Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - katus, moj rodinny prislusnik by z knihy vela asi nemal 😀 😀 😀
Nemusi nic v tichosti, ved my sme tu niekdy vsetky drzky 😀 😎 😕

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - chod balit a zbal aj mna do kufra 😀 😀 😀 😀 😀 Hned by som isla s tebou na Sliac. Juuuuj 😵 😵 😵 😵 😵

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - katka, ale coby zametat 😀 😀 😀 Ved vies, ze ty mas este inu dolezitu ulohu 😀 . Zapisovat si moje "sny" 😀 🙂 Raz spolu vydame knihu a budeme slavne 😀 😀 😀 😀 😀 , budeme mat catering, budeme na titulkach v bulvaroch 😀 😀 😀 😀 😀 (träum weiter... mi tu ktosi klopka na plece 😀 )

kmk11
26. apr 2012

@evinkaaa sak sa scel ucit slovensky!!! ber to ako ucebnicu 😀
😠 a nezatajuj rodinu na Slovensku ... i pre nich potrebujes drobny vianocny darcek o velkosti 147x208cm, 340g 😀 😀 😀 a idem balit ...nie seba... knihy 😝 a ked sces, tak ta teda pribalim 😅 😉

kmk11
26. apr 2012

@evinkaaa no ale ja som nescela tak nahlas o nasej spolocnej knihe tu pred @rpinguin ... napise, ze si robime reklamu ... a najhorsie je, ze bude mat pravdu 😠 😀 😀 😀

pallacinka
26. apr 2012

Baby, ja sa tiez musim pridat na stranu @zuzkaprofant, ked si sem niekto pride po radu, je uplne jedno aku, bolo by fajn mu pomoct, ak viete, a nesudit a nepozastavovat sa nad tym, preco sa na to pyta. Bola otazka, co sa dava v Nemecku na zabu, tak som napisala, lebo som to nedavno riesila tiez, a je mi uplne jedno, aky dovod k tomu dotycna mala. Ste tu super partia, to vam kazdy moze iba zavidiet, no nie kazdy ma zaujem alebo cas sem prispievat pravidelne a predsa potrebuje sem tam s niecim poradit. Ignoracia je v pohode, ak sa vam otazka nepozdava, len prosim hned nekritizujte a nezosmiesnujte. Hawk 🙂

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - ucebnicu, ktoru napisal sam zivot 😀 😀 😀 Jooj, rodinku nezatajujem, nemozem, lebo velmi lubim 😵 😵 😵 . Ale vsak ja im poziciam, ked precitam. 😀
Isla by som s tebou hned, ale neda sa. My aj tak ideme v utorok, tak tych par dni vydrzim 😀 . Medzitym ma manzel narodky, tak cakanie bude prijemnejsie 😵 😉

evinkaaa
26. apr 2012

@pallacinka - vies, ja by som vam "novym" aj rada poradila ohladom babatkovskych veci, ale nemozem, lebo neviem a nechcem si nejake odpovede vymyslat. Babatko este nemam, tak tieto veci dopodrobna fakt neviem. Ja tu len sem-tam kecam o zbytocnostiach v zivote 😀 😀 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - ale vies, ked budeme potom obe slavne, tak ty manazerom uz byt nemozes. Tento part musi potom prebrat niekto iny. Tak preco by nie renca, ked sa tak vyzna v bulvaroch. Ta nam bude este prospesna 😀 😀 😀

pallacinka
26. apr 2012

@evinkaaa Vsak to je uplne v pohode, jasne, ze ak nevies, tak neodpovies, a vykecavat sa mozes kolko len chces 🙂 Len by nezaskodilo viac miloty a ochoty pre tie, co sem pravidelne nepisu, to je vsetko 🙂

evinkaaa
26. apr 2012

@pallacinka - ved ja chapem, co chces povedat. No ale vies, nekto je proste od prirody taky 😀

yanni
26. apr 2012

Cafte zeny,

tak tu zase nema niekto co robit. A ja sa priznam, ja obcas tiez tak zhurta, ako Renca. Ale preboha, clovek by si mal aj premysliet co a ako sa opytat. A hlavne kde. A uz vobec to nema nieco spolocne s tym, ci sme Nemky alebo nie. A ano, su aj blöde Fragen, aj ked sa vravi, ze hlupe otazky neexistuju. Ale verte, ze existuju. Dokonca este hlupejsie ako hlupe 🙄
Kazdy inteligentny clovek, ked chce ist zit do inej krajiny sa informuje. Ale ja si osobne myslim, ze tento kon nie je prave najlepsia adresa ziskat oficialne a vieryhodne informacie. Nato su urady a zastupitelstva. A nie pojasene zenske 😀 , ktore podaktore aj roky ziju v DE a nemaju ani sajnu co a ako, lebo sa stale spoliehaju na niekoho ineho.

