Nemecko III ( snazilky, tehulky, mamicky a ine..)

verohit
14. okt 2008

Mile damy, srdecne Vas vsetkych, novych i skalnych zdravim a vitam v uz tretom pokracovani temy Nemecko 3.... 😵

otvaram skranku ktorej cielom je si navzajom ponuknut relax, zabavu, kulturu, zaujimave info, udrziavanie a naväzovanie kontaktov v kruhu prijemnych ludi...
🙂 😵 😵 😵

VSETKO KRASNE A PRAJEM VELA ZABAVY 🙂 😉

evulienka22
15. nov 2015

@viktoriab napis na fc slovaci vo frankfurte nad mohanom a http://www.dsk-frankfurt.de/DSK/Willkommen___vi... tam sa stretaju , aj v kostole maju pravidelne stretnutia,

haannka
8. dec 2015

Ahojte. Nejaka mamicka, ktora ma skolaka ako ja? Moj syn by si strasne chcel pisat a "darcekovat" s nejakym kamosom zo zahranicia. A ja by som tiez mala s kym pokecat 😉

surya1
23. dec 2015

@gabinka279
Ak je praca velmi narocna alebo dokonca skodliva dostanes Beschäftigungsverbot az do zaciatku materskej. Pocas tejto doby budes dostavat plny plat ako keby si pracovala.
Matersku - Elterngeld budes dostavat rok, potom uz nic. Len pridavky na dieta. Ak chces zostat s dietatom doma dlhsie ako rok, mozes si dat vyplacat Elterngeld v polovicnej sume, takze nebudes dostavat rok 67% z neto plat ale len polovicu cize ca. 33, 5% dva roky..

hijobanan
30. dec 2015

@viktoriab JA 🙂

hijobanan
30. dec 2015

Ahojte baby. Pridava sa k vam chlap 🙂 Urcite to tu niekde vo forach uz riesili a mozno aj zodpovedali ale verte mi ze sa mi to cele nechce prehrabavat. A aj tuna vidim zipar veeeelmi podobných otázok ale odpovede nevidim. Mozno v sukromnej sprave ste dostali odpoved. Takze... Ja aj manzelka pracujeme v nemecku, obaja mame zmluvu na neurcito + vsetky odvody standardne. Manzelka je tehotna a teraz ta otazka, je mozny nasledujuci sposob? Tehotenstvo si odchodime k lekarovi v nemecku (vsetky prehliadky, vysetrenia) ale odrodit by sme chceli na Slovensku a nasledne aj prvotnu vychovu mat na Slovensku. Ja by som nadalej pracoval v nemecku ale manzelka by proste po porode ostala na materskej na Slovensku. Moze to takto byt? (Teraz nechcem pocut ze mame ostat rodit v Nemecku a pod.). Proste nam ide o nasledujuce veci:
- mozeme notrmalne ziadat o matersku v Nemecku a rodinne ak manzelka ostane vychovavat na Slovensku (Ale na matersku ide z Nemecka)
- niesu ziadne povinnosti ze musíme ostat v nemecku a tam chodit po narodeni na vysetrenia?
- postaci ak zacneme platit dobrovolne zdravotne poistenie na Slovensku aby sme mohli odrodit na SR a potom aj chodit dalej k lekarovi s babom na SR?

Asi chapete o co mi ide 🙂 Ma to nejake zadrhele alebo nie? Vdaka 🙂

saska.t
30. dec 2015

@hijobanan ak bude zena pobyvat na SK nebude moct brat matersku z DE,ale z SK materska je viazana na pobyt v DE,ak je zena poistena zdravotne tu ,staci ak si vybavi formular myslim E 106 a bude moct vyuzivat lekarov v oboch krajinach. Kazdy bundesland ma ine zakony,takze u nas v niedersachsen,musis pravidelne absolvovat s dietatom zdravotne prehliadky,inak na teba mozu poslat socialku v ramci kontroly,ci sa prikladne starate o dieta

philipha22
25. jan 2016

Maminky mam taku otazku a chcem to skor riesit tu vo fore nez v blogu na MK... lebo tu su maminky z velkej miery priamo z DE.... neviem ci v tomto smere to nejak komentovat, alebo to nechat plynut a zahryznut si do jazyka... problem je v tom...ze maly chodi do predskolskej... a beru kadejake temy v skolke... no a problem nastal v nedelu pri ranajkach... robila som prazenicu so sunkou a slaninkou...a maly zacal riesit ci je tam aj bravcovina...povedala som, ze ano... ze co je zase taky preberavy... no a odpoved ma dostala, ze on to jest nebude, lebo ti co veria v boha bravcovinu nejedia!!!! Ako ja som ostala ako obarena.... pytala som sa ho odkial to ma... povedal, ze sa mu to snivalo... ale potom videl, ze mi to tak jedno neni a nakoniec priznal, ze im o tom rozpravala ucitelka na hodine...a ja sa pytam...aky mate na to nazor.... mne osobne je to proti srsti...lebo netusim ci dotycna vie o com hovori a ci to dokaze malemu dietatu tak podat, aby to dieta pochopilo atd.... mna osobne sa to dotklo...

lea1650
25. jan 2016

@philipha22 No to by sa.ani mne nepacilo...a urcite by som to ucitelke povedala...u nas v skolke tiez nemaju vobec v jedálničku bravvove maso a-vraj sa prisposobili trhu.Vela moslimov...:/

philipha22
25. jan 2016

@lea1650 ako ja mam dost...nech to prisposobia jedincom, ale nie teraz takeo kraviny hucat detom do hlav.... ☹ ☹ ☹

saska.t
26. jan 2016

@philipha22 toto by si mala priamo riesit s riaditelom a ucitelkov, taketo vnucovanie

philipha22
26. jan 2016

@saska.t ja som chcela pocut nazor aj niekoho ineho...preto som to dala sem... lebo ja som casto krat vybusna... tak aby som zbytocne nevyryvala tam kde nemusim...ale osobne sa ma to dotklo... dnes som sa bavila so susedom...je zrovna Cech...a teda ostal viac nez zaskoceny.... a teda nadseny z toho nebol...

saska.t
26. jan 2016

@philipha22 urcite by som to riesila v skole toto si nemoze nikto dovolit, ved kde to potom skonci, budu ich nutit zahalovat, toto by som urcite riesila

lauri
29. jan 2016

@philipha22 to bude nejake nedorozumenie, mozno vysvetlovala preco niektori ludia nejedia bravcove a maly to poplietol.... Ja by som to najprv vysvetlila synovi a niekedy mozno oslovila tu ucitelku, ale cirkus by som z toho urcite nerobila...

philipha22
29. jan 2016

@lauri no u nas je teraz niekolko utecencov...a uz sa integruju v skolkach , skolach atd...samozrejme coraz castejsie su odkazy na hl. dverach ze maju v skolke vsi, svrab, EHEC...atd... a to sa menia odkazy kazdy druhy tyzden a stale kol do kola to iste...takze nemyslim si, ze tato tema je v skolke spomenuta, len tak popri inych...

lea1650
29. jan 2016

@lauri To nebude nedorozumenie...mam znamu,ktora ma podobnu skusenost..aj ked nie zo skolky,ale tiez jej dietatu sa snazili vnutit nazor ze ked bude papat maso.z prasaťa tak zomrie.

beatakle
19. feb 2016

Ahojte,som tu nova...najde sa niekto z okolia Manheimu? Som tu od jula s manzelom,ktory tu pracuje..mame jedneho syna 3 a dnes mi doktor potvrdil ze som tehu 🙂 tak by som potrebovala niekoho kto mi piradi ako to tu chodi...dakujem

majkapepla
19. feb 2016

@beatakle daj si bydlisko nemecko a tam su slovenky zijuce v nemecku.staci si to na profile zmenit 🙂

alice107
19. feb 2016

PHILLIPA22 mozem ti poradit len jedno... daj ho doslusnejsej skoly.... pretoze mozno vidis, to co s av de deje...... aka propaganda .
takze sa nai nemozes cudovat,ak niektore skoly takuto ´´vychovu ´´ praktikuju.havne,ak maju v skle nejake orientalne deti moslimske...
inak, ja by som sa na tvojom mieste zaujimala o to, co sa v skole deje.ake deti tam chodia....
a ucitelke povedala o tom, ze si nezales ,aby toto tvojmu dietatu hovorila .. pretoze zjavne nerozumie este ritualom roznych ideologii. ze ty davas detom jest pestre jedlo.. tak si nezales, aby ho tuto tvoju zasadu nerespektovala.
a pripomenula by som jej ,ze uci vde..nie v moslimskej krajine....

philipha22
22. feb 2016

@alice107 no maly je v skolke a myslim, ze ako vo vacsine DE skolok je momentalne cca do 50% deti turkov a cudzincov... teraz im pribudlo 6 novych deti... boli vybrate do kazdej skolky par kusov... z utecencov co nam momentalne nastahovali do mestecka ☹ takze oni sa snazia im zrejme vysvetlit aj tu druhu stranku...ale tiez netusim odkial su si tak iste ze to co predlozia detom ze to deti aj chapu o com tam oni tocia... najnovsie aj mala 4 rocna trva na tom aby som jej zahalovala vlasy a aby som jej davala satku...tak som jej vysvetlila ze tak sa moze hrat doma...ale urcite jej nebudem viazat satku ked pojdeme von... no a toto vsetko si deti nosia zo skolky ☹

alice107
23. feb 2016

PHILIPHA22 tak toto je ozaj silna kava..... . z hladiska, ze tie deti vzhladom na ich vek nedokazu vnimat realitu a su velmi ovplyvnitelne vychovou samozrejme.... ja ti napisem uprimne, ja by som dieta po takej skusenosti zo skolky hned vzala....a hovorila si z riaditelom/kou/ o tom? ako som pisala, aj u dcery aj u syna by som trvala na tom,aby taketo veci vzhladom navek deti mojim detom nepodsuvali....
presne ako pises. pre toto si ich do skolky nedavala....
to je fakt neuveritelne toto uz .....a le ja som predpokladala, ze t niecomu takemu urcite zacne dochadzat vzhladom na danu situaciu politicku......
ano, je smutnou pravdou, ze uz skoro nenajdes miesto, ktore nie je preplnene takymito moslimskymi detmi..
takze fakt je toto nebezpecny jav...
no na stastie tam,kde ja byvam, stale vidim len biele deti..v skolke.........zatial.... ale poviem ti,ze kedy som bola v situacii ako ty,tak rozmyslam nad inou alternativou hned..... tagesmutter ci aupair ci sukr.skolka.ale ozaj sukromna..... ne nestatna.....
a musis deti davat do skolky? je to nevyhnutne? v<ysvetlovat dcerke je to este zbytocne.. este nechape podstatu toho.,...len vonkajsiu formu... je smutne, ze my mame ustupovat.. toto je fakt neprijatelne....
takze nejlepsie , ak zabudne na takyto napad.a to moze len tak,ked nebude vystavena tymto vplyvom v skolke..
ja by som jej ani hrat sa na zahalovanie nespristupnila.... pretoze ona nevie, o co v skutocnosti ide....
ut nejde len o nevinnu hru maleho dietata....
jasne, ese aby si jej satku viazala, ked ide von.....

byt na tvojom mieste si ja prehovorim si s riaditelkou ci riaditelom aj ucitelkami a vychovavatelkami... ja by som ich ´postrasila´aj zalobou .. ze zasiahli negativne do psychiky dietata nevhodnou vychovou......ak by nepomohlo, a jtu zalobu by som podala......
vies,ak toto budeme akceptovat, ustupovat, tak sa mozeme dozit toho, ze vlastne dcery sa zacnu zahalovat...

yanni
23. feb 2016

@philipha22 po rozhovore s vedením škôlky, ako to vlastne z nich bolo a je, by som, ak nenastane náprava, brala deti z takejto škôlky.toto pravdepodobne nebolo len nevinne vysvetľovanie, že existuju aj iné kultúry.

anavik29
28. feb 2016

čaute babule, okolie Frankfurtu am Main, kokretne Dreieich - najdu sa tu nejake slovenske maminy ? Mam dve deticky 1,5 a 2,5 roka....Ak by nahodou budem rada...

gabika262012
29. feb 2016

Ahojte maminky 🙂 vidim,že taktiež tu resite školky 🙂 Nveiem ci chcem radu,alebo len enake povzbudenie. Neviem ako to mate vy,ale my byvame v malej dedinke,kde je mneviem mala skolka,ale neviem mne sa tak nepaci pristup a vedenie tunajsich skolok.. neviem ci si musim zvyknut,aleboci to len ja tak negativne beriem.. Mate to aj vy takto ci som tujjedina taka... 😒

anjelicek26
29. feb 2016

@gabika262012 neni skolka ako skolka, my sme v tretej a konecne je syn spokojny, mladsi bude nastupovat v lete. Co konkretne sa ti nepaci? U nas na dedine nie je v skolke jediny cudzinec, ale asi to je dost vynimka.

gabika262012
29. feb 2016

@anjelicek26 tak celkovy pristup,proste tu si deti robia co chcu,jedia sami,co sa mi stalo,že dcerka prisla zo skolky hladna,a s tym že: Mami co si varila,ja som bola taka hladna v skolke.. Ja sa jej pytam a co si nepapala ranajky,lebo som nechcela, ja jej vravim,ale ved sa musis napapat a ona: ale potom som chcela a už tam nic nebolo:/ co je dost smutne že uictelky nedozeraju na deti ci sa najedia,alebo nie,a dieta je od rana do 12 hladne a nic nejedlo. druh avec,su tam 4 cudzinci a ostatok nemci,nevem ako proste deticky si nasli cestu k sebe a moja dcerka zase velmi knim a ak niesu v skolku tak ide do skolky s placom,že ona tam nechce byt,nemasa skym hrat. Tež dost smutne,že ucitelka neako neberie vsetky det iaby sa vsetci hrali spolu,pravdepodobne ta 4 je kus od nich že su stale spolu a ostatni spolu. Tak isto sa mi stalo,že som prisla po dcerku do skolky a 3 ucitelky nevedeli kdeje..co sice bola len na dvore v domceku zahradnom,ale ked mam nastarosti deti tak kus davam pozor.. taktiež ak spadla,oni mi uplne s kludom zavolali že spadla a ona fialova hlava bula obrovska na hlave a oni akokeby sa nic nestalo.. a manzelova babka bola skoro 40 rokov ucitelka v skolke a taktiež povedala,že takyto pristup unas by nemoho lbyt.

anjelicek26
29. feb 2016

@gabika262012 vidis problem je, ze to porovnavas zo slovenskym systemom, kde casto prevlada zufala opicia laska mamiciek, ktore si vynucuju vsetko, od toho, aby ich deti krmili, utierali im zadky, dozorovali ich, aby naaahodou dieta nebolo ani sekundu same...

Neber to osobne, ale tvoje dieta sa potrebuje naucit samostatnosti, hladna je preto, lebo sa nenaje, nie preto, ze tam k jedlu nic nebolo. Ma si sadnut, najest sa, ked su ranajky pripravene. Ranajky na tom stole stoja aj hodinu, ucitelky sa pytaju xy krat, ci chce dieta nieco jest, alebo ci sa naje neskor. Len deti rano lietaju, hraju sa a potom bum - ranajky su uz spratane. No holt smola no. Syn chodi pravidelne s placom, ze ten ci onen sa s nim nehral, potom dojdem a velka parta a stale sa hraju... no proste niekedy to blbo vyjde, inokedy su naj kamosi. On to dobre vie, ze ja mu nejakych kamosov v triede hladat nebudem (ved sa to ani neda), musi si ich ziskat tym, aky je on sam. Toto tiez uzitocne pochopit do zivota. Nie mama, nie ucitelka "zaruci", ze budem mat kamaratov, ale iniciativny musim byt ja sam. Mozes tomu pomoct, ze pozves nejake deti zo skolky k vam domov sa hrat. A ze ucitelka nevie, kde je? U nas v skolke je 130 deti, rozlietanych po telocvicni a skolskom dvore, hornej herni, oddychovni, ako ze nevie presne kde je, je uplne ok... v kazdej z tychto miestnosti je na dohlad ucitelka z jeho, ci inej skupiny, takze pod "nejakym" tym dozorom je. Ja si to obehnem ci sa spytam jeho kamaratov, kde ho naposledy videli - a najdem. A uz sme aj zo skolky sli dva krat smer pohotovost, no proste nahoda sa stane, dolezite je, ze ti zavolali, oni s dietatom k lekarovi pojdu len ak masivne krvaca a je to tak akutne, ze treba volat sanitku, nestaci zavolat matku. Raz mu maly chalan sekol kovovym autom do hlavy tak, ze to krvacalo, druhy raz ho postipali na lesnom vylete cmeliaky tak, ze mu opuchla pol tvare (podotykam ano, on s kamosmi strkali palice cmeliakom do hniezda 🙄 ) Nie, nevycitala som ucitelkam nic, poznam si dieta a jeho blbe napady... Skus brat skolku ako pozitivne miesto pre tvoje dieta, lebo ono to tak je...

gabika262012
29. feb 2016

@anjelicek26 : )Dakujem

gahanka
1. mar 2016

Dievčatá prosím Vás viete mi poradiť? Chceme aj s manželom odísť do Nemecka, pravdepodobne Bayern. Ja som sestrička. Myslím, že robotu by som našla. S mužom je to ťažšie, je kuchár ale možno by niečo našiel kludne aj v inom odbore, nemecky vieme obaja.Máme dve deti (7 a 9r). Chcem sa spýtať,ak by muž nenašiel prácu na plný alebo Teilzeit uväzok, a zobral by napr. 2 minibasisjob za 450,-€. Dokážeme z toho vyžiť?(sme skromní) 🙂 Budeme mať nárok aj na Kindergeld? ako by som sa mala potom poistiť aby sme boli poistená celá rodina v nemecku aspoň Krankenkasse. Pre prípad, že by sa nám niečo stalo. Kolko by ma to cca stálo pre celú rodinu?Ak by ste mali aj nejakú inú radu, budem vďačná. čaute Zuzka

yanni
1. mar 2016

@gahanka nie. Ani na lazoch nie. To je malo. Ale neboj, kuchár si nájde robotu bez problémov. Hlavne, keď vie jazyk. Ja by som aké na vašom mieste riešila robotu už pred odchodom do DE. Krankenkasse nie je problém, každý Angestellter musí byt poistený a v gesetzliche je tzv. Familienvetsicherun, kde sú deti poistené zadara pod jedného z rodičov.

gahanka
1. mar 2016

@yanni myslela som,že ked by zobral ten minijob nie je poisteny do krankenkasse, ci ano?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre