˜‰ hm ved to je tiez sila pri prvom tehu clovek mysli velmi utopicky asi stylom ze moje dieta bude ine... dnes viem do coho idem a co ma caka -neminie.. ๐Ÿ˜€ ๐Ÿ˜ ๐Ÿ˜ต

Bei a Evi prosim potom fakt fotos vasich novych kuchyn a obyvaciek!!!!

a co sa tyka mena, ano uz mame vybrane, ale neprezradim az ked bude slniecko medzi nami.... ๐Ÿ˜‰

adula
ahoooj, vitaj medzi nami!!!!! ake je stahovanie s dietatom neporadim, ale urcite to zvladnete!! ๐Ÿ˜‰ a rodinu clovek bude asi stale postradat... ale ono ma vsetko svoje nevyhody i vyhody ๐Ÿ˜‰

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@evinkaaa dakujem,fotky su uz sice stare,ale drobec sa moc nezmenil...a som Andrea- Aฤa,ty asi Evka??

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@rpinguin no on robi tu na SK v dcerskej nemeckej firmy,takze by sa len naspat presunul do materskej,kde pracoval predtym ako sem prisiel...takze job by mal dobry...a ano je nespokojny tu,vidiet to na nom...ale asi len co sa fin.ohodnotenia tyka,teda na nas region zaraba krasne,no ale neda sa porovnavat..aj ked zase v DE je iny ziv.standart,tak myslim,ze by sme tam boli na tom tak ako tu... ๐Ÿ˜– no ale treba vyskusat

adula3334
โ€ข
11. mar 2011

@deina dakujem za privitanie,tak to ma mrzi so starsim syncekom,ale hadam si zvykne,bude musiet,a na kolko planujete zostat?no malinky je vo veku kedy by si na zmenu rychlo zvykol,aj ked teda neviem,este nezaspaval nikde inde ako doma,tak neviem co by to bolo prve dni...
tak vyhodou je,ze nemecky viem...a ty sa tiez rychlo naucis,pisem len v skratke,maly ma taha prec od pc

mooc
โ€ข
11. mar 2011

takze vcera vecer nakoniec vybehol skriatok zo spalne a chytil ma za ruku a takal ma k splani.. potom mi vravi: mama da a ukazuje na postel akoze si mam tam lahnut s nim.. a tak sme zase spali od deviatej cela rodinka.. tata prvy, potom ja a niekedy po nas zaspal aj nicolas.. ๐Ÿ˜Ž

@deina danka, my sme "dedina" mame tu dvoch pekarov, co maju po dva tri obchody este vo vedlajsej dedine.. ๐Ÿ™‚ ale inak sa vsetko pecie tu.. ono je fakt, ze biele pecivo nenajdes ani porovnatelne madarskemu chlebu.. ale laugengebรคck (pracliky a spol) su vnutri tiez biele a to my vyvazame vzdy aj na sk.. ๐Ÿ˜‰ a biely chlieb si pekavame doma v pekarnicke ked mame chut..
ale my mozeme aj vsetky tie celozrnne a cierne odrody, co tu maju.. zase bagety skoro vobec, len k specialnym jedlam.. neboj najdete si nieco, co vam bude chutit..

@neurologia bei, dnes poobede idem na to, uz minuly tyzden som sa pripravila na to, ze zimne boty stali 55 a jarne nestoja o nic menej.. no ale co uz.. a to rozmyslam, ci uz nebudeme potrebovat aspon dvoje.. :-/ jedny na paradu a jedny len tak na dvor.. ๐Ÿ˜•

@adula3334 materske centra funguju myslim ze viac ako na sk.. dokonca aj v pididedinkach.. myslim, ze beatka s joss chodievaju, my sme prvy rok chodili, potom sme to nechali tak, kedze nas nicolas spaval v tom obdobi kolkokrat aj do 11.. tak ale s maminami sa obcas stretneme na ihrisku.. uz tesim, ze sa otepluje, tak tam budeme zase viac..

@verohit veronika, dufam, ze ste im pisli, ze mate podpivniceny cely dom a je tam velky bazen so saunou.. ๐Ÿ™‚

leelo
โ€ข
11. mar 2011

ahojte ๐Ÿ™‚

evi, tiez som sa smiala nad tymi temami debat s manzelom ๐Ÿ˜€ u nas sa to sustredi najma do 3 okruhov: love (vo vyzname $$$), sex, Ben ๐Ÿ˜‰ ๐Ÿ˜€

deina - danka, neviem aky chleba si kupila, ale tieto mi teda rozhodne viac chuti ako na sk. a to sme kupovali vzdy v pekarni v moste pri ba! ked kupis v edeke-zottli bauernbrot, schwabischer laib ci schweizer, to su presne tie poctive chleby z nasho detstva, snad este lepsie. este chodim aj do oko-pfisterei. takyto chlieb (sour dough) je v usa vyvazeny zlatom. ja som si tam kupovala v pristave mini bochnicky za 1 dolar a chodila som naschval do drahych restik, lebo ho tam davali zadara ako predjedlo kolko som chcela. toto jedine mi chybalo v usa, cize nemecko je pre mna v tomto ohlade este zaslubenejsia zem ๐Ÿ˜…

renca - pingi, chodte do toho, odvaznym stastie praje. ja by som iste este niekam sla, mas moje sympatie. drzim velmi palce!
ja tiez nahovaram J, aby sme este nieco "zazili". ak by to bolo cez tohoto zamestnavatela, prichadzal by do uvahy singapur alebo silicon valley. pricom kaliforniu milujem a chcem sa tam este istotne vratit. takze sa to snad podari v horizonte x rokov, ja mam cas! ๐Ÿ˜‰

veronika, no materska za rohom, tak na sprides castejsie pozriet do temy, vsak?! ๐Ÿ˜‰
kupovali ste vobec nieco do vybavicky, ci Mimca to isti?
to vase byvanie musi byt nadhera, rgbg takisto moja srdcovka. leto v zahrade a potom zacnete s prestavbou? uz sa tesim na fotodokumentaciu...

adula, my sme odisli, ked som bola 7.m teho a maly sa narodil tu. tiez mame na sk dom a 4 steny nas predsa nemozu zviazat natolko, aby sme sa nepozreli do sveta. zatial sme ho ani nepredali, ani neprenajali, ale tak budeme to musiet jedneho dna vyriesit. neuvazujeme ani tak nad tym, ze zostat tu=predat dom, ved ked sa budeme chciet vratit, tak si na sk kedykolvek kupime nieco. ide skor o to, ze teraz sa chceme prestahovat do vacsieho bytu a mozno by sme mali radsej ten byt kupit ako platit niekomu cudziemu do vacku. takze v tom pripade dom predame.
co sa tyka tvojho drobca, mame ich cca rovnako starych, neboj sa vobec onho. domov ma tam, kde ma mamu. aspon u nas to tak funguje.
no a zivot v de vs. na sk, to ti asi nemusim vraviet, co je lepsie aj z hladiska buducnosti deti, zdrav. starostlivosti atd, atd, atd. tvoj muz je nemec, tak to mate este jednoduchsie. my sme slovaci, ale niekedy mame pocit, ze si tu zijeme lepsie ako niektori nemci. resp. nemam epocit, ze sem nepatrime. zatial som vacsinou narazila na milych ludi. ono, v mnichove su ludia na cudzincov viac zvyknuti. ine by to asi bolo, keby sme sli do nejakej dedinky, kde ani cernocha nevideli. ale ja by som sa nebala ani toho ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
11. mar 2011

@verohit - veronika, nasli ste si naozaj naaaadherne miestecko na byvanie. Tu oblast rgb poznam. Je priam paradisova. ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต ๐Ÿ˜ต Walhalla je uzasna a Dunaj mas coby dup ๐Ÿ˜ต No naozaj sen. Ja som byvala nedaleko "od vas" - Irlbach. ๐Ÿ˜‰

@adula3334 - ahoj Adi. Ano, spravne si "uhadla", volam sa Eva, ako to moj link prezradza. ๐Ÿ˜‰ A od coho to zavisi, ci tu pridete alebo nie? Lebo si pisala, ze sa este rozhodujete...

@mooc - reni, tak aspon si svieza, ked si skor zaspala, ci? ๐Ÿ˜‰

@leelo - peti, no tak vies......ta tema prisla nahodu, ked sme kupili nejaky brot ci brรถtchen a nechutili nam nejako velice. ๐Ÿ˜‰ My sa s manzelom teda fakt rozpravame o vselicom. Mam hrozne rada, ked sa mozem s niekym porozpravat fakt o vsetkom a s manzelom je to fantasticke. Napriklad s mojim ex-freundom som to nevedela. Teda z mojej strany ano, ale od neho ziaden zaujem. A mna teda fakt nebavilo kazdy den diskutovat o tom istom. Vsak to nikam nevedie... ๐Ÿค

@rpinguin - renci, vy tam uz vlastne mate najdeny byt, ci teraz hladate? ๐Ÿ˜•

mooc
โ€ข
11. mar 2011

@evinkaaa evi bohovska som.. po 11 hodinach spanku ๐Ÿค prcek mi tu z bytu robi kolnicku.. tak ho len obhanam.. ideme robit palacinky plnene syrom a salat naobed, tak ho necham zeleninku priborovym nozom krajat.. to on take rad.. ๐Ÿ˜‰

evinkaaa
โ€ข
11. mar 2011

@mooc - reni, vies u mna je to tak, ze cim spim dlhsie, tym som nevyspatejsia ๐Ÿ˜€
Pekny obed budete mat. Mnam ๐Ÿ˜‰ U nas budu Rigatoni mit Garnelen. ๐Ÿ™‚

amilat
โ€ข
11. mar 2011

Caute baby
Ale tu pisete, ja aj citam,ale nejako nemam o com pisat. Maly ma v skole prazdniny, nastastie skolky su otvorene ๐Ÿ˜€ aj ked sa so mnou Emko natahuje kazdy den ze aj on chce ostat doma HILFE- nic do skolky sa ide a hotovo.
Inac minule som presla v Mannheime na cervenu, som myslela ze stihnem a nestihla ๐Ÿ˜  a ma odfotili,neviete ake to bude mat nasledky??? Muz mi povedal, ze mi urcite zoberu vodicak, pokute cez 100โ‚ฌ ale najhorsie zekez soferovania na 4 tyzdne- co je pre mna najhorsie kedze mam skolku na druhom konci mesta, no a este 4 body vo Flensburgu, ale to je najmenej, tak som zvedava, ked niekto ma podobne skusenosti tak napiste lebo nevydrzim, uz kazdy den cakam kedy sa dostavi Morgenpost
@evinkaaa dufam ze sa uz mas dobre po operacii a ze ti to pomoze, svokrovi tiez skore uzdravenie. A este stale neviem co a jak napeciem a narodeniny sa blizia, asi bude Schokokuchen a lentilky navrch a hotovo.

Tehotenskรฝ newsletter

Kaลพdรฝ tรฝลพdeลˆ dostaneลก najdรดleลพitejลกie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo tรฝลพdeลˆ po tรฝลพdni. Nepoznรกลก tรฝลพdeลˆ tehotenstva? Vypoฤรญtaj si ho v Tehotenskej kalkulaฤke.


Alebo si preฤรญtaj, ako prebiehajรบ jednotlivรฉ mesiace tehotenstva.
Modrรฝ konรญk ti poradรญ v kaลพdom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treลฅom trimestri.
Ako sa zisลฅuje pohlavie dieลฅaลฅa?
Dรดleลพitรฉ je absolvovaลฅ rรดzne vyลกetrenia v tehotenstve.
Oplatรญ sa absolvovaลฅ 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajรบ screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Akรฉ mรดลพu nastaลฅ problรฉmy v tehotenstve?

Nenaลกla si odpoveฤ na svoju otรกzku?Opรฝtaj sa vo fรณre