A na zapamätanie, uz sa preboha nepytajte, ci v DE dostat to ci ono. Nie sme niekde v Timbuktu. A co sa liekov tyka, tak lekari su aj v DE, popripade aj v lekarni poradia (casto este lepsie ako samotny lekar). Staci opisat popripade "bolacku" ukazat 😀

@kmk11 tak tak Katus, ja som ta "prekukla". Len zarabat chces na nas 😀 😀 😀 A ked budes mat ten prvy milion, tak sa zdekujes 😀 😀 😀 😀 😀

@rpinguin Renci, ty si riadna drzka 😀 Ale pobavila som sa 😀 😀
Inak, nie je v papieroch nic napisane ako to funguje s tom simkou. Ja co viem, tak az od registracie by to malo ist. Aspon v O2 to tak funguje. O2 mi stale poslalo este smsku, ze uz ta ci ona sluzba je freigeschaltet. Ale ak by to bolo u teba skor, ako dostanes mobil, tak predsa mozes tu simku aj v starom mobile pouzivat, ci ako?

yanni
26. apr 2012

Dodatok: tak aby si niekto nemyslel, ze som netvor, ja som hore myslela oficialne informacie, t.j. co sa tyka papierovaciek atd., nie babätkovskych zalezitosti, ako tu napr. padla ta otazka s tou zabou. Ale je jasne, ze keby clovek isiel k dokimu alebo do lekarne, tak poradia. Len Slovaci prichadzajuci do DE, hlavne mamicky (chapem strach o dieta), su nastaveni na slovensky system. To co na SK je uz povazovane takmer za "smrtelnu nemoc" , je v DE prkotina, s ktorou sa lekar nazaobera, nanajvys ti da na to aspirin ak vobec.

yanni
26. apr 2012

@pallacinka Lucka, vsak? Ty si v Mannheime? Nebooooooj, Renca sa chce vratit. Musis si ale na nu tak 4 rocky pockat 😕

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa
@kmk11 tak sa hlasim do reprezentativneho postu, ked uz nicim neprispejem, aspon vyzorom a peknym usmevom by som mohla 😀 😀 😀 a kopou casu 😀

@yanni ze v Timbuktu 😀 no v Mali sice nie sme, ale aj tak som sa dobre pobavila. Zabudla si este spomenut tu otazkou s mukou, tu ja osobne milujem asi najviac 😀
Inac tak dufam, ze mi to budu stahovat, ked sa navolim do siete. Simka ma vcera hladala, ale som nebola doma, dala som si dalsi termin na pondelok. Budu totiz chciet Meldebescheinigung, ktore fakt neviem, kde mam, tak som dnes este pon bezala na urad a 7€ ma to stal zdrap papiera....kafco a kolacik mohol byt 😀 A v starom mobile neviem, ci sa to da, co ak budem musiet tu novu nejako obstrihat, tak radsej nebudem kade-tade strkat.
A inac az tak nepodcenuj tie infosky na koni, moznoze ty sa nic nedozvies, ale infos, ktore podas ty niekomu su fakt na urovni, takze za debila sa mat nemusis 😀 😀 😀 😝

@evinkaaa Evi, ozi, treba tu kartu obstrihavat? A inac ja si myslim, ze mne to bude s tymi datami tak akurat. Clovek sa hned pusti do skypovania, pozerania videii a uz to ide pomaly, preto 1000mb bude ok, tych 500 co davaju a o2 tusim len 200 sa mi zda strasne malo akosi. To nemozem ani decku Matka a Kubka na you tube pustit.

@pallacinka tak vonu, ked je nieco nove ja milujem, sa divim, ze sa take cosi aj v kostole urdrzi. A ty mas takeho anjelika doma? Ja som musela decka brat do kostola po jednom, cize jedneho nechat doma, inac by kostol zborili 😀 Ale ved Janka sa coskoro prida a bude dalsie baby, aj ked tvoja teda baby uz davno nie je. Koki, ale to uteka.

kmk11
26. apr 2012

@yanni Reni, milion nestaci v dnesnych casoch a stupajucich cenach ... posunula som si osobnu hranicu na min. 5 mil, az potom sa zdekujem 😎 😀
... a inak Timbuktu by som raz rada navstivila 😵
... a k tym otazkam/odpovediam z kona mas v jednom pravdu - toto fakt nie je to najspravnejsie miesto na otazky typu "lieky", no na druhej strane, ked niekto nerozumie rec, tazko si sam zozenie potrebne odpovede na fundovanych miestach ... aj v takej dm treba najprv vetu vyslovit, ked hladas nejaky krem a oni ho maju schovany v najspodnejsej polici v najzadnejsom rohu...
a viem, co v DE nie je dostat: treska, bryndza, korbaciky, oravska slanina, ... a ked si spomeniem na ine, tak fundovane dopisem 😎 😀

rpinguin
26. apr 2012

@kmk11 piskoty a horalky- jedine dve veci, ktore nosime my. Inac je vsetko tu. Konci nam posledny balik piskot, napada vas nejaka alternativa? Maxik to ma kazde rano na ranajky s bielym jogurtom. Rozmyslam zaviest corn flaksy, ale nemaju moc cukru? Je to vyzivne? Ono tie piskoty su tiez len cukor, muka, vajco, takze mam dilemu, co dalej na ranajky.

a yanni je Katka 😉 sice moje meno je krajsie, to mas pravdu, ale zasa staci, ked sme tu dve zatial

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin ok, zasli mi, prosim, Bewerbungsunterlagen ... fotka farebna, velkost pisma min 4 mm, papier pozlateny, priloz taku stovecku ...lepsie dve a my s Evkou @evinkaaa sa ti po dokladnom zvazeni co najskor - najneskor ale v decembri (rok radsej neuvediem) isto iste ozveme...

kmk11
26. apr 2012

@rpinguin viem, ze yanni je Katka, ale namojdusu neviem, co tam to Reni robi ...to meno je skratka tak bezkonkurencne, ze sa mi tam same od seba priplietlo 😀
inak horalky nemusim, preto ich zabudam uvadzat - a tie talianske piskoty mu nemozes dat? maju tu i ine, ale tak nepoznam rozdiely ... tak ti neporadim

yanni
26. apr 2012

@rpinguin Zeno, ja vim, ze ty mas doma bordel, sa cele dni le´n vyvalujes a cakas na R. vyplatu a sup ho shoppingovat, ale az taky bordel som nevidela, ze nevies kde mas Meldebescheinigung. 😀 Tak to ja mam tiez domal bordel ale ti an Anhieb poviem, kde mam papiere. No pani uradnicka sa nezaprie 😀 😀 😀

Inak ostrihat ju nemusis, to len vylomis. To uz je tak pripravene. Aspon v o2 a telekome to tak maju. Ale Congstar nebude iny.

A piskoty, to myslis tie gulate. Tak toi dostat aj tu, vola sa to Eierplätzchen, tiez gulate a chuti to rovnako

@kmk11 Katka a my sme ako zacinali? Ja mam casto taky dojem, ze ludia si zmyslia "emigrovat" a uz to ide. Bez jazyka, bez informacii, ved uz sa niekaky ten Depp najde, co pomoze. Tak ja som nastastie ten jazyk ako tak ovladala, ale ako citam tvoju knihu, tak u teba nebolo nic a predsa si sa pretlkla. Treba si tu vetu pripravit dopredu a tetus v DM uz poradi 😀

yanni
26. apr 2012

@kmk11 ozaj, tak ja uz nenosim ani len tu bryndzu. Ak nasi nieco donesu, tak nepoviem nie, ale cielene chodim na SK do obchodu len na Kakaove rezy (kavenky) a rumbu 😀 😀 😀 Inak nic.
Ja no este rozpravkove knizky od sk a cz spisovatelov 😉

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - renca, ty akoze pozeras videa na mobile? To fakt? 😕 No mna by to ani nenapadlo. A naco, ked je to take male. To si uz radsej na notebooku alebo tablete. 😉
Karticku netreba obstrihavat ani nic s nou robit. A nedostanes ziadnu sms-ku alebo nieco podobne. Tuto to funguje uplne inak. Som sa aj ja cudovala, aky hochsicherheitsakt bol s tou kartickou. Prisiel chlapik (dhl expres, nie klasicka dhl-ka) a vypisoval tu nejaky "dotaznik" a musela som podpisat dva papiere a az potom mi ju dal. No uplne ako keby v obalke bolo milion euro 😀 😀 😀
A reni, meldebescheinigung som mala aj ja pripraveny a aj obciansky a pas, ale meldebescheinigung ho vobec nezaujimalo. Zobral len pas a z neho vsetky data odpisal a hotovo. 😉

yanni
26. apr 2012

@rpinguin inak zeno, ved sa uz konecne prestahujte do Mnichova. Ja by som ta zamestnala na 400 e. Poriadila by si mi byt, navarila, popisala za mna maily a na koni a isla za mna shoppingovat 😀 😀 😀 😀

A ozaj, ake infosky davam?

rpinguin
26. apr 2012

@yanni nedostat ich tu, si videla, co to vsetko obsahuje? Ja som to teda studovala. Tam je toho kadecohooooo ☹ Tak isto aj v tych dlhych na Tiramisu je toho neurekom. Piskoty maju mat muku, vajce a cukor a nic viac. Ak mi take tu najdes, tak ti pridem osobne ruky bozkat 😀
A inac ja som si ista, ze sme ziadny papier nedostali vtedy, kedze som nic nenasla doma a ani muzik nevedel a tiez si bol raz po sedem eurovy papier. Keby tam uz vtedy nechal dopisat aj mna a nielen seba, tak by som tam nemusela bezat dnes. Ja som dostala taky, ze tam mam celu family vypisanu.

evinkaaa
26. apr 2012

@kmk11 - kati, ja som prave tuto sobotu jedla jednu bagetku a v nej bolo nieco ako nasa slovenska treska. Ale fakt, ze uplne rovnako to chutilo. Mnaaam, som sa fakt vytesovala.
My si tiez uz nic speci nenosime. Ani bryndzu uz nechcem, kedze mam este v mrazaku a ani tu nestiham minut. Ale korbaciky musia byt vzdy. To bez nich zo sk ani nejdem 😀 😀 😀 Maminka ma zasobi takymi paradnymi domacimi, lebo tie v obchode maju od korbacikov skutocne velmi daleko.
Kati, ale inak berieme rencu do uzsieho vyberu uz teraz, nie? 😀 😀 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - podla mna tie okruhle maju od nasich slovenskych velmi daleko. Ja som ich raz kupila, okusila jeden a dakujem, neprosim. Su omnoho tvrdsie a je plno kadecoho dnuka. ☹
Reni, alebo potom sama upiect 😀

rpinguin
26. apr 2012

@evinkaaa nechcel Meldebescheinigung? 😠 Ja mu ho nanutim, ked ho uz mam 😀 No ved ked bude mobil ako hrom, tak uz aj na videa bude dobry, si predstav situaciu, ze si niekde v restike a chces sa najest aj s pritomnostou deciek, tak dostanu you tubu a vyriesene. Ja myslim uz na situacie dopredu 🙂

anjelicek26
26. apr 2012

Ahojte zienky, ja uz sem tak trochu poskulujem, v juli sa stahujeme nazad domov do nemecka, ja do prace, max prvy raz do skolky a saska do prvej triedy, tak hadam mi poradite, aspon ta nemecka skola bude pre nas novinka 😀

evinkaaa
26. apr 2012

@rpinguin - no ja som ho mala pripravene, ale nechcel. Povedal iba, ze ok, ale nic viac. Zobral pas a odpisal vsetko od neho. 😕
Jaaaj, tak potom na toto budu tie videa dobre 😀 😀 😀 Ale poviem pravdu, ze ja by som potom uz zobrala radsej tablet, ked viem, ze ideme do restiky a budu cakacky s jedlom a decka sa budu nudit.

rpinguin
26. apr 2012

@yanni job by som brala, akurat na upratovanie by si musela dalsiu zamestnat, ja len na pokec, najlepsie v nejakej restike, 😉 internet a shopping, nic ine neviem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre